2402 találat a(z) járulék cimkére
Szolgálati járandóság melletti munkavégzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szolgálati járandóságban részesülő munkavállaló bruttó béréből milyen járulékokat kell levonni (10 %, 4 %,, 3 %, 1,5 %)? Köszönettel.
Bt. beltag, tb
Kérdés
Egy betéti társaság beltagja kilépett az 1041-es nyomtatvány szerint 2016.06.28-án a társasági munkaviszonyból .Az üzlet, amelyre a bt. alakult, más vállalkozásnak lett bérbe kiadva. A beltagot új munkahelye csak 2016.07.10-én jelentette be, szintén az 1041-es nyomtatványon alkalmazottként. A közbeeső közel két hétben mi a jogszabály szerinti eljárás? Sehol nem volt ez alatt az idő alatt részmunkaidőben sem bejelentve az adott bt. beltagja. Tagként kell járulékot fizetni a minimálbérnek megfelelően? Válaszukat köszönöm.
Ügyvezető biztosítási jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője az ügyvezetői teendőket munkaviszonyban, napi két órában el tudja látni. Más biztosítási jogviszonya nincs. Kell-e a kft.-ben a két órára arányosított minimálbér utáni járulékokon kívül mást fizetnie? Terheli-e őt minimális járulékfizetési kötelezettség? Mennyiben változtatja a választ az, hogy ez az ügyvezető a kft. tevékenységében egyébként személyesen közreműködik? Köszönöm.
Főállású anya vállalkozásának ezeket kell fizetnie
Cikk
Főállású anya egyéni vállalkozást indít. Mi után kell a járulékot fizetni, a vállalkozói kivétje után? Illetve ha katát választ, havi 25 000 forintot kell fizetnie? Olvasónk kérdésére dr.Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszol.
Többes társas vállalkozó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Heti 36 órát elérő munkaviszony melletti társas vállalkozó (kft. ügyvezetője) táppénzre kerül. Kérdésem, hogy a táppénz első napjától – mivel a biztosítás szünetel a munkaviszonyában – főállású vállalkozónak minősül-e, és meg kell-e fizetni a teljes járulékot mindazok ellenére, hogy táppénzen van? Köszönettel:
Honvédségi járadékos kft-tagsága
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. 10 százalékos tulajdoni résszel rendelkező tagja a honvédségtől 25 év után szolgálati nyugdíjba került, jelenleg honvédségi járadékos. Munkaviszonya sehol nincs. A kft.-ben nem vezető tisztségviselő. Kell-e utána valamilyen járulékot fizetni? Köszönettel:
Családi gazdálkodó biztosítási jogviszonya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi gazdaságban apa és fia 2015. novembertől gazdálkodik. Tavaly évben még nem volt bevételük. Az apa nyugdíjas, a fia főállású munkaviszony mellett gazdálkodik. Ha 2016-ban megszűnik a főállású munkaviszonya, attól az időponttól családi gazdálkodóként lesz biztosított. Járulékfizetés szempontjából kezdőnek minősül-e, vagy az előző évi 8 millió forint alatti bevétel alapján fizetheti-e a kedvezményes járulékot? Amennyiben kezdőnek minősül, akkor a minimálbér után kell fizetnie? Köszönettel!
Tb fizetési kötelezettség
Kérdés
Főállású anya egyéni vállalkozást indít. Mi után kell a járulékot fizetni, a vállalkozói kivétje után? Illetve ha katát választ havi 25 000 ft-ot kell fizetnie?
Orvosi szolgáltatás igénybevétele - 2.
Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! http://adozona.hu/kerdesek/2016_6_7_Orvosi_szolgaltatas_igenybevetele_dwd Előző levelemhez lenne még egy kiegészítő kérdésem. A munkavállaló egy nagy összegű, éves orvosi szolgáltatási juttatásba részesült. Ha ezt nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősítem, akkor azt számfejtenem kell. A dolgozó minimálbérrel rendelkezik. Ha leszámfejtem neki a több százezer forintos összeget, akkor hogy vonom le a béréből az adót és járulékot? Hónapokon keresztül vonom a béréből? És hogy vallom be ezt a hatóságnak, ha az áfa szerinti időpontot tekintem teljesítési időpontnak? A céges adókat be tudom vallani és fizetni, de a levont részt hogyan kezelem? Egy ilyen juttatás címén jogosult vagyok a béréből kb. fél éven át folyamatosan letartani? Itt a 33 százalék a maximum, amit levonhatok? Várom megtisztelő válaszát. Köszönettel: Zsóka
Kft. ügyvezetése szülés, csecsemőgondozás idején
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Adózónán 2016. július 2-án "Ha az egyszemélyes kft. ügyvezetője várandós" címmel megjelent cikk kapcsán további kérdéseim merültek fel. Tovább gondolva a fenti cikkben vázolt szituációt, szeretném megkérdezni, mi a helyzet akkor, ha az ügyvezető hölgy úgy dönt, hogy az ügyvezetéssel kapcsolatos dolgokat mégis ő látja el a továbbiakban is és inkább nem kéri a csedet? Hogyan alakul ebben az esetben a járulékfizetési kötelezettsége a kft.-ben (esetünkben a kft. tagi jogviszony az egyetlen biztosítási jogviszonya). Betegállományba vonulhat a szülés-csecsemőgondozás idejére? Vagy akkor megint nem láthatná el az ügyvezetői teendőket? A további anyasági ellátásokra (gyed. gyes) való jogosultság, illetve azok igénybe vétele befolyásolják az ügyvezetést, illetve a járulékfizetést? Előre köszönöm megtisztelő válaszát! Bozsik István
Főiskolai hallgató foglalkoztatása 2016
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szakmai gyakorlatát töltené nálunk egy főiskolai hallgató. Hat hét lenne a szakmai gyakorlat hossza. Milyen bejelentési kötelezettségeink vannak NAV felé? Milyen jogviszonynak minősül a foglalkoztatás? Határozott idejű egyszerűsített munkaszerződést kell kötnünk vele, melyben meghatároznánk a heti járandóságát? Eddigi információim szerint csak a 15 százalék szja terheli a bruttó jövedelmet a munkavállaló oldaláról, kell-e egyéb járulékot fizetnie a munkáltatónak? Előre is köszönöm! Üdvözlettel: Lendvainé
Szociális szövetkezet, iskolaszövetkezet tagjainak tb-je
Cikk
Milyen közterheket kell leróni az iskolaszövetkezet és a szociális szövetkezet tagja után, s milyen tb-ellátásokra jogosultak ezek a személyek? Összefoglaltuk.
D kategóriás rokkant tagi jogviszonyos képviselő járulékfizetési kötelezettsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatni, hogy egy társaság képviselője, aki tagi jogviszonyban van a kft.-ben D kategóriás rokkant nyugdíjas, milyen járulékfizetési kötelezettség terheli. Segítségét előre is nagyon köszönöm!
Segítő családtag nyugdíj jogosultsága
Kérdés
Megköszönve korábbi gyors válaszát szeretnék még egy kérdést feltenni nyugdíj témában.1990 és 1992 között én segítő családtagként voltam bejelentve a férjemnél, aki gazdasági társaság tulajdonos tagja volt. Ő fizetett utánam havi 1200 forint járulékot. Az én jövedelmemből csak személyi jövedelem adó lett levonva. Hogy viszonyul ez a segítő családtagi jogállás a nyugdíjhoz időben és jövedelemben?Válaszát előre is köszönöm.
Követelésvásárlás és -realizálás adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély egy tagi kölcsön követelést névértéken megvásárolta, de úgy, hogy az ellenérték kifizetése majd csak 2 év múlva lesz esedékes, így azt nem fizette ki. Ezen követelést a társasággal szemben pénzügyileg sikeresen érvényesíti (még mielőtt a vételára kifizetésre kerülne). Hogyan alakul az adózása ennek az ügyletnek, illetve keletkezik-e az szja-n kívül járulékfizetési kötelezettség? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm !