144 találat a(z) jogviszony cimkére
Kataszigorítás: nyolc százaléknyi sumákoló miatt bűnhődik a többség
Cikk
A kisadózók nyolc százaléka miatt bűnhődhet a becsületes kisadózók 30 százaléka jövő évtől – hívja fel a figyelmet a Minősített Könyvelők Egyesületének (MINKE) kutatása. A szervezet szerint az új szabályozás kedvez a feketegazdaság erősödésének, álláspontjuk szerint létezik igazságosabb megoldás.
Szolgálati idő számítás szökőév esetén
Kérdés
Gyed, munkaviszony
Kérdés
Létesíthető-e a felmondási idő alatt új jogviszony?
Cikk
A felmondás munkavégzés alóli felmentés időszakában létesíthet-e új jogviszonyt a munkavállaló? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Egyszemélyes társaságban a tulajdonos jogviszonya, ha közreműködik
Kérdés
A kata szigorításának gyakorlati problémái
Cikk
2021. január 1-jétől jelentősen szigorodnak a kisadózók tételes adójának (kata) szabályai.
Csed-, gyed-kedvezményszabály: mikor érvényes, mikor nem?
Cikk
A 2015-ben bevezetett úgynevezett kedvezményszabállyal kapcsolatban még mindig érkeznek kérdések hozzánk. Az alábbi cikkben azt vesszük végig, hogy mit is jelent a kedvezményszabály, valamint példákon illusztráljuk, mikor tudja érvényesíteni ezt a kérelmező, illetve mikor nem.
Társaságtulajdonos személyes közreműködés nélkül
Kérdés
Kata + munkaviszony
Kérdés
Munkavégzés alóli mentesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ismert okok miatt a munkáltató csak bizonyos napokon tud munkát biztosítani munkavállalónak. Elfogadható a 2008-as bevalláson, ha az M8-as lap 526. sorában 46-os kóddal munkavégzés alóli mentesítést (nem fizetett) vagy 72-es kóddal igazolt távollét (nem fizetett) szerepeltet? Hogyan érinti a munkavállaló jogviszonyát (folyamatos vagy megszakad?), illetve természetbeni ellátásra való jogosultságát? Köszönöm válaszát: CsCs
Munkavégzés megfelelő jogviszonyban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. hátrányos helyzetű – általában intézetben nevelkedő – fiatalok számára szeretne segíteni megismertetve őket a munka világával, melyre természetesen munkabért is fizet. Abban kérem segítségét, mi lenne a legideálisabb foglalkoztatási forma, mert – a fiatalok eléggé lazán veszik a munka felvételét, az előre megbeszélt és bejelentett alkalmi munkaviszony időpontjában nem vagy kevesebb napra jelennek meg, – a munkaidőkeretes munkaviszonyban lévő foglalkoztatás során megküldött beosztásnak megfelelő időben nem vagy nem a beosztás szerinti napokon jelennek meg, szóval eléggé sajátságosan értelmezik a munkavállalást. Azonban ha munkába állnak, a cég örömmel veszi, de a hatóság felé nem akarnak rizikózni, illetve maguknak sem szeretnének plusz költségeket. Azon gondolkodom, mi lehetne a legbiztosabb, legrugalmasabb foglalkoztatási forma számukra? A diákszövetkezeten keresztül történő foglalkoztatás a diákok esetében tud működni, de mi legyen azokkal, akik már nem diákok? Előre is köszönöm szíves válaszát.
Magánszemély nyitva maradt jogviszonya hogyan rendezhető?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély fordult hozzám segítségért, de nem tudom a kérdésére a választ, ezért fordulok Önhöz. Igényelni szeretett volna családtámogatást, és tb igazolást kértek hozzá. A tb azt igazolta, hogy egy kft.-ben nyitott jogviszonya, de ő az adott cégből 2016.05.31-én kilépett. Kerestük a céget is de azóta megszűnt. Mi a módja annak, hogy a hibásan nyitva maradt jogviszonyt a magánszemély megszüntesse? Esetleg a tb kiskönyv bejegyzése elég, vagy keresse meg a kilépő papírjait? Hol tudja ezt elintézni? A NAV-nál azt mondták, a jogviszonyt csak a munkáltató szüntetheti meg, de az a cég már megszűnt. Várom mielőbbi válaszát.
Jogviszony
Kérdés
Adott egy olyan cég, amely 2017-ben alakult, hozzám tavaly év végén került, teljesen érintetlenül úgy, hogy havi áfás. Azaz nem volt egyáltalán könyvelése, bejelentése, semmi. Most bekönyveltük a 2 évet, 2017-2018-ra áfát vallottunk, a 2017-es mérleget benyújtottuk. Természetesen volt tevékenység, viszonylag sok bevétel, már megkapta a mulasztási bírságokat is. A kérdésem a nem létező munkaerő és a be nem jelentett ügyvezető. Egyszemélyes kft.-ről van szó, melynek tulajdonosa a 24 éves gyermek, az ügyvezetői feladatokkal alakuláskor az édesapát bízták meg. Egyikőjüknek sincs máshol jogviszonya.(fizették maguk után az egészségügyi szolgáltatási járulékot). Szeretném megtudni, mit tegyek a be nem jelentett jogviszonyokkal. Természetesen az ügyfélnek nincs arra pénze, hogy utólagosan járulékot fizessen. Jó megoldás lehet a 0 forintos megbízás, és bejelentem a T1041-en az alakulás napjára, majd beküldöm a 08-at M lapon 0-val?
Elismert közalkalmazotti jogviszony megállapítása besoroláshoz
Kérdés
Jogi állásfoglalást szeretnék kérni az alábbiakban felsorolt adatok alapján. Az elismert közalkalmazotti jogviszony tartamának megállapítását kérném közalkalmazotti bérbesoroláshoz, új közalkalmazotti bér megállapításának hatálya: 2019.09.01- Igazolt munkaviszony: 1983-1984. munkaviszony 1 hónap 18 nap 1985.09.01-2006.08..30. közalkalmazotti munkaviszony 2006.11.24-2011.06.20. kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő egyéni vállalkozó 2011.06.21-2019.08.30. munkaviszony Válaszukat előre is köszönöm.
Cégvezető jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Korlátolt felelősségű társaság tagját (aki emellett főfoglalkozású egyéni vállalkozó) cégvezetőnek nevezik ki. Kérdésem az, hogy milyen jogviszony keretében végezheti a tevékenységét mint cégvezető és amennyiben munkaviszony, úgy lehet-e 2 órás foglalkoztatás.