475 találat a(z) kiküldetés cimkére
Kiva
Kérdés
A kiva alapja minimálisan a személyi jellegű kifizetések összege. A személyi jellegű kifizetések a számvitelben a bérek, az egyéb személyi jellegű kifizetések (cafeteria és egyéb személyi jellegű kifizetések) és bérjárulékok. Érdeklődöm, hogy az egyéb személyi jellegű kifizetések a kiva alapját képezik-e, gondolok itt a bejárási költségtérítésre, a kiküldetési költségekre, illetve a cafeteria kifizetésekre. Válaszát köszönöm.
Autópályamatrica-elszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Saját gépkocsi hivatalos célú használatát kiküldetési rendelvénnyel számolják el. Munkavállaló autópálya-matricát vásárolt, ami az egyesület nevére szóló telefonszámlában meg is jelent. Adó- és járulékmentesen csak a hivatalos használatra eső arányt számolhatom el, vagy amennyiben ez nem határozható meg, akkor az 50 százalék az adóalap? (Az 50 százalékot olvastam, de jogszabályban nem találtam...) Köszönöm a segítséget! M. Erika
Útiköltség-térítés megbízási jogviszony esetén
Cikk
Adott egy cég, ahol az ügyvezető megbízási jogviszonyban látja el a feladatot (másik cégben 8 órás alkalmazott). Élettársának autóját használja a céges ügyek intézéséhez. Milyen módon lehet megtéríteni az útiköltségét? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Saját tulajdonú személygépkocsi költségtérítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemélynek saját tulajdonú személygépkocsi céges használatára tekintettel, kiküldetési rendelvény alapján, a NAV által közzétett üzemanyagár és kilométerenként 15 forintos általános személygépkocsi-normaköltség alapulvételével költségtérítést fizetünk ki. Munkavállalónk kéri, hogy térítsük meg részére a céges üggyel kapcsolatos parkolási díjat is a cég nevére szóló számla alapján. Kérdésem az lenne, hogy kifizethető-e ez a költségtérítés adómentesen? Vagy ez már a NAV által közzétett üzemanyagár, valamint a 15 forint/kilométer általános személygépkocsi-normaköltség alapulvételével kifizetett összeg feletti költségtérítésnek minősül, és így cégautóadó-fizetési kötelezettség keletkezik? Köszönettel: Mónika
Kiküldetés – szállásköltség áfája
Kérdés
Belföldi kiküldetés esetén a cég nevére szóló szállás számlájának áfája visszaigényelhető?
Autóbérlés áfájának visszaigénylése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéskörben szeretném a segítségét kérni. Német anyacégünk rendelkezik magyar adószámmal, a német kollégák rendszeresen járnak Magyarországra kiküldetés céljából. Azt szeretném megkérdezni, hogy az anyacég a kiküldetéshez kapcsolódó autóbérlés és szállás áfáját levonásba helyezheti a magyar adószáma alatt? Segítségét és válaszát előre is köszönöm
Kiküldetés értékesítő munkavállaló esetében
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél munkaviszonyban foglalkoztatunk értékesítő kollégákat, akik heti két nap dolgoznak a cég székhelyén, a fennmaradó 3 nap otthonról ügyfelekhez mennek üzleti tárgyalásokra, a székhelyre nem jönnek be dolgozni. Ilyen esetben kell-e belföldi napidíjat fizetni részükre, illetve kiküldetési rendelvényt kiállítani az utazásokkal kapcsolatban? Előre is köszönöm a segítségét!
Kiszámlázható-e az üzemanyagköltség?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk pedagógiai szakmai szolgáltatásnyújtással foglalkozik. Intézményvezetőnk Nyíregyházán vett részt iskolalátogatáson. Ennek útiköltségét (üzemanyag) kiküldetési rendelvény használatával megtérítem számára. Problémám, hogy a nyíregyházi iskola vezetője és a mi intézményünk vezetője megbeszélték egymással, hogy a kiküldetési rendelvény alapján kifizetett útiköltség (üzemanyag) összegét az iskola számla alapján megtéríti az intézményünk részére. Kérdésem, hogy szabályos-e, ha ezt az összeget egy az egyben kiszámlázom az iskolának, vagy – mert jövedéki adó alá eső termékről van szó – nem terhelhetem át más intézményre? Válaszát előre is köszönöm! Andrea
Külföldi munkavállalók: lesújtó vélemények Magyarországról
Cikk
Magyarország zuhan, egyre kevésbé vagyunk jó hely egy külföldinek – írja a hvg.hu.
Németországi kiküldetés során magyar szabadság számfejtése
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdés szakszerű elbírálásában kérjük segítségüket. Magyar kft. román állampolgár munkavállalóit A1-es igazolással tartós kiküldetésben alkalmazza Németországban. A kiküldetés során a járulékokat Magyarországon, az adót pedig Németországban számfejtik. A külföldi munkavégzés után a munkáltató a munkavállalója után a szabadságpénztári (SOKA-BAU) befizetéseit teljesíti. Kérdésünk a szabadság számfejtésére vonatkozik. • Tartós külföldi kiküldetés esetén a szabadságot hogyan kell kezelni Magyarországon? • A magyar szabadság számfejtését hogyan érinti a német szabadságpénztári rendszer? • A kiküldetés hogyan befolyásolja a szabadság megváltását? Megtisztelő válaszukat köszönjük!
Munkába járás vagy kiküldetés? Támpontok az értelmezéshez
Cikk
A munka törvénykönyve előírja, hogy a munkáltató köteles a munkavállalónak azt a költségét megtéríteni, amely a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel. Az adószabályok többszöri változása miatt sokan bizonytalanok egyes költségek elszámolására, megtérítésére vonatkozó szabályok alkalmazásában. Cikkünk a lényegében minden munkahelyen jellemző munkába járás, üzleti partnerek, ügyfelek felkeresése, egyéb ügyintézés költségeire vonatkozó fontos fogalmakkal kapcsolatos értelmezési tudnivalókról ad tájékoztatást.
EB: a kiküldetés helye szerinti szintre kellene igazítani a béreket
Cikk
Beata Szydlo és Robert Fico megerősítették, hogy a kiküldött munkavállalókról szóló uniós irányelv témájában továbbra is egységes a visegrádi csoport (V4) álláspontja – közölte a lengyel kormányszóvivő, ismertetve a lengyel és a szlovák kormányfő telefonos beszélgetésének tartalmát.
Kiküldetés?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben válaszadásukkal szíves szakmai támogatásukat kérem: 1. Felmerült a kérdés, hogy kiküldetési rendelvényt kell-e alkalmaznunk azoknál a sofőröknél, akik általában pl. Közép-Magyarországon látják el a feladatokat, de időnként pl. Dél-Magyarországi területen terítik az árut? 2. Amennyiben kiküldetési rendelvényt kell alkalmazni, akkor a térítendőt illetően a kiküldetés szabályai szerint napidíjat is téríteni kell? A sofőrök munkaszerződésében ez áll: "1.1.A Munkavállaló munkahelye a Munkáltató székhelyén ....... címen / található telephelyén lévő irodája, illetve a Munkáltató által kijelölt hely. .....A Munkavállaló köteles munkáját elsősorban a Munkáltató 1.1. pontban megjelölt irodájában, továbbá a Munkavállaló feladataival összefüggő egyéb helyeken és helyszíneken végezni. A felek megállapodnak, hogy a Munkáltató kötelezheti a Munkavállalót arra, hogy feladatait a feladathoz szükséges bármely egyéb helyen végezze el." Szíves válaszukat előre is köszönöm.
Üzleti út – kiküldetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1.) Buszvezetők napi munkája, turisták szállítása belföldre, külföldre. A felmerülő költségeket (vezető szállása, autópályadíj, parkolás stb.) költségelszámolás alapján térítjük meg.Ha jól értem, ez nem kiküldetés, hiszen nem a munkaszerződéstől eltérő helyen végzik a munkájukat. A szerződésben változó munkahely van feltüntetve. Elszámolási gyakorlatunk, hogy a felmerülő szállásdíjat személyi jellegű kifizetésként, az utazással kapcsolatos költségeket – például parkolás, üzemanyagköltség, autópályadíj – az 51., illetve az 52. számlaosztályban számoljuk el. Kérdésem, hogy jól könyveljük ezeket a tételeket? 2.) Üzleti tárgyalásokra, bemutatókra, kiállításokra szoktuk kiküldeni dolgozóinkat, melyről kiküldetési rendelvények készülnek. Ez, ha jól gondolom, már kiküldetés. Az árfolyam alkalmazásával vannak problémáim. A kiküldetésnél a megelőző hónap 15-ei árfolyammal kell forintosítani az elszámolt költségeket. Viszont a pénztárban és a bankban a csökkenést az átlag árfolyamon kell számolni. Akkor most melyik árfolyam használata a jó? Válaszát előre is köszönöm: Páll M.
Külfüldi kiküldetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lengyelországban dolgoztak a cég emberei, napidíjat nem kaptak, de a szállásról és a háromszori étkezésről számlát hoztak, mely a cég nevére szól. Ezt nem kell a 08 bevallásban szerepeltetni ugye, mert én a 08 kiköltési utmutató 61 oldalán olvastam, hogy nem kell, mert az Szja. törvényben elismert költség, melyet a munkavállaló a munkáltató nevére szóló bizonylattal igazol. Ilyenkor ezeket a tételeket reprezentáció helyett hova kellene könyvelni?