2321 találat a(z) járulék cimkére
2018. évi megbízási díj járulékvonzata nyugdíjas esetén Kérdés
Kedves Szakértő! Kft. 2018.01.01-12.31-i időszakra megbízási szerződést kötött egy nyugdíjassal, bruttó 12 millió forint volt a bruttó megbízási díj, kifizetése ebben a hónapban történne. Ha jól tudom, akkor az alábbiak lennének az adó-, járulékvonzatok: 10.8 millió adóalap után (10%-os költséghányad mellett) fizetni kellene 15% szja-t, 10% nyugdíjjárulékot, 4+3% természetbeni, pénzbeni egészségbiztosítási járulékot, 19,5% szochót és 1,5% szakképzési hozzájárulást. Ezeket az adókat, járulékokat a cég 12. havi 08-as bevallásában kell szerepeltetni. Ha a szóban forgó időszak 2019.01.01-12.31. lenne, akkor az lenne a változás, hogy már nem kell 3% pénzbeni egészségbiztosítási járulékot fizetni. Jól gondolom? Tisztelettel: Ulicska László
Milyen járulékot vonjunk? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk (magyar kft.) a győri telephelyén szlovák állampolgárt szeretne foglalkoztatni munkaszerződéssel napi 6 órában. A szlovák férfi Szlovákiában egyéni vállalkozó. Milyen járulékot kell tőle vonni a magyar cégünknek? Köszönöm: Maróthiné
Munka nyugdíj mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni abban, hogy nyugdíj mellett megbízásos szerződéssel dolgozó személyt és munkáltatóját milyen levonások (például járulékok) terhelik? Megtisztelő tájékoztatását előre is köszönöm!
Nyugdíjas munkavállaló, önkéntes nyugdíjpénztár, munkáltatói tagdíjhozzájárulás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019-től az önkéntes pénztárba befizetett munkáltatói tagdíjhozzájárulást béresíteni kell, azaz a bruttó összegből levonjuk a járulékokat a munkavállalótól és a szociális hozzájárulást megfizeti a munkáltató. Nyugdíjas esetén milyen jogcímen számfejtsük és milyen járulékokat vonjunk le és fizessünk meg, hiszen, ha béresítünk, akkor ettől az évtől nyugdíjas esetén csak szja-t kell vonni és nincs mit tovább fizessen a munkáltató. Mit tegyünk, hogy helyesen járjunk el? Válaszát előre is köszönöm!
Nyugdíjas társas vállalkozó munkaviszonyban Kérdés
Egy kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó, aki a cégben, ahol tag is, az ügyvezetést nulla forintért látja el, eddig megfizette maga után a egészségügyi szolgáltatási járulékot. 2019. 02. hónaptól munkaviszonyban is dolgozna, határozott időre. Ebben az esetben milyen járulékokat kell megfizetnie az új szabályok alapján, és milyen bejelentési kötelezettsége van?
Nyugdíjas bt.-beltag Kérdés
Egy bt.-nek egy beltagja és egy kültagja van. A bt. beltagja nyugdíjas, az ügyvezetést munkaviszonyban látja el, a társasági szerződés szerint. Milyen járulékokat kell fizetni a társaságban a kivett jövedelme után (szocho, nyugdíjjárulék), illetve kell-e fizetni az ehót? Köszönöm megtisztelő válaszukat! Üdv.: Simonné
Hibás az M30-as? Így lehet javítani Cikk
A munkáltatóknak, kifizetőknek január 31-éig kellett a 2018. évben teljesített kifizetéseiről, juttatásairól összesített igazolást kiállítaniuk. Ha a munkáltató január 31-ét követő időpontban értesül róla, vagy tárja fel, hogy az előző hónapokra, esetleg évekre vonatkozóan nem a jogszabályi előírások alapján állapította meg és vallotta be a magánszemély adóját, adóelőlegét és állapította meg a járulékokat, a következő szabályokat figyelembe véve van lehetősége javítani a hibát.
Sztrájkalap Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szervezetünk egy munkavállalók érdekeit képviselő szakszervezet. Sztrájk esetére a szervezet sztrájkalapot hozott létre, melynek felhasználásával kapcsolatban szabályzat is megalkotásra került. Amennyiben sztrájk megtartására kerül a sor, az abban részt vevő munkavállalók a sztrájk idejére nem kapnak bért. A létrehozott sztrájkalapból kívánjuk támogatni a sztrájkban részt vevő munkavállalókat, hogy a kieső munkaidőre járó bér elmaradása ne okozzon nekik anyagi problémát. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdések merülnek fel részünkről: – A fent említett juttatásnak van-e valamilyen adó- és járulékvonzata? – A szabályzatban mennyire kell pontosan az ezzel kapcsolatos eljárást szabályozni? Válaszukat előre is köszönöm!
Járulék könyvelése kft. tagjának, aki jövedelmet nem tud kivenni Kérdés
1. Egyszemélyes kft. nem működik, bevételszerző tevékenysége nincs. A tagnak máshol nincs biztosítási jogviszonya, ezért a járulékokat a minimálbér meghatározott százalékának megfelelően be kell vallania, illetve meg kell fizetnie. Ezen tételek kontírozására lennék kíváncsi, mivel ilyenkor bérkifizetés nem történik. 2. Amennyiben adott évben vagy esetleg a következő évben ki tudna már venni jövedelmet ezen összeg után (amit előzőleg járulék szempontjából megfizetett) már csak a 15 százalék szja-t kellene megfizetni?
Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó tb-je 2019-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt a saját jogú nyugdíjas természetes személyt, aki egy cégnél munkaviszonyban, kettőben pedig társasági tagként lát el teendőket (az utóbbiakban személyesen nem közreműködik), 2019-ben milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli, hol kell biztosítottként be- illetve kijelenteni?
Prémium megszűnt munkaviszony után Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégnél munkaviszonyban foglalkoztatott alkalmazott, beosztott dolgozó novemberben nyugdíjba ment (mindennemű jogviszonya megszűnt a céggel, és "sima" nyugdíjas). Ugyanakkor a munkaszerződése szerint prémium illeti meg a cég nyeresége alapján (eredményfüggő prémium). Ezt a prémiumot csak a beszámoló elfogadása után lehet megállapítani. Kérdeznénk, hogy ezen esetben, amikor nincs semmi jogviszonya a céggel, és saját jogú nyugdíjas, ezt a kifizetést milyen jogcímen, elszámolással, adó- és járulékkövetkezményekkel lehet majd elszámolni? (A kérdést erősíti az új 08-as bevallás adatszolgáltatási része is.) Válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel.
Nyugdíjas járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019.02.10-től öregségi nyugdíjas leszek. Egy kft.-ben 50 százalékos tulajdonrészem van, ügyvezető vagyok, a feladatot munkaviszonyban látom el. 02.10-től milyen járulékfizetési kötelezettség terhel? Ugye nem leszek kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó? Köszönettel: Szabó és Fia Kft
Többes jogviszony – kft.-ügyvezető és egyéni vállalkozó egy személyben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelek egy kivás kft.-t, amelyben az egyik tulajdonos (aki munkaviszonyban látja el a személyes közreműködéshez kötött feladatokat és az ügyvezetést is) gyeten lévő anyuka, aki katás egyéni vállalkozást szeretne indítani. Ilyen esetben ő hol lesz főfoglalkozású? Mennyi járulékot kell fizetnie maga után? A kft..-ben a munkaviszonyból származó jövedelem után (amely alacsonyabb, mint a garantált bérminimum) vagy a garantált bérminimum után fizeti a járulékokat? Köszönöm a segítségét. Üdvözlettel: Slága Andrea Zsuzsanna
Kft.-tag nyugdíjasok foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. 50-50 százalékos tulajdonosai, akik már nyugdíjasok, foglalkoztathatók-e a nyugdíjasok foglalkoztatására vonatkozó új szabályok szerint (csak szja-t fizetnek)? A kft.-nek van külön ügyvezetője.
Nem tag nyugdíjas ügyvezető utáni fizetési kötelezettség 2019-től Kérdés
A nem tag saját jogú öregségi nyugdíjas egy társaság ügyvezetője, amiért díjazást nem kap. Kell-e utána a társaságnak valamit fizetni 2019. január 1-jétől?