467 találat a(z) kiküldetés cimkére
Kiküldetés esetén az étkezés elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a cég dolgozója kiküldetés kapcsán utazik és számlát hoz a költségekről, akkor az étkezést milyen adó- vagy közterhek terhelik? Jól értelmezem-e, hogy a szálláshely árában foglalt reggeli adómentes mind a dolgozó, mind a cég részéről? Ezzel szemben az egyéb étkezésekről szóló számlák után azonban a cég 51,17 százalékos közteher fizetésére kötelezett? Válaszát köszönöm.
Külföldi utazás költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hozzáértő segítségét szeretném kérni az alábbi témában. Ügyfelem számos alkalommal jár külföldre céges autóval, ahol a tankolások, illetve az autópályamatrica-vásárlás alkalmával csak blokkot vagy nyugtát kap. A bizonylatokon nem tüntetik fel sem a cég nevét, sem a székhelyét. Hasonló probléma, hogy az étkezések alkalmával sem kapnak névre szóló számlát. Szeretném kérdezni, hogy a fenti esetekben ezek a költségek milyen módon számolhatók el? Amennyiben ezek a költségek ilyen formában nem elszámolhatók, milyen egyéb lehetőségünk van a költségek elszámolására? Hogyan járnánk el helyesen a költségek elszámolásának, bizonylatolásának tekintetében? Köszönöm szépen válaszát, Bakonyi Eszter
Ügyeleti díj gépjárművezető esetén Kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy, ha a sofőrünk egy bécsi utat áruszállítással, lepakolással megjár 16 óra alatt, akkor mennyit lehet elszámolni neki ügyeleti díjnak? Annak pedig hogy kell venni a szorzóját? Jár-e neki az alapbére és úgy az ügyeleti pótlék, vagy csak a pótlék jár a sofőrnek? Hogyan tudom kiszámítani, hogy mennyi a tényleges munkavégzés belőle, és mennyi a rendelkezésre állás? Köszönettel várom a választ.
Repülőjegy, de nem lett kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérem a segítségüket, hogy hogyan kell elszámolni és könyvelni, ha a cég megvette a repülőjegyet a dolgozójának kiküldetés céljából, de a dolgozó megbetegedett, és nem tudott elmenni. Sajnos nem térítették vissza a repülőjegyet még részben sem.
Kiküldetés nem telephelyről Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésem lenne: munkavállaló saját gépkocsival kiküldetésbe otthonról indul, és nem érinti a munkahelyét. Például Győrből indul Budapestre, a munkahely Tatabányán van. Ilyenkor milyen távra kell saját gépkocsi után járó költségtérítést fizetni, ha a munkáltató külön már elszámolja a munkavállalónak a munkába járás költségét? Köszönettel: LV
Külföldi napidíj elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik bt.-m beltagja megszakítással 3 hónapig az USA-ban végez bevételszerző munkát, azaz "külföldi kiküldetésben" van. Kérdésem a következő: egyedüli munkavégző tagja a bt.-nek, így külföldi kiküldetésről van-e szó? Ha igen, akkor a törvényben meghatározott 15 euró felett mekkora összeg az, ami számfejthető (30-40-50 euró?), a kint tartózkodása finanszírozására (természetesen az adómentes rész feletti összeget leadózzuk)? Van-e felső határa a napidíjnak? Köszönettel: Géczi Sándorné
Vadvízi evezés: kiküldetés vagy csapatépítés? Itt a válasz Cikk
Egy társaság csapatépítő tréningre, vadvízi evezésre vinné dolgozóit. Hogyan számolhatók el a költségek? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértő válaszolt.
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégem versenylovakkal foglalkozik, akik mára már elég jelentős szerepet töltenek be a nemzetközi/külföldi versenyeken. A külföldi versenyekre történő kiutazásnak igen magas költségei vannak, mind üzemanyag, lószállítás, autópályadíj, szállásdíj stb. tekintetében. Külföldön sajnos nem túl sok helyen adnak számlát. A kérdésem az lenne, hogy az összegyűjtött bizonylatokkal és esetlegesen egy külföldi kiküldetési rendelvénnyel van-e lehetőségünk ezeket a költségeket elszámolni? Ha igen, akkor milyen formában? Esetlegesen az ügyvezetőnek és a zsokénak külföldi napidíj is fizethető? Ez a számfejtéssel együtt történik meg? Segítségüket köszönöm!
Csapatépítés külföldön/külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. csapatépítő tréningre Szlovéniába vinné dolgozóit (5 főt) vadvízi evezésre. Kérdésem a következő: mire figyeljünk a számlák befogadásánál? Jól értelmezem, hogy a szálláson kívül az étkezés és maga a túra költségei 16 százalékos szja- és 27 százalékos ehoterhet viselnek (1,19-es alapon)? Az elszámolásnál, a bizonylatok befogadásánál mire figyeljünk? Kell-e ebben az esetben a külföldi tartózkodás alatt a dolgozónak számfejteni valamilyen juttatást? Járható-e az az út, hogy megfelelően dokumentálva ezt az utazást, külföldi kiküldetésnek számoljuk el? Ebben az esetben kötelező a kiküldetési díj számfejtése? Válaszát előre is köszönöm!
Személygépkocsi tulajdonjoga Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdés, hogy a családban lévő személygépkocsi hivatalos célra történő használata (kiküldetés) cégautómentes-e. Az anya nevén van a gépkocsi, de a lánya használná hivatalos célra (egyenesági leszármazotti viszony van). Megoldható-e ez gépkocsiadó nélkül? Köszönöm.
Adózási kisokos Ausztriában dolgozó, magyar építőipari cégeknek Cikk
Ausztria az egyik legkedveltebb célpontja a magyar cégeknek, hiszen közel van és azonos munkáért magasabb vállalkozói díjat kérhetnek el. Az Európai Unióhoz történő csatlakozásunkkal szélesebb lehetőségek adódtak a munkáltatóknak és a munkavállalóknak egyaránt, azonban szükség van mind az osztrák, mind a közösségi jogszabályok ismeretére ahhoz, hogy az osztrák munkából, ne egy életre szóló kudarc, súlyos büntetés legyen. Következő cikkünkkel azoknak a magyar építőipari cégeknek szeretnénk segíteni, akik tervezik az osztrák munkavállalást, de a bonyolult jogi környezet miatt nem mernek belevágni.
Járulékfizetés alapja kiküldetés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! A szociális hozzájárulási adóról szóló 2011. évi CLVI. törvény 455. § (1) e) bekezdésével kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy külföldi kiküldetés esetén a megelőző egy év munkaviszonynak, amely alapján a munkabér havi átlagos összegét megállapítják, a kiküldő munkáltatónál kell-e fennállnia? Köszönettel, Kecskeméti Nóra
Kiküldetésben külföldön. Ezeket a szabályokat kell betartani Cikk
Évente több alkalommal is kiküldi a munkáltató munkavállalóját külföldre dolgozni egy ottani projekten. Van maximális éves időtartama ezeknek a kiküldetéseknek? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Kiküldetés vagy munkábajárás költségtérítése? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Budapesti székhelyű cég vidéki munkavállalója saját gépkocsiját használva jár dolgozni. A munkaszerződés szerint a munkavégzés helye a budapesti székhely. Eddig egyértelmű, hogy a 9 Ft/km költségtérítés adható számára. Azonban a tevékenység jellegéből adódóan sokszor nem a székhelyre kell érkeznie, hanem szintén Budapestre, de közvetlenül a cég ügyfeléhez kell mennie. Ebben az esetben úgy kell elszámolni a költségtérítést, mintha a székhelyre érkezett volna először (9 Ft) majd onnan az ügyfélhez kiküldetési rendelvény alapján, mint kiküldetés (9 Ft + üzemanyag) vagy a valóságnak megfelelően a kiküldetési rendelvény a lakhelytől az ügyfélhez kell szóljon és a teljes útra a 9 Ft + üzemanyag fizethető a munkavállalónak? Változtat-e a fenti elszámoláson, ha a munkaszerződés szerinti munkavégzés helye a munkavállaló lakhelye? Ebben az esetben ha a székhelyre vagy az ügyfélhez kell mennie, az kiküldetés, vagy munkábajárás? Köszönöm válaszukat!
Külföldi cserediák jövedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több országból (Portugália, Tunézia) Magyarországon tanuló cserediákot megbíztak egy ügy lebonyolításával, megbízási szerződéssel, nulla forint megbízási díjjal. Ennek elintézéséhez külföldre (Franciaország, Portugália) kellett utazni, melyhez kiküldetési utasítás készült. Az a kérdésem, hogy a kiküldetés elszámolásakor keletkező adóköteles jövedelemből kell-e személyi jövedelemadót vonni, ez Magyarországon adóköteles jövedelem-e, vagy csak igazolást adunk ki, és a saját országukban adóznak ezen összeg után? Jelenleg sem adóazonosító jellel, sem taj számmal nem rendelkeznek. Köszönettel: Csákányos Katalin