142 találat a(z) jutalom cimkére
Kormánytisztviselőként nyugdíjba vonulás
Kérdés
Kormánytisztviselőként 2018. június 6-án töltöm be a rám vonatkozó korhatárt, és ekkor lesz meg a 40 év szolgálati időm is. Kérdésem: mennyi a felmentési idő, és mennyit kell ledolgozni? A 40 év munkaviszony kapcsán jár-e valamilyen jutalom és esetleg pótszabadság?
Foglalkoztatási kedvezmény, karácsonyi jutalom.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Raktárosainknak FEOR kódja 9-essel kezdődik, mert nem tudjuk őket máshová besorolni. (vagy csak nem találtuk meg a megfelelő FEOR kódot…) Ez alapján igényelhetnénk a szakképzettséget nem igénylő foglalkoztatás kedvezményét. Viszont legmagasabb iskolai végzettségük érettségi. A kedvezmény igénybe vehető így Ön szerint? Másik kérdésünk a karácsonyi jutalommal kapcsolatos. Munkavállalónk már 4 hónapja táppénzen van. Jutalmat fizethetünk-e ki részére, figyelembe véve a táppénz előtti idei elvégzett munkáját? Ugyanakkor „törzsgárda” jutalomra is jogosult. Ez is kifizethető esetleg számára? Megtisztelő válaszát előre is köszönjük!
A pulykapénz osztásakor ezekre kell figyelnie a munkáltatónak
Cikk
A közeledő karácsony kiváló alkalom arra, hogy a munkáltató megköszönve a munkavállalók munkáját, lojalitását, jutalmat osszon szét. A pulykapénz juttatásának szabályai számos kérdést felvetnek: ha éveken át adott a munkáltató, akkor erre idén is köteles? Lehet különbséget tenni a dolgozók között?
Ötlet jutalmazása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalóink ötleteit ajándékutalvánnyal szeretnénk jutalmazni, differenciáltan, például 1000-5000 Ft közötti összegben aszerint, hogy mennyire hasznos az ötlet. Az a kérdésem, hogy belső szabályzatban szabályozva adhatjuk-e ezt a juttatást egyes meghatározott juttatásként, munkáltató által megfizetett közterhekkel (1,18 x 22% eho + 15% szja)? Köszönettel várom válaszát.
Jutalom utólagos visszavonása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olyan kérdéssel fordulok önhöz, hogy lehetséges-e egy már kifizetett jutalom utólagos visszavétele? Köszönöm válaszát: Révész-Dunszt Petra munkaügyi ügyintéző
Sportegyesület versenyruházat, vendéglátás 1. rész
Kérdés
Tisztelt Válaszadó! Sportegyesület az alapító okiratában meghatározott célokkal összefüggésben sporteseményeket szervez és más sportszervezetek által szervezett versenyeken vesz részt. Amikor a szóban forgó egyesület rendez akár hazai, akár nemzetközi versenyt, akkor az oda meghívott vendégeknek (polgármester, külföldi versenyző, író stb.), valamint a bíróknak, segítőknek biztosít pogácsát, szendvicset, frissítő italokat. Catering szolgáltatást rendel meg. A versenyeken nyertes indulók érmet, kupát, oklevelet kapnak. Hazai és nemzetközi versenyekre a versenyzők a versenykiírásban szereplő ruházatban kötelesek megjelenni. Ez általában az egyesület logójával ellátott ruházatot jelenti. A pólókat, nadrágot stb. az egyesület megvásárolja, majd nyomdai úton ellátja a logóval. Ezeket térítésmentesen átadja a versenyzőknek, mert ebben kötelező a megjelenés. Az egyesületi tagok éves és havi tagdíjat fizetnek. A sportegyesület csak és kizárólag a sporttevékenységgel kapcsolatos tevékenységet végez, egyéb, a sporthoz nem kapcsolódó tevékenysége nincs. Tagdíjakból,támogatásokból és pályázaton nyert pénzekből finanszírozza a terembérleteket, az edzőket és minden, fent felsorolt javakat. Kérdések: ezen rendezvények során a különböző szolgáltatások juttatások adózásával kapcsolatos. 1. a sporteseményen résztvevő egyesületi tagok szállás- és étkezési költsége (tagsági díjat fizetnek, versenyzők) – ezt a költséget az egyesület fizeti. Kérdés: adómentesen elszámolható ez a juttatás?
Törzsgárdajutalom
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni abban, hogy a törzsgárda címén kifizetett jutalmat (amit a lojalitásáért kap a dolgozó) az egyéb bérjellegű kifizetések között kell szerepeltetni vagy bérköltségként kell kezelni?
Jutalom Erzsébet-utalvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni abban, hogy cégünk költségcsökkentés, hatékonyságnövelés, minőségbeli javulás elérése érdekében fejlesztési javaslati rendszerben Erzsébet ajándék utalványt ad. Adható ez meghatározott juttatásként?
Repkednek a százezrek a zsebekbe: ennyit nőtt az átlagbér novemberben
Cikk
Bruttó 285 800 forint volt tavaly novemberben a bruttó átlagkereset, ami 8,2 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest. A nettó átlagkereset – a személyi jövedelemadó szabályainak változása miatt – 9,8 százalékkal emelkedett az előző év azonos hónapjához képest – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Nyeremény, jutalom adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég pályázatot hirdet széles körben, melyben tervmintákat vár a pályázóktól. A kisorsolt nyertes tervét legyártják, illetve 10 ezer forintos jutalomban is részesül. (A többiek tervét nem használják fel, jutalmat, részvételi díjat nem kapnak.) Ebben az esetben a jutalom utáni adókötelezettséget milyen formában kell bevallani, az adófizetési kötelezettség kit terhel? Köszönöm szépen a segítséget előre is!
Jutalom könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köztestület anyagilag támogat nemzetközi szakmai versenyen induló magánszemélyeket, illetve a díjazottakat pénzjutalomban részesíti. Bérköltségként vagy személyi jellegű juttatásként kell könyvelni ezeket a kifizetéseket? Válaszát előre is köszönöm!
Karácsonyi jutalom: kötelező-e, ha korábban is adott a munkáltató?
Cikk
"A munkáltatónál évek óta bevett szokás, hogy pulykapénzt kapunk. November végén bejelentette a munkáltató, hogy idén ne számítsunk rá. A cég virágzik, árbevétele kiemelkedő. Jól gondolom, hogy ez így nem jogszerű eljárás?" – kérdezi olvasónk.
Jutalom adminisztrálása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk egyes, például nyugdíj előtt álló alkalmazottainak a nyugdíjba vonulást megelőző években eseti jutalmakat ad. A bevallásban feltüntetésre kerülnek, adó és járulék befizetésre kerül. Kérdésünk, hogy kell-e külön dokumentálni, illetve indokolni, hogy kinek, miért és mennyi jutalom kerül kifizetésre, dönthet-e egy személyben az ügyvezető a jutalmazás kérdéséről? Köszönettel.
Milyen módon kaphat elismerést, kvázi jutalmat a vállalkozó?
Kérdés
Egy vállalkozónak, azaz a megbízónak évek óta könyvelő vállalkozás, vagyis a megbízott színvonalas munkájának és egyes esetekben nem jelentős, könyveléssel kapcsolatos pluszmunkáinak, például béremelésekre, jutalmazásokra vonatkozó javaslatok kidolgozásáért, munkajogi iratmintákért, szja-bevallások elkészítésének elismeréseként, kvázi jutalmat, egyszeri díjkiegészítést szeretne adni a megbízója. Milyen módon lehet ezt a legszabályszerűbben lebonyolítani, számlázni a megbízónak az áfatörvény ide vágó előírásai szerint? Kérem, hogy a válaszadásra kijelölt/felkért szakértő a válaszát/álláspontját támassza alá a hatályos jogszabályok idevágó részének jelzésével, leírásával is.
Pénzjutalmat kérnek a vasutasok
Cikk
A vasutasnapig legalább bruttó 35 ezer forint jutalom kifizetését kezdeményezte a VDSzSz Szolidaritás a 350 ezer forint alatti havi alapbérű vasutasok számára.