196 találat a(z) munkaviszony megszüntetése cimkére

Elmaradt munkabér járulékbevallása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy volt egyéni vállalkozót egy 2009-es bírósági határozat elmaradt munkabér jogcímen fizetésre kötelezte volt munkavállalója munkaviszonyának jogellenes megszüntetése miatt. Ezt a vállalkozó akkor nem fizette ki, hanem idén végrehajtás során került kifizetésre, így nem volt lehetőség az adó és a járulékok levonására. 1.) Az elmaradt munkabér után a kifizetésig 10 százalékos kamatot kellett fizetnie. A kamat után fizetendő szja-t és 27 százalékos ehót munkáltatónak kell bevallani és megfizetnie? Vagy az ehofizetési kötelezettség a magánszemélyt terheli, a munkáltató csak a le nem vont szja-t vallja be? 2.) A határozat szerint a munkavállaló munkaviszonya az ítélet jogerőre emelkedésének napjával szűnik meg. Ezt hogy tudom pontosan kiszámolni? Az elmaradt munkabér vonatkozási időszakához milyen időszakot kell feltüntetnem? 3.) Amennyiben az adóhatóság az AJK nyomtatványnak megfelelően behajtja a le nem vont járulékokat a munkavállalótól, akkor a benyújtott ’08-as bevallást hogyan kell önellenőriznem? A korábban bevallott levont járulékokat az önellenőrzési lapon mínusszal vallom be, hogy visszajáróként szerepeljen a vállalkozó folyószámláján?

Végelszámolás esetén munkaviszony megszűnése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt.-nél részmunkaidőben dolgozom. Június 1-jével elhatározta a végelszámolását. Mint könyvelő vagyok alkalmazásban cégnél, és az ügyfélkapuhoz is nekem van jogosultságom. Nem tudom, hogy ebben az esetben kötelező-e felmondania nekem május 31-ével és a 30 napos felmondást kifizetnie, avagy maradok továbbra is a cégben, hiszen könyvelési-bevallási teendők vannak a végelszámolással kapcsolatban? Sajnos a beltagnak fogalma sincs erről, hogy mit is kellene tennie, és nekem sem. Az ügyvédről pedig ne is beszéljünk. Gondolom nem munkajogász, mert nem igazán tudja ő sem... Várom válaszát. Köszönettel: Lédererné

Szabadság alatti keresőképtelenség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyesről visszatérő dolgozó, a fizetés nélküli szabadság lejárta után jelezte, hogy szeretne visszatérni dolgozni, a felhalmozott szabadságának kivételével kezdve. Majd később jelezte, hogy megszakítja a szabadsága letöltését, mert a gyermeke beteg lett, így betegszabadság címén marad otthon. Kérdésem, hogy jogos-e ilyen címen kérnie a szabadság későbbi kiadását? Közben már tárgyal a munkavállalóval a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetéséről, amiben a követelései közt szerepel a végkielégítés kifizettetése is, aminek az alapját így tudja kitolni 5 évre.

Újabb káosz a szabadság kiadásában? Vitatkoznak a jogászok Cikk

Levonható-e kilépéskor a munkavállaló munkabéréből az a szabadság, amit az időarányosan járó szabadságon felül vett ki? – kérdezte olvasónk. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Szabadság kifizetése Kérdés

Egy egyéni vállalkozó alkalmazottja 2011 júliusában szült. Előtte kivette a 2011. évre vonatkozó szabadságát. 2014 februárjában közös megegyezéssel megszűnt a munkaviszonya. Mennyi szabadság járna a részére? 22 napot számoltam ez jó? Jól számolom, hogy a 2011., 2012., 2013. évekre jár az egy gyermek után évi két nap szabadság?

Betéti társaság ügyvezetője részesülhet-e munkanélküli segélyben? Kérdés

Több éve veszteséges betéti társaság ügyvezetőjét (beltag) heti 20 órás munkaviszonyban foglalkoztatja. Munkabérét több hónapja nem tudja a bt. kifizetni, mivel nem rendelkezik bevétellel. Munkaviszony megszüntetése esetén részesülhet-e az ügyvezető munkanélküli segélyben?

Felmondás táppénz alatt Kérdés

Mikor, és hogyan szüntethetem meg a dolgozó munkaviszonyát a keresőképtelensége alatt? A dolgozó 2013 szeptemberében e-mailben értesítette a munkáltatóját, hogy bizonytalan ideig táppénzen lesz. November elején a könyvelés helyszínén a postaládába bedobta a táppénzes papírt, ami október 24-éig szólt. November végén a munkáltató írásban kérte a dolgozót, hogy igazolja a távolmaradását, mert a munkáltató telefonjára, e-mailjeire nem válaszolt. Ezt a levelet tértivevénnyel adtuk fel, de azzal jött vissza, hogy " a címzett nem kereste". Kipostáztuk a dolgozónak a felmondását, amin a felmondás kezdő napjaként az első keresőképes nap szerepel. Ez a levél is a fenti megjelöléssel érkezett vissza. A dolgozó a november havi táppénzes lapját az OEP részére beküldte, és többszörös üzengetésünkre a fénymásolatát dobta be újra a könyvelőnk postaládájába. A körzeti orvosa kérdésünkre azt a választ adta decemberben, hogy a dolgozó továbbra is keresőképtelen. Január végén az OEP megkeresésünkre azt mondta, hogy a dolgozó csak november 24-ig küldte be a táppénzes lapját, és a szerint keresőképes. Kérdésünk: ilyen esetben milyen dátummal, és hogyan szüntethető meg a dolgozó munkaviszonya, ha a munkáltató nem tud a munkavállalóval kommunikálni?

