1297 találat a(z) táppénz cimkére
Gyes mellett dolgozó anyuka
Kérdés
Gyes mellett 8 órában helyezkedett el az édesanya, egy hónapja terhes lett, jár-e a betegállomány után táppénz, ha veszélyeztetett terhes?
Táppénz felszámolás alatt lévő munkáltató esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni. Egyik ügyfelem 2010 óta dolgozik a munkahelyén, határozatlan szerződéssel, gyermeke 2015. 03. 06-án született, jelenleg fizetés nélküli szabadságon és gyesen van. A munkahelye 2013.12. hó óta felszámolás alatt áll, a felszámoló egy ideig engedélyezte a továbbműködést, így dolgozott 2015.03.05-ig, a szülés napjától cseden volt, majd gyeden és gyesen. A felszámoló értesítette, hogy az eljárás a végéhez érkezett, a szabadságai egy részét pénzben megváltották, a bíróság megküldte a felszámolási zárómérleget, mely jogerőre nem emelkedett, információi szerint több hitelező is fellebbezett. Jelenleg 20 hetes terhes. A kérdésem az lenne, hogy ha jelzi a fizetés nélküli szabadság megszüntetése iránti igényét a felszámolónak, melyben azonnal jelzi, hogy terhes, akkor a felszámoló megszüntetheti-e a munkaviszonyát vagy a védettség ilyen esetben is él a cég jogutód nélküli megszűnéséig? Veszélyeztetett terhes, de nincs táppénzen. A megszűnésig lehet táppénzen? Amennyiben szerencséje van, és nem szűnik meg a cég jogutód nélkül addig, akkor tudja majd a csedet igényelni, illetve mi lesz a helyzet a gyeddel, ha csed alatt fejeződik be az eljárás? 2017.01.01-től egy bt.-ben katásként kültag 2017.06.hóig 50 ezer, 07. hótól 75 ezer forintot fizet. Egyelőre ebben a jogviszonyban nem menne táppénzre, mert ha jól gondolom, csak akkor fogja tudni a magasabb összeg után járó alapot megkapni a csedhez, ha végig dolgozik? Segítségét előre is köszönöm.
Munka kisgyermekkel
Kérdés
Gyed/gyes folyósítása mellett szülési/fizetés nélküli szabadságon lévő munkavállaló bejelentette munkába állási szándékát. A munkavállaló esetleges betegsége esetén a betegszabadság/táppénz folyósítására milyen szabályok vonatkoznak, ha a gyes/gyed folyósítására is igényt tart a munkavállaló?
Betegállomány igénylése
Kérdés
A munkavállaló betegállományba ment, betegállomány alatt kilépett, és katás vállalkozóit váltott ki. A betegállománya még mindig tart, mert rosszul lépett, és kibicsaklott a bokája. Hogyan adom le a táppénzes papírját?
Gyes alatti felmondás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Van-e arra mód, hogy a gyesen lévő kismamának (még nem töltötte be a gyermek a 3. életévét), aki visszajönne dolgozni (de ismét várandós) valamilyen formában megszüntethető legyen a munkaviszonya? Amikor pár éve felvették dolgozni 45 nap munkaviszony után elment táppénzre, majd onnan csedre, gyedre, gyesre. A munkáltató kiszolgáltatott helyzetben van, mert most is az a célja a munkavállalónak, hogy a felgyűlt szabadságát kiadják, majd feltételezhetően ismét elmegy táppénzre, és megint szinte semmi munkavégzés nélkül fizet a munkáltató. Ilyen esetben mit tehet a munkáltató, mert sajnos elég kiszolgáltatott a helyzetük. Ebben a helyzetben egyértelmű, hogy miért állt munkába dolgozó évekkel ezelőtt pár napra. Csak azért, hogy kaphasson ellátást. Válaszukat előre is köszönjük!
Mikor kell beküldeni a T101-es nyomtatványt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egy magánszemély katás egyéni vállalkozást hoz létre. Szükséges-e beküldenie a T101-es nyomtatványt, ha egyébként a kormányablakon keresztüli vállalkozás alapításakor már nyilatkozott arról, hogy főállású kiadózónak minősül? Ugyancsak ez a kérdésem, ha egy bt.-nek, mely 2017. január 1-jétől tért át a katás vállalkozásra, a beltagját be kell-e jelentenie a T101-es nyomtatványon is? Ha ezen bt.-beltag tartósan (egy hónap valamennyi napján) táppénzen volt, mely nyomtatványon tudja bejelenteni a tételes kata megfizetése alóli mentességét? Előre is köszönöm a segítségét!
Folyamatos táppénz
Kérdés
Mint munkáltató a dolgozó betegállományának kezdő beteglapját és munkáltatói igazolását hagyományos formában küldtem el, tekintettel arra, hogy az elektronikus ügyintézéshez szükséges regisztráció visszaigazolása hosszú ideig nem érkezett meg. Azóta már megtörtént a nyilvántartásba vétel. Kérdésem az, hogy az adott dolgozó további (folyamatos betegállomány) táppénzes papírjait papíralapon vagy elektronikus formában kell-e továbbítani?
