15 találat a(z) hátrányos megkülönböztetés cimkére
A nap kérdése: mennyiben függhet a béremelés a munkához való hozzáállástól? Cikk
Egy cég február 1-jétől 10 százalékos béremelést adott a munkavállalóinak. Kivétel ez alól két fő, azzal az indokkal, hogy nem megfelelő hozzáállással végzik a munkájukat. Három hónap múlva, ha ez változni fog, meg fogják kapni a különbözetet, de nem béremeléssel, hanem egyéb jogcímen. Megteheti-e a munkáltató? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Peren kívül egyeztek meg: 118 milliót fizet a Google az érintett női alkalmazottaknak Cikk
Peren kívüli egyezség született a Google amerikai óriásvállalat és a céget nemi diszkrimináció miatt perlő női munkavállalók között. A techcég 118 millió dollárt (mintegy 44 milliárd forintot) fizet a felpereseknek – jelentette be hétfőn az őket képviselő ügyvédi iroda közleményben.
Május végétől bírságolható a kettős minőség, módosulnak az árfeltüntetés szabályai Cikk
Tavasz végétől bírságolható a kettős minőség – közölte Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára a fogyasztóvédelmi világnapon.
Kúriai döntés: a nyugdíjas munkavállaló elbocsátása nem életkori diszkrimináció Cikk
A munkáltató az öregségi nyugdíjkorhatárt elérő, illetve nyugellátást igénybe vevő munkavállaló munkaviszonyát szüntette meg fiatalítási programja keretében. A munkavállaló munkaügyi per keretében sérelmezte az életkorán alapuló hátrányos megkülönböztetést, illetve követelte az elmaradt éves jutalom valamint béren kívüli juttatás nyújtását is.
Egyenlő munkáért egyenlő bért – mikor térhet el ettől a munkáltató? Cikk
Az Európai Unió Bírósága megállapította, hogy a munkavállalók az egyenlő munkáért egyenlő bért elvét a tagállamok előtt közvetlenül érvényesíthetik abban az esetben is, amennyiben az elv a tagállamban nem jelenik meg jogszabályi szinten. Az alábbiakban az ügy hátterét és a hazai szabályozást mutatjuk be.
Egy év múlva bírságolható lesz a magyar vásárlók hátrányos megkülönböztetése Cikk
Egy év múlva, 2022. május 28-án lép hatályba a kettős minőség szankcionálását lehetővé tevő törvényi előírás. Jövő nyártól tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt akár félmilliárd forint bírságot is kaphat a magyar vásárlóknak rosszabb árucikket kínáló multi – hívta fel a figyelmet péntek közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Lehet-e a védettség foglalkoztatási feltétel? Cikk
Az átoltottság növekedésével és a szolgáltatások újranyitásával a munkáltatók is várják a munkavállalók visszatérését a korábbi munkakörnyezetbe. Emellett már a diákokok is készülnek a nyári pénzkeresésre, az iskolaszövetkezetek és kölcsönző cégek igyekeznek olyan dolgozókat közvetíteni, akik megfelelnek a megrendelők elvárásainak. Felmerül a kérdés, hogy a munkáltatók kérhetik-e a védettség igazolását. Lehet-e a védettség foglalkoztatási feltétel? Jogszerű-e a védettséggel rendelkezők és nem rendelkezők megkülönböztetése? A Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő jogászai összefoglalták a legfőbb tudnivalókat.
Jobb Bécsben, mint Budapesten? Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatként szankcionálható lesz a kettős minőség Cikk
Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatként lesz szankcionálható a kettős minőség – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára a tárca törvénymódosítási javaslatát ismertetve kedden Budapesten.
Nyugdíj előtt mondtak fel neki – perelt a dolgozó Cikk
A következetes ítélkezési gyakorlat szerint, ha a felmondás a felmondási korlátra utalást sem tartalmaz, önmagában emiatt nem lesz jogellenes – mondta ki a Kúria.
A munkáltató bosszúja – ez is joggal való visszaélés Cikk
Mit kell bizonyítaniuk a feleknek diszkrimináció esetén? Milyen tipikus esetek, tévedések merülnek fel az egyenlő bánásmód követelményének megsértésekor? Az ítélkezési gyakorlatból hasznos tapasztalatok szűrhetőek le, így érdemes szemügyre venni.
A munkavállaló világnézete Cikk
Mennyiben indokolhatja egy munkavállaló munkaviszonyának megszüntetését a politikai, vallási, világnézeti semlegesség mint valós foglalkoztatási követelmény? – az Asma Bougnaoui és a G4S Secure Solutions NV ügyek tanulságai
A fiatalokat is elérheti a fiatalítás. Így támadhatja Cikk
Bármily meglepő, nem csak az idősebb, hanem bármelyik korosztály hivatkozhat diszkriminációra. Mutatjuk, mikor jogos, mikor alaptalan az életkoron alapuló hátrányos megkülönböztetésre való hivatkozás, és milyen fórumokhoz fordulhat.
Menesztik a multicég vezetőjét! Lekezelően beszélt a nőkről Cikk
Távozik posztjáról a világhírű Saatchi&Saatchi reklámügynökség vezére a nők munkahelyi előmenetelével kapcsolatos, általánosító, lekezelő kijelentése miatt.
Ekkor tehető lapátra a munkavállaló: védett és védtelen korosztályok Cikk
A munkahelyekért, különösen a minőségi munkahelyekért, Magyarországon is küzdelem folyik. S ahogyan ez az életben lenni szokott, minden korosztály úgy érzi, hogy a munkaerő-piaci folyamatok áldozata éppen az a réteg, amelybe ő beletartozik.
Tilos így válogatni a munkavállalók között! Mutatjuk a példákat Cikk
A munkáltatóknak már az állásinterjúk során is tekintettel kell lenniük az egyenlő bánásmód követelményére. Ez olyan munkajogi alapelv, amelyet a munkaviszonnyal összefüggő valamennyi eljárás során tiszteletben kell tartani, betartása a munkaügyi ellenőrzés során is vizsgálható.