2437 találat a(z) járulék cimkére
Megjelent a decemberi VálaszAdó
Cikk
Az új év új tb-törvényt is hoz, amelyben egységes szerkezetbe kerülnek a jelenlegi Tbj. és az annak végrehajtását segítő rendelet szabályai, kiegészítve új, módosító rendelkezésekkel.
Végelszámolás, járulékfizetés 2.
Kérdés
A cég képviselője társas vállalkozóként megfizette a járulékait 2019.07.31-éig. Az ügyvédi hiánypótlás elmulasztása miatt lett ismét társas vállalkozó. Van-e valamilyen lehetősége még a tulajdonosnak, hogy mentesüljön a járulékfizetés alól?
Végelszámolás, járulékfizetés 1.
Kérdés
Cégalapítás 2018 januárjában. Az alapítók egy magánszemély és élettársának egyik cége. 2019. januárjában az élettársi kapcsolat megszűnik. Megegyezés születik, hogy a magánszemély 100 százalékos tulajdonossá válik. Ő lesz a cég képviselője is. A cégbíróságon bejelentik a változást. Ugyanezen a napon az új tulajdonos bejelenti a tásaság egyszerűsített végelszámolással történő megszűnésének kezdetét, ezt az eseményt szintén az ügyvédi iroda jelenti be. Az egyszerűsített végelszámolás befejezésének dátuma 2019 július közepén járt volna le, de sajnos a tulajdonos nem tudta kifizetni teljes egészében a járuléktartozását. A járulékokat 2019.07.31-éig megfizette, ezen a napon nem volt már adótartozása. Az egyszerűsített végelszámolás így normál végelszámolásba ment át. A tulajdonos a végelszámolás záró dátumának a 2019.07.31-ei dátumot nevezte ki. A záró bevallások minden hatósághoz benyújtásra kerültek, melyeket fel is dolgoztak. A cégbíróságtól azonban 2019. szeptemberében érkezett egy hiánypótló végzés a jogi képviselőhöz, hogy a végelszámoló személyét jelentse be a cégbíróságnak. (Valószínű, hogy a végelszámolás zárásának bejelentésével egyszerre szerette volna az ügyvéd bejelenteni, de figyelmeztette a cégbíróság, hogy ezt csak két külön bejelentéssel lehet megtenni). Sajnos az ügyvéd ezt a hiánypótlást nem teljesítette a cégbíróság felé, így a társaság a végelszámolás befejezése helyett tovább működik (törölték a nevéből a "végelszámolás alatt" jelzőt.) folyt.
Szállásdíj adószámos magánszemélytől
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. adószámos magánszemélytől kap számlát, szállásdíjról. A számla összege meghaladja a minimálbér 30 százalékát. Kérdésem, hogy kell-e járulékot vonni a számla összegéből, ha igen, pontosan mennyit? Illetve be kell-e jelenteni T1041-en, és ha igen, milyen időszakra? Válaszát előre is köszönöm!
Nők 40 év jogosultsági idős nyugdíja melletti keresetkorlát
Kérdés
Szeretném kérdezni, hogy a nők kedvezményes nyugdíja mellett munkaviszonyban dolgozónak is csak szja-t kell fizetnie, igaz? És az éves keresetkorlát rá vonatkozik?
Nyugdíjas egyéni vállalkozó – jövedelemkivét járulékai
Kérdés
Kérdésem a következő: egy 65. életévét betöltött nyugdíjas egyéni vállalkozó jövedelmet szeretne kivenni a vállalkozásából. Jól értelmezem-e, hogy ebben az esetben az egyéni vállalkozónak csak a 10% nyugdíjjárulékot és a 15% szja-t kell maga után megfizetnie? Márkus Jánosné
Ügyvezető járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-ben 100 százalékos tulajdonos munkaviszonyban látja el a feladatokat (ügyvezetést is), erre megfizeti a járulékokat. Egy másik kft.-ben 50%-ban tulajdonos, mint tag – mindennemű juttatás nélkül – végzi az ügyvezetési feladatokat, kell-e ebben az esetben valamilyen járulékot fizetnie? Vagy egyáltalán végezhet-e ebben a kft.-ben – juttatás nélkül – ügyvezetésen kívüli munkát is?
Észtországi cégnél magyar ügyvezető
Cikk
Ha egy észtországi bejegyzésű cég magyar ügyvezetőt alkalmaz, be kell-e jelenteni a magyar ügyvezetőt, illetve mi a teendő ebben az esetben a járulékokkal? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértő, jogász válaszolt.
Átalányadózó egyéni vállalkozó járuléka munkaviszony mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó az eva megszűnése miatt áttér a személyi jövedelemadó hatálya alá. Átalányadózást választ január 1-jétől, mivel költsége nem lesz, így viszont a 40%-os költséghányad érvényesíthető. Van 36 órát meghaladó munkaviszonya, a vállalkozásból jövedelmet (bért) nem realizál. A kérdésem az, hogy ebben az esetben kell-e járulékot fizetni az átalányadózás miatt? A törvényben azt olvastam, hogy a járulék alapja az átalányból származó jövedelem. Köszönöm: Buriánné
Aktív korúak álláskeresési támogatásában részesülő társas vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: aktív korúak álláskeresési támogatásában részesülő személy egyszemélyes társas vállalkozás alapítását tervezi. Milyen mértékű járulékokkal kell számolni? Köszönöm válaszát.
Észtországi cég magyar ügyvezető tb-je
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy észtországi bejegyzésű cégnek egyetlen magyar állampolgár tagja és egyben ügyvezetője van. A magyar ügyvezető kizárólag Magyarországon tevékenykedik, itt van egyedül lakcíme is. Kérdésünk az, hogy az észt cégnek emiatt be kell a magyar ügyvezetőjét Magyarországon jelenteni és a járulékokat megfizetni utána? Ha van heti 36 órát elérő magyar munkaviszonya akkor is be kell őt jelenteni mint mellékállású társas vállalkozót?
Orosz ügyvezető biztosításának adója és járulékai
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy magyar székhelyű és bejegyzésű cég orosz tagja és ügyvezetője ügyében kérdeznék. A nevezett orosz személy lakhelye Svájcban van, nem tartózkodik Magyarországon, nincs bejelentett magyar lakcíme. Svájcban rendelkezik heti 40 órás munkaviszonnyal. A svájci hatóság nem adhatja ki az A1-es igazolást, mert nem svájci állampolgár. Leírja, hogy Svájban biztosított, és erről kiállított egy pecsételt igazolást. Magyarországon milyen adót és járulékokat kell fizetnie, mint tagi ügyvezetőnek? Hogyan (milyen kóddal) kell őt bejelenteni a T41-es nyomtatványon? A 08-as bevalláson lehet-e jelölni, hogy nincs taj száma? Köszönettel.
Táncművészeti életjáradék
Kérdés
Kedves Adózóna! Meg szeretném kérdezni, hogy ha valaki táncművészeti életjáradékot kap, és teljes munkaidőben foglalkoztatott, akkor milyen járulékokat kell utána vonni?
Társas vállakozó – rokkantsági ellátás után öregségi nyugdíj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg rokkantsági ellátásában részesülő, de az öregségi korhatárt elérő és annak feltételeivel rendelkező társas vállalkozó a nyugdíjigényének személyes beadásakor azt a tájékoztatót kapta, hogy amennyiben a nyugdíja kisebb lesz, mint a jelenlegi rokkantsági ellátása, és emiatt nem a nyugdíj összegét választja, hanem továbbra is a rokkantsági ellátás folyósítását kéri, úgy mint társas vállalkozó nem minősül nyugdíjasnak. Szeretném kérni a tájékoztatásukat erre vonatkozóan. Ezen vállalkozó ebben az esetben mindig főállásúnak minősül a járulékok fizetése szempontjából? Ilyen esetben újabb bizottsági felülvizsgálatra is számíthat? A későbbiekben megváltoztathatja-e jelen döntését és milyen módon? Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm.
Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátás mellett való munkavégzés mint munkavállaló tb jogviszonyt keletkeztet? Be kell jelenteni a 19T1041 nyomtatványon mint munkaviszonyt? A járulék fizetése megegyezik a sima munkavállalóéval? Lehet a munkáltatónak bármilyen kedvezményt igénybe vennie? Köszönettel Ibolya