2402 találat a(z) járulék cimkére
Gyed extra
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérem segítségüket, a következő az esetem: "2015. áprilisban szültem. 2015. márciusától az egyéni vállalkozásomat (kata) szüneteltetem. Munkahelyemen fizetés nélküli szabadságon vagyok. Társas vállalkozás tagja voltam, de szülés előtt a tagi jogviszonyomat megszüntettük és munkaviszonyba mentem át, ott is fizetés nélküli szabadságon vagyok. Kérdésem, hogy 2016-ban rám is vonatkozik, hogy a gyermek 6 hónapos kora után dolgozhatok? Ha szeretnék visszamenni dolgozni és mellette az egyéni vállalkozásomat is végezni milyen igazolásokra van szükségem és kitől kell megkérni? Kisadózó egyéni vállalkozóként kell-e fizetnem katát? Munkahelyem 6 órában dolgoznék és társas vállalkozásban 2 órában. Milyen járulékkedvezményeket vehetek igénybe? Válaszukat megköszönve, tisztelettel: Szabó Anita
Saját tőke rendezése - később?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a jegyzett tőkéjének előírt kötelező minimum szintjére történő felemelését a magánszemély tagi kölcsönből eredő követelésének apportálásával kívánja teljesíteni. Emellett a tőketartalék is emelésre kerülne, szintén tagi kölcsönből eredő követelés apportálásával. Kérdésünk, hogy a későbbiek folyamán, milyen adó-, vagy járulékteherrel kell számolni (mind a magánszemély, mind a társaság oldalán) akkor - feltételezve, hogy a jegyzett tőke és a tőketartalék összege nem változik a mostani emeléstől a következő eseményekig - ha a.) a magánszemély tag kilép, és helyére új tag kerül; b.) a tőketartalékból a jegyzett tőke megemelésre kerül; c.) a tőketartalékból visszafizetést akar teljesíteni a társaság a magánszemély tag részére; d.) a társaság megszűnik? Illetve jól tudjuk-e, hogy a fenti alapügylet kapcsán most nem keletkezik semmilyen adó-, járulék-, vagy illeték-fizetési kötelezettsége sem a magánszemélynek, sem a társaságnak? Mielőbbi segítő válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm!
Szolgálati járandóság melletti ügyvezető járulék fizetése
Kérdés
Ügyvezető, aki tagja is a társas vállalkozásnak, szolgálati járandóságban részesül. Más biztosítással járó jogviszonya nincs. Napi 2 órás munkaviszonyban kívánja ellátni ügyvezetői feladatait. Az öregségi nyugdíj megállapításakor nem jelent gondot, illetve adóhiányt, hogy csak napi 2 órás jogviszonya van az ügyvezetőnek, hisz a szolgálati járandóság nem minősül nyugdíjnak, így az ügyvezető nem lesz kiegészítő tevékenységű vállalkozó?
Egyéni vállalkozó életbiztosításának elszámolása
Kérdés
Milyen típusú életbiztosítási díj számolható el az egyéni vállalkozó esetében költségként adó- és járulékfizetési kötelezettség nélkül 2015. évben? A biztosítás kedvezményezettje az egyéni vállalkozó vagy gyermeke, aki nem alkalmazottja.
Bt.-ben főállású kisadozó tag járulékfizetési kötelezettsége egy másik bt.-ben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság bejelentkezett a kata törvény hatálya alá, és egyidejűleg a beltagot bejelentette főállású kisadozónak. Ugyanez a magánszemély egy másik betéti társaságban Is (nem munkaviszony keretében) személyesen közreműködik. Díjazást nem vesz fel. Kell-e ebben a másik társaságban a minimálbér után járulékot fizetnie, vagy élhet azzal a választási lehetőséggel, hogy a kataalany bt.-ben fizeti maga után a járulékot is kiváltó katát? Vagy esetleg , ha a nem kataalany betéti társaságban megfizeti a minimálbér után előírt járulékokat, akkor a kataalany betéti társaságban nem főállású kiadózóként elég a havi 25 ezer forint katát megfizetnie? Olvasok erről ezt is, azt is, így már teljesen elbizonytalandotam. Válaszát előre is köszönöm.
Lerokkantosítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy egy kft. tulajdonosa, aki háziorvosként dolgozik lerokkantosíthatja magát? Dolgozhatna továbbra is a kft.-ben? Kellene járulékot fizetnie maga után? Köszönöm válaszukat!
