188 találat a(z) munkaviszony megszüntetése cimkére

Táppénz alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Táppénz alatt munkaviszony közös megegyezéssel megszüntethető? Válaszát előre is köszönöm!

Rendkívüli felmondás indoklása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék tanácsot kérni munkavállaló részéről benyújtandó rendkívüli felmondással kapcsolatban. Lehet megfelelő indoklása ennek a formának az, hogy egy vezető beosztású kollégával megromlott a kapcsolat, és állandó veszekedések, feszült helyzet alakult ki? Ebben a légkörben nem tudok már a feladataimra koncentrálni, és így hibát is könnyebben vétek, amit viszont nem szeretnék. Az egészségi állapotom is megromlott, jelenleg betegszabadságom vagyok, de ezt nem kívánom huzamosabb ideig fenntartani. A rendkívüli felmondással a felmondási időm letöltését szeretném elkerülni, de nem szeretnék jogellenes munkaviszony-megszüntetést kezdeményezni. Várom válaszukat, hogy mi lehet a megfelelő indoklása a munkavállaló részéről történő rendkívüli felmondásnak. Köszönettel.

Beltag halála II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köszönöm szépen a Bt.-beltag halála esetén legfontosabb teendők című kérdésemre adott válaszuikat. A beltag halálával kapcsolatban további kérdésem, hogy a dolgozók munkaviszonyát hogyan lehet megszüntetni, ha a további működés már nem lehetséges? Milyen kötelezettségek vannak ezzel kapcsolatban? Mi a teendő, ha a munkaviszonyok megszüntetésével kapcsolatos költségeknek nincs fedezete? Köszönöm.

Határozott idejű munkaszerződés lejárta csed alatt Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Az alábbi tényállással kapcsolatban szeretném álláspontjukat kérni: Egyik munkavállalónknak 2015. október 31-én lejárt a határozott idejű munkaszerződése, közben 2015. október 2-án gyermeke született. Ettől a naptól megigényeltük neki a csedet. Sajnos elfelejtkeztünk a határozott idő lejártáról, így a dolgozót nem tájékoztattuk erről a tényről, és ebből következően nem adtuk ki a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos igazolásokat sem. A régi Mt. szerint ebben az esetben a jogviszony automatikusan határozatlan idejűvé alakult. Az új Mt. alapján azonban – ha jól tudom – az érvénytelenségre vonatkozó szabályok lépnek életbe. A dolgozó nem kért gyermeke gondozásával kapcsolatosan fizetés nélküli szabadságot. Az a kérdésem, hogy ebben az esetben mi a jogszerű, helyes állapot, ezt hogyan lehet helyreállítani, illetve, hogy van-e lehetősége a munkáltatónak a munkaviszony megszüntetésére, tekintettel arra, hogy alaphelyzetben a dolgozó felmondási védelem alatt állna? Köszönöm válaszukat! Üdvözlettel: Proforp Kft.

Gyes utáni munkaviszony megszüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk gyesen van. A gyermek 2016. január 2-án lesz 3 éves. A munkavállaló nem kíván visszajönni hozzánk és mi sem szeretnénk őt foglalkoztatni. Megszüntethető-e a munkaviszonya a gyes alatt vagy 2016. 01 .03-ától közös megegyezéssel? A tgyás plusz 1 év fizetés néküli szabadság idejére járó (ha jól tudom) szabadságát ki lehet-e fizetni egy összegben a munkaviszony utolsó napján? Hogyan kell ilyen esetben helyesen eljárni? Mi történik akkor, ha a dolgozó mond fel a gyes ideje alatt? Üdvözlettel: Sz.M.

Gyed utáni szabadság, munkaviszony-megszűnés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves segítségét. Egy kismama, aki 1982. 11. 20-án született, gyed alatt meg kívánja szüntetni a munkaviszonyát, közös megegyezéssel. 2014. 02. 06.-2014. 08. 05-éig táppénzen volt, 2014. 08. 06.-08. 24-éig dolgozott, 2014. 08. 25. - 2015. 02. 08-áig tgyás, majd 2015. 02. 09-étől gyed következett. A munkaviszony-megszűnés napja 2015. október 28. Kérdésem, hogy mennyi szabadság illeti meg? A 2014. évi szabadság kiadásra került. Válaszát előre is köszönöm.

Munkaviszony megszüntetése – letartóztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megszüntethető-e a munkaviszony munkáltatói felmondással abban az esetben, ha a munkavállaló több napja nem jelenik meg a munkahelyén, és a mulasztásával kapcsolatban nem mentette ki magát? Családtagjainál érdeklődve azt a választ kaptuk, hogy a munkavállalónkat letartóztatták. A letartóztatás okáról nincs tudomásunk. Megszüntethető-e a munkaviszonya felmondással, és indoklásnak ilyenkor elég-e azt feltüntetni, hogy nem jelent meg munkavégzésre? Mivel a munkavállalóval nem tudunk kommunikálni, a felmondást lehet-e postai úton tudomására hozni? Mi a megoldás ilyen esetben? Segítségét köszönöm.

Fizetés nélküli szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződésnél fizetés nélküli szabadság engedélyezése esetén (tanulmányi okokból) a munkáltató hogyan szüntetheti meg a munkavállaló jogviszonyát, ha a kapcsolattartás elmaradt mindkét részről? Köszönöm válaszát.

Dolgozó betegállományban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk június 23-ától betegállományban van. A táppénzes papírjait július 26-án adta le utoljára. Azóta nem jelentkezett, telefonon, illetve levélben nem tudjuk elérni. Azt sem tudjuk, hogy még mindig betegállományban van-e. Kérdésem, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben? Hogyan lehet – ha lehet egyáltalán – megszüntetni a munkaviszonyát? Üdvözlettel várom szíves válaszát.

Közös megegyezés Kérdés

Tisztelt Adózóna! A kérdésem az lenne, hogy egy munkavállaló 9 éve dolgozik a munkahelyén, a cég egy év múlva meg fogja szüntetni Magyarországon a tevékenységét, addig biztosítva van a munkavállalók munkaviszonya. Ha a munkavállaló kezdeményezi a munkaszerződés felbontását, mert talált előbb másik munkahelyet, kezdeményezheti-e a közös felmondást? Illetve miképpen kell 'elválnia' a munkahelyétől, hogy esetleg végkielégítésben részesüljön?

Munkaviszony-megszüntetés gyet után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérnék tájékoztatást. Egyéni vállalkozó 2013. 03. 24-én örökösi jogon kiváltotta vállalkozói igazolványát. Az elhunytnak voltak alkalmazottai, akiket munkajogi jogutódlással átvett a vállalkozó. A dolgozók között egy személy az átvétel időpontjában gyesen volt, majd 2014. 09. 19-étől fizetés nélküli szabadságot igényelt a gyermeknevelési támogatás időszakára. 2015. 08. 10-én írásban ez a személy felmondott. Az elhunytnál ez a személy 1998. 12. 01-től volt alkalmazott, örökös egyéni vállalkozónál 2013. 03. 23-ától áll munkaviszonyban. Az elhunytnál 2004. 08. hónaptól nem dolgozott a munkavállaló, táppénz miatt, majd 2005. 03. 06-ától terhességi gyermekágyi segélyre ment. Ezt követően 2007. 09. 29-én, majd 2008. 09. 17-én is szült. 2004. évben (mikor táppénzre ment) nem vett ki szabadságot. Kérdésem, hogy most az örökös egyéni vállalkozónak mit kell a dolgozónak fizetnie? (Örökösnél a munkavállaló nem dolgozott, munkabérben sosem részesült). Mennyi időre járó szabadságot kell fizetni? Mennyi a felmondási idő? Rövidíti-e a felmondási időt a gyermekekkel otthon töltött idő? Kell-e végkielégítést fizetni? (Munkavállaló mondott fel.) Szíves válaszukat köszönöm!

Szabadság elszámolása Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következő kérdéssel fordulok Önökhöz: egy munkavállaló 2014. 01. 23. óta rendelkezik munkaviszonnyal egy cégnél. 2014. 09. 04. óta folyamatosan táppénzen volt, egészen 2015. 08. 13-áig. Ekkor meríti ki a táppénz időtartamát. A munkaviszonyt meg szeretnénk szüntetni közös megegyezéssel 2015. 08. 14-én. Viszont 2014. évről maradt ki nem vett szabadság 8 nap, 2015-ben pedig rendelkezik15 nap betegszabadsággal és 30 nappal, ami az alap- és az életkor szerinti szabadságot fedi. Kérdésem: mely napok számolhatók el részére a munkaviszony megszűnésekor? Köszönöm válaszukat.

Sokat veszíthet, ha belemegy a közös megegyezéses felmondásba Cikk

Gyakran hallani munkavállalóktól, hogy „közös megegyezéses felmondással” szűnt meg a munkaviszonyuk vagy, hogy nem fogadták el a felmondást, ezért nem írták alá. Jelen cikkben az ide vonatkozó pontatlan megfogalmazásokat és tévedéseket küszöböljük ki.

Közös megegyezés Kérdés

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésének napja eshet-e hétvégére, fizetett ünnepre, munkaszüneti napra? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Szűcsné Urbán Ágnes

Munkába járás költségtérítése utólag Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállaló munkaviszonya közös megegyezéssel megszűnt. Minden kilépő papírt aláírt mindkét fél, elszámoltak egymással, szabadságmegváltás is kifizetésre került. Most a volt dolgozó utólagosan kéri visszamenőleg a munkába járással kapcsolatos költségeinek megtérítését (bérlet, annak 86 százaléka) a kormányrendeletre hivatkozva, mivel a lakcíme közigazgatási területen kívülre esik. Belépéskor nem volt ilyen nyilatkozata, hogy honnan jár be, nem igényelte a költségtérítést, nem adta le a bérleteket. Mivel ezt kormányrendelet szabályozza, most utólag kilépés után érvényesítheti ezt? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink