1242 találat a(z) táppénz cimkére
Munkaviszony megszűnése, táppénz- és csedalap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdés, hogy azon munkavállaló, aki 2017-ben közös megegyezéssel szünteti meg munkaviszonyát, azonban időközben teherbe esik és táppénzre megy, milyen társadalombiztosítási ellátásra jogosult a későbbiek folyamán? Kérdés, hogy a munkaviszony megszűnését követően jogosult-e táppénzre, ezen időszak alatt be kell-e jelentkeznie a Munkaügyi Hivatalnál, a későbbiekben a csed, gyed stb. milyen jövedelem alapján kerülhet megállapításra? Előre is köszönöm a válaszokat!
Katás bt., táppénze Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy betéti társaság, amelynek az ügyvezetője és tulajdonosa 36 órás munkaviszony mellett katás ügyvezető. Most már másfél hónapja táppénzen van. Mint katás vállalkozás a teljes hónapra jutó táppénz után nem fizették meg a 25 ezer forint katát. Ha táppénzen van, de vannak alkalmazottak, akkor kell-e fizetnie katát a bt.-nek, mert munka folyik? Ki látja el az ügyvezetés alapfeladatait? Arányosítani kell-e a bevételét a táppénz hónapokkal?
Bt.-beltag rokkantsági ellátása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja egy éve táppénzen van, januárban fog lejárni az egyéves időtartam. A továbbiakban tudna rokkantsági ellátást vagy rokkantsági járadékot igényelni, mert az egészségkárosodása tartós lesz. Ebben az esetben mint bt.-beltagnak van-e bármilyen korlátozása az ügyvezetés tekintetében? Tudja-e továbbra is ellátni az ügyvezetést? Nem kizáró ok-e az ellátás folyósításánál, hogy nem tudja részmunkaidőben ellátni az ügyvezetést a tagi jogviszony miatt? Várom válaszukat.
Szolgálati idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi tulajdonban (szerb), magyarországi székhellyel rendelkező munkáltatónál vannak bejelentett magyar munkavállalók. Minden hónapban kapnak elszámolást a munkabérükről, de kiderült, a munkáltató nem fizeti utánuk a járulékot. Van, aki keresőképtelen állományban van, de nem folyósítanak neki táppénzt emiatt (OEP). A kérdésem, hogy így a szolgálati idejüket is elvesztették? Köszönöm válaszát.
Új minimálbér: így nőnek a terhek és az ellátások. Katások hátrányban? Cikk
A minimálbér és a garantált bérminimum emelése növeli a járulékterheket, ugyanakkor kedvezően hat a kereseti és a táppénzkorlátokra.
Próbaidő, munkavállaló, táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló próbaidő alatt táppénzre megy; ilyen esetben a munkáltató megszüntetheti a munkaviszonyát azonnali hatályú felmondással? Táppénzre való jogosultsága azonnal megszűnik a munkavállalónak? Válaszát köszönöm.
Csed megállapítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Folyamatos, 36 órás munkaviszonnyal rendelkezem 2002. óta. 2010. 09. 01-től 2010. 09. 08-ig táppénzen voltam, 2010. 09. 09-én megszületett első gyermekem. A tgyás lejárta után gyeden voltam, 2012. 09. 10-től dolgoztam 2013. 06. 05-ig, 2013. 06. 06-tól táppénzen voltam 2014. 01. 14-éig, 2014. 01. 15-én megszületett második gyermekem. Tgyás és utána gyed ellátás után, 2016. 01. 16-2016. 03. 22-ig gyesen voltam. 2016. 02. 15-én visszamentem dolgozni 2016. 04. 01-ig, 2016. 04. 04-2016. 09. 25-ig táppénzen voltam, és 2016. 09. 26-án megszületett a harmadik gyermekem. A bruttó bérem 600 ezer forint. Munkáltatóm tb-kifizetőhely. Eltérő álláspontot képviselünk a csed összegének megállapításában, segítségüket kérem a helyes számításhoz. Előre is köszönöm. Mikro
Táppénz nyugdíj mellett alkalmazottnak Kérdés
Nyugdíj mellett alkalmazottként foglalkoztatnak. Ebben az esetben betegség esetén jár-e táppénz?
Próbaidő alatt munkaviszony megszüntetése 2. Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016.11.09.-én feltett kérdésemet egészíteném ki az alábbiakkal: Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Köszönöm válaszát. Jelenleg 2 kérdésem van még: - válasza szerint, próbaidejét töltő táppénzen lévő munkavállaló munkaviszonya azonnali hatályú felmondással megszüntethető, és így másnaptól nem jogosult táppénzre; ezek szerint ebben az esetben az "azonnali" mindenre érvényes, nem úgy, mint a már nem a próbaidejét töltő munkavállaló esetében, mivel ott a munkaviszony csak a táppénz lejártát követően szűnik meg ... ? - mi a következménye, ha nem veszi át a postai küldeményt a próbaidőn belül, bár az "időben" lett postázva ... ? Válaszát előre is köszönöm!
Biztosítási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hogyan kell kitölteni, és mi kerül a munkavállaló OEP-kiskönyvébe? Alkalmazotti munkaviszony 2013. janiár 1-jétől 2016. október 24-éig tartott, mely időszak alatt a következők történtek: 2013. folyamán egészen októberig dolgozott a munkavállaló, majd terhes lett. 2013 októberében – 2 hét betegszabadságot követően – 2013 november 11-éig még dolgozott a munkavállaló, majd 2014. január 5-éig táppénzen volt veszélyeztetett terhesként, majd 2014. január 6-án szült. A munkaviszony közös megegyezéssel ért véget úgy, hogy a kismama már nem dolgozott a gyermek születése után. Nem tb-kifizetőhelyről van szó. Köszönettel: Bodnár Zsuzsa
Amikor vissza kell fizetni a táppénzt, baleseti táppénzt, csedet, gyedet Cikk
Előfordul, hogy jogalap nélkül kap a magánszemély táppénzt, baleseti táppénzt, csecsemőgondozási díjat (csed) vagy gyermekgondozási díjat (gyed). A vonatkozó törvény egyértelmű és pontosan megfogalmazza, hogy az ellátást megállapító szerv mennyi időn belül, milyen módon követelheti vissza az így kiutalt ellátást. Az alábbiakban ezeket a szabályokat részletezzük.
Folyamatos biztosítási idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi esetben szeretném a válaszát kérni. Munkavállaló többes jogviszonyban áll és táppénzt igényelt. A jogviszonyok az alábbiak: A.; 2004.01.01-2016.06.10 B.; 2016.06.15-jelenleg is. C.; 2016.06.15-2016.11.08. D.; 2016.09.26-jelenleg is. Munkavállaló 2016. 11.09. naptól keresőképtelen, táppénz igényt nyújtott be a B. és a D. jogviszonyban. A jelenlegi fő jogviszony a D. Kérdésem az lenne, hogy a C. jogviszonyt hozzákapcsolhatom-e az A. jogviszonyhoz mint összekötő idő, hogy a folyamatosság fennmaradjon? Köszönettel:Soltész Nóra
Rehabilitációs ellátás mellett betegszabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. heti 20 órában foglalkoztat munkavállalót, aki rehabilitációs ellátásban részesül. A Rehab. Szakigazgatási Szerv által 2013.07.hónapban meghozott határozat szerint C2 minősítési csoportba tartozik, egészségi állapot mértéke: 47%.(össz.egészségkárosodás: 53%) A határozatban szerepel még: ..."tartós foglalkozási rehabilitációt igényel", .... komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt" Munkabéréből 4+3% egészségbiztosítási járulék, 10% nyugdíjjárulék, 1,5% m.erőpiaci járulék, szja került levonásra. Kérdésem, hogy helyes-e a levonás számfejtése és ha beteg lenne a dolgozó jár-e részére betegszabadság, táppénz? Köszönettel: Reményi Gyné
Nők 40 éves nyugdíja rehabilitációs ellátás mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! A "nők 40 éves nyugdíjjogosultságába" beleszámít-e a rehabilitációs ellátás alatti, 4 órás munkaviszony, amikor a havi jövedelem bruttó 180 ezer forint volt, tehát meghaladta a minimálbért? Másik kérdésem, hogy a munkaviszony alatti táppénz az szolgálati és jogosultsági időnek is egyaránt beszámít-e ebbe a nyugdíjba? Köszönettel: Szné
Próbaidő alatt munkaviszony megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi helyzettel kapcsolatban kérem véleményét. A munkavállaló egyik nap bejelenti, hogy aznap derült ki, hogy terhes, és a doktor ajánlása szerint nem javasolt számára a munkavégzés, ezzel szemben egy közösségi oldalon már több mint egy hete ultrahangfelvételeket tesz közzé. A munkavállaló a próbaidejét tölti, állapotának bejelentése napján körülbelül másfél hónapja volt próbaidőn. Az általa betöltött pozíció azonban megszűnik január elsejével (ami viszont a munkáltatónak is most jutott a tudomására). Milyen retorziókra számíthat a munkáltató, ha a terhes munkavállaló sérelmezi a próbaidő alatti munkaviszony-megszüntetést? Továbbá, ha próbaidő és táppénz alatt mond fel a munkáltató, és a munkavállaló a táppénz után (szülés) rögtön gyedre jogosult, akkor csak a gyedes időszak lejárta után szüntethető meg a munkaviszonya? Válaszukat előre is köszönöm!