1297 találat a(z) táppénz cimkére

Egyszemélyes kft. tulajdonosa heti 36 órás munkaviszony mellett látja el az ügyvezetői tevékenységet, az ügyvezető hölgy várandós lett, táppénz és csedre való jogosultság kérdéskörei. Kérdés

Tisztelt Szakértő egy kft.-nek egy tagja van, aki az ügyvezetést heti harminchat órás munkaviszony mellett látja el. Az ügyvezető hölgy várandós. Hogyan tud működni a cég, ha a terhessége alatt munkaviszonyára való tekintettel táppénzben részesül, illetve a szülés utáni időszak alatt (a gyermek fél éves koráig)? Fenti időszak alatt elláthatja-e a mostani ügyvezetést díjazás nélkül a működéshez szükséges minimális teendőket, aláírásokat, melyeket otthonról is tud intézni? A munkaviszonyára való tekintettel táppénzre, illetve csedre jogosult-e, ha az egyszemélyes tagi jogviszonya továbbra is él, vagy meg kell azt szüntetnie? Meghatalmazással átadhatja-e az aláírást erre az időszakra? A cégbíróságon be kell jelentenie a meghatalmazással átadott aláírási jogot? Köszönöm a segítséget.

Nyugdíjhoz vásárolható szolgálati idő Kérdés

A fentiekhez kapcsolódóan szeretnék érdeklődni, illetve tanácsukat kérni, hogy 1954. 03.18-án született 40 éves munkaviszonnyal rendelkező férfi hogyan tudná "megvásárolni" az öregségi nyugdíjhoz szükséges kb.1,5 évet. További kérdésem lenne, hogy méltányossági táppénz igényelhető-e, 1 éves táppénzes állomány igénybevétele után. Válaszukat várva: Pongrácz Jolán

A nyári diákmunka veszélyei: csak ők kaphatnak táppénzt, orvosi ellátást Cikk

A nyári szünidei munkát végző diákokat csak akkor illetik meg a társadalombiztosítási ellátások, ezen belül a táppénz és a baleseti táppénz, ha a a Tbj. (1997. évi LXXX. törvény) szerinti biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyban alkalmazzák őket. Nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt például a diákszövetkezet tagjaként végzett munka.

Megváltozott munkaképességű foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónk 2015. október 7-étől táppénzben részesül, a komplex minősítése során "foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható" B1 minősítést kapott. Megváltozott munkaképességűként szeretnénk tovább foglalkoztatni, és az alábbi kérdések merültek fel: - Amennyiben kéri a rehabilitációs ellátást, meg kell-e szüntetni a munkaviszonyát, vagy a táppénz megszűnését követően tovább lehet foglalkoztatni, a jövedelemkorlát figyelembe vételével? A másik kérdés: 365 napon keresztül 6 órában foglalkoztatott munkavállaló mennyi szolgálati idővel számolhat? Üdv.: Temesvári Éva

Táppénz, gyed stb. ellátások alapja Kérdés

2016. december 31-én megszűnik a munkaviszonyom. Utána igénybe venném az álláskeresési járadékot, majd azt követően katás egyéni vállalkozóként dolgoznék mindaddig, amíg nem leszek terhes. Előreláthatólag veszélyeztetett terhes leszek. Mi után kapnám a táppénzt, majd a szülést követően a anyasági ellátásokat?

Veszélyeztetett terhesség, szülési szabadság, gyes Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, adjon tanácsot a következő kérdésben: Édesanya veszélyeztetett terhes volt, így táppénzt kapott a szülés napjáig. Mivel nem volt meg a 365 nap biztosítása, így egyből gyesre vált jogosulttá. Ebben az esetben a Mt. 127. §-át figyelembe kell-e venni? Az anya jogosult-e szülési szabadságra vagy egyből fizetés nélküli szabadságra kerül és a gyest kell figyelembe venni? Amennyiben jogosult szülési szabadságra, akkor esetében mennyit és mikor kell kiadni? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: S.G.

