1297 találat a(z) táppénz cimkére

Felmentés alatti táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónknak rendes felmondással megszüntettük a munkaviszonyát. A felmondási idő 30 nap. Az utolsó munkában töltött napot a felmondás átadásának napjában állapítottuk meg, ezt követően kiadtuk az időarányos szabadságát, és az utolsó munkában töltött napjától számított 5 napon belül kifizettük neki a fennmaradó munkabérét. Most jelentkezett a munkavállaló, és jelezte, hogy az általunk már elszámolt felmentési időszakban táppénzes állományba került. Érinti-e ezen táppénz bármilyen módon a már kifizetett felmentési időszakot?

Rokkantsági ellátásban részesülő vállalkozó járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesül 37 százalékos egészségi állapottal, C2 minősítéssel. A vállalkozói járulékok megfizetésénél úgy tudjuk, jár a szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény. A többi járulékok esetén a 180 500 forint felszorzott alapok alapján fizet úgy, mint a főállású egyéni vállalkozó, vagy a minimálbér a járulékalap? Az ellátás megállapításánál azt vették figyelembe. 2018. január 15-étől kapja a rokkantásági ellátást (előtte évekig rehabilitációs ellátást kapott), alapja 138 000 forint, annak a 60 százalékát kapja, plusz az éves 3 százalékos emelést. Az a kérdésünk, hogy a minimálbér vagy a garantált bérminimum után kell fizetni a járulékokat? Amennyiben a jövőben munkaképtelenné válik, jár-e részére táppénz, és annak mi lesz az alapja? Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Molnár Gézáné

Egyéni vállalkozó táppénzjogosultsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó munkaviszonyban és vállalkozói jogviszonyában is jövedelmet szerez, mindkét jogviszonyában megfizeti a járulékokat. Munkaviszonyában munkabaleset éri, meg is állapítják részére a baleseti táppénzt. Jelen esetben ugye a vállalkozói jogviszonyában is megilleti táppénz? Kérdésem az, ha az egyéni vállalkozó jelen helyzetben szüneteltetni szeretné vállalkozását, megteheti-e, hogy a már megállapított a táppénz összegét mindkét jogviszonyára tekintettel megkapja?

Hosszan tartó táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozóm 2017.07.05-e óta folyamatosan táppénzen van, a mai napig. Előreláthatólag több mint 1 évig így lesz. Milyen lehetőségeim vannak, mint munkáltatónak a dolgozói munkaviszony felmondására az 1 év letelte után? Mi a módja annak, hogy meg tudjam szüntetni a dolgozó munkaviszonyát, ugyanis állítása szerint nem akar már visszajönni dolgozni, és orvosi vélemény alapján sem tudom már abban a munkakörben foglalkoztatni, ahol eddig volt. Munkáltatói felmondással kívánom a munkaviszonyát megszüntetni, de a táppénz időszaka alatt tehetetlen vagyok. Válaszát előre is köszönöm!

Katás vállalkozó – táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó táppénzen van hosszabb ideje. Vannak határozott idejű szerződései, amelyekben havi fix összeget kap, attól függetlenül, hogy munkavégzés történik-e vagy sem. Ebben az esetben a határozott idejű számlák kibocsáthatók havonta rendszeresen? Amennyiben csak számlakibocsátás történik ezekről a munkákról, de ténylegesen munkavégzés nem, akkor a táppénz ideje alatt felmerül-e a katafizetési kötelezettség? Köszönöm válaszukat!

Folyamatos biztosítási idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A táppénz és más anyasági ellátások (csed, gyed) szempontjából folyamatosnak számít-e a biztosítási idő, ha valaki két munkaviszony között másfél hónapig megbízási szerződéssel dolgozik és a szerződés szerinti megbízási díja az aktuális minimálbér 30 százalékát meghaladja? Köszönettel várom válaszát.

