467 találat a(z) kiküldetés cimkére
Külföldi kiküldetés – napidíj Kérdés
Egy dolgozónkat 1 hónapig Németországba kell küldeni, ottani számítástecnikai munkavégzés céljából. Kötelező napi díjat fizetni, ha igen, mennyit? A napi díjba beletartozik a szállás és utazási költség is, vagy azokat külön elszámolhatjuk költségnek? Vagy az összegyűjtött számlái alapján kiküldetési rendelvényre fizethetjük a kiadásait? A napidíjnak van-e felső határa, valamint milyen adóvonzata van?
Napidíj elszámolása külföldi állampolgár esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalatunk két új sales-es kollégát alkalmaz a cseh és a szlovák vevői kör szélesítése céljából. Cseh illetve szlovák állampolgárok, a munkahelyük a komáromi irodánk, valamint Csehország, illetve Szovákia. Kérdésünk: mikor jár részükre napidíj, amikor harmadik országba (Magyarországon, illetve Csehországon vagy Szlovákián kívül) utaznak? Köszönettel: Andrea
Munkába járás vagy kiküldetés? Kérdés
Orvosi tevékenységet végző társaságnak a székhelytől eltérő városokban is van tevékenysége. Ezt a tevékenységet az ottani kórháznak számlázzák az elvégzett műtétekről és járóbeteg-ellátásról. Ezek a városok telephelyként, illetve fióktelepként a társasági szerződésben is szerepelnek. A kérdés arra vonatkozik, hogy az egyébként 36 órát meghaladó munkaviszonnyal másutt rendelkező, de a társaságban részmunkaidővel munkaviszonyban lévő orvosoknál a fióktelepen végzendő munka ellátása érdekében használt saját gépkocsi munkába járásnak vagy kiküldetésnek minősül? Tehát 9 Ft/km-t számolhatnak el, vagy kiküldetési rendelvényen a törvényben meghatározott mértékű költséget számolhatják el (NAV üzemanyagár + 9Ft/km)?
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Sok civil szervezet számára "mumus" a külföldi kiküldetés és nálam is felmerül, mint probléma. Szeretném jól csinálni, amennyire csak lehetséges! Kettő eset van, ami foglalkoztat: I.) Napidíj kifizetése, elszámolása, bizonylatolása, adóvonzata és bevallása? II.) Saját gépkocsival megy a munkavállaló külföldre, vagy tiszteletdíjas? Az I.) esetről bővebben: általában tiszteletdíjas tisztségviselőket küldenek külföldi konferenciára, de volt, hogy önkéntes tagot küldtek Svédországba egy kiállításról fotóanyagot készíteni (olyan eset is van, hogy munkavállaló megy Varsóba kiállítás-szervezés kapcsán).Tehát a kérdésem a következő lenne: adott a magánszemély, aki napi 15 euró külföldi kiküldetési díjat kap – a szervezet előre lefoglalja és bankon keresztül megvásárolja a repülőjegyet –, a kiküldött magánszemély külföldön autót bérel, tankol, és kártyával szállást fizet, a számlák a kiküldő szervezet nevére szólnak. Fgyelnem kell-e, hogy az adott magánszemély a szervezetnek munkavállalója, tisztségviselője (tiszteletdíjat kap) vagy önkéntese (fogadó szervezetként szerződéssel)? És itt kezdődik a problémám: a repülőjegyet kifizették decemberben, az út időpontja 2014.01.17-01.20-ig. Megkapom a számlákat és elkezdem feldolgozni időrendi sorrendben. A kiküldetési rendelvényen feltüntetem a fontosabb adatokat, majd indulás-érkezés és a napidíj összegét, melyet az eseményt megelőző hónap 15-ei árfolyamon számolok át forintra. Mivel a számlák a szervezet nevére szólnak, a szállás és a dologi kiadások között feltüntetem. De nem tudom eldönteni, hogy az adott 15 Eur/nap napidíjat hogyan bérszámfejtsem? Adóköteles? Adómentes? Összevont jövedelem? Hogyan kell bérszámfejteni? Hogyan helyes a kiküldetési rendelvény kitöltése? A 1408-on vallanom kell? A II.) kérdés a problémával: felmerül még az a kérdés is, hogy Romániába, Szlovákiába saját gépkocsival megy át az elnök vagy valamelyik tisztségviselő, akkor jól csináltam-e? Ebben az esetben én lefénymásoltatom a forgalmi engedélyét az autónak+kötelező felelősségbiztosítási csekket, és a leadott útnyilvántartás alapján íratok kiküldetési rendelvényt a megtett kilométerekre, útleírással. Ezt a gazdasági vezetővel és elnökkel, mint kiküldetést elrendelőkkel aláíratom. A 1408-as bevallásban a magánszemély 1408M lapján a 365. sorban "Nem önálló tevékenységgel kapcsolatos költségtérítés" sorban tüntetem fel "3" kóddal (magánszemély tételes költségelszámolásról nyilatkozott) b.) oszlop bevételébe is beleírom és a c.) elszámolható költség oszlopba is, így a d.) oszlop üres marad. Kérdésem ezt jól csinálom-e? Előre is köszönöm a segítségét! Munkájukat megköszönve, tisztelettel várom válaszukat! Szabó Anita
Kiküldetés Kérdés
Egy egyszemélyes kft. tulajdonosa Romániába utozott üzleti céllal. A felmerült szállásköltséget és étkezési költséget kiküldetéssel el lehet számolni?
Munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás - mit enged meg a törvény? Cikk
Az új Munka törvénykönyve (2012. évi I. törvény) már nem használja az átirányítás, kiküldetés, kirendelés fogalmát, azonban a régi szabályokhoz hasonlóan lehetővé teszi, hogy a munkáltató a munkavállalót átmenetileg a munkaszerződéstől eltérő munkakörben, munkahelyen vagy más munkáltatónál foglalkoztassa.
Kiküldetés és számla Kérdés
Külső munkatársainkat kiküldtük vidékre tényfeltárásra. Sajnos a kollégák sem az autópálya díjról, sem a vonatjegyről nem kértek számlát. Kiküldetés esetén elszámolhatom-e (kifizethetem-e) ezeket a költségeket számla nélkül, csak a jegyek alapján? Köszönettel: Lédererné
Kiküldött adója, tb-je Cikk
Hol kell megfizetnie az adót és a társadalombiztosítási terheket a kiküldött munkavállalónak, aki a kiküldetés országában is állampolgár? Olvasónk kérdésére szakértőnk, Radics Zsuzsanna válaszolt.
Kevesebb lesz a járuléka, ha ezekre figyel Cikk
Bővül az olyan esetek köre, amikor nem kell járulékot fizetni. Milyen árfolyamon kell átszámítani a járulékfizetéshez a külföldi pénznemben szerzett jövedelmeket? Mi a járulékalap tanulószerződésnél? Összefoglaltuk a T/12792. számon benyújtott adócsomag járulékjavaslatait.
Munka kiküldetésben: mennyi a járulék és az szja? Cikk
Elhúzódó külföldi kiküldetés esetén hogyan változik az szja- és járulékfizetés? Olvasónk kérdésére az Adózóna szakértője, dr. Radics Zsuzsanna válaszol.
Szabadnapon kiküldetés Kérdés
Cégünk egyik tagja, és egy alkalmazott külföldre utazott két napra üzleti útra. Mindkét személyt munkaviszony keretében, napi 8 órában foglalkoztatjuk, pihenőnapjuk szombat, vasárnap. Az üzleti út vasárnapra, illetve hétfőre esett. Milyen díjazás jár ilyenkor a munkaviszonyban álló tagnak, illetve az alkalmazottnak?
Belföldi partnerek látogatása Kérdés
Munkavállalóink a munkaköri feladtuknak megfelelően a belföldi beszállítóinknál végeznek auditokat, nyújtanak részükre szakmai tanácsadást. Ezen utazások alkalmával a cég székhelyéről indulnak és ide érkeznek vissza, akár egy adott napon belül, de előfordul, hogy több napot is ott töltenek. Munkaidőnek számít a partnerekhez történő utazás időtartama? Kiküldetésként kell-e kezelnünk, szükséges kiküldetési rendelvény hozzá?
Külföldi pénznemről történő átszámítás Kérdés
Tisztelt Szakértő!Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy mely árfolyamot kell használni a költségelszámolásnál abban az esetben, ha egy dolgozónk kiküldetése során a kiküldetéssel kapcsolatban felmerülő céges költségét ( 35EUR)a magán bankkártyájával( mely forintos)kénytelen fizetni, mivel a céges hitelkártáyját nem tudta használni. Milyen árfolyamon kell átszámítanom a 35EUR-t? Válaszát előre is köszönöm!
Belföldi kiküldetés napidíja Kérdés
278/2005.(XII.20.)Korm.rendelet szabályozza a belföldi kiküldetés esetén 500.-Ft napidíj adását munkavállaló részére.Kérdésem az,hogy kötelező-e adni?Amennyiben nem adja a munkáltató ki büntetheti ezért?
Étkezés elszámolása kiküldetés esetén Kérdés
Cégünktől több dolgozó megy egyszerre kiküldetésbe, ahol szállást és étkezést vesznek igénybe. A szállodai számla a cég nevére szól, amelyben az étkezés is fel van tüntetve. Az elszámoláshoz a számlára ráirjuk a résztvevő dolgozók nevét, valamint belföldi kiküldetési rendelvényt is kiállitunk. Kérdésem, hogy a dolgozók által igénybevett étkezésnek mi az adóterhe. Egyrészt a dolgozó- , másrészt a cég részéről. Ha a dolgozó részéről is merül fel adózási kötelezettség, akkor azt névszerint kell beállitani a 08-as bevallásba? Ha igen, akkor ugy, hogy az összes költséget arányosan elosztjuk? /jobb hijján/ Szives válaszukat köszönöm.