Ellátás alatti átjelentések Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelünk egy céget, amely hamarosan egy másik cégbe szeretné az összes alkalmazottját átjelenteni. Valószínű, hogy a tartozások miatt a cég majd felszámolás alá fog kerülni. Van kettő dolgozó, az egyik veszélyeztetett terhes és táppénzen van, a másik pedig gyesen van még. Jól gondolom-e, hogy nem lehet őket átjelenteni, s valószínű, hogy a dolgozók sem fognak belemenni a közös megegyezésbe, és az ellátások miatt sem lenne túl jó. Esetleg erre lenne valamilyen megoldás? Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Haláleset miatti két szabadnap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozónk 2016. 04. 01-től jelenleg is betegállományban van. Elmondása alapján súlyos mozgásszervi megbetegedése miatt a háziorvos kezdeményezni fogja a rokkantság megállapítását. Tehát valószínűleg egy évig is betegállományban lesz. Sajnos édesanyja 2016. 05. 02-án meghalt. Kérdésem: A közeli hozzátartozó halála miatti kettő nap szabadnapot, a táppénzes idő megszűnése után is kiadhatjuk? Akkor is, ha az már 2017. évben lesz? Köszönöm segítségüket. F. E.

Kórházi ellátás betegszabadság alatt Kérdés

A munkahelyemen bérszámfejtő vagyok. Az egyik dolgozónk megbetegedett, és betegszabadságra ment. Betegszabadsága nyolcadik napján kórházba került, ahol 3 napot töltött. Erre a három napra betegszabadságot kell-e neki számfejteni, vagy táppénzt?

Betegszabadság és táppénz: most megtudhatja, mi a különbség Cikk

Ugyan már huszonnégy éve él a betegszabadság intézménye, de még mindig sok kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogy kinek, mikor és milyen mértékben jár a betegszabadság, s milyen feltételek mellett, mikor, és milyen mértékben jogosult valaki táppénzre. Cikkünkben részletezzük a tudnivalókat.

Határozott idejű munkaszerződés esetén terhesség Kérdés

2016.12. 31-éig szól a munkaszerződés. Terhes lett a munkavállaló, veszélyeztetett, tehát táppénzre jogosult. Ebben az esetben munkaszerződése megszűnik? Megszűnt munkaszerződés esetén is jogosult lesz-e az anyuka tgyásra, gyedre stb.?

Betegszabadság alatt lejáró határozott idejű munkaszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünk alkalmazottja határozott idejű munkaszerződése 2016.06.15-én lejár. 2016.05.30 óta betegszabadságon van és úgy tűnik 06.15-ig nem is gyógyul meg. Betegsége alatt megyszűnhet-e a munkaviszonya a határozott idővel vagy csak a betegség (táppénz) lejártával? A cég büfét üzemeltet egy iskolában, a tanév végével a munka is megszűnik, ezért kötöttek ilyen szerződést. Köszönettel

Felmondási idő alatt betesgszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a betegszabadság, illetve táppénz ideje bele számít-e a felmondási időbe? Külön kell-e választani, hogy munkavállalói vagy munkáltató rendes felmondásról van-e szó? Válaszát előre is köszönöm!

Minden nap számít – mikortól jár a táppénz, csed, gyes? Cikk

Munkavállaló előző évben egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozott mintegy 120 napot részben alkalmi, részben mezőgazdasági idénymunkásként. Idén januártól dolgozik munkaviszonyban. November végén szül, szeptemberben szeretne táppénzen lenni, amikor már feltehetően megterhelő lesz a munkavégzés a babára nézve. Mi alapján számítható a táppénz? Jár-e neki csed, gyed, és mi alapján számítható? Olvasónk kérdésére Dr.Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszol.

Ilyen veszélyei vannak a biztosítási jogviszony megszakításának Cikk

Bárkivel megtörténhet, hogy két biztosítási jogviszonya között hosszabb-rövidebb szünet keletkezik. A következőkben ennek lehetséges következményeivel foglalkozunk.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva-áttérés

Nagy Norbert

adószakértő

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink