2170 találat a(z) könyvelés cimkére

Gépkocsivásárlás nyíltvégű lízinggel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó nyíltvégű lízinggel szeretne gépkocsit vásárolni, a gépkocsit magáncélra is használni fogja. Milyen arányban vonható le az áfa és az egyéb költségek (kamat), és hogyan kell könyvelni? Válaszát előre is köszönöm.

Támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szellemi termék beszerzésére kapott vissza nem térítendő támogatást 2015. évben egyéb vagy rendkívüli bevételek közé kellett könyvelni? Válaszát előre is köszönöm!

Devizás elengedett kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Euróban kiállított számlatartozást a szállító elengedi. Milyen árfolyamon kell az elengedett kötelezettséget a bevételek közé könyvelni: a könyv szerinti értéken vagy a kivezetéskori árfolyamon? Válaszát előre is köszönöm!

Kapott osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves állásfoglalását. A 2015. év végén kapcsolt vállalkozásban megállapított osztalékot elő kell-e írni a 2016. évben, ha a kifizetésre nem került sor 2016-ban? A kapcsolt vállalkozásnál az osztalékot már mérlegzárás után állapították meg, így azt nem könyvelték 2015-ben. Köszönettel.

Könyvvezetés euróban Kérdés

Tisztelt Adózóna. Újonnan alapított kft. vezetheti-e a könyveit már az induláskor euróban?

Telefonszámla könyvelése Kérdés

Telefonszámla könyvelésével kapcsolatos a kérdésünk. Az interneten kétféle elszámolást találtunk, mindkettőre azt írják, hogy „így helyes”. Egyiknél először levonják a számla bruttó összegéből a magáncélú használatot és a maradékot számolják el költségre-áfára, a másiknál először szétosztják a teljes bruttó összeget 30-70%-ra. Mindkettőnél ugyanannyi a teljes érték, de a levonható áfa, illetve a telefonköltség és a személyi jellegű ráfordítás összege eltér egymástól. Számszerűsítve: Bruttó 10 000 Ft, magáncélú használat 20% (nincs hívásrészletező). Először a magáncélú használat levonása: bruttó összeg 10.000 le: magáncélú -2.000 marad: 8.000 ebből: 30 % 2.400 70 % 5.600 alap: 4.409 levonható áfa 1.191 magáncélú használat adója: 873 mindösszesen: 10.873 ennek megoszlása: telefonköltség: 6.809 személyi jell. ráf. 2.873 levonható áfa 1.191 Először 30-70%-os szétbontás: bruttó összeg 10.000 ebből: 30 % 3.000 70 % 7.000 alap: 5.512 levonható áfa 1.488 mindösszesen: 10.873 ennek megoszlása: telefonköltség: 5.512 személyi jell .ráf. 3.873 levonható áfa 1.488

Nem számlázott kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. bérleti szerződést kötött egy magánszeméllyel. A bérlő a kft. A szerződés úgy szól, hogy tárgyév utolsó napjáig kell fizetni az éves bérleti díjat. A kft. nem fizette ki a díjat, a magánszemély nem is számlázta azt. Kérdésem, hogy ebben az esetben a szerződés alapján kötelezettségként/költségként le kell könyvelni? Vagy ha a következő évben a mérlegkészítésig rendeződött, akkor elhatárolni? Ha egyik sem, akkor mi a helyes megoldás? Módosít-e valamit a helyzeten az, ha mondjuk a magánszemélynek nincs adószáma, csak számlát helyettesítő okmányt állít ki a bérleti díjról? Köszönöm szépen!

Saját tőke rendezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vagyonkezelő vállalkozás 2015. évben megvásárolta egy másik magyar adóilletőségű cég 100 százalékos részesedését, ekkor nem képzett üzleti/cégértéket a könyveiben. Most az ügyletet finanszírozó pénzintézet felvetette azt az elképzelést, hogy – a saját tőkét javítandó – erre az ügyletre terhelje a goodwill képzését. Kivitelezhető-e ez utólag, és lehetséges-e a számviteli törvény 2016. évi módosítása kapcsán ennek bármiféle megoldása?

Nyílt végű pénzügyi lízing elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyílt végű pénzügyi lízing számviteli elszámolásával kapcsolatosan kérnék segítséget. Az alábbi cikkhez kapcsolódóan lennének kérdéseim: http://adozona.hu/szamvitel/Igy_kell_konyvelni_a_penzugyi_lizinget_GFDJL7 - a kapcsolódó tétel T36-K44 csak zárt végű pénzügyi lízing esetén könyvelendő? - az aktiválással kapcsolatosan a maradványérték meghatározása történhet a lízingbeadó által meghatározott (nem fix havi díjak miatt ez változhat) maradványérték összegével? ... itt nettó vagy bruttó értéket kellene figyelembe venni? A futamidő meghatározása a lízingrészletekhez igazodhat, pl. 25 hónapra lízingeli az eszközt? - a futamidő végén harmadik félt jelöl meg tulajdonosként a lízingbevevő. Hogyan kell majd könyvelni és mi alapján? Mikor kell terven felüli értékcsökkenést elszámolni? Kérném, amennyiben lehetséges, számszerű példán keresztül bemutatni. Köszönettel:

Fejlesztési tartalékképzés dátuma Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne: az osztalék könyvelésének változásával (a döntés évében történő könyvelés) összhangban van a fejlesztési tartalék könyvelése, vagy azt továbbra is abba az évbe kell könyvelni, amelyről a beszámoló készül? Pl. a 2016-ra fizetendő társasági adót szeretnénk csökkenteni, akkor 2016-ra kell-e könyvelni az átvezetést eredménytartalékból? További kérdésem, hogy pl. egy kezdő vállalkozás az adóévi adózott eredményből képezhet-e fejlesztési tartalékot? (Hiszen akkor még adózott eredményként szerepel és az eredménytartalék így negatív lenne a mérlegben?) Köszönöm.

Megvalósíthatósági tanulmány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném, hogy a megvalósíthatósági tanulmányt hogyan kell lekönyvelni?Válaszát köszönöm!

Google Adwords hirdetés könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a Google Adwordson keresztül hirdet. Havonta befizet 400-500 ezer forintot, a hónap végén megkapja a számlát. A számlán a Google feltünteti a költségek és az áfa adatait, valamint alatta az adott havi utalásokat. Konkrétan az adott hónapban volt 400 ezer forint költsége és befizetett 420 ezer forintot. Kérem, kontírozza a fenti tételeket. Köszönöm szépen.

Civil szervezet Kérdés

Vadásztársaság átadja a tulajdonában és nyilvántartásában lévő fegyvereket egy másik vadásztársaságnak, ellenérték felszámítása nélkül. Hogyan kell az átvevő egyesületnél – amely kettős könyvvitelt vezet – lekönyvelni ezt az eseményt, és van-e adófizetési kötelezettsége az átvevőnek?

Számviteli kérdés Kérdés

Szolgáltatással foglalkozó cégek esetén például, ha egy több részből álló munkát 2016. december hónapban elkezd feldolgozni a megbízott cég, de a munka januárban készül csak el, az átadása is megtörténik, kiszámlázzák, a számlán a teljesítés napja januári lesz. Több szolgáltató szövegben megjegyzi a december hónapot is. A januári teljesítéssel kitöltött számla melyik év bevétele lesz?

Helyesbítő számla könyvelése Kérdés

2017. január hónapban kiállított helyesbítő számlával módosítottuk a 2016. november havi szolgáltatás nyújtásáról kiállított számlát, melynek nincs áfatartalma. Mérlegfordulónap 2016. 12. 31., mérlegkészítés időpontja 2017. 02. 28. Kérdésünk, hogy 2016. évben (bevételcsökkenésként) vagy 2017. évben (elhatárolásként) kell könyvelni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink