2740 találat a(z) koronavírus cimkére
Áfafizetési könnyítési lehetőségek Cikk
Bár a március 18-án bejelentett adó- és járulékfizetési könnyítések sokak számára jelenthetnek hosszabb távon megoldást a válságkezelésre, de a legégetőbb és időben is legsürgetőbb probléma az áfafizetés a vállalkozások számára, mely jelen szabályok szerint a március 20-án esedékes a februári kiszámlázott bevétel alapján. „E határidő betartása a hirtelen támadt cash-flow nehézségek közepette bizonyára számos vállalkozásnak nehézséget okoz. Ezért központi intézkedések lennének szükségesek, de jó hír, hogy ezek hiányában is van lehetőség a könnyítésre” – hívta fel a figyelmet Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner vezető tanácsadója, partnere.
Koronavírus – jogszabályváltozás hatása kivás adózónál Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy rendezvényszervező kft. a kisvállalati adó alá tartozik. A március 18-án kihirdetett járulékfizetési kedvezmény a kft.-t ebben az esetben mennyiben érinti? Szintén csak a 7710 forintot kell megfizetnie? A 15% szja-előleg továbbra is fizetendő?.
Sportolók járulékkedvezménye a vírusjárvány idején Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kormány tegnapi döntése alapján járulékkedvezményt kapnak június hónapig az adott ágazatok munkavállalói. Adott egy kézilabdaklub, a vele munkaviszonyban álló sportolók ekhójára is vonatkozik a kedvezmény ezen időszakban? Tehát nekik esetlegesen csak személyi jövedelemadót kell fizetniük? Köszönettel.
Koronavírus miatti kedvezmények Kérdés
Nem tudom, hogy jól értelmezem-e, de az olvasatomban a 47/2020. kormányrendelet értelmében a jogszabályban említett ágazatokban dolgozóknak több lesz a nettó jövedelmük márciustól? Üdvözlettel: Hauk János
Történelmi mélyponton a forint Cikk
Történelmi mélypontra süllyedt az euróval és a dollárral szemben a forint árfolyama. Csütörtökön napközben a nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 360 forint, egy amerikai dollárért pedig csaknem 332 forintot kellett adni – olvasható a penzcentrum.hu portálon.
Koronavírus – Szja Kérdés
A Magyar Közlönyben megjelent 47/2020. kormányrendelet (1) bekezdésének b.) pontja szerint a munkavállaló a személyi jövedelemadó fizetésére továbbra is kötelezett?
Járványhelyzet – élő közvetítés, vendéglátóhely átalakítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Élő közvetítés zenei programról egy bezárva tartó, működési tevékenységet szüneteltető vendéglátóhely helyszínéről, 1-2 fő zenész, plusz 1-2 fős stáb (hang+kép) milyen feltételekkel valósítható meg? Vendéglátóhely átalakításához biozöldségek árusításához milyen engedélyre, illetve feltételekre van szükség a jelenlegi járványhelyzetben? Zárt helyiségből ablakon, védő maszk és kesztyű viselésével történne a kiszolgálás. Hány fő tartózkodhat egyszerre a helyiségben? Köszönettel.
A koronavírus-járvány adatkezelési szempontból Cikk
Hónapokkal korábban már jelentkezett elsősorban nemzetközi hátterű munkáltatóknál az az igény, hogy a munkavállalókat, látogatókat, beszállítókat, ügyfeleket kérdőívekkel keresték meg, melyben arról érdeklődne az adott vállalkozás, hogy az érintett potenciális veszélyforrásnak tekinthető-e. A kérdések arra irányulnak, hogy az érintett személy járt-e, illetve jár-e fertőzéssel érintett területen, illetve érintkezett-e ilyen személlyel. Tekintettel ennek adatvédelmi szempontjaira, a kérdésben a tagállami adatvédelmi hatóságok és a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) is állást foglaltak.
Védőfelszerelések, munkanélküliség, gazdasági visszaesés – kormányinfó a koronavírusról és hatásáról Cikk
Növekvő számú fertőzési esetekkel, munkanélküliséggel és heti száz milliárd forint feletti bevételkieséssel számol a kormány – mondta a mai kormányinfón Gulyás Gergely miniszter.
Adóügyekben nem hosszabbítja a határidőket a rendkívüli ítélkezési szünet Cikk
A kormány 2020. március 15-étől rendkívüli ítélkezési szünetet rendelt el. Ítélkezési szünet esetén a bírósági eljárásra vonatkozó határidők főszabályként nem kezdődnek meg és a már megkezdett határidőkbe a rendkívüli ítélkezési szünet időtartama nem számít bele – emlékeztet közleményében a Deloitte Legal.
47/2020 kormányrendelet Kérdés
Tisztelt Szakértő! A mai napon megjelent 47/2020. kormányrendelet értelmezésében kérném szíves segítségüket. Az érintett munkáltatóknak március 1-jétől június 30-áig nem kell közterhet fizetniük, tehát akkor sem szochót, sem szakképzési hozzájárulást, ha jól értelmezem. A munkavállalók járulékaiból csak a 4% egészségbiztosítási járulékot kell megfizetni, maximum 7710 forintig. De ha a bruttó bér alapján a 4% nem éri el a 7710 forintot (például 4 órás bejelentés esetén a bruttó 80500 forint bér után 3220 forint a 4% egészésgbiztosítási járulék), akkor elegendő az adott 4%-ot fizetni, vagy a 7710 forintot minden esetben meg kell fizetni? A másik nem egyértelmű, a személyi jövedelemadó fizetés a bér után. A 15% szja-t ugyanúgy fizetni kell? Mivel az nem járulék, hanem adó. Segítségüket előre is köszönöm! Kiss Beáta
Nyugdíjak kézbesítése: gyorsít a járványveszély miatt a posta Cikk
A járványveszélyre és a korlátozásokra tekintettel 2-3 nappal hamarabb kézbesíti a Magyar Posta a nyugdíjakat – közölték az MTI-vel.
Szünetelő egyéni vállalkozó alkalmazottja Kérdés
Egyéni vállalkozó (háztartásigép-szerelő) a koronavírus miatt szünetelteti a vállalkozását, egy alkalmazottja van; jól gondolom, hogy ki kell léptetni?
Törlesztési haladék, egyes ágazatokban bér- és adóterhek mérséklése – megjelent a kormányrendelet Cikk
Rendeletet hozott a kormány „A koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali intézkedésekről” címen. A 2020. március 19-étől hatályos jogszabály a Magyar Közlöny 2020/47. számában olvasható.
Pandémiás vészforgatókönyv munkavállalóknak Cikk
A koronavírus-fertőzés következtében felmerülő gazdasági problémák számos munkáltatót arra ösztönöznek, hogy csökkentsék költségeiket, így munkaviszonyokat szüntetnek meg, átszerveznek, illetve a munkaszerződések feltételeinek újratárgyalását kezdeményezik. Érdemes áttekinteni, hogy kinek mihez van joga.