257 találat a(z) személyes közreműködés cimkére
Részmunkaidős ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes kft. többségi magánszemély tulajdonosa kétórás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. Emellett személyesen is közreműködne a cég tevékenységében változó időben. A személyes közreműködést is munkaviszony alapján szeretné végezni. Azt már tudom, hogy egy társaság egy magánszeméllyel csak egy munkaszerződést köthet, és ebbe a munkaszerződésbe kell belefoglalni és részletesen felsorolni a végzett munkákat. A napi 2 órába az ügyvezetés mellett beleférne a személyes közreműködés ideje is. Kérdésem, hogy egy tag, aki nem rendelkezik más biztosítási jogviszonnyal, 2 órás munkaviszony keretében elláthatja-e egyben az ügyvezetést és a személyes közreműködést is a megfelelően megfogalmazott munkaszerződés alapján? Ha igen, a 15T1041 adatlapon FEOR számként mit tüntetek fel, a vezetői tisztséget avagy a személyes közreműködés során végzett munkakört? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó
Kkt. tagok munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kkt., három taggal, a társasági szerződés szerint mindannyian ügyvezetők és az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látják el. Ketten nappali tagozatos hallgatók, a harmadik tagnak van heti 36 órát elérő munkaviszonya. Amennyiben a két nappali tagozatos hallgató a társaság tevékenységében személyesen szeretne közreműködni, megtehetik ezt munkaviszony keretében? Úgy, hogy mellette az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látják el díjazás nélkül. A munkaviszonyuk lehet részmunkaidő is? Válaszát előre is köszönöm!
Kaphat-e cafetéria-juttatást az ügyvezető? Itt a válasz Cikk
Az ügyvezetést megbízási szerződéssel ellátó személy, illetve társaság személyesen közreműködő tagja részére adható-e cafetéria juttatás, például étkezési jegy, ha igen, mik ennek a szabályai? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértőnk válaszolt.
Ügyvezető vasárnapi pótléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője (ő a tag) 8 órában a kft.-ben van bejelentve. Emellett van egy foglalkoztatott munkavállalója. A Kszvmtv. 1. paragrafus 15. alapján nem vonatkozik rá a jogszabály, ennek ellenére csak az ügyvezető dolgozik vasárnaponként az üzletben. Az lenne a kérdésem, hogy vonatkozik-e az ügyvezetőre a vasárnapi pótlék (50 százalék) kötelezettség, vagy például a személyes közreműködésre tekintettel el lehet-e tőle tekinteni? Köszönöm válaszát: PB
Nyugdíjas tag jövedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. öregségi nyugdíjas tagja közreműködik, és ezért tagi jövedelemben részesül. Ebben a díjazási formában szeretne most bruttó 5 millió forinthoz jutni. Kérdésem az, hogy az összeg nagyságára tekintettel van-e valamilyen korlát, mely esetleg befolyásolhatja az ilyen módon történő kifizetést? Köszönöm megtisztelő válaszát! Papp-Lóránt Gizella
Tagok személyes közreműködése Kérdés
Az új Ptk. szerint nem kell beleírni a társasági szerződésbe, hogy kötelezettek-e személyes közreműködésre a tagok. Ennek hiányában viszont hogyan lehet bizonyítani egy esetleges NAV- vagy tb-ellenőrzés során, hogy valaki után azért nem fizet a cég járulékot, mert nem végez személyesen munkát a cégben? Tisztelettel várom válaszát.
Bt.-beltag járulékfizetése szülés után Kérdés
Betéti társaság egyedüli beltagja jelenleg 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik, melyet nem kíván megszüntetni, tehát most nincs járulékfizetési kötelezettsége, csak, ha a személyes közreműködésért jövedelmet kap. Hogyan vonatkozik rá a járulékfizetés szülés után, ha – személyesen közreműködik – nem működik közre személyesen, de a bt. képviseletét egyedül, önállóan látja el, – nem működik közre személyesen, és a képviseletet az egyik kültag is jogosult önállóan ellátni? – személyesen közreműködik, de jövedelemben nem részesül érte? Köszönöm válaszát.
Társas vállalkozó – hallgatói jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság ügyvezető beltagja 2009. óta hallgatói jogviszonya mellett vesz részt a vállalkozás tevékenységében. E jogviszonya időközönként szünetelt, vagyis passzív féléven volt. A Tbj. törvény végrehajtási rendeletében 2013. 08. 29-étől szerepel a hallgatói jogviszony fogalma. Ez időpont előtt alkalmazhatók a Tbj. kedvezményes járulékfizetésre vonatkozó szabályai – vagyis, hogy csak a tényleges közreműködői díj után kell járulékot fizetnie – a hallgatói jogviszony szünetelésének időszakában? Köszönettel.
Ügyvezetés többes munkaviszonyban részmunkaidőben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az új Ptk. szerint van-e lehetőség arra, hogy egy bt. beltagja az ügyvezetést és a személyes közreműködést kettős munkaviszonyban, részmunkaidőben lássa el? Üdvözlettel, várom válaszát.
Bt.beltagja Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Eddig mintha érthetőbb lett volna, hogy egy bt. beltag végezte az üzletvezetést és persze a személyes közreműködést, társas vállalkozóként megfizette a törvénynek megfelelő járulékokat. Az új Ptk. szerinti társasági szerződések szerint végképp nem tudom, mi a teendő? A beltag üzletvezetést munkaviszonyban végzi - ez lehet akár heti 2 óra és a személyes közreműködést továbbra is társasvállalkozóként fizet - azaz többes jogviszony? Vagy napi 8 órában üzletvezetést végez és mellette a termelő munkát is? Egy másik eset: Kata - bt.beltag - eddig főállású kisadozó volt, az új társasági szerződés munkaviszonyról szól. Hogyan tovább? Megszűnik mint katás adózó? Kit kell bejelenteni, hogy megmaradjon a katás jogosultsága a bt.-nek? Köszönöm a válaszokat, tisztelettel a kérdező
Bt.-nél tagi jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bt. beltagjai eddig tagi jogviszonyuk alapján látták el az ügyvezetést, és emellett személyes közreműködés alapján kapták a jövedelmüket. Ha most változtatni kell az alapító okiraton, és a továbbiakban is a személyes közreműködésük alapján biztosítottak, jövedelmet kapnak, az ügyvezetést megbízással látnák el, kell fizetni nekik ezért? A megbízásért kötelező jövedelmet elszámolniuk, vagy lehet ingyen, 0 forint jövedelemért ellátni ezt a feladatot? Köszönöm a válaszát.
Személyes közreműködés Kérdés
Tisztelt Cím! A gazdasági társaságokról szóló törvény a társaságokban való személyes közreműködést 3 féleképpen nevezte meg. Lehetett munkaviszony, megbízási jogviszony, és tagi jogviszony alapján résztvenni a társaság tevékenységében, Munkaviszony alapján a "tag" munkavállalóként, tagsági jogviszony alapján tagként, megbízási szerződés alapján, ha a juttatás elérte a minimálbér 30%-át lett biztosított. Járulékfizetési kötelezettségét a Tbj. törvény határozta meg. Az új Ptk. hatálya tartozó cégek esetében is ez a 3 lehetőség áll fenn? Egyszemélyes társaság tagja (aki nem ügyvezető) személyesen közreműködhet megbízási szerődéssel 0 forint juttatásért, úgy hogy nem lesz biztosított, és a 0 forint összegre tekintettel járulékot sem fizet?
Ügyvezető jogállása és a társasági szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olvastam a válaszát, amiből arra következtetek hogy a társasági szerződésben nem kell szerepelnie a személyes közreműködés meghatározásának, elég a munkaszerződésben lefektetni hogy az ügyvezetés és a személyes közreműködés is munkaviszonyban történik. Jól gondolom? Hogyan működik egyszemélyes kft.-nél ugyanez?
Ügyvezető jogállása és a társasági szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. társasági szerződése alapján az ügyvezető (tag) munkaviszonyban láthatja el az ügyvezetést. Személyes közreműködésről a társasági szerződés nem rendelkezik. Jól gondolom-e, hogy ebben az esetben ügyvezetés munkaviszonyban, személyes közreműködés tagi jogviszonyban jöhet létre? Van-e mód arra, hogy a személyes közreműködés is belekerülhessen a munkaviszonyba az ügyvezetéssel együtt?
Kötelezhető-e személyes közreműködésre a beltag? Cikk
Betéti társaság beltag ügyvezetője kötelezethető-e személyes közreműködésre? Hogyan kerülhető el, hogy a beltag többes jogviszonyúnak minősüljön? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértőnk válaszolt.