264 találat a(z) biztosítási jogviszony cimkére
Közösségen belülre nyújtott szolgáltatás Kérdés
Üdvözlöm! Az alábbi kérdéseim lennének: Magyar kft., EU-adószámmal Franciaországban hajók belső építészetével, burkolásával foglalkozna. 1.) A magyar állampolgárságú, magyar lakcímmel, taj számmal rendelkező munkavállalók kiküldetésben dolgoznának A1 nyomtatvánnyal. Három hetet dolgoznának az EU-ban, egy hetet Magyarországon lennének, miközben vagy szabadságon lennének vagy munkavégzés nélkül állásidőre járó alapbérben részesülnének. Ez megfelel annak, hogy 25 százalékot el kell érnie a belföldön foglalkoztatottak arányának? 2.) Miután több mint 183 napot EU-ban dolgoznának, a biztosítási jogviszonyuk Magyarországon lenne, de személyi jövedelemadót a kettős adóztatást kizáró egyezmény miatt nem kellene tőlük levonni? 3. Ekkor hogyan történik a magánszemélyek adófizetése? Önállóan adnak be kint Franciaországban bevallást, és fizetik meg a jövedelemadót? 4. Egyszerű közösségen belülre nyújtott szolgáltatásnak a tevékenység? 5. Kint telephellyel rendelkezne a magyar kft., változó kikötőkben dolgozna, Franciaországban be kell jelentkeznie az ottani adóhatósághoz? Válaszukat előre is köszönöm. Ördög Éva
Biztosítási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Középiskolai tanulmányait végző diák terhes lett (19 éves), az iskolai tanulmányait 2019. 04. 30-ával fejezi be, a vizsgák 2019. 06. 30-áig tartanak, ekkor fejeződik be teljesen az iskola, a szülés várható időpontja 2019. 07. 06-a. A terhes kismamának meddig van biztosítási jogviszonya, ha végig jár iskolába és befejezi tanulmányait (2019. 06. 30-ával)? Ha év közben kiderül, hogy mégsem tud végig bejárni és tanulmányait idő előtt be kell fejeznie, ebben az esetben meddig van biztosítási jogviszonya? Ha időközben magántanuló lesz és tanulmányait vizsgákkal lezárva fejezi be, akkor meddig tart a biztosítási jogviszonya? Biztosítási jogviszony megszűnése után egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie? Az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetése fedezi a szülés és a kórházi kezelést vagy ez erre nem nyújt fedezetet és a szülésért és a kórház ellátásért fizetni kell? A terhes kismama és a gyermek édesapja élettársi kapcsolatban vannak, a családi adókedvezményt ez esetben a magzatra az édesapa csak a gyermek megszületése után visszamenőlegesen érvényesítheti? A szülést követően a kismama milyen ellátást tud igényelni (csed, gyed, gyes), nem volt előtte munkaviszonya? Válaszokat előre is köszönöm. Tisztelettel: Lászlók Éva Virtus Kft
Pénzt vesz fel az ügyvezető a cég számlájáról, így adózik Cikk
A 2018/54. számú adózási kérdés érdekes egyedi esetet tárgyal, aminek több közérdekű tanulsága is van. A történet lényege, hogy egy gazdasági társaság munkaviszonyban álló ügyvezetője 2017-ben több alkalommal úgy vett fel pénzösszegeket a kft. pénzforgalmi számlájáról, hogy e tételeknek a társaság érdekében történt felhasználását semmilyen bizonylat vagy okirat nem igazolta. A felvetett kérdés arra irányult, hogy milyen adóvonzatai vannak a szóban forgó összegnek.
Őstermelők biztosítási jogviszonya: járulékkötelesek az egyetemisták? Cikk
Egy család (apa és három gyermeke) közös őstermelői igazolvánnyal végzi őstermelői tevékenységét. A gyerekek mindhárman nappali tagozatos főiskolai/egyetemi hallgatók. Ők biztosítottak-e, mint hallgatók, vagy az őstermelői tevékenység keretében kell járulékot fizetniük maguk után? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértő válaszolt.
Őstermelő biztosítási jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy család (apa és három gyermeke) közös őstermelői igazolvánnyal végzi őstermelői tevékenységét. A gyerekek mind a hárman nappali tagozatos főiskolai/egyetemi hallgatók. Kérdésem az lenne, hogy ők biztosítottak-e, mint hallgatók, vagy az őstermelői tevékenység keretében kell járulékot fizetniük maguk után? Köszönettel: Gabriella
Biztosítási jogviszony Kérdés
Egy egyszemélyes kft. tagja (olasz állampolgár) nem működik személyesen közre a cég tevékenységében. Az ügyvezető igazgató (szintén olasz állampolgár) megbízási jogviszonyban (díjazás nélkül) látja el a feladatait. A kérdésem, hogy ebben az esetben fennáll-e bármelyik személy esetében járulékfizetési kötelezettség?
Cégvezető biztosítotti jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégvezető biztosítotti jogviszonyával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni: cégvezető a társaság tagja, de nem az ügyvezetője, heti 36 órás munkaviszonnyal nem rendelkezik, a kft. heti 10 órás munkaviszonyban alkalmazza cégvezetőként. Arra szeretnék választ kapni, hogy a cégvezetőnek így megfelelő-e a biztosítása ? Köszönettel : Andrea
Társas vállalkozó biztosítotti jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni biztosítotti jogviszonnyal kapcsolatban: X.Y. a társaság tagja, de nem az ügyvezetője, heti 5 órás munkaviszonyban került bejelentésre a társasághoz, máshol heti 36 órát elérő biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezik. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben, ez így megfelel a törvényi előírásoknak? Vagy a minimum járulékot kell megfizetni utána? Köszönettel: Viktória
Biztosítási jogviszony és fizetendő járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alakult kft. esetében, ahol az ügyvezetést egy gyeden lévő kismama látja majd el, személyesen egyébként egyelőre nem működik közre, viszont a gyed lejárta után igen, ez kb 1 hónap. Milyen jogviszonyba sorolható? Milyen járulékfizetési kötelezettség áll fenn? Válaszukat előre is köszönöm.
Szolgálati járandóság melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nemrég elfogadott törvénymódosítások között szerepelt, hogy a korhatár előtti ellátás, illetve szolgálati járandóság jogosultsági feltételei közül is eltörlik a biztosítási jogviszony megszüntetésére vonatkozó előírást. Valamint az is, hogy a saját jogú nyugdíjas munkavállaló nem lesz biztosított, s járulék fizetésére sem lesz kötelezett, így megszűnik a Tny. 83/B szakasza, tehát megszűnik a kereseti korlát. Viszont arról nem találtam semmit sem, hogy a szolgálati járandóságban részesülőknél változik-e a szabály. Náluk eltörlésre kerül-e a kereseti korlát? Az érintett információk az alábbi linken található cikkben szerepeltek: https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nyugdijazas_biztositasi_jogviszony_mi_valto_VSNNLG Válaszát előre is köszönöm.
Nyugdíjazás, biztosítási jogviszony: mi változik, mi nem? Cikk
A múlt héten elfogadott törvénymódosítások szerint nyugdíjazáskor már nem kell megszüntetni a biztosítási jogviszonyt. Milyen szabályokban okoz az új előírás változás? Összefoglaltuk.
Buktatók megbízási jogviszony utáni járulékfizetésnél – példákkal Cikk
Egyszerűnek tűnik a megbízási jogviszonyban foglalkoztatottak utáni közteherviselési kötelezettség megállapítása, mégis számos buktató van, ami helytelen járulékfizetéssel vagy egyéb „kellemetlen” következményekkel járhat.
Biztosítási jogviszony keletkezése munkaviszony esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó alkalmazottat szeretne foglalkoztatni műkörmösként, részmunkaidőben. Mi az a minimális munkabér, heti óraszám, amellyel alkalmaznia kell, hogy a munkavállalónak létrejöjjön a biztosítási jogviszonya? Műkörmös esetén a minimálbér az irányadó vagy a garantált bérminimum? Válaszukat előre is köszönöm.
Részvénytársaság-alapítók biztosítási jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alakult egy zrt., ezzel kapcsolatosan az a kérdésem,hogy az 1041-es nyomtatványon az igazgatósági tagokat, akik a képviselők, és az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látják el 0 Ft-ért, nem kell bejelenteni ugye?
Társasvállalkozó biztosítási jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Egy egyszemélyes kft.-ben tag vagyok, az ügyvezető nyugdíjas megbízásban, és nem tag. Nekem van egy katás vállalkozásom, ahol 2018. január 1-jétől főállású vagyok, 50 ezer forintot fizetek. A kft.-ben munkaviszonyban heti 10 órát dolgozom ezután fizetem meg a járulékot. Helyes-e az eljárás, lehetek-e a katában főállású, mivel a kft-ben tulajdonos vagyok? Válaszukat köszönöm