Vállalkozás szüneteltetése és munkavállaló táppénzen
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy egyéni vállalkozó ügyfelünk – zöldséges –, aki minden évben november közepétől március elejéig szünetelteti vállalkozását. Augusztusban nem munkahelyi, súlyos baleset érte az egyik munkavállalót – határozatlan munkaviszonyban van. Egy hete került ki a kórházból, valószínűleg még hónapokig nem tud dolgozni. A betegszabadság után jelenleg táppénzen van, de milyen ellátást kap, ha a vállalkozó szünetelteti a tevékenységét? Kijelentsem vagy nem? Táppénzt kap, vagy a kijelentés napja után jelentkezzen be munkanélkülire? Köszönöm.
Kata táppénz
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó pár napra kórházi ellátásra szorult (október 09-12-ig), ez idő alatt keresőtevékenységet sajnos nem tudott folytatni, nem egész hónapban volt beteg, csak arra a pár napra, amit kórházban töltött. Kérdéseim, erre a pár napra igényelhet táppénzt? Hogy befolyásolja a katafizetést és bevételi értékhatárt? A teljes kata összeget kell neki megfizetnie? A pár nap táppénz miatt a bevételi összeghatár is módosul? Továbbá, ha teljes hónapban táppénzen van, akkor kell neki katát fizetnie, ez az idő kiesik a bevételi határösszegéből? Válaszát előre is köszönöm. Lászlók Éva, Virtus Kft.
Gyes
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Munkavállalónk, aki előző munkaviszonya alatt volt gyesen, 2010. 05. 05-éig, 2010. 10. 25-én megszűnt a munkaviszonya. Kiderült, hogy a gyermek nagyothall, és 2013. 10. 01-jétől 10 éves koráig gyesre jogosult utána. Közben 2016-ban munkaviszonyt létesített a mi cégünknél. Folyamatosnak számít a biztosítási viszonya és 60 százalékos táppénzre jogosult, ha gyápra vagy saját maga után táppénzre megy? Válaszát előre is köszönöm.
Tb-kiskönyv kitöltése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tb kifizetőhely lévén a dolgozó tb-kiskönyve alapján kell elbírálnom a pénzbeli ellátását. Mi a teendő, ha a dolgozó elmondása szerint 10 hónapig táppénzen volt az előző cégnél, és ez nincs felvezetve a tb-kiskönyvbe. Az Eb. törvény végrehajtási rendelete alapján csak a tb kifizetőhely kötelessége felvezetni a táppénzes időszakot a tb-kiskönyvbe. Táppénzelőzmény-vizsgálat esetén mi a teendőm ebben az esetben? Köszönöm
Megbízási jogviszony gyed
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha állandó szerződéssel megbízási jogviszony keretében végez munkát egy kismama egy éve iskolában, előtte több évig folyamatos jogviszonya volt munkaviszony keretében, hogy lehet jogosult gyedre a megbízási jogviszonyából? Ha 12. 20-ra van kiírva, de épp decemberben az állapota miatt a megbízó nem ad annyi megbízást és nem lesz már annyi jövedelme, hogy biztosítottá váljon arra a hónapra, akkor elesik a gyedtől? Decemberben nem lesz biztosított, de eddig évekig folyamatos a biztosítása. Akkor a szülés napján nem biztosított. Csedre még jogosult lesz, de gyedre már nincs esélye? Ha az állapota miatt decemberben táppénzre veszik, az megoldás lehet? Köszönöm szépen a segítségét.
Táppénzjogosultság
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló felmondással kilép 10. 15-én. A T1041-es nyomtatványon kijelentve 10.13-án. 10.14-én balesetet szenved, kórházba kerül. Milyen ellátásra jogosult?
Táppénz után gyedszámítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk jelenleg gyeden van első gyermekével, aki 2016.02.06-án született. A dolgozó azon gondolkodik, hogy megszakítja fizetés nélküli szabadságát, és saját jogon elmegy táppénzre. A kérdés, hogy ilyenkor a táppénz, későbbiekben a csed és a gyed mi alapján fog elszámolódni? A dolgozó időközben terhes lett a második gyermekével, aki valamikor a 2018-as évben születik meg. Elképzelhető, hogy a dolgozó a táppénz miatt kevesebb csedet, gyedet fog kapni a második gyermek után, mint az első után kapott? Az első gyermekkel nem volt táppénzen. Megéri-e a dolgozónak elmenni a jelenlegi gyed mellett táppénzre? Köszönettel: Lászlók Éva Virtus Kft
Keresőképtelen katás egyéni vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olyan problémával találkoztam, hogy katás egyéni vállalkozó, aki ez év február, március, április hónapra szünetelt, július végén balesetet szenvedett. Keresőképtelenné vált, és táppénzt igényeltem neki. A szünetelés miatt a táppénz-jogosultságának a köre október közepén lejár, bár keresőképes tevékenységét nem tudta elkezdeni, mert még mindig kórházban van, és valószínűleg hosszabb ideig így is lesz. Kérdésem az lenne, hogy megoldható-e, ha 17T101E bevallást 10 hónapra beadok neki (10.15-én), ugyanakkor a táppénz lejárta után azonnal le is szüneteltetem a vállalkozását (10.15-én)? Feltételezem, hogy a szüneteltetés hónap közben is megoldott, és nem fogják neki az 50 ezer forint adót előírni. Jól gondolom? Köszönettel várom válaszát.

Ezeken a helyeken várhatók NAV-razziák a héten
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának közlése szerint 2025 18. hetében az alábbi helyeken lesznek adóhatósági helyszíni ellenőrzések. A közzétett információ nem zárja ki,...