1315 találat a(z) táppénz cimkére

Sokat betegeskedett – megszüntették jogviszonyát Cikk

Határozott időtartamú szolgálati jogviszonyát határozatlanra szerette volna változtatni, de munkaadója a korább táppénzes napok száma miatt elutasította kérését és megszüntette jogviszonyát. A vitás ügy a Kúriánál kötött ki.

Egyéni vállalkozó táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! 40 órás munkaviszony melletti katás egyéni vállalkozónak is jár-e táppénz vállalkozói jogviszonya után? Ha igen, mi a táppénz számításának alapja? Köszönettel.

Táppénz-jogosultsági idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély 2007. 03. 01. – 2014. 11. 30-áig volt munkaviszonyban egy kft.-nél. 2013. novembertől gyesen volt. (előtte tgyáson és gyedeb), 2014. szeptember 26-án egyéni vállalkozó lett. Volt táppénzen októberben 2 hetet, illetve 2014. december 1-jétől újra táppénzre ment, mert veszélyeztetett terhes lett, 2015. áprilisig. Az OEP szerint nem jár táppénz a teljes időre, mert csak 2014. 09. 26-ától számolják. Nem gondoljuk jól, hogy 12. 1-jétől már nem többes jogviszonyos, és akkor már tovább járna neki a táppénz? Hogy másként bírálandó az októberi, illetve a december 1-jétől kezdődő táppénz jogosultsági idő? Köszönettel.

Tb-ellátások adminisztrációja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban az esetben, ha a munkáltató nem tb-kifizetőhely, akkor kinek kell beírnia a tb-kiskönyvbe a táppénz, gyes, gyed ellátások idejét?

Bt.-kültag munkaképtelensége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 1958-ban született, munkaviszony melletti bt. férfi kültagja (személyes közreműködés nélkül) beteg lett. Az egyéves táppénze októberben telik le. Táppénz letelte után nem lesz munkaképes, állapotában nem lesz javulás, végleges lesz (nem rehabilitálható). Milyen ellátást kaphat, mi a számítás alapja? Az ellátás nagyságát, lehetőségét befolyásolja-e, hogy a bt.-ben kültag vagy meg kell szüntetni a tagságát? Köszönettel: Fidler Gáborné

Táppénzen kiadott bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünk alkalmazottja hónap elején megkapta a cég által megtérített helyközi buszbérletét. A 4. napon elment betegállományba és az egész hónapot ott töltötte. Az lenne a kérdésem, hogy a következő hónapban valamilyen formán betudható-e a bérlet fennmaradó részének ára? Akár kiszámlázással, akár csak a következő havi bérlet részarányos megtérítésével? Tisztelettel: Kiss Géza

Így lehet visszaszerezni a tévesen utalt bért, egészségügyi ellátást Cikk

Mennyi időn belül, milyen módon követelheti vissza a kifizető szerv a jogalap nélkül "tévesen" kiutalt juttatást, például munkabért vagy táppénzt? A jogi szabályozás egyértelmű és pontos szabályt fogalmaz meg erre vonatkozóan, az alábbiakban ezeket a szabályokat ismertetjük.

Kata és táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó 14 napra kórházi ellátásra szorult Mivel annak időtartama nem haladta meg a 30 napot, fizette a havi 50 000 forintot. Kérdésem: jogosult-e táppénzigénylésre és ellátásra? Köszönettel K. Anna

Gyes mellett munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Biztosítási jogviszonyban álló, jelenleg gyesen lévő kismama visszamenne a munkahelyére dolgozni júniustól gyes mellett. Úgy tudom, hogy a munkába állása előtt ki kell vennie az elmaradt szabadságát (26 nap). Csak utána kezdhet dolgozni? Kérdésem, ha közben kiderül, hogy ismét babát vár, veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre kényszerülne, mennyi ledolgozott napjának kell lenni ahhoz, hogy jogosult legyen táppénzre? Mi lesz a táppénz (és a többi ellátás) alapja, ha csak a szabadságos napjai és pár ledogozott bérezett napja lesz, ami kevesebb 180 napnál? Kell-e jelenteni, hogy gyes mellett dolgozik? Válaszát előre is köszönöm!

Kata és táppénz Kérdés

Egy katás egyéni vállalkozó 2015. április 3-ától június 10-ig táppénzen volt. Jól értelmezzük a törvényt, hogy áprilisra kell fizetnie katát? Májusra – mivel teljes hónap – nem kell. A június hónapra sem kell fizetnie, mivel több mint 30 napig volt táppénzen, nem számolva a májusi teljes hónapot a katatörvény 8. § 9. és 10. bekezdése alapján?

A nyugdíjas bt.-beltag meddig lehet keresőképtelen? Kérdés

Ha nyugdíjas bt.-beltag az egészsége megromlása miatt véglegesen beteg, meddig lehet keresőképtelen? A táppénz egyébként sem jár a nyugdíjasnak.

Veszélyeztetett terhes Kérdés

Folyamatos munkaviszonyom volt több mint 2 évig, mely január végén szűnt meg. Február 1-jétől április végéig regisztrált munkanélküli voltam, és mind a 3 hónapra ellátást kaptam, vagyis végig biztosított voltam. Május 1-jétől új munkahelyem lett, ahol dolgozom is, de közben terhes lettem, és a koromnál és az egészségügyi állapotomnál fogva veszélyeztetett terhes vagyok, bár még 1-2 hónapig mindenképpen szeretnék dolgozni, ha bírok. Nem tudom, hogy ez hogyan befolyásolja az alábbiakat, kérem válaszoljon a kérdéseimre, mert nem szeretnék hátrányos helyzetbe kerülni azáltal, ha esetleg elmennék táppénzre, valamint a munkáltatómat sem szeretném kihasználni, mert jó munkahely. Kérdéseim az alábbiak: A fent említett munkatörténet alapján: – Munkáltatómnak milyen anyagi kiadása lesz, ha én veszélyeztetett terhesként táppénzre megyek? – Kell-e neki bármilyen járulékot fizetnie utánam (szja, tb, munkáltatói, stb.)? – Mennyi táppénzt kapok, és meddig? – Ezen táppénz, valamint a munkaügyi központból kapott álláskeresési járadék jövedelemként számít-e, vagyis a tgyás, gyed, gyesemet ezek hogyan befolyásolják? Kapok-e mindent, és ha igen, mennyit? A munkaügyi központból havi nettó 80 000 forintot, előtte havi nettó 235 000 forintot kaptam, a jelenlegi munkahelyemen havi nettó 150 000 forintot kapok.

Mi számít bele a 40 év jogosultsági időbe? Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szeretném megkérdezni, hogy a táppénzen töltött időszak beleszámít-e a nőknél a 40 év kedvezményes jogosultsági időbe? A táppénzes állomány alatt és előtte is folyamatos munkaviszonyban álltam.

Köztisztviselő táppénz ideje alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! 16 hetes terhes köztisztviselő(könyvelő) táppénzre íratja ki magát. Milyen formában folytathat otthonról kereső tevékenységet, mely a későbbiekben beleszámít a családtámogatási ellátások alapjába? Kell-e engedélyt kérnie a munkáltatójától (jegyző), ha esetlegesen táppénz alatt más alkalmazná megbízási díjjal? Kérdéseimre előre is köszönöm a választ!

Szabadság és táppénz két munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy, ha a dolgozónknak kettő munkaviszonya van, akkor ugyebár mindkét jogviszonyban jár a szabadság és a táppénz. Egyszerre, ha jól gondolom, illetve, ha az egyik helyen szabadságon vagy táppénzen van, akkor a másik helyen is azon kell lennie, nem külön kezelendők. Nem lehet az egyik helyen szabadságon, a másik helyen pedig addig dolgozik. Segítségét előre is köszönöm!

Itt a NAV friss listája az alkalmazottat bejelentés nélkül foglalkoztatókról
Itt a NAV friss listája az alkalmazottat bejelentés nélkül foglalkoztatókról

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján rendszeresen közzéteszi azoknak a foglalkoztatóknak a nevét, székhelyét, lakcímét, adószámát – természetes személyeknél az adóazonosító...

Szemüveg elszámolása optometrista által megállapított látásromlás esetén
Szemüveg elszámolása optometrista által megállapított látásromlás esetén

Fizethet-e a munkáltató adómentesen éleslátást biztosító szemüvegtérítést a munkavállaló részére, ha a látásromlásról kiállított dokumentumot nem szemész szakorvos, hanem optome...

Úti baleset
Úti baleset

Úti baleset

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gyet melletti egyéni vállalkozó

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Családi gazdaság gondnokság alá helyezett tagja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink

Körbevezetjük a megújult Adózónán!

Kattintson a gombra, és megmutatjuk, hol találja az oldal főbb funkcióit.

MégseTovább
Jogszabályok és jogi segédletek

Ide kattintva könnyedén kereshet a közteherviseléssel kapcsolatos jogszabályok, NAV-, illetve APEH-tájékoztatók, egyéb hivatalos szabályozási dokumentumok között! Könnyen elérheti innen a legfontosabb jogszabályokat is.

MégseTovább
Kalkulátorok A-tól Z-ig

Kalkulátorainkat megújítottuk, de a számítások továbbra is megbízhatóak, szakértőink ellenőrizték. Előfizetőink saját eredményeiket elmenthetik, könnyedén kinyomtathatják.

MégseTovább
Segítség a gyakorlatban!

Tekintse át, mások milyen kérdésekre keresik a választ, és mit tanácsoltak szakértőink. Előfizetőként Ön is kérdéseket tehet fel, amelyre rövid időn belül személyre szabott válasz születik.

MégseTovább
Határidők és szakmai események tára

Folyamatosan frissülő naptár szolgáltatásunk segít utánanézni a befizetési, bevallási, adatszolgáltatási határidőknek, megtalálja a részleteket, tájékoztatást kap konferenciákról, oktatásokról. Előfizetőink e-mailben is kérhetnek emlékeztetőt.

MégseTovább
Aktuálisabb témáink

Kategóriáink mintegy rovatként gyűjtik magukba szakmai cikkeinket, egyéb tartalmainkat. A jobb szélső linkre kattintva megtalálja további kategóriáink listáját is.

MégseTovább
Mi történt, amióta legutóbb nálunk járt...

Rendszeres látogatóként ezekre az ikonokra kattintva megtalálja a legutóbbi itt járta óta keletkezett cikkeinket, a közelgő eseményeket, vagy előfizetőnkként az Önnek szóló személyes üzenetek listáját.

MégseTovább
Legyen partnerünk!

Ha regisztrál nálunk és igénybe veszi előfizetőknek biztosított szolgáltatásainkat, számos hasznos funkcióval segítjük szakmai munkáját a mindennapokban. Ide kattintva tájékozódhat, miért érdemes előfizetővé válni!

Tovább