1242 találat a(z) táppénz cimkére
Táppénz mellett rendkívüli segély Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozónk folyamatosan táppénzen tartózkodik, súlyos betegségből adódóan. A munkáltató szeretne részére rendkívüli segélyt kifizetni. A felmerült kérdés az, hogy adható-e rendkívüli segély a táppénz folyósításának ideje alatt? Köszönöm.
Táppénz és oktatói bér Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetben kérném szíves segítségét. Egyéni vállalkozó a cukrászdája mellett tanulószerződéssel tanulók képzését is végzi, 2016. január 1-jétől a plusz oktatói kiegészítő tétel igénybevételére is jogosult, ezt az összeget az oktató bérére és járulékára lehet felhasználni. A vállalkozó a 1617-es átvezetési kérelem alapján a 2016. 01-04. hóra járó oktatói kiegészítő tételt 2016. 08. hónapban kérte vissza, számfejtették is. Az egyéni vállalkozónak oktatói bér jogcímen lett számfejtve/és át is utalta a saját magán bankszámlájára a nettó összeget. Ez egy szerencsétlen egybeesés azzal, hogy a vállalkozó 2016. 08. hónapban végig táppénzen volt. A vállalkozó augusztus hónapra jogosult oktatói kiegészítő tételre a táppénz miatt? (Van szakképzett cukrász munkavállalója, de nem mestercukrász.) A 1658-as bevallásban hogyan lehet ezt feltüntetni, hiszen bért kapott, járulékot fizetett, és közben táppénzen volt? Köszönöm a segítséget.
Betegszabadság, táppénz Kérdés
Teljes munkaidős dolgozónak, ha átmeneti bányászjáradékot is kap, jár-e betegszabadság és táppénz?
Táppénz munkaviszony megszűnése esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy egy bt.-ben a munkavállaló táppénzen van és tartósan ott is lesz előreláthatóan 2017 februárjáig. Ha a bt.-t a cég ügyvezetője megszünteti szeptemberben, akkor a munkavállalót ki kell jelenteni. A munkavállaló jogosult lesz még továbbra is táppénzre, vagy a kijelentés után már nem fog táppénzt kapni? Ha jogosult lesz táppénzre, akkor van-e valami kilépéstől számított idő, amíg jogosult a táppénzre?
A táppénz védett idő? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás alkalmazottja 2016.05.05–05.26. között betegszabadságon volt. 2016.05.27–08.31. között táppénzen. A kérdésem az lenne, hogy van-e védett időszak a munkábaállás után? Ez pontosan hány nap? A munkaviszonyát közös megegyezéssel szeretnénk megszüntetni. Válaszát előre is köszönöm.
Táppénz Kérdés
Egy egyszemélyes kft. ügyvezetője és tulajdonosa heti 36 órás munkaviszony alapján látja el a vállalkozásban a feladatait. Ügyvezetőként 0 forintot kap megbízási szerződés alapján. Több mint egy éve táppénzen van. (A táppénzt a munkaviszony alapján kapta.) A táppénz folyósítása már lejárt, de táppénzes papírokat még kap. Hogyan van a biztosítása? Kell-e fizetnie járulékokat? Ha igen, mi az alapja? (A cégben van alkalmazott, aki a munkát ellátja.)
Egyéni vállalkozó táppénze gyed mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású egyéni vállalkozó táppénz-, csed-, gyedjogosultságával kapcsolatban kérem a segítségét. Főállású egyéni vállalkozóként biztosított 2012. július 1-jétől. Tgyás: 2014.12.12-2015.05.28-ig. Gyed: 2015.05.29-től jelenleg is, jogosultsága 2016. 12.29-én jár le. Az OEP honlapján lévő tájékoztató szerint, "ha az édesanya egy évnél idősebb gyermekére tekintettel gyedet kap, és emellett keresőtevékenységet folytat, akkor keresőképtelensége esetén megilleti őt a táppénz is". Az egyéni vállalkozó jelenleg várandós. A szülés várható időpontja: 2017. március 12. 2016. év folyamán az egyéni vállalkozói tevékenységét személyesen folytatta, a vállalkozásból bevétele származott, de személyi jövedelemkivétet július 31-éig nem könyvelt, így járulékot sem fizetett. 1. Veszélyeztetett terhessége esetén jogosult-e az egyéni vállalkozó táppénzre a meglévő gyermek utáni gyed folyósítása mellett, vagy választania kell a két ellátás között? 2. Amennyiben augusztus hónapban könyvelne 222 ezer forint személyi jövedelemkivétet, jól gondolom-e, hogy ez lenne a majdani csed, illetve gyed alapja? 3. Az augusztusi jövedelemkivét befolyásolhatja-e a táppénzre való jogosultságát, ha igen, hogyan? Tisztelettel: Katalin
Betegszabadság után szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy egy munkavállaló a betegszabadság letelte után nem megy táppénzre, hanem a szabadságát szeretné kivenni, ezt megteheti-e törvényesen? Köszönettel!
Mit írnak a tb-kiskönyvbe? Kérdés
Tisztelt Adózóna! Érdeklődöm, hogy gyesről visszatérve korábbi munkahelyre milyen dátum és hová fog bekerülni a tb-kiskönyvbe; a biztosítási jogviszony megszűnése aznapra datálódik, amikor majd most visszatér a kismama (ami egyáltalán nem biztos)? A szülés előtt még dolgozott, de volt táppénzen is 2 hetet, majd visszajött rövid időre átadni a munkakört, és már a szülésig táppénzen volt. Köszönöm.
Szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segitségét kérem az alábbi dolgozó szabadságának meghatározásához: Szül.ideje: 1978.09.27. Gyermek születése: 2013.10.14. Csak ezen gyermek után jár a pótszabadság. 2013. évben szabadságon nem volt, táppénzen volt 07.01-10.13-ig, majd 2013.10.14-től tgyáson, majd gyeden, jelenleg gyesen van. 2016.10.15-től jönne vissza dolgozni. Segitséget kérek, hogy a nevezett esetben a dolgozónak mennyi szabadságot kell a munkáltatónak kiadni? Válaszát előre is megköszönve, tisztelettel: Kövesdi Anita
Munkavégzés táppénz, csed alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg heti 40 órás munkaviszonyban dolgozom könyvelőként apósom vállalkozásában. Veszélyeztetett terhesként táppénzre mennék, majd a szülés után 168 napig csedben részesülnék. Megtehetném-e hogy a táppénzes, csedes időszak alatt munkát nem végzek, de az esetleges NAV-ellenőrzésen képviselem a korábban általam könyvelt vállalkozásokat (elsősorban a még általam könyvelt időszakok ellenőrzéséről lenne szó)? A képviseletért díjazást nem kérnék (szívességi alapon tenném, a rokoni kapcsolatra hivatkozással). A gyermek fél éves kora után napi 2 órás munkaviszonyban visszamennék dolgozni, ha jól tudom, ennek a hatályos jogszabályok alapján már nincs akadálya, és a munkaviszony mellett is megilletne a gyed, illetve majd a gyes. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Katás egyéni vállalkozó táppénz, csed, gyed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi eset kapcsán kérem segítségét a juttatások összegének megállapításához. Munkaviszony: 2008.12.02. – 2016.05.19. Főállású (havi 50eFt) katás egyéni vállalkozó 2016.05.20.– Gyed folyósítása: 2015.07.20. – A hölgy most a második babával állapotos, és valószínűleg veszélyeztetett terhes lesz. Ebben az esetben jogosult lesz-e táppénzre? Hogyan számolják ki az ellátások – ha jár, akkor a táppénz, illetve a csed, gyed – összegét? Köszönöm szépen a segítséget!
Táppénz betegszabadságot követően Kérdés
Tisztelt Szakértő! "Betegszabadság és táppénz: most megtudhatja, mi a különbség", 2016. 06. 08-ai cikkükben írják a következőt: A táppénz naptári napokra jár. Ha a biztosított betegszabadságra jogosult, akkor a táppénz kizárólag a betegszabadság lejártát követő naptól jár. Tudni kell azt is, hogy nem jár a táppénz a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha az azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) a keresőképtelenség már nem áll fenn. Kérdésem, hogy az utolsó információ milyen joghelyről vagy tájékoztatóból származik? Válaszát előre is köszönöm..
Próbaidő alatti felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződéssel dolgozó munkavállaló, aki még a próbaidejét tölti, elment táppénzre. Felmondhat-e a munkáltató a próbaidős, de táppénzen lévő dolgozónak? Köszönettel.
Kaphat-e táppénzt más tb-ellátás mellett? Amikor igen, és amikor nem Cikk
Jogosult-e táppénzre, betegszabadságra, baleseti táppénzre, ha nyugdíjas, ha szünetel nyugdíjának folyósítása, ha korhatár előtti, vagy rokkantsági ellátásban részesül? A válasz több jogszabály együttes értelmezését igényli.