1297 találat a(z) táppénz cimkére

Táppénz számítása, csed, gyes Kérdés

Tisztelt Szakértők! Munkavállaló előző évben egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozott kb. 120 napot részben alkalmi, részben mezőgazdasági idénymunkásként. Idén januártól dolgozik munkaviszonyban. November végén szül. Szeptemberben szeretne táppénzen lenni, amikor már feltehetően megterhelő lesz a munkavégzés a babára nézve. Mi alapján számítható a táppénz? Jár-e neki csed, gyed, és mi alapján számítható? Köszönöm, ha válaszolnak. D.

Táppénz, biztosítási idő II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a foglalkoztató nem kifizetőhely, akkor a táppénzen lévő beteg közvetlenül beadhatja a méltányossági kérelmet az egészségbiztosítási pénztárnak? És ameddig elbírálják a kérelmet, illetve a 04. 04-től eltelt időre fizessük a 7050 forintot, hogy legyen biztosítása, ha már munkaviszonya nem lesz? Mert ugye a levél 05.19-én érkezett, és táppénzt nem ad 04. 04-től. Sajnos még a részleges leszázalékolás sincs kizárva. Köszönöm.

Táppénz, biztosítási idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő gondom van. A férjemet 2015. 11. 16-án baleset érte, azóta táppénzen van. 2016. 05. 19-én kaptunk egy levelet, hogy 2016. 04. 04-étől a táppénzkérelmet elutasítják a következőkért: "Tekintettel arra, hogy az Ön biztosítási jogviszonya 2015. 07. 08-án, keresőképtelensége 2015. 11. 16-án kezdődött, 0 nap előzmény figyelembevételével, 131 nap biztosítási idő alapján a jogosultsága 2016. 04. 03-án lejárt, így hivatalunk a rendelkező részben foglaltak szerint határozott." A férjem előző munka viszonya 2015. 05. 31-ével szűnt meg, és az új munkahelyére 2015. 07. 08-ával lett bejelentve. 1. Szeretném kérdezni, hogy akkor nincs mit tenni, és el kell ezt fogadnunk? A férjem még mindig lábadozik, hosszú a felépülés, mivel gerinctöréssel operálták. Még nem tudni, mikor fog tudni dolgozni, illetve amit csinált, azt tudja-e majd folytatni! 2. Ha el kell fogadnunk, és nem kap táppénzt tovább, akkor április 04-től a mai napig azt hogyan rendezzük, mert a cégnél, ahol dolgozik, a könyvelő nem tudja, mert közölte, hogy ő nem tb-ügyintéző. Köszönöm a segítségét előre is. Üdvözlettel.

Táppénzes mehet-e nyugdíjba, nyugdíjas kaphat-e táppénzt? Cikk

Férfi munkavállaló – aki táppénzen van – június 3-án tölti be a 63. életévét, eléri a nyugdíjkorhatárt, szeretne nyugdíjba vonulni. A munkáltatónak mit kell tennie? Táppénz alatt kijelentheti a munkavállalót, majd vissza kell jelentenie munkaviszony melletti nyugdíjasként? Ha megszűnik a munkaviszony, nyugdíjat fog kapni a munkavállaló, és táppénzt nem? Az olvasó kérdésére Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszol.

Színlelt betegség? Amikor védett a munkavállaló, és amikor nem Cikk

Alapvetően átrajzolta a munkajogi felmondások rendszerét a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény. A felmondási tilalmakat két csoportra osztotta: abszolút és relatív felmondási tilalmakra.

Finisben az szja-bevallás – NAV-válaszok fontos részletekre Cikk

Be kell-e vallani minden jövedelmet, mi adómentes, hogyan érvényesíthetők a különböző kedvezmények. A határidő lejárta előtt még ellenőrizheti, hogy jól töltötte-e ki bevallását. A NAV honlapján közölt válaszokat ismertetjük.

Nyugdíj táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Férfi munkavállaló – aki táppénzen van – június 3-án tölti be a 63. életévét, eléri a nyugdíjkorhatárt, szeretne nyugdíjba vonulni. A munkáltatónak mit kell tennie? Táppénz alatt kijelentheti a munkavállalót, majd vissza kell jelentenie munkaviszony melletti nyugdíjasként? Ha megszűnik a munkaviszony, nyugdíjat fog kapni a munkavállaló, és táppénzt nem? Válaszát előre is köszönöm.

Táppénz elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Táppénz megállapításához kérem szíves segítségüket. Dolgozónk 2006. 09. 27-től van munkaviszonyban a kft.-nél. 2015. 06. 25-től 2016. 02. 21-ig üzemi baleset miatt táppénzben részesült. 2016. 02. 22-től 2016. 03. 31-ig az előző évi szabadságát vette ki. 2016. 04. 05-én kezdő beteglapot adott le 2016. 03. 24-ei kezdő dátummal. Mivel szabadságát már elszámoltuk, és kifizettük 03. 31-ig, a betegszabadságot 2016. 04. 01-től számoltuk 04.21-ig (dolgozói hozzájárulással) 04. 22-től továbbra is beteg, "8"-as kóddal. Táppénze elszámolásához szerintem: Az irányadó időszak: 2015. 01. 01-től 2016. 01. 31-ig Számítási időszak: 2015. 02. 25-től 2015. 06. 24-ig= 120 nap (mivel nincs 01.01-től meg a 180 napja). De sajnos úgy érzem, hogy nem egészen jól gondolom, és ezért kérem segítségüket. Hálásan köszönöm válaszukat! Tisztelettel: F. E.

Táppénz felmondási idő lejárta után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállaló beadta felmondását, a felmondási idő 30 nap. Felmondási ideje alatt előbb betegszabadságra, majd táppénzre került. A felmondási idő hamarosan lejár, azonban a betegség – nagy valószínűséggel – a munkaviszony megszűnése (felmondási idő lejárta) után is fennáll majd. Kérdés: a munkaviszony megszűnése után az OEP folyósítja-e folyamatosan a betegség fennállta alatt a táppénzt, vagy automatikusan megszűnik a táppénzjogosultság abban a pillanatban,ahogy a munkaviszony megszűnik, annak ellenére, hogy a munkavállaló még mindig beteg? Válaszát előre is köszönöm.

Felmondás táppénz ideje alatt Kérdés

Ha egy dolgozó szabadsága alatt ittasan vezetett járművet, és a saját hibájából okozott közúti balesetet, akkor jár-e neki betegszabadság, fel lehet-e mondani neki a táppénz alatt, követelhet-e tőle a munkáltató kártérítést a felmerült költségei (betegszabadság, táppénz egyharmada) miatt?

Lejáró határozott idejű munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik munkavállalónkkal határozott idejű munkaszerződést kötöttünk, mely május 31-én jár le. A fiatalember súlyos autóbaleset miatt már két hónapja táppénzen van, és előre láthatólag még hónapokig keresőképtelen lesz. Helyesen járunk-e el, ha a munkaszerződés lejáratának napján megszüntetjük a munkaviszonyát? Ha igen, kell-e erről külön értesíteni? Köszönöm.

Táppénz rokkantsági ellátás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő Munkavállalónk 2014. augusztus 25-étől 2015. augusztus 31-éig táppénzen volt. Majd 2015. szeptember 1. óta rokkantsági ellátás mellett dolgozik. Most újra beteg lett. Kérdésem, hogy rokkantsági ellátás mellett kaphat-e táppénzt, és meddig?

Felmondási időre járó munkabér és táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy, már több hónapja táppénzen lévő dolgozónk 30 napos felmondási határidővel felmondott, mely felmondási idő végén kéri a szabadságok és a felmondási időre járó bér kifizetését. A felmondási idő alatt is folyamatosan táppénzen van. Mi, a munkáltató úgy gondoljuk, hogy mivel táppénzen van a felmondási idő alatt is, így részére csak a szabadságmegváltást kell kifizetnünk a felmondási idő végén. Mivel a táppénz miatt munkavégzés nem történik, a felmondási idő alatt így szerintünk díjazás nem jár. Keresőképesség esetén a munkáltató a teljes felmondási idő alatti munkavégzéstől eltekintett volna, természetesen ez esetben az erre az időszakra járó bér kifizetésével. Jól gondoljuk, hogy a táppénzen lévő munkavállalónak csak a szabadságait kell kifizetnünk? Segítségét köszönjük!

Gyes alatti táppénz lehetősége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nél gyeden lévő dolgozó újra terhes lett. A jövő hónapban már gyest kell igényelnie, mert lejár a gyed. Az ellátások igénylésénél melyiket tudja igénybe venni? A gyest vagy táppénzre tud menni? Vagy mindkettőt tudja? Nem jön vissza közben dolgozni. Vagy választhat, hogy melyik előnyösebb részére? Várom válaszukat.

Végelszámolás táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének főállása van. A saját cégben nem fizet maga után járulékot a főállásra való tekintettel. Ha a főállásából betegállományba megy, ez idő alatt van-e lehetőség arra, hogy a cégét végelszámolással megszüntesse. Ebben az esetben, ha ő lesz a cég végelszámolója, akkor kell-e neki a végelszámolási tevékenysége után bármilyen járulékot fizetni? Táppénz alatt lehet-e végelszámolói tevékenységet folytatni? Előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva-áttérés

Nagy Norbert

adószakértő

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink