131 találat a(z) jogviszony cimkére

Elismert közalkalmazotti jogviszony megállapítása besoroláshoz Kérdés

Jogi állásfoglalást szeretnék kérni az alábbiakban felsorolt adatok alapján. Az elismert közalkalmazotti jogviszony tartamának megállapítását kérném közalkalmazotti bérbesoroláshoz, új közalkalmazotti bér megállapításának hatálya: 2019.09.01- Igazolt munkaviszony: 1983-1984. munkaviszony 1 hónap 18 nap 1985.09.01-2006.08..30. közalkalmazotti munkaviszony 2006.11.24-2011.06.20. kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó 2011.06.21-2019.08.30. munkaviszony Válaszukat előre is köszönöm.

Cégvezető jogviszonya Kérdés

Tisztelt Adózóna! Korlátolt felelősségű társaság tagját (aki emellett főfoglalkozású egyéni vállalkozó) cégvezetőnek nevezik ki. Kérdésem az, hogy milyen jogviszony keretében végezheti a tevékenységét mint cégvezető és amennyiben munkaviszony, úgy lehet-e 2 órás foglalkoztatás.

Tb jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019-től a nyugdíjas dolgozóink tb jogviszonya a munkaviszony szempontjából megszűnt, cégünk a rendelkezések szerint kijelentette őket. Kérdés: ez esetben betegszabadság jár nekik (15 nap/év), vagy mivel tb jogviszonyuk megszűnt, se táppénz, se betegszabadság nem illeti meg őket? Válaszát előre is köszönöm!

Több jogviszonyos munkavállaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy teljes munkaidős munkavállaló általános munkarendben például raktárosként dolgozik, de havi két alkalommal a munkáltató úgynevezett saját számlás külföldi fuvarnál sofőrként alkalmazza (ehhez minden jogosítványa megvan). A külföldön töltött idő másfél-két nap fuvaronként. Mi a törvényes jogviszony/jogviszonyok, amelyek alkalmazhatók a dolgozó foglalkoztatására? Szíves válaszát köszönöm!

Tag jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy kft. magánszemély tagja heti 40 órás munkaviszonyban (garantált bérminimummal számfejtve) látott el feladatokat egy cégben, de a munkaviszonya megszűnt, kell-e a tagságra vonatkozólag külön jogviszonyt jelenteni a NAV felé a 1041-esen és szükséges-e tagi jövedelmet számfejteni a részére? A taggyűlési határozatok aláírásán kívül semmilyen feladatot nem lát el a társaságban. Egy betéti társaságban kültag, ahol a kft.-ben történő munkaviszony megszűnését követő nappal szintén munkaviszony keretében lát el feladatokat, de csak heti 35 órában (garantált bérminimummal számfejtve). Helyes ez így biztosítás- és járulékfizetési szempontból? Köszönöm előre is válaszát!

Korhatár előtti nyugdíj melletti tagi jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja 2019 júliusában tölti be a 65. életévét, jelenleg korhatár előtti ellátást kap. 2019-ben többségi tulajdonosként szeretne személyesen közreműködni a társaság tevékenységében. Megteheti-e ezt a fentiek alapján úgy, hogy az ellátása változatlanul megmaradjon? Ha igen, milyen közterhek terhelik a kft.-t és a munkaválllalót? Mely jogviszony lenne számára a legkedvezőbb adózású a fenti feltételek mellett. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Sebestyénné Oláh Éva

Jogviszonyváltozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünk tulajdonosa és egyben ügyvezetője nem értesített minket (könyvelés), hogy eladta a céget,.és nem is ügyvezető 2017.07.15-én. Értesítést kaptunk a fentiekről 2018.10.hóban. A két időszak között az alábbi jogviszonyokkal volt bejelentve. 2017.06.08-ig társas vállalkozó főfoglalkozású, 2017.06.09-10.03-ig társas vállalkozó heti 36 óra mellett, 2017.10.04-2018.07.31-ig társas vállalkozó főfoglalkozású, 2018.08.01-től társasvállalkozó heti 36 óra mellett. Azokban az időszakokban, mikor a társasvállalkozó főfoglalkozású volt, tagi jövedelmet számfejtettünk, mikor 36 óra mellett volt társas vállalkozó, nullásan küldtük a 08-as bevallásokat. NAV-nak beküldve a jogviszony változásokról a 17T1041 és 18T1041bevallások is. Milyen módon tudjuk helyesbíteni, illetve ellenőrizni a nyomtatványokat? Üdvözlettel: Viktória

Ekhós jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakért! A következőben szeretném kérni a véleményét: Egy cég alkalmazni szeretne egy grafikus és multimédia tervezőt, akinek nincs más jövedelme és jogviszonya. Megteheti-e ezt olyan formában, hogy a minimálbér nagyságrendjéig munkabérként kezeli a dolgozónak fizetett összeget, ezen felül pedig ekhós jövedelemként kezelik és úgy is fizetik, illetve vallják be az adót, amennyiben a dolgozó ezt egy nyilatkozatban kéri a munkáltatójától. Vagyis egy jogviszonyból származhat-e az ekho alkalmazásához szükséges minimálbér és az ekhós jövedelem? Segítségét előre is köszönöm!

Nyugdíjbiztosítási jogviszonyok lekérdezése: kivonat/bizonyítvány Cikk

A biztosítottnak, volt biztosítottnak a nyugdíjbiztosítási nyilvántartásban szereplő, reá vonatkozó biztosítási jogviszonyai megismerésére több eljárás keretén belül nyílik lehetősége. Az erre irányuló igények, ügyek elbírálására az igénylő lakóhelye szerint illetékes fővárosi/megyei kormányhivatalok, illetve ezen hivatalok kerületi/járási hivatalai rendelkeznek hatáskörrel.

Új bt.: ügyvezetők jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Új bt.-ben 2 beltag, 1 kültag van, mindhárman ügyvezetők, rendelkeznek 36 órás munkaviszonnyal. A bt.-ben személyesen közreműködnének a munkában is. Helyesen gondolom, hogy a társasági szerződés aláírása előtt 1041 be kell adnom a 1452 jogviszonyt, viszont a megbízásos jogviszonyt 1202 az ügyvezetésre tekintettel csak akkor kell jelentenem, ha a díjazás meghaladja a minimálbér 30%-át, vagy mindkét jogviszonyt le kell jelenteni, függetlenül a kifizetésektől? Köszönettel: Ibolya

Csed jogosultság több jogviszony alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! A magánszemély kismama a szülés pillanatában valamivel több, mint egy év jogviszonnyal fog rendelkezni, de ez alatt az év alatt 4 hónapig megbízással, 8 hónapig munkaviszonyban állt. A csed-jogosultság megállapításánál összeadódik-e a két jogviszonyban töltött biztosítási idő, ha egymást követték? Köszönöm válaszát.

Az egyéni vállalkozói jogviszony helyessége – folytatás Kérdés

Tisztelt Széles Imre! Nagyon köszönöm a válaszát, de még nem teljesen értem. Az egyéni vállalkozó nem szüntette meg a munkaviszonyát, a munkahelyről ment csedre, gyedre, jelenleg is azon van. A fiatal gazda pályázatban vállalta, hogy főállásúként is fogja folytatni a vállalkozást. Most 2018. 01. 01-től kell neki főállásúnak lenni, ezért jelentkezett be a katába 2018. 01. 01-től. Még hogy halmozódjanak az események, szeptemberben várja a második gyermeket. Innentől már nem tudom, mi lenne a helyes megoldás. Előre is köszönöm a segítségét, üdvözlettel : Kutasi G.

Egyéni vállalkozó: jogviszony helyessége Kérdés

2015-től működő fiatal gazda egyéni vállalkozó munkaviszonnyal rendelkezik 36 órát meghaladóan, így vállalkozását másodállásban folytatta 2018. 01. 01-ig, mert innentől kötelező főállásban végezni a vállalkozást. 2017 novemberében megszületett az első gyermeke, a munkahelytől rendezték a csedet, gyedet, ami még jelenleg is tart, de 2018. 01. 01-től katás főállású vállalkozóként fizeti az 50 000 forintot. Olyan tanácsokkal látták el, hogy ha nem érkezik pénz a vállalkozásba, akkor be lehet jelenteni, hogy gyeden van, és nem kell megfizetni az 50 000 forintot. Eddig háromszor jelentette be, hogy gyeden van. Közben még ráadásul terhes és októberben várja a második gyerekét. Számomra ez annyira zavaros 2017. novembertől, hogy a sok esemény bekövetkezése miatt szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm, üdvözlettel: Kutasi G.

Milyen jogviszony Kérdés

Az anyuka heti 40 órás munkaviszonya megszűnt 06. 28-án. A munkaviszony mellett családi gazdálkodó is, már több éve. 06. 29-től gyet-en van három tíz év alatti gyermekével. 06. 29-étől főállású őstermelőnek minősül-e, ha igen, kell-e maga után járulékot fizetni az előző év bevétele alapján, természetesen a családi gazdaság termelő tevékenységét folytatja.

Többes jogviszony, keresőképtelenség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Állapotos kismama többes jogviszonyban biztosított. Táppénzes állományban azt a munkakörét, ami nem veszélyezteti az állapotát, el tudja-e látni továbbra is, s ha igen, erről kell-e orvosi igazolás? Ha mindkét jogviszonyában táppénzben részesül, akkor azt mindkét helyen külön-külön kell kezdeményezni? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink