Szakmunkástanuló táppénzének szja-kérdése II. Kérdés
Kedves Mária! Azonos című kérdésemre adott válaszát köszönöm. Szja vonatkozásában teljesen helyes, azt megértettem. A táppénzt terhelő járulékkal van még egy kis gondom. Az alábbi hivatkozások alapján úgy értelmezem, hogy a táppénz nem képez járulékalapot. Rossz következtetést vontam le? A Tbj. szerint: Járulékalapot nem képező jövedelem 21. § Nem képezi a nyugdíjjárulék és az egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulék alapját: a) a foglalkoztató által megállapított és folyósított társadalombiztosítási ellátás, valamint a szociális ellátásnak nem a foglalkoztatót terhelő összege, Társadalombiztosítási ellátások 14. § (1) A társadalombiztosítás rendszerében nyújtott ellátások az egészségbiztosítás és a nyugdíjbiztosítás keretében vehetők igénybe. (2) Egészségbiztosítási ellátások: a) egészségügyi szolgáltatás; b) pénzbeli ellátások: ba) csecsemőgondozási díj, bb) gyermekgondozási díj, bc) táppénz; Köszönettel: István