261 találat a(z) személyes közreműködés cimkére

Szolgálati járadék, tagi jövedelem és kata Kérdés

Kft. személyesen közreműködő tagja szolgálati járadékban részesül. A kft.-nél a személyes közreműködésért havi bruttó 190 ezer forintot kap. A főállású társas vállalkozóra vonatkozó járulékokat megfizeti a kft. Egy bt.-ben beltag, bejelentkezett kisadózónak, s mivel a kft.-ben a járulékot megfizeti, itt a 25 ezer forintot fizeti. A kérdésem, hogy az ő esetében a jövedelemkorlát hogyan alakul? A havi 190 ezer forinton kívül mi számít bele a korlátba a bt.-ből? Szíves válaszukat köszönöm.

Kft.-ügyvezető mellékszolgáltatásnak minősülő személyes közreműködése Kérdés

Kft.-tulajdonos mellékszolgáltatásnak minősülő személyes közreműködést milyen jogviszonyban végezheti, és annak milyen adó- és járulékszabályai vannak?

Járulék bevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy egyszemélyes kft. tulajdonosának nincs semmilyen más jogviszonya, kötelezően társas vállalkozónak minősül és kötelező megfizetni a minimumok után a járulékokat? A társasági szerződés szerint megbízási jogviszonyban végzi az ügyvezetést, havi 10 ezer forintért. T1041-en nem kell bejelenteni, mert nem éri el a minimálbér 30 százalékát, de a úgy gondolom, hogy ezt a megbízási jogviszonyt jelenteni kell a 08-as járulékbevallásban. Ha nulla forintért ügyvezetne, azt is jelenteni kell a 08-ason? A cég a tevékenységét csak októberben fogja megkezdeni, ha személyesen közreműködik a tulajdonos mint eladó, csak onnantól lesz társas vállalkozó vagy ha úgy dönt, akkor simán végezheti munkaviszonyként is? Előre is nagyon köszönöm válaszát!

Társas vállalkozó kata mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő témában kérném a megerősítését: Egy kft.-nek két tagja és két ügyvezetője van. Az egyik tag kata adózásban egyéni vállalkozó, aki 50 ezer forint adót fizet katában. Máshol munkaviszonya nincs. 2019.07. hónaptól a kft.-ben ügyvezető és személyesen közreműködő tag. Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Megbízási díja nincs. Véleményem szerint a kft.-ben a jogviszonya alapján társas vállalkozónak minősül, így mivel szakképzett legalább a szakképzett minimálbér után a járulékokat meg kell fizetnie, akkor is, ha nem vesz ki bért. Katában ettől az időponttól nem minősül főállásúnak, így a 25 ezer Ft/hó adót kell fizetnie. Kérem a fentiekben a véleményét! Köszönettel: Krisztina

Ügyvezető személyes közreműködése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy egyszemélyes kft. ügyvezetője eddig munkaviszonyban ügyvezetett, és semmi mást nem csinált, most pedig kőművesként is részt venne a tevékenységben, akkor hogyan módosul a biztosítási jogviszonya, hogyan kell átjelenteni őt? Segítségét előre is köszönöm!

Egyszemélyes kft.-ben ügyvezető munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. esetében a kft. tulajdonosa köthet-e munkaviszonyt, részmunkaidőre saját magával, ügyvezetésre, személyes közreműködésre? Máshol nem biztosított. A kft. árbevétele igen alacsony, nem teszi lehetővé a társas vállalkozókra vonatkozó emelt alapok után fizetendő járulékok megfizetését. Üdv. Válaszukat előre is köszönöm.

Egyszemélyes kft. ügyvezetőjének személyes közreműködése Kérdés

Tizstelt Szakértő! Korábbi, 2018.10.21-én megjelent EGYSZEMÉLYES KFT. ÜGYVEZETŐJÉNEK FOGLALKOZTATÁSA kérdésre adott válaszukból egyértelműen megtudható, hogy az egyszemélyes kft. tagja ügyvezetői tevékenységét a hatályos Ptk. 3:112. §-a alapján munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban láthatja el választása alapján. Kérdésem a személyes közreműködésének jogviszonyára vonatkozik, azt milyen jogviszonyban tudja ellátni? Erre is alkalmazható a munkaviszony szerződés alapján? Esetleg lehetséges egy munkaszerződés kötése a tag és a kft. között, ami nevesíti az ügyvezetést és a személyes közreműködés keretében végzett munkát is? Köszönettel válaszukat.

Bt.-ügyvezető személyes közreműködése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. ügyvezetője a társasági szerződésben foglaltak szerint személyesen közreműködik a társaság tevékenységében, és az ügyvezetést is ellátja, megbízási jogviszonyban. Az ügyvezetőnek más vállalkozásnál van heti 40 órás munkaviszonya A bt.-ben 1452-es kóddal lett bejelentve (heti 36 órát elérő munkaviszony mellett társas vállalkozó). A havi 08-as bevallások nulla adattartalommal lettek beküldve. Az ügyvezető a személyes közreműködésért és az ügyvezetésért semmiféle jövedelmet nem vett fel eddig. Szabályosan járt el a cég ebben az esetben? Ha a jövőben a személyes közreműködésre tekintettel jövedelmet vesz fel az ügyvezető, ami havi szinten nem éri el a minimálbér 30 százalékát, akkor azt hogyan kell a T1041-es és a 08-as bevallásokban bejelenteni és bevallani? Nem önálló tevékenységből származó jövedelem (tagi kivét) esetén is él a szabály, hogy a minimálbér 30 százalékát el nem érő jövedelem esetén nincs biztosítási jogviszony, azaz csak szja-t és szochót kell fizetni? Válaszát előre is köszönöm.

Bt.-ügyvezetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy bt., 2012 előtt alakult, egy beltaggal és egy kültaggal, akik mindketten egyidejűleg rendelkeznek heti 36 órás munkaviszonnyal. Egyszerűsített társasági szerződésük szerint mindkét tag jogosult a társaság képviseletére, ügyvezetésére és önálló cégjegyzésre. A társaság tevékenységében mindketten személyesen közreműködnek, amiért díjazást nem kapnak. A társaság adózott osztaléka a jövedelmük. Egyiküknek sincs a bt.-vel sem munkaszerződése, sem megbízási szerződése. A következőt olvasom a NAV 2019. évi 12. számú füzetében: "A vezető tisztségviselő e feladatát – a társasággal kötött megállapodása szerint – megbízási jogviszonyban vagy munkaviszonyban látja el". Csak a beltag van bejelentve 2012.01.01-től, mint a társaság ügyvezetője és havonta 08-as jelentés megy nullásan (az osztalékfizetés hónapjában nem nullásan). Kérdéseim: 1.) Melyik tag mi alapján minősül társas vállalkozónak? Mindketten társas vállalkozónak minősülnek egyszerűen a tagsági jogviszony alapján vagy a társasági szerződésben kapott ügyvezetői jogosultságuk alapján vagy a személyes közreműködés alapján? 3.) Az ügyvezető státuszhoz elegendő a társasági szerződésben kapott jogosultságuk, vagy szükséges a bt.-vel megbízási szerződést vagy munkaszerződést kötniük mindkettőjüknek az ügyvezetői státusz miatt? 2.) A szintén ügyvezető kültagot is be kell-e jelenteni visszamenőlegesen 2012.01.01-től a társaság vezetőjeként, és a havi nullás 08-as bevallásban is szerepelnie kell? A választ előre is köszönöm!

Egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas magánszemélyek társas vállalkozás tagjaiként személyes közreműködés nélkül, csak befektetése után osztalékban részesülnek. Kell-e havonta egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni utánuk? A nyugdíjas tag a munkavégzését munkaviszonyban végzi, tagi jogviszonyban nincs közreműködés. Munkaviszonyban csak szja-kötelezettsége áll fenn. Kell-e a társaságnak 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni?

Személyes közreműködés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kft.-nek 2 tagja van. Az a tag, aki nem ügyvezető, megteheti-e, hogy évente egyszer 10 000 Ft személyes közreműködést kifizet magának 1 napi ténykedéséért? Ha ez az összeg, amelyet minden évben felvesz, se nem megbízás, se nem munkaviszony, a T1041-es nyomtatványon lejelentendő-e, és ha igen, mi a kódja? Von-e bármilyen más adót és járulékot magával ez a kifizetés a 10 000 Ft kötelezettségein felül? Előre is köszönöm a válaszukat! Üdvözlettel: Jáni-Budea Magdolna

Munkaviszony létesítése személyes közreműködésre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft.-ben az egyik taggal, aki ügyvezető, az ügyvezetői feladatok ellátására munkaviszonyt létesítettek, munkaszerződést kötöttek. A munkaviszony létesítése miatt nem minősül társas vállalkozónak az ügyvezető, jól gondolom? Köszönettel: Ildikó

Ki számít társas vállalkozónak? Megoldás lépésről lépésre Cikk

Sokszor problémát okoz annak eldöntése, hogy a gazdasági társaság tagja társas vállalkozónak minősül-e vagy sem. Az alábbi cikkben bemutatjuk azt az öt kérdést, amelyet egymást követően fel kell tenni ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, hogy létrejött-e a társas vállalkozói jogviszony a gazdasági társaságon belül.

Nyugdíjas foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. személyesen közreműködő, nem ügyvezető nyugdíjas tagjának foglalkoztatásában kérném a segítségüket. Ha a nyugdíjas tag személyesen közreműködik, akkor a kifizetett jövedelme után 10 százalékos nyugdíjjárulékot, 15 százalékos szja-t és 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni? Ha ugyanezen nyugdíjas tagot munkaviszonyban foglalkoztatjuk ugyanezen tevékenységre, akkor csak 15 százalékos szja-t kell vonni tőle, egyéb fizetendő nincs utána? Köszönettel.

Személyes közreműködés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Szakértőjüktől az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni: egy kft.-ben férj és feleség a 2 tag. A társasági szerződés szerint a férj az ügyvezető, ő öregségi nyugdíjas. A feleség munkaviszonyban dolgozik a kft.-ben. Az ügyvezető nem működik közre semmilyen szinten a társaság tevékenységében, a feleségének meghatalmazást adott, hogy mindenben eljárhat helyette, ténylegesen csak és kizárólag a feleség dolgozik és intézkedik a cégben. Tehát az ügyvezető csak papíron az, egyébként valójában nem működik közre a cég tevékenységében. Ilyen esetben ő kiegészítő tevékenységű társas vállalkozónak minősül akkor is, ha nem működik közre személyesen a cégben? Tehát csak az, hogy papíron ő az ügyvezető, ebben az esetben is kimeríti a társas vállalkozó fogalmát? Válaszukat köszönöm előre is!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Újraindult konszolidáció

Pölöskei Pálné

adószakértő

Bérleti díj felmondása

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink