441 találat a(z) munkaszerződés cimkére
Munkaszerződés módosítása – mutatjuk, mikor kötelező és mikor nem
Cikk
A munkaszerződés kizárólag a felek közös megegyezésével módosítható. Bizonyos esetekben a munkáltató a munkavállaló kérelmére köteles hozzájárulni a határozott időtartamú módosításhoz. A törvény azt is előírja, hogy a munkáltató mikor köteles ajánlatot tenni a módosításra, továbbá vannak olyan esetek, amikor a munkaszerződés módosítása kizárt. Külön kérdésként merülhet fel, hogy a minimálbér, illetve garantált bérminimum összegének emelése miatt kötelező-e módosítani a munkaszerződést.
Felmondási idő munkavállaló által
Kérdés
Munkaszerződés módosítása
Kérdés
A NAV a nyári munkát vállaló diákok adószabályairól
Cikk
A nyári munkát vállaló diákok bejelentésére, adózására – a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével – ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalókra, és igénybe vehetik a 25 év alattiak kedvezményét is – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-nek küldött közleményben.
Munkaszerződés kötelező tartalmi elemei
Kérdés
Így dolgozhatunk nyáron távmunkában
Cikk
Sokan ábrándoznak arról, hogy nyáron a munkát, amennyiben annak jellege alapján ez lehetséges, otthonról vagy a nyaralójukból végezzék. Erre biztosít lehetőséget a távmunkavégzés jogintézménye, illetve a munkáltató rugalmassága. Az alábbiakban ennek jogi kereteit vesszük szemügyre. Nézzük, mire kell ügyelnünk!
Jogosult-e ápolási díjra az a hozzátartozó, aki tömbösített munkavégzésben keresőtevékenységet folytat?
Cikk
Olvasónk mozgássérült édesanyját ápolja otthon, mellette 4 órás munkaszerződéssel keresőtevékenységet folytat. Felmerült benne a kérdés, hogy jogosult-e ápolási díjra, ha a munkáltató kérésére foglalkoztatása tömbösített munkavégzés keretében zajlik. A kérdésre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Próbaidő ugyanannál a munkáltatónál másik munkakörben
Kérdés
K&H: nem mozdulnak a pénztárcák – havonta 190 ezer forint jut a fiataloknak
Cikk
A korábbi évekre jellemző növekedés után megtorpanás látható a fiatalok jövedelmében a K&H ifjúsági index szerint. Az idei első negyedévben átlagosan nettó 190 ezer forintos személyes jövedelemről számoltak be a 19–29 évesek. A fiatalok nettó jövedelme egy évvel ezelőtt emelkedett a 180 ezres szint fölé és azóta nagyságrendileg ezen a szinten maradt. Jelentős eltérés látható a nemek között: a férfiak személyes jövedelmének átlaga 220 ezer forintot tett ki, a nőké viszont csak 156 ezret – derül ki a K&H sajtóközleményéből.
Levelező tagozatos hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás
Kérdés
Ekhós jövedelem alkalmazása
Kérdés
Két munkakör egy munkaviszonyban: van-e rá lehetőség?
Cikk
Lehetséges-e 35 plusz 5 órában két különböző tevékenység elvégzésére megosztani egy adott munkakört, és e szerint foglalkoztatni a munkavállalót? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd válaszolt.