148 találat a(z) ingatlan értékesítése cimkére

Ingatlanértékesítésből származó jövedelem meghatározása Kérdés

Ingatlanértékesítésből származó jövedelem Kérdés

Ingatlan termékértékesítése ingatlanforgalmazónál Kérdés

Adósságal terhelt örökölt ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy 1/1 tulajdoni hányadú ingatlant leszármazók hiányában az elhunyt személy testvérei örököltek meg. A hagyatékátadó végzésben szerepel egy magánszemély, aki temetési költség és egyéb címen hitelezői igényt nyújtott be 445 ezer forint összegben, továbbá egy másik személy, aki az elhunytat több mint egy évtizedig gondozta, ő 4 millió forint értékben nyújtott be követelést. Az örökösök a temetési és egyéb költségeket a saját pénzükből tulajdoni hányaduk arányában teljes egészében kifizették, a gondozás címén benyújtott követelésből pedig egyezség után 2 millió forintot fizettek ki. Az örökösök az ingatlant tavaly, 2019.-ben, ami az örökség megnyíltát követő negyedik év, értékesítették. Kérdésem kizárólag arra irányul, hogy az örökösök az értékesítésből származó jövedelem kiszámításakor tulajdoni hányaduk arányában csökkentő tételként figyelembe vehetik-e a megörökölt ingatlannal együtt szerzett 445 ezer forintos és a 2 millió forintos adósságot? Az szja-törvény 62. § (8) bekezdése alapján Önök szerint ez lehetséges? Előre is köszönöm válaszukat! Tisztelettel: KSI

Gyerektartás fejében "kapott" ingatlan eladása Kérdés

Üdvözlöm! Feleség és férj 2018-ban elváltak. Az ingatlan tulajdoni hányada 5/30 (feleség), 5/30 (férj), 10/30 (Bank) megosztásban vannak. 2018-ban készült egy ügyvéd által ellenjegyzett feljegyzés, hogy a férj az ő 5/30-ad részéről lemond, az elkövetkező évek gyerektartása fejében. Ez számszerűsítve is lett. Tehát a férj része 2 500 000 Ft, az előre megállapított gyermektartás 2 352 000 Ft. 2019-ben feleség, már mint 10/30-ad tulajdonos eladta az ingatlant. Kérdésem, hogy mivel 5/30-ad rész 2018-ban került a tulajdonába, ennek az adózása hogy működik? A vételárból feleség jövedelme (10/30) 2 533 000 Ft. Ezt az előre kikalkulált gyerektartás összegével tudom csökkenteni? Köszönöm a segítséget.

Ingatlanértékesítés után fizetendő adó Kérdés

Tisztelt Cím! 2019. január 1-jén eladtam használt lakásomat. 21 000 000 Ft összegért Vásároltam egy új lakást 26 300 000 Ft. összegben, amit az alábbi ütemezés szerint fizettem ki. 2019. november 28-án kötött előszerződés alapján vásároltam egy 26 300000 Ft. értékben egy új lakást. A fizetési ütemezésem a következő: 2018. nov. 28. 10 600 000 Ft., 2019. június 30: 7 600 000 Ft., 2019. szept. 30. 6 600 000 Ft. ás 2019. decemberben: 1 500 000 Ft. Kérdésem, hogy 2019 évben van-e bevallási és adófizetési kötelezettségem? Köszönöm szíves válaszukat.

Ingatlan, szja, költség Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Ingatlan értékesítése magánszemély (5 hónapja vásárolták az ingatlant) után költségként figyelembe lehet venni a klímabeszerelés költségét, aminek értéke az ár 5 százalékát nem éri el? A pénzből vásárolt lakóingatlant nem lehet beszámítani költségként? Köszönettel

Ingatlan értékesítése, szja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemélyek ingatlant vásárolnak majd 5 hónapon belül eladják. A szerződésben az összeg fele-fele arányban szerepel a feleség tulajdonos, a férj haszonélvező. Ebben az esetben a bevallásban is fele-fele arányban kell figyelembe venni az értékesítés árát vagy a haszonélvezeti jogot a kor alapján kell megállapítani kiszámítani?

Ingatlan – tárgyi eszköz értékesítés Kérdés

Egy kft. tulajdonát képezi tárgyi eszközként nyilvántartott lakóház-ingatlan. A kft. szeretné értékesíteni, melyet a cég tulajdonosa és egyben képviselője szeretne megvásárolni. A vételár az ingatlan piaci értékénél alacsonyabb érték, de a nyilvántartási érték feletti ár. Kérdés: a társaságiadó törvény szerint kell-e valamilyen korrekciót végrehajtani? Egy esetleges ellenőrzésnél megállja-e a helyét, hogy nem piaci értéken értékesítették? Érdemes-e egy értékbecslési dokumentummal alátámasztani? Ha az ingatlan használtnak minősül, akkor ebben az esetben adómentes értékesítésnek minősül? (Nem új és a használatbavétel több mint 2 év.)

Ingatlanvétel-eladás Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" kft. vásárol "B" kft.-től egy szárító megnevezésű ingatlanrészt, melyet átalakítást követően lakásokként kíván értékesíteni. A vevő nem választott az ingatlan értékesítésére adókötelezettséget. Az értékesítést megelőzően már a felújításra vonatkozóan jogerős építési engedéllyel (2017. 01. 03-ai) rendelkezett "B" Kft. Az adásvételi szerződésben megállapodnak a vételárban, és fordított adóval történő kiszámlázása az aláírás napján megtörtént. Megállapodnak a szerződésben arról is, hogy a kivitelezést követő társasházi alapító okirat módosítását követően az eladó tulajdonában kerül az építésre kerülő 37 db lakásból 5 db. Kérdéseink: – Mivel a vétel pillanatában a kivitelezés még nem kezdődött el, jogos a fordított adóval történő kiszámlázás? – Az átalakítást követően eladásra kerülő lakások egyenes áfával, 5% áfamértékkel kerülnek majd továbbértékesítésre? – "A"vevő így levonásba helyezheti a FAD áfát? – "B" eladó tulajdonába visszakerülő 5db lakással kapcsolatban a feleknek milyen számlázási kötelezettségei vannak, milyen áfával, mikor? Előlegként kezelendő a szerződés aláírása, illetve a vételár kifizetésével egyidőben?

Katás bt. ingatlanértékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Evás bt. 2003-ban egy tag által befizetett kölcsönből megvásárolta egy üzletként nyilvántartott ingatlan 50 százalékos tulajdoni részét 13,5 millió forintért. (A vételár 1,7 millió forint áfát tartalmazott.) Az ingatlan kizárólag vállalkozási tevékenység céljára használt (székhely). A bt. 2020.01.01-jétől bejelentkezett a kata adózás alá és alanyi mentességet választott. A bt. márciusban szeretné eladni az ingatlan tulajdont (becsült piaci ára 30 millió forint). Az eladási szerződés szerint a vételár 3 év alatt egyenlő részletekben fizetnék meg. Figyelembe kell-e venni a katás bevételben az ingatlan vételárát? Jól értelmezzük, hogy az értékesítés nem lesz áfás, és kérdezzük, hogy felmerül-e bármilyen adókötelezettség az ingatlanértékesítéssel összefüggésben? Ha szükségessé válik, és a tulajdonos a bt. év végével végelszámolással történő megszüntetéséről dönt, hogyan befolyásolja az ingatlan ügylet miatt az adókötelezettségét? Köszönettel

Közhasznú egyesület ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy közhasznú egyesület, amely 2019-ben 140 millió forint árbevételt produkált, támogatásokból, adományokból és pályázatokból + 1 millió forintot ingatlan bérbeadásból, összesen: 151 M forint. Eladott egy ingatlant (tárgyi eszköz) 26 milli forintért. Így összesen 167 millió forint árbevétele volt. Hogyan számoljuk ki a társasági adót? Az árbevétel miatt van 15 százalék mentesség, az 25 millió forint. Az eladott ingatlan értéke 26 millió – 25 millió = 1 millió lesz az adóalap? 9 százalék tao-val? Köszönöm!

Ingatlanfelújítás házastársak közös tulajdonában lévő ingatlanon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi adózási problémában szeretném segítségét kérni! Egy házaspár 2018-ban vásárolt egy ingatlant felújítási céllal, az ingatlan tulajdonjogát 2019-ben 1/2-1/2 arányban bejegyezték. A házaspár hölgy tagja egyéni vállalkozó, és a vállalkozása keretében szeretné felújítani az ingatlant, majd 2020-ban értékesíteni. Az eddigi költségekről a számlák 99 százaléka a vállalkozó nevére szól. Kérdéseim: 1. A 2019-ben felmerült költségszámlák, és az ingatlan vételára elszámolható-e költségként a vállalkozásban teljes egészében, vagy arányosítva, 50 százalékban lehet azokat figyelembe venni? 2. 2019-ben a magas kiadások miatt veszteséges lesz a vállalkozás. Az elhatárolt veszteség az ingatlan eladásakor a keletkező nyereségből levonható lesz-e? 3. A magánszemély házastárs a kiadások 50 százalékát költségként elszámolhatja majd értékesítéskor, ha felesége a vállalkozásában is a kiadások felét számolta el költségként? 4. A férj nevére kiállított számlákat csak a férj számolhatja el kiadásként az értékesítéssel szemben? 5. Ha teljesen tévúton járok, akkor mi a helyes elszámolás az szja-törvény alapján? Köszönöm válaszát!

Ingatlanközvetítő kizárólagos megbízásakor is eladhatja ingatlanát a tulajdonos Cikk

A bíróság szerint sérti a jóhiszeműség és tisztesség követelményét az a szerződéses rendelkezés, amely az ingatlanközvetítő kizárólagos megbízása esetén nem teszi lehetővé, hogy a fogyasztó az ingatlanát maga is értékesíthesse – közölte a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség vezetője pénteken az MTI-vel.

Ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Adózóna! A kérdésem ingatlanértékesítéssel kapcsolatos. Gyermekem 2018 márciusában panellakást vásárolt a férjével közösen. Az ingatlan akkori értéke 13,6 millió forint volt. Elvégeztek rajta kisebb-nagyobb felújításokat, rendbe tették saját kezűleg, de közben meggondolták magukat, és ez év januárjában 20 millió forintért eladják. A lakást 10 millió forint hitel terheli. Úgy döntöttek, hogy kertes házba költöznek, de még nem találtak megfelelőt. Itt is szintén hitel felvételére kényszerülnek! Hogyan kell eljárni adózás szempontjából, hogy kedvezően jöjjenek ki az ügyletből. A szja-törvény 63. § 7. alapján lehet kérni mérséklést, illetve adóelengedést. A fiataloknak semminemű vagyona nincs, albérletben laknak. Mennyi időn belül kell felhasználni a keletkezett jövedelmet, hogy az adófizetés alól esetlegesen mentesüljenek, illetve mérsékeljék a kirótt adót? Milyen eljárást kellene követnünk? Válaszukat előre is köszönöm! Krivikné H.Marianna

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink