82 találat a(z) mulasztási bírság cimkére
2019. évi leadott beszámoló szabályszerű javítása vagy passziválási lehetőség
Kérdés
Be nem jelentett alkalmazott után elmulasztott adófizetés
Kérdés
Átutalásos számla fizetése készpénzzel: kell-e mulasztási bírsággal számolni?
Cikk
Gazdabolt nagykereskedőtől rendeli a termékeit (a bolt készletének megfelelően, ha a készlet csökken valamiből, akkor rendel). Minden esetben átutalásos számlát kap, de annak ellenértékét készpénzzel egyenlíti ki, havonta több millió forint értékben. Vonatkozik-e a felekre a 20 százalékos mulasztási bírság? Ha igen, akkor azt mikor, milyen bevalláson kell bevallani? A be nem vallásnak milyen következményei lehetnek? – kérdezte olvasónk. Kiss Péter adószakértő (Trutax Kft.) válaszolt.
NAV-tájékoztató a méltányossági eljárásokról
Cikk
A méltányossági jogkör gyakorlásról tett közzé útmutatót honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Izer Norbert: a techóriások sem húzhatják ki magukat a szabályok alól
Cikk
Magyarország az egyetlen az Európai Unióban, amely megadóztatja a nemzetközi digitális óriásvállalatokat, miután a magyar reklámadótörvényt az Európai Bíróság mellett a magyar Kúria is megfelelőnek ítélte – mondta a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára a Magyar Nemzetnek.
Készpénzfizetési korlát átlépése
Kérdés
Pásztorórák számla nélkül – lecsapott a NAV
Cikk
Randevúkra, „lopott órákra” adta ki lakásait az a bérbeadó, akit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Zala megyei munkatársai ellenőriztek a közelmúltban. Az ügyletről nyugtát nem adott, ezért milliós bírságra számíthat – írja honlapján a NAV.
Patthelyzet a számlakibocsátási határidő miatt: hogyan kell számolni a 8 napot?
Cikk
Az áfatörvény július 1-jétől hatályos szabályai (163. §) szerint az adóalany a számla kibocsátásáról legkésőbb a teljesítésig, előleg fizetése esetén a fizetendő adó megállapításáig, de legfeljebb az attól számított észszerű időn belül köteles gondoskodni. A törvény szerint olyan esetben, amikor a számla áthárított adót tartalmaz, vagy annak áthárított adót kellene tartalmaznia, az észszerű határidő 8 napon belüli számlakibocsátási kötelezettséget jelent.
Nem jelentette be azonnal a munkavállalót: adóellenőrzést kapott
Cikk
Olvasónk vendéglátóegységet nyitott és rögtön az első napokban adóellenőrzésbe futott bele. Nem úszta meg bírság nélkül. Mit tehet? Jogos volt a bírság és annak mértéke? A kérdésre Verbai Tamás jogász válaszolt.
Tanuló utólagos bejelentése
Kérdés
NAV online számlaadat-szolgáltatás: július 1-jétől változik, de lesz szankciómentes időszak
Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhatóság (NAV) meghatározott feltételek fennállásakor nem szab ki mulasztási bírságot, ha az adóalany a 2020. július 01. és 2020. szeptember 30. közötti időszakban a számlaadat-szolgáltatási kötelezettségét nem, vagy nem megfelelően teljesíti, olvasható a NAV honlapján.
Mennyi lehet a házipénztár maximuma?
Cikk
Mennyi lehet a házipénztár maximuma? Van-e erre valamilyen jogszabályi kötelezettség? Ha igen, miként szankcionálható az, aki nem ezt nem tartja be? Olvasói kérdésre dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó válaszolt.
Az áfabevallások M lapjainak benyújtása során tapasztalt leggyakoribb hibák
Cikk
Az általánosforgalmiadó-bevallások ellenőrzésre történő kiválasztásának egyik jellemző oka az, amikor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) eltérést tapasztal a befogadott számlákról a bevallás részeként benyújtott ’65M-es lapok (Összesítő jelentés) és a számlakibocsátók online számlaadat-szolgáltatása között, olvasható a NAV oldalán.
Art., jövedéki adó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 2018. évi BEV_J04 számú bevallásról van szó, mezőgazdasági gázolaj jövedéki adójának visszaigényléséről. Ezen bevallásban fel kell tüntetni a gázolajszámlát kiállító adószámát, ami sajnos tévesen lett beírva, az igénylő cégé szerepel ennek a helyén. Adóhatósági ellenőrzés történt 2019.09.04-én az ügyfélnél, a számlák fizikailag nem voltak ott. Három munkanap kitűzésével kötelezték a számlák bemutatására, valamint a bevallásban tévesen szereplő adatok(adószámok) önellenőrzéssel történő javítására. Mivel a rossz adat adót, adóalapot nem érint, így a bevallás helyesbítésként és nem önellenőrzésként került benyújtásra 2019.09.06-án. A hatóság az ellenőrzést 2019.09.18-án zárta le. Mulasztási bírságot kívánnak kiszabni a jegyzőkönyv szerint, a 2016 . évi LXVIII törvény 100. § (1) bekezdése, valamint az Art. 7. § 22. pontja alapján. A tévedést nem vitatjuk, de mivel a tudomásom szerint az Art.-ben és a jövedéki törvényben nincs olyan tilalom, hogy adathelyesbítést ne lehetne végrehajtani hatósági ellenőrzés alatt egy adott bevallásban, így álláspontom szerint a hatóságnak a már korrigált adatokat tartalmazó bevallás alapján kellene eljárni ebben az esetben az ellenőrzés lezárásakor. Függetlenül attól, hogy 2019.09.04-én jegyzőkönyvben a hibát feltárta, és önellenőrzésre szólított fel a NAV, mivel helyesbítésként nyújtottuk be a bevallásunkat, véleményem szerint ebben az esetben már nincs joga a hatóságnak mulasztási bírságot kiszabni. Kérem tájékoztatását, jól gondolom-e a fentieket?
Elbírálás nélküli fellebbezés jogkövetkezménye
Kérdés
A tényállás: Az Art. 228. § (1) a) bekezdése alapján a NAV mulasztási bírságot szabott ki. A határozat ellen határidőben fellebbezést nyújtottunk be. A NAV a fellebbezés elbírálására rendelkezésre álló határidején belül nem válaszolt. Kérdés: Az 1. fokú határozat így semmissé vált vagy valamilyen fórumon intézkednie szükséges az adózónak az ügy lezárása iránt?