1297 találat a(z) táppénz cimkére

Táppénz összege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne, munkavállaló 2014.01.05-2017.01.05-ig munkaviszonyban állt, a bére 1 000 000 forint volt, majd 2017.01.06-tal új munkaviszonyt létesített, a bére: 80 000 forint. Elment táppénzre 2017.01.09-ével. Ilyen esetben a táppénz számításánál figyelembe veszik az 1 000 000 forintos bérét, amivel a lezárt jogviszonyban rendelkezett, és úgy nézik a kétéves folyamatos jogviszonyt, vagy csak az új jogviszonyában keletkezett béréből számítanak táppénzt neki? Mennyi ideig lehet táppénzen? Válaszát köszönöm.

Munkaviszony-megszűnés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló egy éve táppénzen van, fekvő beteg lett, táppénze hamarosan lejár. Az előtte betöltött munkakört nem tudja ellátni, egyáltalán nem tud dolgozni. Hogyan szüntethető meg a munkaviszonya? A munkáltató nem szeretne felmondani, és végkielégítést fizetni, hiszen ő alkalmazná, ha el tudná látni az addigi munkáját. Lehet-e kérni a munkavállalót, hogy ő mondjon fel, vagy közös megegyezéssel szűnjön meg a munkaviszony? Jár-e neki az elmúlt évben ki nem vett szabadságra a távolléti díj? A munkaviszony megszűnésének időpontja a táppénz utolsó napja? Válaszukat köszönöm. Némethné T. K.

Táppénz próbaidő alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy munkavállaló próbaideje alatt, veszélyeztetett terhesség okán táppénzre jogosult, úgy vele szemben milyen munkaügyi intézkedéseket lehet érvényesíteni például ezen időszak alatt elbocsátás eszközölhető-e stb. Előre is köszönve válaszukat!

Betegszabadság igénybevétele Kérdés

Ha a munkavállaló december 16-ától betegszabadságát tölti, 2017 évben újra indul a 15 nap betegszabadság és utána jár a táppénz 1 évig? Köszönettel

Foglalkoztatói igazolás nyomtatvány Kérdés

A mai napon megjelent cikkükből megtudtam, hogy 2017.01.01-től a táppénzellátás iránti igényeket (nem kifizetőhely esetén) az ONYF felé kell benyújtani. Azonban az nem derült ki a cikkből, hogy a korábban használatos "Foglalkoztatói igazolás" nyomtatvány használható-e. Csupán az ONYF központja által a kérelem benyújtására rendszeresített nyomtatvánnyal együtt 5 napon belül a székhelye szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatalnak történő megküldésről van szó. Azonban az ONYF honlapján nem találtam foglalkoztatói igazolás nyomtatványt. Kérem szíves segítségüket, hogy milyen, és hol található nyomtatványon tudom benyújtani a táppénzigénylést! Válaszukat előre is köszönöm. Bocskay Endréné

Táppénz-, egyéb ellátások igénylése 2017 Kérdés

A cikkben azt írták, hogy kormányhivatali regisztráció kell az elektronikus benyújtáshoz. Ügyfélkapus, vagy valami más regisztrációra gondoltak? Akinek volt regisztrációja az OEP-hez, újat kell csinálni, vagy automatikusan átkerült az is a megfelelő helyre?

Csed-gyed több jogviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelenleg katás egyéni vállalkozó, aki munkaviszonnyal is rendelkezik 2017.05.15-én fog várhatóan szülni ikergyermekeket. A munkaviszonyában, mely 2012.07.01-től folyamatosan fennáll, jelenleg gyesen van az első gyermekével, aki 2014.12.04-én született. A munkaviszonyban a tgyás-t 2014.11.14-én kezdte meg, azóta folyamatosan fizetés nélküli szabadságon van jelenleg is, és nem is fog visszamenni dolgozni a szülésig. A munkaviszonyában az első gyermeknél bruttó 209 250 Ft-os átlagos havi jövedelmet állapítottak meg (napi 6975 Ft), ez volt a gyed alapja is. Katás egyéni vállalkozóként 2014.07.01-től minősül főfoglalkozásúnak, minden hónapban megfizette a tételes 50 000 Ft-os katát. A tgyás és a gyed első éve alatt alkalmazott látta el a feladatokat, személyesen nem működött közre, 2016.01.01-től dolgozik újra egyéni vállalkozásában. Az első gyermek után a katás jogviszonyban nem kapott semmilyen ellátást, mivel nem volt meg a kellő biztosítási idő. Kérdéseim: 1. A katás egyéni vállalkozásában is igényelheti majd a csedet, illetve gyedet? Természetesen a csed alatt most sem működne személyesen közre. Mekkora összegre számíthat? 2. Az ikerterhesség miatt valószínűleg a szülést megelőző 2 hónapban kórházban lesz. Ha igényli a táppénzt az egyéni vállalkozásában, akkor az befolyásolja-e az ellátások (csed, gyed) összegét? 3. Jól gondolom, hogy a munkaviszonyára tekintettel az első gyermek esetében megállapított ellátási összeget fogják most is megállapítani?

Végrehajtói letiltás táppénzből Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak kettő végrehajtói letiltása van, így eddig a fizetésének az 50 százalékát levontuk. Egész hónapban táppénzben részesül. Mivel táppénz-kifizetőhely vagyunk, kérdezem, hogyan járunk el szabályosan, táppénzből le kell-e vonni a letiltott összegeket?

Táppénz lakhelyelhagyási tilalom alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő problémával fordulok Önökhöz. Munkavállalónk 2016.03.30-án előzetes letartóztatásba került. Munkaviszonyát nem szüntettük meg, a szabadságok kiadása után fizetés nélküli szabadságra vettük. Jelentettük, hogy szünetel a jogviszonya 2016.05.07. óta. December 8-án kiengedték az előzetes letartóztatásból lakhelyelhagyási tilalommal. A lakhely és a munkahely ugyanabban a kerületben található. 2016.12.09-től kiírta az orvos keresőképtelen állományba. A kérdésem az lenne, hogy 15 nap betegszabadság jár neki vagy arányosítani kell, levonva a fizetés nélküli szabadság időtartalmát?Illetve táppénz esetén (kifizetőhely vagyunk) mi lesz majd az irányadó időszak és a táppénz mértéke? Válaszukat előre is köszönöm!

Katás egyéni táppénz Kérdés

Egy katás egyéni vállalkozó 2016.09.01-jétől táppénzen van, melyről minden hónapban beküldésre került a 16T101E adatlap. Sajnos november hónapról csak késve, 12.15.-én lett beküldve az adatlap, így a mai nappal 12.20-án előírták november hónapra az 50 ezer fizetendő katát. A NAV-tól semmit sem kaptunk, tehát elvileg a 16T101E adatlapot feldolgozták, az adófolyószámlán mégis szerepel a fizetendő kata. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben van még mód az adott hónapra a fizetendő adó törlésére vagy a késett bevallás miatt már semmit sem lehet tenni? A vállalkozó azóta is ténylegesen táppénzt kap a betegsége miatt Előre is köszönöm a válaszukat..

Munkaviszony megszűnése, táppénz- és csedalap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdés, hogy azon munkavállaló, aki 2017-ben közös megegyezéssel szünteti meg munkaviszonyát, azonban időközben teherbe esik és táppénzre megy, milyen társadalombiztosítási ellátásra jogosult a későbbiek folyamán? Kérdés, hogy a munkaviszony megszűnését követően jogosult-e táppénzre, ezen időszak alatt be kell-e jelentkeznie a Munkaügyi Hivatalnál, a későbbiekben a csed, gyed stb. milyen jövedelem alapján kerülhet megállapításra? Előre is köszönöm a válaszokat!

Katás bt., táppénze Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy betéti társaság, amelynek az ügyvezetője és tulajdonosa 36 órás munkaviszony mellett katás ügyvezető. Most már másfél hónapja táppénzen van. Mint katás vállalkozás a teljes hónapra jutó táppénz után nem fizették meg a 25 ezer forint katát. Ha táppénzen van, de vannak alkalmazottak, akkor kell-e fizetnie katát a bt.-nek, mert munka folyik? Ki látja el az ügyvezetés alapfeladatait? Arányosítani kell-e a bevételét a táppénz hónapokkal?

Bt.-beltag rokkantsági ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja egy éve táppénzen van, januárban fog lejárni az egyéves időtartam. A továbbiakban tudna rokkantsági ellátást vagy rokkantsági járadékot igényelni, mert az egészségkárosodása tartós lesz. Ebben az esetben mint bt.-beltagnak van-e bármilyen korlátozása az ügyvezetés tekintetében? Tudja-e továbbra is ellátni az ügyvezetést? Nem kizáró ok-e az ellátás folyósításánál, hogy nem tudja részmunkaidőben ellátni az ügyvezetést a tagi jogviszony miatt? Várom válaszukat.

Szolgálati idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külföldi tulajdonban (szerb), magyarországi székhellyel rendelkező munkáltatónál vannak bejelentett magyar munkavállalók. Minden hónapban kapnak elszámolást a munkabérükről, de kiderült, a munkáltató nem fizeti utánuk a járulékot. Van, aki keresőképtelen állományban van, de nem folyósítanak neki táppénzt emiatt (OEP). A kérdésem, hogy így a szolgálati idejüket is elvesztették? Köszönöm válaszát.

Új minimálbér: így nőnek a terhek és az ellátások. Katások hátrányban? Cikk

A minimálbér és a garantált bérminimum emelése növeli a járulékterheket, ugyanakkor kedvezően hat a kereseti és a táppénzkorlátokra.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva-áttérés

Nagy Norbert

adószakértő

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink