2321 találat a(z) járulék cimkére

Katás társas vállalkozó kültagja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás bt.-vel kapcsolatos a kérdésem. A beltag-ügyvezető nyugdíjas megfizeti a 25 ezer forintos katát. A beltag végzettségéhez, munkájához kapcsolódott a bevétel idáig. Alanyi mentes, nem haladta meg idáig a 8 milliós bevételi korlátot. Idén ez 12 millióra bővült, és a kültag is úgy gondolta, hogy "beszáll" munkával, ami teljesen más, mint amit a cég idáig csinált. A tevékenység kibővül, ezt bejelentette. Kérdésem az, hogy a kültagnak kell-e valamilyen adót, illetve járulékot fizetni? A kültag más vállalkozásban biztosított. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: BM

Társas vállalkozó járulékfizetése megbízási jogviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft.-ben társas vállalkozóként biztosított magánszemély (személyesen közreműködő tulajdonos és ügyvezető egyben köteles-e megfizetni önmaga után a garantált bérminimum szerinti járulékokat, ha ezen jogviszonya mellett egy másik gazdasági társasággal megbízási jogviszony keretében munkát végez? A megbízási díja havi 1,4 millió forint, tehát az a jogviszony biztosítási jogviszonynak minősül. Köszönettel.

Nyugdíjas foglalkoztatása Kérdés

T. Szakértő! Foglalkoztathatok-e 2019. 01. 01-jétől betéti társaságomban öregségi nyugdíjast munkaszerződéssel, vagy munkaviszonyban (160 000 forint munkabérért, a nyugdíja ennél kevesebb) úgy, hogy utána csak a 15 százalék szja-t kelljen fizetni? Tehát a nyugdíját is változatlanul megkapja, és más közterhet sem kell fizetni az szja-n kívül? Segítségét köszönöm, Ildi

Saját jogú nyugdijas munkavállaló, kapott juttatás adózása Kérdés

Saját jogú nyugdíjas esetén cafeteria keretében kapottt juttatások hogyan adóznak? Ebben a juttatási formában is csak a 15 százalék szja-levonás van, és nincs további járuléklevonási kötelezettség?

Nyugdijas katás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas kiegészítő tevékenységet folytató katás egyéni vállalkozónak milyen járulékot és adót kell fizetnie. a bevétele után? Köszönettel.

Bt.-beltag biztosítási jogviszonya, járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Újonnan alakult egy betéti társaság egy beltaggal és egy kültaggal. A beltag a Magyar Államkincstártól gyet juttatásban részesül, és emellett egy másik gazdasági társaságban heti 20 órás munkaviszonya van. Társasági szerződés szerint a kültag vezető tisztségviselőként, ügyvezetőként egyedül jogosult képviseletre megbízási jogviszonyban. A beltag részére a társasági szerződés személyes közreműködési kötelezettséget nem ír elő, illetve a beltag írásban nyilatkozta, hogy ő nem működik személyesen közre a bt. tevékenységében, munkát nem végez. Keletkezik e biztosítási jogviszonya, járulékfizetési kötelezettsége a beltagnak a fentiek ismeretében? Köszönöm válaszát!

Nyugdíjas egyéni vállalkozó nyugdíjjáruléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019. évtől a nyugdíjas egyéni vállakozónak kell-e nyugdíjjárulékot fizetnie a vállalkozói jövedelemkivétje után? Eddig erről azt olvastam, hogy csak azoktól a nyugdíjas munkavállalóktól nem vonnak nyugdíjjárulékot, akik munkaviszonyban dolgoznak.

Kft. tulajdonosa munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Kft. tagja nem ügyvezető, heti 35 órában dolgozik munkaviszonyban, ez alapján fizeti a tb-t. Kérdésem, jó-e ez így, nem lesz-e tb-hiány? Válaszukat köszönöm.

Egyéni vállalkozó járulékfizetése öregségi nyugdíjasként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tavalyi évben töltöttem be az öregségi nyugdíjkorhatárt, azóta nyugdíjasként áfakörös egyéni vállalkozó vagyok. Kérdezném, hogy nekem az idei évtől milyen járulékokat kell fizetnem a havi vállalkozói kivét után? 10 százalék nyugdíjjárulékot, 15 százalék szja-t, 7500 forint egészséügi szolgáltatási járulékot, 27 százalék szociális hozzájárulási adót, 1,5 százalék szakképzési hozzájárulást? Amennyiben nyugdíjast foglalkoztatok, csak a 15 százalék szja-t kell megfizetni a munkabére után? Válaszát köszönöm!

A részmunkaidős nyugdíjasoknak sem kell járulékot fizetniük idéntől Cikk

Az év elejétől nem kell járulékot fizetniük a nyugdíjas munkavállalóknak, csak a 15 százaléknyi személyi jövedelemadót – mondta Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára az Echo Tv csütörtöki adásában – írja honlapján a Pénzügyminisztérium.

Nyugdíjas tag 2019. évi járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1./ Egyszemélyes kft. nyugdíjas tagja ügyvezető, a tevékenységben személyesen közreműködik, megbízási viszonyban. 2019-től végezheti-e a tevékenységet munkaviszonyban, és milyen járulékfizetési kötelezettsége van? Kell-e módosítani a társasági szerződést, vagy elég a határozat? 2./ Bt. nyugdíjas beltagja szintén munkaviszonyban lehet-e, mivel személyesen munkát végez. Milyen járulékfizetés terheli a céget? Válaszát köszönöm.

Nyugdíjas foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek 4 magánszemély tagja van, akik mindannyian saját jogú nyugdíjasok, a rájuk irányadó nyugdíjkorhatárt betöltötték. Az ügyvezető a társasági szerződés szerint nem munkaviszony keretében működik közre, 2018. december 31-éig mind a négy tag, az ügyvezető is, kiegészítő tevékenységűnek minősülő társas vállalkozóként működött közre, havi rendszerességgel társas vállalkozói kivét került elszámolásra és kifizetésre számukra. Kérdésem: a társaság tagjai 2019. január 1-jétől, beleértve az ügyvezetőt is, az Mt. szerinti munkaviszonyt létesíthetnek-e a kft.-vel? Ha igen, akkor milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli a magánszemélyt, illetve a kft.-t 2019-től? Ha nem, és maradnak kiegészítő tevékenységűnek minősülő társas vállalkozóként, akkor milyen adó és járulék terheli a kft.-t, illetve a magánszemélyt? Valamint a kft. ügyvezetője, egyidejűleg kiegészítő tevékenységűnek minősülő egyéni vállalkozói jogviszonnyal is rendelkezik (az szja hatálya alá tartozik). Ezzel kapcsolatban kérdés, hogy az ügyvezetőnek milyen járulékterhekkel kell számolni a kft.-ben, illetve az egyéni vállalkozói jogvszonyában, ha marad kiegészítő tevékenységűnek minősülő társas vállalkozó, illetve, ha létesíthet a Mt. szerinti munkaviszonyt a kft.-vel? Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat.

BKK bérlet szelvény elszámolása Kérdés

2019-től nem adható egyéb béren kívüli juttatásként a BKK bérlet, csak úgy, hogy jövedelemként adózik. Kérdem én, ha adok nettó 9500 értékű szelvényt a dolgozómnak, akkor úgy számfejtem a bérben, hogy a munkáltatói (21 százalék) terhekkel, s a munkavállalói terhekkel (33,5 százalék) emelten bruttósítom így lesz 14 286 forint, majd levonom a dolgozótól a járulékokat. Ezt egy bérlet eseténél - 4784 ft, tehát a nettó bérét csökkentem a járulékkal. Így a szelvénye 4716-t ér neki. Amennyiben ezt az összeget pénzben odaadom neki (14.286.-ot), hogy vegyen bérletet magának nettó 9500.-ért, úgy jobban jár, mert nem csökken a nettója, sőt a bérlet árával növekszik. Jó az elgondolásom, vagy a szelvény elszámolásnál számolok rosszul? Köszönöm szépen

Vidéki dolgozó utazási bérlete Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk a vidékről bejáró dolgozóinak, a közigazgatási hatáig szóló bérleteket eddig 100 százalékban megtérítette. Január 01-től, változott-e a kormányrendelet, és a 86 százalékon felüli rész adó- és járulékköteles jövedelem lett-e? Vagy ebben az esetben megmaradt az adómentesség? Köszönettel.

Havi bevallás járulékokról és egyéb adatokról Esemény

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Értékpapírszámla, jelentési kötelezettség

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Cafeteriajuttatás – számla elszámolhatóság

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Temetési segély, számla nélküli elszámolás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink