Könyvelési tételek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét két tétel könyvelésében: 1. Beruházásként vagy felújításként könyvelendő, ha a régi, meglévő kerítést lecseréljük/nagykapu vasvázát cseréljük és új deszkalécek kerülnek fel rá? 2. Bérelünk egy Xerox multifunkciós gépet egy cégtől, a számlán külön kerül kiszámlázásra felénk a színes és fekete nyomatdíj és külön az irodai berendezés kölcsönzése – ezt helyesen hogyan kell könyvelni? Köszönöm.