40 év szolgálati idővel nyugdíjba menő egyéni vállalkozó
Kérdés
Az egyéni vállalkozást folytató nő 40 év szolgálati idővel rendelkezik, saját jogú nyugdíjas 60 évesen. A nyugdíjazását követően – mivel nem 65 évesen ment nyugdíjba – mennyi járulékot kell fizetnie egyéni vállalkozásában, kiegészítőnek, nyugdíj melletti vállalkozónak minősül?
Ügyvezető járuléka
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja egyben a cég ügyvezetője is. 2015. 12. 31-én megszűnt a heti 36 órás munkaviszonya egy másik kft.-ben, és 2016. 01. 04-én új munkaviszonyt létesített egy harmadik cégben. A kieső 3 napra kell a saját kft.-ben járulékot fizetnie (ünnepnap+hétvége)? Köszönettel.
Ügyvezetés közterhei
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. gyesen lévő tagja a társaság ügyvezetője, a társaságban ténylegesen tevékenységet végez heti 40 órában, ezért a garantált bérminimumot kapja, máshol nincs munkaviszonya. A társasági szerződés nem tartalmaz adatot arra vonatkozóan, hogy az ügyvezető milyen formában látja el a feladatát. Hogyan alakul ebben az esetben a munkáltatói járulékok alapja? Szintén kft. esetében az ügyvezetést a kft. nyugdíjas tagja látja el. Hivatkozott cikkük alapján (http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Surget_az_ido_az_ugyvezetoknek_igazodniuk_k_416QG0#utm_source=adozona.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ado_weekly) nincs egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség. Kérem ebben az esetben a tisztelt szakértő megerősítését. Előre is köszönöm.
Csak járulékszámfejtés egyéni vállalkozónál
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású egyéni vállalkozó megrendelés hiányában csak járulékot fizet maga után, vállalkozói kivétet nem realizál. Jól értelmezzük, hogy ebben az esetben csak a minimálbér utáni kötelező járulékokat kell fizetni, és szja-t nem? Ha néhány hónap múlva lesz megrendelése legalább a minimálbért ki is venné, mint jövedelmet, és ebben az esetben már fizetne szja-t is. Van arra mód, hogy egyik hónapban csak járulékot fizet, és nem vesz fel jövedelmet, a másik hónapban pedig jövedelmet is vesz fel, és ezzel együtt a járulékok mellett szja-t is fizet? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó
Tagi jogviszony járulék
Kérdés
Kedves Szakértő! Bizonytalanság miatt kérdezem, hogy ha egy cég ügyvezetője, egyben a cég tagja is, aki tagi jogviszonyban látja el a teendőket, s 2016-tól 140 000 ft/hó bruttó jövedelem után számoljuk a járulékokat, mekkora járulék- és adóösszegeket kell havonta járulékonként, adónként megfizessen pontosan összegszerűen? A tevékenység (víz-gáz szerelés, nem igényel középfokú végzettséget!)
Ha a társas vállalkozó nem vesz fel jövedelmet
Kérdés
Tisztelt Cím! A kérdésem az lenne, hogy megteheti-e az egyszemélyes kft. ügyvezetője, hogy a kft. vagyoni helyzetére tekintettel úgymond "ingyen" dolgozik, azaz nem vesz ki jövedelmet? Úgy tudom, hogy ebben az esetben a levonandó járulékokat meg kell fizetnie. A szociális hozzájárulási adót és a szakképzési hozzájárulást ebben az esetben a cégnek meg kell fizetnie? Év közben is dönthet úgy, hogy nem vesz ki a továbbiakban jövedelmet? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel : B. Krisztina
01. 25-én Széles Imre válaszához kapcsolódókiegészités
Kérdés
01. 22-én feltett kérdésemet szeretném kiegészíteni: a főállású anya járulékmentessége akkor is igaz, ha tulajdonosként munkát végez az evás kft.-ben? Köszönöm.
Adók, járulékok befizetése
Esemény
Hatórás munka melletti vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne. Van egy állandó, hatórás munkahelyem, és mellette szeretném a fodrász vállalkozásomat is elindítani katás rendszerben. Ebben az esetben választhatom a nem főállású katát, amikor 25 ezer forint a járulék? Valamint a 25 ezer forintos katának mennyi a "bruttója"? Válaszát előre is köszönöm!