Egyéni vállalkozó – táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni vállalkozása mellett 36 órás biztosítási jogviszonnyal rendelkezik. Az egyéni vállalkozásában nem vesz ki kivétet, így nullás 1858-as bevallást készít. 2018 januárjában lebetegedett, az egyéni vállalkozásában sem tud munkát végezni. Kérdésem, hogy jogosult-e az egyéni vállalkozásában is táppénzre, attól függetlenül, hogy ott nem fizet járulékot, vagy csak a biztositási jogviszonya után, ahol a járulékokat megfizeti: Köszönettel: Kocsis Lászlóné

Így számolhatja ki táppénzét! Cikk

Az Adózóna kalkulátora a biztosítási jogviszonnyal rendelkező munkavállaló betegség miatti kereső képtelenségének idejére eső táppénz napi összegét számolja ki, beleértve a fekvőbeteg ellátás esetén érvényes napi táppénz összegét is.

Áthúzódó táppénz. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozónk 2017. évben 12.18-tól a mai napig keresőképtelen. 2017.12.18-12.31-ig kifizettünk részére 10 nap betegszabadságot. Mivel indul a 2018.01.01-től? 15 nap betegszabi vagy táppénz? Köszönöm szépen. Tóthné

Szabadság táppénz ideje alatt Kérdés

Tisztelt Adózóna! Azt szeretném megkérdezni, hogy a gyakorlatban mit kell tenni a szülés előtt táppénzre ment munkavállaló év végén megmaradt szabadságával? A hölgy 15 nap betegszabadság után táppénzre ment, majd augusztus 1-jétől csecsemőgondozási díjban részesült. Egész évre 24 nap szabadság járt volna neki, amiből az év elején 9 napot ki is vett. A szabályt olvastam, hogy táppénz alatt is jár a szabadság, de a gyakorlatban, számfejtés esetén szabadságot vagy táppénzt kell számfejteni, ha ki szeretném adni a szabadságot? Vagy a megmaradt 15 nap ilyenkor később valamikor kivehető? Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm! Üdvözlettel: Jáni-Budea Magdolna

500 kilométer gépkocsi-költségátalány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az szjatörvény 11. melléklet III. 11. pontja szerinti havi 500 kilométer átalányköltség és a hozzá kapcsolódó kilométerenként 15 forint elszámolása egyéni vállalkozó esetében hogyan alakul, ha a vállalkozó táppénzen van? Átalányról lévén szó, arányosítani kell-e a költséget? Segítségüket előre is köszönöm!

Munkába járás költségtérítése felmondás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég munkavállalója a munkanap végén felmondott, majd a következő munkanaptól már beteget jelentett, táppénzes állományba vetette magát, és jelezte, hogy a felmondás alatt már nem is fog "meggyógyulni" (a felmondási idő 30 nap). A munkavállaló részére jár munkába járási térítés (vidéken lakik), ahonnan korábban bejárt. Kérdés: a táppénzben töltött időszakra, amikor nem jár munkába, megilleti-e őt a munkába járási költségtérítés (bérlet ellenértéke)?

Táppénz többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem január 22-én létesített munkaviszonyt. Január 29-én egyéni vállalkozó lett 36 órás munkaviszony mellett. Február 1-jén táppénzre megy. Hogyan alakul a táppénze Köszönöm válaszát.

Katás vállalkozó táppénze Kérdés

Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó, havi 50 ezer forintos tételes adófizető. 2018. április 23-május 28-ig műtik, kórházban lesz, emiatt keresőtevékenysége szünetel. Érdeklődöm, hogy kaphat-e erre az időszakra táppénzt, és a tételes adó fizetése alól hogyan mentesülhet erre az időszakra? Köszönöm segítségüket.

Gyermek utáni kedvezmények átruházása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk azzal a kéréssel fordult hozzánk, hogy szeretné az otthon a gyerekével lévő lánya helyett igénybe venni a különböző ellátásokat, úgy mint családi adókedvezmény, gyerek utáni pótszabadság, gyermek ápolási táppénz. A munkavállalónk nem gyámja az unokájának. Van-e lehetőség a fent leírtakra? Köszönöm a segítséget, Révész-Dunszt Petra

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Építési telkek sorozatértékesítése, áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan 5%-os áfája 2025-től

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Lakóingatlan értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink