2401 találat a(z) járulék cimkére
Nonprofit kft. önkéntest alkalmazna ügyvezetőként és szakmai munkára
Kérdés
Az ügyfél non-profit kft. alapítására készül (az alapító személye más lesz, mint az ügyvezetőé), aminek a keretében egy fő önkéntes munkást (alkalmazottat?) szeretne foglalkoztatni, aki fizetést, ellátást nem fog kapni, semmi egyebet sem, saját maga fedezi az itt-tartózkodásának költségeit. Ez a személy lesz az ügyvezető is, és ő végzi egyúttal a szakmai munkát is. Ez a személy ukrán állampolgár lenne, aki önkéntes vízummal tartózkodna Magyarországon, külföldön nincs biztosítási jogviszonya ezen idő alatt. Kérdésünk, hogy milyen módon kell kitölteni a szükséges bejelentkezési űrlapokat, és hogy kell-e bármilyen járulékot, adót fizetni az alkalmazása után? Ha van szabályos lehetőség arra, hogy ne kelljen járulékot fizetni, most még a cégalapítás előtt vannak, így a megfelelő kialakítást még meg tudják tenni. Köszönöm.
Végelszámoló gyeden
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyeden lévő kismama egy kft. ügyvezetője is. A társaságot végelszámolással kívánják megszüntetni, és a kismama a kijelölt végelszámoló. Van-e bejelentési, valamint adó- és járulékfizetési kötelezettsége? Válaszát előre is köszönöm: Kálmánné
Ráfizet, ha csak hébe-hóba vesz ki jövedelmet a társas vállalkozó
Cikk
A cég köteles megelőlegezni a járulékokat, ha a (nem kiegészítő tevékenységű) társas vállalkozó nem vesz ki tagi jövedelmet a társaságból, vagy csak mondjuk kéthavonta. A rapszodikus pénzkivét sokba kerülhet a társas vállalkozónak.
Kazah tulajdonos/ügyvezető járulékfizetése
Kérdés
Kazah egyszemélyes kft. tulajdonos megbízási jogviszonyban látja el magyarországi vállalkozásának ügyvezetését. Keletkezik-e járulék fizetési kötelezettsége?
Gyet alatti munkavégzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó a gyet ideje alatt is dolgozik. Kérdésem az lenne, hogy jól tudjuk-e, hogy a gyet ideje alatt nem kell megfizetni a minimálisan fizetendő adókat és járulékokat, hanem csak a tényleges kivét után kell adóznia? Valamint ha egyéni vállalkozó gyes mellett vállalkozik, és van egy heti 36 órára bejelentett munkaviszonya (itt fizetés nélküli szabadságon van gyermekgondozás céljából), akkor ő főállású vagy mellékfoglalkozású egyéni vállalkozó? Ha főállású, akkor a gyes idejére (úgy tudjuk) meg kell fizetni a minimum járulékot és adót? Ha mellékfoglalkozású, akkor nem fizet? Köszönöm!
Járulékfizetés nyugdíjas ügyvezető munkaviszonya esetén
Kérdés
Egy kft. nyugdíjas ügyvezetője után jelenleg csak a egészségügyi szolgáltatási járulékot, azaz a 7 500 forintot fizeti a kft., mert az ügyvezetést térítésmentesen végzi. Ha az ügyvezetésen kívül más feladatot is ellátna, akkor azt munkaviszonyban megteheti? Ha munkaviszonyban munkát végez, ugyanakkor ügyvezető is, ilyen esetben is kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot?
Társas vállalkozó kata mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. személyesen is közreműködő tagja megbízási jogviszony keretében látja el az ügyvezetői feladatokat, vagyis társas vállalkozónak minősül. Ezen kívül van egy katás egyéni vállalkozása is. A kérdésem az lenne, hogy az 50 ezer forintos katával kiválthatja-e a társas vállalkozásban a minimum járulékalap után fizetendő terheket. Vagyis megteheti-e azt, hogy a főállású katás jogviszonyára tekintettel a kft.-ben nem fizet járulékot? Köszönettel: V. Adrienn
Társas vállalkozó járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha főfoglalkozású társas vállalkozóként nem veszek ki egy forintot sem a cégből a következő 1-2 hónapban, akkor a minimum járulékokat nekem kell megfizetni vagy a cégnek? Ugyanis a számfejtést követően olyan bérjegyzéket készít a program, hogy minusz a kifizetendő, vagyis a jàrulékokat be kell fizessem a kft. pénztárába. Eddig vettem ki jövedelmet, mert működött a cég, így ilyennel még nem találkoztam. De most amíg 1-2 hónapig leállás van, csak a kötelező járulékokat fizetnénk meg. Ez így helyes, hogy nekem kell befizetni a pénztárba a járulékokat? Köszönöm a segítséget előre is!
Biztosítás és járulékfizetés: meddig diák a diák?
Cikk
Sokan fejezték be idén nyáron közép- vagy felsőfokú tanulmányaikat. Ezzel egyidejűleg meg kell ismerniük a rájuk vonatkozó járulékfizetési előírásokat is.
Borravaló
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A borravalót lehet-e a 96-os számlaosztályba könyvelni? Áfát nem számítunk fel utána. Ellentétele az 54-es számlaosztály. Mivel a borravaló egy az egyben ki lesz fizetve a dolgozóknak. Ez adómentes bevétel? Járulékot kell-e utána fizetni? Segítségét köszönöm: Ildi
Korengedményes nyugdíjas munkavállaló
Kérdés
Korengedményes nyugdíjas munkavállalót be kell jelenteni, és ha igen, milyen járulékkötelezettségei vannak?
Járulék és szocho: amikor nem egyszerű megmondani, kell-e fizetni
Cikk
Gyakran tapasztaljuk, hogy az egyes jogszabályok adott fogalomra eltérő meghatározásokat adnak, ami nem kis bizonytalanságot okoz a jogalkalmazónak. Ez vonatkozik az olyan általános fogalmakra is, mint a munkaviszony. Ennek illusztrálására annak a társas vállalkozónak a társadalombiztosítási kötelezettségeit határozzuk meg, aki a vállalkozás mellett egyházi személyként biztosított.
Nyugdíjba vonuló dolgozó
Kérdés
Egyik dolgozónk 2019.09.27-től jogosult lesz az öregségi nyugdíjra, nyugdíjigényét benyújtja a nyugdíjintézethez. Cégünk tovább is foglalkoztatja. Tudomásom szerint leszámoltatni már nem kell. Kérdésem: bérszámfejtés során 09.27-től figyelembe vehetjük őt, mint nyugdíjast, tehát nem kell járulékokat vonni tőle, függetlenül attól, hogy a nyugdíjazásáról szóló határozatot csak később kaphatjuk meg? Szíves válaszukat előre is köszönöm!
Külföldi adórezidens magánszemély részére juttatott megbízási díj adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi – írországi állandó lakcímmel rendelkező – adórezidens magyar állampolgár magánszemély, magyar székhelyű kft. egyik ügyvezetője lesz. Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Amennyiben a kft. havonta 350 ezer forint megbízási díjat fizet ki a részére, akkor a kft.-nek Magyarországon kell-e levonnia bármilyen adót vagy járulékot, illetve utána megfizetni a szociális hozzájárulási adót és szakképzési hozzájárulást? A magánszemély írországi biztosítással (tb kártyával) rendelkezik. Válaszukat előre is köszönöm.
Kata, többes jogviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több hasonló kérdés-választ láttam az oldalukon, de kényes kérdés lévén, és mert a saját cégünkről van szó, mégis megírom a kérdésem. Egy bt. beltagja jelenleg főállású katás vállalkozó 50 ezer forint fizetése mellett. Ezzel egyidejűleg tulajdonosa egy kft.-nek, ahol ő az egyedüli ügyvezető. A társasági szerződés szerint munkaviszonyban látja el az ügyvezetést. Egyéb tevékenységet a cégben nem végez, csak ügyvezető. Megítélésem szerint lehet részmunkaidős ügyvezető munkaviszonyban (napi 1 órába belefér a tevékenysége, mert könyvelőirodáról beszélünk, és ő nem szakmabeli, valóban nem tevékenykedik a cégben), és emellett marad főállású katás. Más nézet szerint, azt mondják, hogy nem lehet részmunkaidős, csak teljes, napi 8 órában, és így nem főállású katás lesz, 25 ezer forint fizetésével. Ha ez utóbbi a helyes, akkor még azt kérdezném, hogy maradhat-e a munkaviszony, vagy társas vállalkozónak minősül az emelt járulékok fizetésével?