441 találat a(z) munkaszerződés cimkére
Erzsébet utalvány próbaidő alatt
Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Az lenne a kérdésem, hogy megtehetem-e azt, hogy csak a próbaidő letelte után adok az új munkavállalónak Erzsébet-utalványt? Ha igen, akkor ezt rögzítenem kell a tájékoztatóban vagy a munkaszerződésben? Köszönettel: Kertész Ibolya
Pénzkezelési pótlék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, ha valakinek a munkaszerződésében anyagi felelősségvállalás van, én úgy tudom, hogy jár neki pénzkezelési pótlék. Nem találok erre szabályozást. Tudnának ebben segíteni? Előre is köszönöm!
Feleség, mint "beugró"
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó élelmiszer kisboltot üzemeltet. Az új szabályozás alapján csak ő, illetve közeli hozzátartozója lehet vasárnaponként az üzletben, mint eladó. Ha az egyéni vállalkozó egy-egy vasárnap nem ér rá és, a felesége "ugrik be" helyette, akkor vele kell-e munkaszerződést kötni és részére bért fizetni? Ha a kötelező legkisebb órabért számoljuk el neki, akkor vasárnapra jár-e bérpótlék? Tisztelettel: Emese
Pótlék szombat-vasárnapi rendkívüli munkára
Cikk
Milyen szabályokat kell követni, ha a vállalkozás munkavállalóját, alkalmi munkavállalóját szombat-vasárnapi munkára osztja be? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Versenytilalom: ezt is le kell írni a munkaszerződésben!
Cikk
A versenytilalmi megállapodás alapján a munkavállaló megfelelő ellenérték fejében, a munkaviszony megszűnése utáni időtartamra legfeljebb két évre arra vállal kötelezettséget, hogy nem tanúsít olyan magatartást, amellyel a munkáltatója jogos gazdasági érdekeit sértené vagy veszélyeztetné.
Átalakulás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni cég kft.-vé alakult. Kell-e ebben az esetben módosítani a munkavállalók munkaszerződését? Ha igen, akkor abban mire kell pontosan kitérni?
Betéti társaság tulajdonosának juttatása vasárnapi munkavégzés esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság kültagjának, amennyiben a társaság kiskereskedelmi üzletében vasárnap munkát végez, milyen jogcímen számfejthető a közreműködés/munkavégzés díja? Alkalmi munkavállalás? Munkaszerződés, csak hétvégi munkára? Legyen szíves segíteni ebben a témában.
Elhunyt ügyvezető
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek két ügyvezetője van, külön önálló képviseleti joggal. Mi a teendő abban az esetben, ha az egyik ügyvezető, aki eddig a cég összes szerződését aláírta (üzleti, vállalkozási szerződések, munkaszerződések 40 főnél) betegség következtében meghal? Érvényesek-e a folyamatban lévő munkák szerződései, munkajogi és egyéb szerződések, vagy a másik ügyvezetőnek mindent újra alá kell írni, különös tekintettel arra, hogy eddig sem a tulajdonos, sem a másik ügyvezető ténylegesen nem vett részt a cég működtetésében? Előre is köszönöm a válaszát.
Egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített foglalkoztatás esetén kell-e munkaszerződés, vagy bármilyen formanyomtatvány, illetve az év elején el kell-e küldeni az összesített jövedelemigazolást? Vagy mindezt az adott havi bérjegyzék helyettesíti? Tudomásom szerint se munkaszerződés, se jövedelemigazolás nem kell, azonban mégis kaptam olyan tájékoztatást, hogy 5 napon túli bejelentés esetén kell munkaszerződés? Várom szíves válaszát! Előre is köszönöm!
Egyszemélyes kft. tagjának munkaszerződése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy az egyszemélyes kft. tagjának munkaszerződése hagyományos munkaszerződés formátumban elfogadható-e vagy alapítói határozat formátumban szükséges elkészíteni két tanúval, vagy ügyvédi ellenjegyzéssel? Azért kérdezem, mert olvastam, hogy amennyiben a munkaszerződést munkáltató és munkavállaló oldalon ugyanaz a személy írja alá, az érvénytelen. További kérdés, hogy amennyiben az egyszemélyes kft.-nél cégvezető van alkalmazásban, ő gyakorolhatja-e a munkáltatói jogokat a munkaviszonyban álló tag felett? Válaszát előre is köszönöm.
Munkaviszony megszüntetése hétvégén
Kérdés
Tisztelt Szakember! A dolgozó próbaidő alatt megszünteti a munkaszerződését. Heti 40 órás munkaszerződése van, az utolsó munkában töltött nap február 13., a munkaviszony megszüntetését február 15-ére kéri. Lehet-e hétvégi dátummal megszüntetni a munkaviszonyát, mikor kell kiadni a munkaviszony megszüntetésével kapcsolatos igazolásokat? Köszönöm a segítséget! Tisztelettel: Temesvári Éva
Ktv. jogfolytonosság
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egészségügyi szolgáltatást nyújtó cég 2014. január 01.-én megvásárolt egy hasonló szolgáltatást nyújtó céget, melynek alkalmazottait jogfolytonosan vették át. A gondunk ott kezdődik, hogy az így átvett munkavállalók nagy részénél olyan munkaszerződések vannak, amik a javadalmazási rendszert az 1992. XXIII. törvényhez, továbbiakban Ktv. trv-hez köti, és arra hivatkozik. A nevezett törvényt 2012. március 01.-től hatályon kívül helyezték. Anno előtte ők ÁNTSZ-nél dolgoztak, így akkor érvényes volt még rájuk a Ktv. törvény, így amikor jogfolytonosan átkerültek a most felvásárolt cégbe, beleírták munkaszerződésükbe, hogy ez alapján fog változni bérük, juttatásuk. Most azt látjuk, akik az ÁNTSZ-ben jelenleg is dolgoznak, nekik sem a Ktv. szerint jár a bérük, sem az új közszolgálati törvény hatálya alá nem tartoznának. Jogos-e az a feltevésünk, hogy tekintettel a Ktv. hatályon kívül helyezettségére, a munkavállalók továbbiakban nem jogosultak az abban foglaltak érvényesítésére, értve ez alatt a kategóriaugrásokat és fizetésemeléseket? Válaszát megköszönve Bai Katalin
Cégtulajdonos alkalmi munkavállalóként
Kérdés
Egy kft. a társasági szerződés szerint "nem személyesen közreműködő tagja" köthet-e szerződést a céggel akár alkalmazotti jogviszonyban, vagy esetleg alkalmi munkavállalásra?
Átalakulás – beolvadásos kiválás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ből kiváló társasági rész beolvadása van folyamatban egy másik – fogadó – kft.-be. Ennek során a kereskedelmi tevékenység is a fogadó kft.-be kerül át az azt szolgáló eszközökkel és forrásokkal, létszámmal együtt. A cégbírósági bejegyzés szerinti napon elkészítjük a végleges vagyonmérleget – vagyonleltárt –, és a bejegyzést követő napon a kiváló vagyonrész és létszám elkezdheti az átvevő kft.-nél a munkát. Kérdésem az, hogy e cégbejegyzést követő napon esetlegesen még az átadó kft.-nél lebonyolított ügyleteket hogyan kezeljük akkor, ha ezek az ügyletek már az átvevő kft.-nél kellett volna, hogy keletkezzenek? A cégbírósági bejegyzésről ugyanis szinte biztos, hogy később értesülünk, és a szállítói számlák, illetve a készpénzben fizetett eladások számlái addig már kiállítódnak. Mi a teendő a bejegyzést követően még a jogelőd nevére kiállított számlákkal, azok áfáját az átvevő kft. hogyan tudja visszaigényelni? Másik kérdésem az, hogy az elérhető információ szerint az átvevő kft.-hez kerülő munkavállalók munkaszerződését nem kell módosítani, de akkor hogyan fogjuk kezelni a havi 08-ason történő bevallásokat? Mi a teendő a munkavállalókkal kapcsolatban? Ki kell jelenteni őket a cégbejegyzés napján az átadó kft.-ből, és a cégbejegyzést követő nappal be kell jelenteni az átvevő kft.-be? Köszönöm a segítségüket.
Két munkakör, egy munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkaszerződéssel lehet-e foglalkoztatni egy munkavállalót két munkakörre? A két munkakörben végzett időtartam pontosan nem meghatározható, viszont egy fizetés van megállapítva. Hogyan lehet ezt bejelenteni? (NAV 1041) Köszönöm!