2321 találat a(z) járulék cimkére
Járulékszabályok a munkaviszony megszűnése utáni kifizetéseknél Cikk
Gyakran előfordul, hogy volt munkavállaló számára – tehát a biztosítási jogviszony megszűnését követően – kell a munkáltatónak valamilyen juttatást vagy elmaradt bért kifizetnie. Az ezekhez kapcsolódó közterhek megállapítása és bevallása során könnyen el lehet bizonytalanodni; különösen igaz ez az egyéni járulékokra, amelyekhez ellátás is kötődik.
Ciprusi cég jövedelmének adózása itthon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar magánszemélyek Cipruson kívánnak céget alapítani. A cégből származó jövedelmeiket Magyarországra haza kívánják hozni. Kérdésem, hogy Cipruson milyen jövedelmet tudnak kivenni, milyen formában és mi az adókötelezettségük? Ha Magyarországra hazahozzák, akkor itthon milyen adó és járulék terheli a jövedelmüket ? Tisztelettel: Kirsztiánné Nagy Gabriella
Mi lesz a nyugdíjjal, ha a munkáltató nem fizette meg a járulékot? Cikk
Ha a foglalkoztató nem fizette meg a dolgozótól levont nyugdíjjárulékot, mi lesz a tb-ellátásokkal és a nyugdíjjal? – merül fel pánikszerűen a kérdés a munkavállalókban, amikor szembesülnek munkáltatójuk hanyagságával, mulasztásával.
Járulékfizetés Kérdés
Magánszemély saját maga után fizeti a 7110 forintot egész évben, jelenleg is, sőt a megelőző évben is, majd őstermelői igazolványt váltott 2017. áprilisban, bevétele nem volt. 2017 októberben kért adószámot az őstermelői igazolványra, valószínű csak 2017 decemberében lesz terményértékesítése, ami a 600 ezer forintot nem haladja meg. Ebben az esetben a tb-t az őstermelői tevékenység után a számlázástól számítva, vagy az adószám kiadásától számítva, vagy az őstermelői igazolvány kiváltásától kell fizetni? Mindhárom esetben a minimálbér után?
Ügyvezető munkaviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy magánszemély egyszemélyes kft.-t alapított, melyben Ő az egyedüli tulajdonos és ügyvezető. 1.) Az alapító okiratban nincs információ arról, hogy személyesen közreműködne a társaságban, így vélelmezhető, hogy nem működik személyesen közre? 2.) Kikötés az alapító okiratban, hogy az ügyvezetést munkaviszonyban látja el. Jól gondolom, hogy akkor munkaviszonyosként kell Őt bejelenteni, és nem minősül társas vállalkozónak? Ebből következően a társaság csak a tényleges munkabér után a fizeti meg a szükséges járulékokat és adókat? 3.) A magánszemély nemcsak az ügyvezetést, hanem egyéb a társaság tevékenységével kapcsolatos munkákat is végez, mellette irányítja a többi munkavállalót. Egy munkaviszonyban végezheti minden feladatát és elegendő a munkaszerződésében leírni ezeket (ügyvezetői és egyéb)? Köszönöm válaszukat!
A munkavállalók járulékának csökkentését javasolja az ÁSZ elnöke Cikk
A nyugdíjasok mellett a munkavállalóknak is részesülniük kellene egyfajta prémium formájában a gazdaság bővüléséből, erre az egyik lehetőség a dolgozók bérét terhelő 1,5 százalékos munkaerőpiaci járulék 0,5 százalékra csökkentése, ami az átlagfizetéseknél vélhetően havi 2000 forintos emelkedést jelente – mondta Domokos László, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke a Magyar Időknek.
Őstermelő járuléka Kérdés
Őstermelőnek érvényes volt az igazolványa 2016-ra, de nem végezte a tevékenységet, mert munkaviszonya volt, külföldön dolgozott. Mivel nem végezte a tevékenységét, bevétele sem volt. 2017.09.01-től ismét főállású őstermelő. Ebben az esetben mi az alap, ami után fizeti a járulékot? Ha nem kell fizetnie, akkor a 1758-as bevallást nullásan kell beadnia?
Pedagógus egyéni vállalkozó – járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású pedagógus egyben egyéni vállalkozó is. Pedagógus jogviszonyában lehetőség nyílt csökkentett munkaidőben dolgozni, a nyugdíjba vonulást megelőző 5 évet elérte. A kérdésem: mivel a KLIK igazolása alapján ez a jogviszonya továbbra is főállásnak minősül, csak csökkentett idejű, heti 20 órában kell dolgoznia, az egyéni vállalkozása továbbra is főállás melletti egyéni vállalkozó? Tisztelettel: Gyűgyi Tiborné
Közösségen belüli számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Belföldi székhelyű társaság és munkavállalója, valamint többségű tulajdonos külföldi társaság (a továbbiakban: anyavállalat) között, hármas megállapodás jött létre a munkavállaló kirendeléséről. A munkavállaló mint üzletfejlesztési igazgató, Közép- és Kelet-Európa területén végez piackutatásokat, elemzéseket, vállalkozási, beruházási javaslatokat készit. Csakis az anyavállalat felé tartozik beszámolási kötelezettséggel. A munkavállaló munkavégzési helyét (kivéve utazások) jogosult maga is megválasztani akár otthoni munkavégzéssel is (Magyarország). Az anyavállalat havonta, számla ellenében megtéríti a munkavállalóval kapcsolatban felmerűlt költségeket (bér+járulék, személygépkocsi bérlése, telefonköltség). Legyen kedves segíteni a kiállítandó számla áfatartalmával kapcsolatban! (Gondolom, a gépkocsi bérlése és telefonköltség áfás, a bér és a járulék?)
Többes jogviszony Kérdés
Főállású katás egyéni vállalkozó – társas vállalkozás tagjaként is – a társas vállalkozásban mennyi járulékot köteles fizetni, ha ügyvezető?
Rokkantsági ellátásban részesülő őstermelő járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Biztosított mezőgazdasági őstermelő részére rokkantsági ellátást állapítottak meg. Egészségi állapota alapján E minősítési kategóriába tartozó, állapota végleges, felülvizsgálatra nem javasolt. Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége a továbbiakban?
Megbízási díj a minimábér 30 százaléka alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megbízási jogviszonyban óraadó tanár óradíja 3000 forint/óra. A megbízási díj havonta kerül elszámolásra. Van, hogy egy hónapban 10 órát, máskor 30 órát dolgozik. Azokban a hónapokban, amikor a kiszámolt megbízási díja nem éri el a minimálbér 30 százalékát, akkor nem kell tőle járulékot levonnunk? Vagy számít-e egyáltalán az, hogy ez az összeg nem egy egész hónap alatt, hanem pár napos (például 3 napos) munkavégzéssel jött össze? Értem ezalatt, hogy ha egy napra vetítem a minimálbér 30-ad részét, akkor az óradíj, azt bőven meghaladja...és ebben az esetben járulékfizetésre kötelezett lesz-e?
Gyed, vállalkozás, járulék – amikor kivételek erősítik a szabályt Cikk
Egyéni vállalkozó diák gyeden van, meddig kell szüneteltetnie tevékenységét? Ha mégis dolgozna a vállalkozásban, kötelezett-e a minimumjárulék megfizetésére? Olvasói kérdésre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Rehabilitációs kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bt. 1 fő alkalmazottja szeptember hónaptól rehabilitációs hozzájárulást kap, ezért utána a cég nem fizet szociális hozzájárulást? A Bt.-ben 4 fő alkalmazott és 1 fő tag van. A bt.-nek mit kell fizetnie a megváltozott munkaképességű dolgozó után? Hogyan kell ezt bevallani és ki számítani? Válaszát köszönöm.
Magyarország és az Amerikai Egyesült Államok közötti egyezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni az alábbi problémám megoldásában. Sehol nem találom, hogy a 2010. évi XXII. törvény hatályba lépése megtörtént-e. Az a kérdésem, hogy az az amerikai állampolgár, aki évi 183 napnál több időt tartózkodik Magyaroszág területén, de Magyarországról származó jövedelme nincs, annak a személynek keletkezik-e bármiféle adókötelezettsége Magyarországon. Az Amerikai Egyesült Államokban rendelkezik állandó lakóhellyel, az USA-ból származik a nyugdíja, tehát a létérdekek központja szerintem az USA-ban van. Kérdésem, hogy szükséges-e neki adóazonosító jelet igényelnie, és keletkezik-e bármilyen adókötelezettsége az USA-ból származó jövedelmei után? Illetve szükséges-e taj számot igényelnie, és kell-e fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy esetleges orvosi ellátásnál simán fizeti a kezelés díját? A válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.