475 találat a(z) kiküldetés cimkére
Külföldi kiküldetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy külföldi kiküldetés esetén (Szlovákia) egy fő dolgozóra mennyi a kiküldetési díj, és azt milyen járulékos költségek terhelik? A cég dolgozói gépeket, berendezéseket visznek ki külfüldre, amiket ott összeszerelnek, majd jönnek vissza. Ez kb. egy-két hetes kinti tartozkodást jelentene. Köszönöm előre is a válaszukat. Üdv: Anita
Kiküldetés
Kérdés
Egyéni vállalkozó egy kifizetővel köt megállapodást vizsgáztatásra. Azonban a személygépkocsi – ami magánszemély tulajdonában van – költségeit (utazási) külön megbízási szerződés alapján a kft. kiküldetési rendelvény alapján téríti meg neki. Megteheti ezt a kifizető? Válaszukat előre is köszönöm.
Kiküldetés bérelt autóval
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A dolgozónak nincs saját személygépkocsija, csak bérelt. A munkáltató megtérítheti-e neki a kiküldetés költségeit, kiküldetési rendelvény alapján NAV üzemanyagnorma és hivatalos amortizáció elszámolásával?
Külföldi részvénytársaság és alvállalkozóinak építkezése Magyarországon
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy lengyel részvénytársaság Magyarországon építési munkálatokat fog végezni, lengyel alvállalkozók segítségével. A munkálatokat az rt. magyar cége rendelte meg, a lengyel rt. számlázza a munkálatokat a magyar cégének, a lengyel alvállalkozók számláznak a lengyel rt-nek különböző munkafázisokat. A két ország között van egyezmény. Az egyezmény szerint: 3. Az építési terület, vagy a szerelési vagy berendezési munkálatok csak akkor képeznek telephelyet, ha időtartamuk 12 hónapot meghalad, a munka rövidebb ideig fog tartani, tehát társasági adó alá nem tartozna (szerintem). Kérdésem: elég, ha kiváltom a lengyel rt.-nek és külön-külön az alvállalkozóknak a magyar adószámot, és amíg itt dolgoznak a magyar adószámmal számláznak, vagy kell fióktelepet létesíteni, esetleg kft.-t létrehozni ezekre a munkákra? Ide vonatkozik az 1988. évi XXIV. törvény a külföldiek magyarországi befektetéseiről szerint: 3. § 1 bek.? Az alvállalkozó dolgozói lengyelek, akik hosszú kiküldetésben lennének, a lengyel alvállalkozótól kapnák a fizetésüket. Mi a teendő? Adószámot kell kiváltani vagy fióktelepet létesíteni? A dolgozók lehetnek-e kiküldetésben (kb. 8 hónap), Magyarországon nem kell utánuk semmit fizetni? Az ügy nagyon sürgős, nagyon kérem mielőbbi válaszát. Köszönettel: Dominika
Sportversenyszervezés költségelszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. autóversenyeket szervez. Nincs alkalmazottja. Az ügyvezető szervezi a versenyeket belföldön és külföldön. A cég bevételei a nevezési díjakból származik. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen költségeket lehet elszámolni a bevételekkel szemben? Kell-e belföldi és külföldi kiküldetést készíteni rendelvényeket készíteni? Köszönettel: Szatmári Marika
Külföldi kiküldetés
Kérdés
Munkáltatóm egy gépkocsivezetőjét (futárpostai tevékenység) az osztrák és magyar határ menti települések kiszolgálására kívánja foglalkoztatni. Reggel kb. 2 órát Bécsben tölt el, utána elindul Magyarországra és a Bécsben felvett küldeményeket Magyarországon teríti. Közben itt fel is vesz küldeményeket, amelyekkel kb. délután 3 órakor elindul Ausztriába és azokat ott leadja. Szállása Ausztriában van, amit a munkáltató nevére kiállított számla alapján a munkáltató fizet. Kérdésem: ez külföldi kiküldetés? Jár-e neki kiküldetés és mennyi? Köszönettel Rózsika
Szállásköltség adózás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. szlovák állampolgárt alkalmaz magyarországi székhelyű vállalkozásában. A kérdéseim a dolgozóval kapcsolatosan felmerülő szállásköltségekkel kapcsolatosak: 1. A cseh központban volt kiküldetésben a dolgozó betanításon. Az ezzel kapcsolatos hotel költségről a munkáltató nevére kiállított számlával rendelkezünk. Ez a költség adómentesen elszámolható, ha jól tudom, mint a kiküldetési költség része? 2. A dolgozó megfelel a 2017-től adómentesen adható albérlet támogatás feltételeinek: 60 kilométernél messzebb lakik, 1,5 óránál hosszabb az utazási ideje, nincs és nem is volt ingatlana közelebb 12 hónapon belül. Tehát adható a támogatás a munkáltató által. Viszont január hónapban nem albérletben lakott a munkavállaló, hanem átmenetileg hotelben kellett tartózkodnia. Ez a költség is fedezhető az említett támogatásból? Ha a hotel költsége magasabb az adható összegnél, akkor a különbség hogyan adózik, minek minősül? És decemberre hogyan adózik az ilyen jellegű juttatás, a hotel költsége? Előre is köszönöm a segítségét!
Kiküldetés mérnökök részére
Kérdés
Tisztelt Hölgyem /Uram! Egy budapesti cég munkavállalói mérnökök, akik munkájukat nem a székhelyen látják el, hanem az éppen aktuális magyarországi projekthelyszínen. A munkaszerződésük szerint a munkavégzés helye Magyarország. Lehet-e nekik a saját gépjármű-használatra kiküldetést (kiküldetés rendelvényen) adni? Illetve az ő esetükben figyelembe kell-e venni az Mt. 53. § szerinti 44 napot/ év? A munkakörök és munkáltató nem változik? Előre is köszönettel.
Gépkocsivezető kiküldetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozás fuvarozással is foglalkozik. Jellemzően útépítéseknél és építkezéseknél. Követ, homokot stb. szállít a megrendelő kérése szerint. Az egyéni vállalkozónak van egy alkalmazottja, aki a tevékenységet végzi. A munkavállaló általában nem megy el az egyéni vállalkozó székhelyére naponta, a lakhelyéről a munkaterületre megy saját gépjárművével. Kérdésem az lenne, hogy amikor a munkavállaló a lakhelyéről közvetlenül a munkaterületre megy, lehet kiküldetési rendelvénnyel költséget elszámolni? Második kérdés: adható-e adómentesen napi 3 000 forint költségtérítés a sofőrnek? Köszönöm.
Belföldi kft. EU-s tagállamban végez munkát
Kérdés
1. Egy kft. az ügyvezető (közreműködő) és 10 fő alkalmazott EU-s tagállamban végez munkát. A két cég egymás között hogyan számlázza le az elvégzett munkát? A munkavállalók a magyar kft.-nél vannak be jelentve. 2. Magyarországon bejegyzett cég kölcsönözhet-e munkaerőt EU-s tagállamban, milyen feltételei vannak? A dolgozói kiküldetésnek EU-s tagállamba milyen feltételei vannak? Hány hónapig lehet kiküldetében lenni?
Kiküldetési rendelvény alapján költségtérítés
Kérdés
Kiküldetési rendelvény alapján költségtérítést ad a munkáltató a dolgozójának. A NAV-norma alapján történik a kifizetés. Kérdésem, hogy ha a személygépkocsi tulajdonosa a kiküldetési költségtérítést felvevő, viszont a forgalmiba a nagypapa van bejegyezve üzembentartónak, és a nagypapa nevére szól a kgfb is, a tulajdonos unokájának kifizethető-e a költségtérítés?
Kiküldetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi cég dolgozója kiküldetésben volt Azerbajdzsánban. Illetősége személyi jövedelemadó szempontjából Azerbajdzsánba esik. Magyarországi munkaviszonyból származó jövedelme ezáltal mentes az szja alól (a járulékokat vonják tőle, 10% nyugdíj- és 8,5% egészségbiztosítási járulékot). Mi a helyzet a napidíjjal? Szintén adómentes a napidíj 30 százaléka naponta, maximum 15 euró, és csak az e feletti rész után kell Magyarországon a járulékokat megfizetni, és szja-t nem?
Mi minősül kiküldetésnek? Nő a kilométerpénz. Itt a NAV tájékoztatója
Cikk
Mi számít hivatali, üzleti utazásnak, kiküldetésnek, hogyan változnak a munkába járás költségtérítésére vonatkozó szabályok? A NAV tájékoztatót közölt a legfontosabb tudnivalókról.
Beszámlázó vállalkozó saját gépjármű-használata
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Adott egy cég, mely vállalkozói szerződést köt egy betéti társasággal. A beszámlázó vállalkozás részére, a munkához biztosít autót, tankoló kártyát, autópálya-matricát és telefont. A cég által biztosított autó karambolozik, ezért a vállalkozó a javítás ideje alatt kénytelen a saját autóját, autópálya-matricát és üzemanyagot használni. Van-e arra mód, hogy ezt a foglalkoztató cég legálisan elszámolja a vállalkozó felé? Mert azt mondják, hogy csak az üzemanyagköltséget tudják elszámolni, az amortizációs költséget és az autópályamatricát nem. Abban az esetben, ha a szerződésben szerepel, hogy adott esetben a saját autójával végzi a munkát, akkor milyen módon lehet ezt megoldani? Gondolom, a kiküldetési rendelvény ilyen esetben nem működik. Vagy esetleg, ha ezt kikötik a szerződésben, akkor van rá mód? Vagy milyen módon lehet ezt megoldani? Válaszukat előre is köszönöm!
Személygépkocsi
Kérdés
Kedves Válaszadó! Kölcsönadhatom-e rokonomnak a személygépkocsimat, aki azzal megbízási szerződés keretében vidéki utakat tesz meg, és számol el utána NAV által meghatározott normák szerinti költségtérítést? Azt szeretném tudni, hogy egyikünk részéről sem jár ez hátrányos következményekkel?