Gyed alatt munkaviszony megszüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy egy kismama határozatlan idejű munkaviszonyban áll cégünknél. A cég tb-kifizetőhelyként működik. A kismama a tb-ellátását külföldön igényelte meg, mert a férje munkavégzés céljából Ausztriába ment, és a kismama is vele ment. A kismamát nem tudjuk elérni (sem telefon, sem e-mail elérhetőséget nem adott meg). Kérdésem az, hogy ilyen esetben van-e lehetőség a munkaviszony megszüntetésére? Mi a feltétele, hogy a munkaviszony megszüntethető legyen? Válaszát előre is köszönöm!

Munkaviszony megszüntetés munkáltató halála miatt Kérdés

Kérném sürgős válaszukat az alábbiak miatt: egyszemélyes kft vezetője tragikus balesetben meghalt. Örököse egy 3 éves kisgyermek. A cégben egy dolgozó volt bejelentve. A kialakult helyzet miatt a dolgozó szeretné felmondani a munkaviszonyát. Ebben az esetben hogyan lehetséges, ki jogosult az elbocsájtó igazolásokat kiadni és aláírni, valamint a könyvelő a 1041-es nyomtatványon kijelentheti-e? Köszönöm válaszukat.

"Túlkiadott " szabadság Kérdés

A most módosított Munka törvénykönyve szerint ha a munkavállaló év közben kilép és több szabadságot vett ki, mint az időarányos , az új szabályok szerint vissza kell -e fizettetni vele a kilépéskor?

Munkaviszony megszüntetés Kérdés

!Egy részvénytársaság humán osztályán dolgoztam, határozott idejű munkaszerződéssel. Munkaviszonyomat a mai nappal megszüntették. A főnöknő közölte velem,hogy vagy aláírom a közös magegyezést vagy a munkáltató felmondt. Ennek eldöntésére adott 1 óra időtartamot,melyet a szobájában kellett eltöltenem. Lehetőségem volt ezt senkivel megkonzultálnom. Előtte a munkámmal kapcsolatban probléma nem merült fel. Az indok a megszüntetésre az volt,hogy a munkaköröm -vállalkozói ügyintéző- megszűnik. E mellett a munkaköröm mellett munkaviszonyos dolgozók munkajoggal kapcsolatos ügyeit (felvétel,munkaszerződés készítése, kiléptetés stb) is el kellett végeznem, több száz embernek humán anyagát kellett kezelnem. A munkakörömet a volt kollégáknak kell átadnom,akik egyébként is leterheltek. Más munkakört nem ajánlottak fel. Humán maneggerl végzetséggel rendelkezem. megszeretném kérdezni,hogy a közös megegyezés megtámadására milyen eséllyel indulnék,mivel sem kellő időt,sem segítséget a döntésben nem tudtam kérni,mert olyan váratlanul ért a bejelentés.Szíves válaszát megköszönöm: Pappné

Munkaviszony megszüntetése Kérdés

A munkaviszony a dolgozó részéról megszüntethető azonnali felmondással is (vállalva ennek a felmondási módnak azt a következményét, hogy nem jogosult munkanélküliként ellátásra). A munkáltató ezt nem fogadja el, és kötelezi a munkavállalót a munkaszerződésében rögzített 30 napos felmondási idő letöltésére. Ezt a munkavállaló nem tölti le, így a munkáltatója bepereli, mivel határidős kötelezettségének nem tud eleget tenni. (Ilyen esetre a munkaszerződésben nem lett rögzítve kártérítési kötelezettség.) A munkakör meghírdetése, a betanulási idő olyan sok időt vesz el, hogy kötbérigényt fog bejelenteni miatta a megbízó. A kérdésem az, hogy kérhet-e jogosan kártérítést a munkáltató a munkavállalótól a fenti esetben?

Egyszemélyes cég: így dolgozhat az ügyvezető részmunkaidőben Cikk

Egyszemélyes kft ügyvezetője dolgozhat-e 4 órás jogviszonyban? Olvasónk kérédésére, Dr. Radics Zsuzsanna, az Adózóna tb-szakértője válaszol.

Gyesen lévő szabadsága Kérdés

Egy gyesen lévő anyuka munkaviszonyát közös megegyezéssel meg kívánják szüntetni a gyes időszaka alatt. Lemondhat-e érvényesen ez a személy a neki járó(és ki nem vett) szabadságról,vagy azt mindenképpen ki kell fizetni részére? Tisztelettel várom válaszukat.

Gyes melleti munkaviszony megszüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2006. 08.07-én lépett be. 2008. szeptember 22-től 2011. szeptember 30-ig fizetés nélküli szabadságot kért gyed, ill gyes időtartamára. 2008. október 31-én gyermeke született. 2010 november 4-tŐL heti 20 órában, majd 2012 augusztus 21-től heti 30 órában gyes mellett dolgozik cégünknél. Gyermeke betegségére tekintettel a gyermek 10 éves koráig gyest kap, de a gyermek óvodába jár. Felmondhatunk-e a munkavállalónak, és milyen kifizetések terhelik a céget ezzel kapcsolatosan. Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tervezési szolgáltatás, fordított áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Pénzforgalmi áfa levonása

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Turizmusfejlesztési hozzájárulás alapja

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink