135 találat a(z) bérszámfejtés cimkére
Béren kívüli juttatás keretösszegen felüli adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk havonta, rendszeresen béren kívüli juttatásban is részesíti munkavállalóit. A cafetéria éves keretösszege 180 ezer forint, ezen felül a havi BKV-bérletet is téríti. Így augusztusban a 200 ezer forintos keretösszeget túlléptük, ami alapján kedvezményesen az 1,19-szeres adóalap után 16 % szja + 14 %-os ehofizetési kötelezettségünk keletkezett. A többlet után most 27 %-os ehofizetési kötelezettségünk van. A kérdésem az lenne, hogy ezt az ehót a 1508A-as bevallás 15. sorában kell szerepeltetni? Az általunk használt bérprogram ugyanis az 1508M-es lapok alapján a 1508A-02-02 bevallás 112-es sorban szerepelteti. A kitöltési útmutató szerint azonban hibásan tünteti fel a 112-es sorban. Válaszát előre is köszönöm!
Áfatörvény 58. paragrafus 2015. 07. 01-től Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az áfatörvény 58. paragrafusa szerinti ügyletek kapcsán, hogy a bérszámfejtés nem tartozik a "könyvviteli szolgáltatás" közé? A törvény nem azt hangsúlyozza ki, hogy könyvelés? Mert, hogy visszaküldtek egy kiállított számlát, hogy javítsuk ki a teljesítési időpontot. Ha nem tartozik bele, akkor gondolom, hogy a régi szabályt kell alkalmazni. Köszönöm a segítséget.
Elmaradt munkabér utólagos rendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2014-ben az egyik dolgozónak téves időadatsoron lett (Igazolt, nem fizetett távollét) számfejtve, majd bevallva a 08-as bevallásban 1 napja. Ezt most 2015-ben szeretnénk javítani, kérdésem, hogy hogyan kell? A 1408-as bevallásban csak helyesbítem az időadatot (Igazolt, fizetett távollétre), és most a soron következő számfejtésébe "elmaradt bérként" számfejtjük az összeget, és késedelmi kamatot fizetünk utána? A késedelmi kamatból szja-t vonunk és 27 százalékos ehót fizetünk? Válaszát előre is köszönöm!
Órabéres munkavállaló bérszámfejtése Kérdés
Kedves Hajdú Dudás Mária! Órabéres munkavállaló bérszámfejtésével kapcsolatos kérdésemre adott válaszát nagyon szépen köszönöm, de sajnos továbbra sem értem, hogyan kell ezt csinálni. Azt írta, hogy a díjazást a teljesített órák alapján kell megállapítani, más lehet attól függően, hogy a hónapban hány munkanap volt. Itt a hónapban az általános munkarend szerint meghatározott havi munkaórákról beszélünk? Példa: dolgozó órabére 1 000 forint. Júliusban 184 óra az általános munkarend szerinti ledolgozandó munkaóra, jelenléti ív szerint csak 130 órát dolgozott ténylegesen. (Nincs munkaidőkeret, semmi különösebb ok nem volt, egyszerűen csak ennyit kellett dolgozni, takarítanak, nem voltak olyan koszosak a házak, hamarabb végeztek, irodaházakban mindenki szabadságon van, néhány irodába be sem jutottak....) Heti 40 órás bejelentése van, ilyenkor hogyan kell számfejteni? De van olyan részmunkaidős dolgozó is, aki hasonló okokból a havi ledolgozandó 92 óra helyett csak 41 órát dolgozott le, mert így jött ki. Ilyenkor minden szankció nélkül lehet fele annyi fizetést adni neki? Nincsenek munkaidőkeretben, mert ezt sajnos nem lehet előre tudni, hogy hány órát fognak dolgozni, nagyon sok mindentől függ, hogy mennyi idő alatt végeznek a takarítással, mennyi a kosz, tanulnak – fejlődnek hamarabb végezni... Nem tudom milyen bérezés lenne megfelelő, ami jó lenne a munkáltatónak és a munkavállalónak is. Ebben szeretném kérni szakértő tanácsát! Köszönettel: Krcsik Eszter
Határozott idejű munkaviszony bérfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató határozott idejű (07.15.- 08.12.) munkaszerződést kötött egy felsőoktatásban résztvevő hallgatóval, gyakornoki munkára. A munkaszerződés szerint a munkabére ezen időszakra 80 ezer forint, melyet a határozott idő lejártát követő 5 munkanapon belül fizet meg. A bérszámfejtést és a 1508-as bevallást havi szinten lehet teljesíteni. Hogyan járunk el ilyenkor? A júliusi hónapra nulla forintot számfejtünk, és vallunk be, majd az augusztus hónapra számfejtjük a teljes összeget? Köszönettel.
Vizsgáztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni abban, hogy vizsgáztatás esetén a megbízási szerződés kötése és a megbízási díj számfejtése során mi a helyes gyakorlat? A vizsga több modulos, 3-4, nem egymást követő nap (például május 16., 18., 23.) Ilyen esetben a szerződést napokra kell kötni, vagy időszakra (május 16-23.), és a számfejtést napokra vagy időszakra kell elvégezni? Válaszát előre is köszönöm!
Túlóra és műszakpótlék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jól gondolom-e, hogy ha az elrendelt túlóra 18 óra és hajnali 6 óra közé esik, a műszakpótlékot is számfejteni kell? Dolgozó 3 műszakban szokott egyébként dolgozni, így rendszeresen számfejtjük a műszakpótlékot. Köszönettel: Halász Gizella
Közös foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Cím! Öt munkavállalót kettő cég közösen foglalkoztat (több munkáltatós foglalkoztatás). A két cég megállapodott, hogy az egyik cég vállalja a bejelentést, illetve a bérszámfejtést. A két cég 50-50 százalékban osztja meg a költségeket. Milyen módon kell elszámolni egymással a két cégnek? Illetve hogyan történik az elszámolás könyvelése az egyik és a másik cégben? Úgy tudom, hogy számlát nem kell kiállítani, csak elszámolás alapján rendezi a két cég egymással a követeléstartozást. A foglalkoztató cégnél a bér- és járulékköltségeket csökkentem az elszámolás alapján ,a másik cégben pedig a bér- és járulékköltségekkel szemben számolom el az átadott pénzeszközt? Válaszukat előre is köszönöm.
Bérszámfejtés végzése Kérdés
Tisztelt Ügyintéző! Elvégeztem a pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyamot, s szeretném a saját vállalkozásom munkavállalóinak a bérszámfejtését elkészíteni. A kérdésem az lenne, hogy én elvégezhetem-e, vagy csak mérlegképes könyvelő készítheti el ezt a tevékenységet? Köszönöm. Tisztelettel.
Osztalék-kifizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja napi 6 órás, havidíjas munkaviszonyban dolgozik a kft.-ben, a kft. tevékenységében más módon nem vesz részt. Ebben a hónapban a kft. osztalékot fizet. A kifizetésre kerülő osztalék, az abból történő szja- és eho levonása feltüntethető-e a munkaviszonyos jövedelem számfejtéséről készülő bérlapon?
Egyéni vállalkozó, egyéni cég Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni céget alapított (jogudód). Az egyéni cég bejegyzésének dátuma 2014. 12. 02. A 1041-es nyomtatványon megjelöltük, hogy jogudód, és minden alkalmazottat bejelentettünk. A NAV felvilágosítása szerint az egyéni cégbe kell a teljes 12. havi bért számfejteni és a 08-as bevallást beadni is csak az egyéni cégbe kell. Első kérdésem az, hogy ez tényleg így van? A további kérdések: az utolsó negyedév 65-ös áfabevallását meg kell bontani, vagy lehet azt is az egyéni cég alatt beadni 10. 01-12. 31-ig. Az árbevétele áthúzódik az egyéni cég időszakára, így az egyéni cégbe könyveljük le, mivel úgyis jogutód? A gyakorlatban hogyan oldjuk meg, hogy szabályos legyen? Segítségüket előre is köszönöm.
Bérszámfejtés mérlegképes könyvelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bizonytalanságom nem tudom, indokolt-e, de a napokban merült fel ez a kérdés. Mérlegképes könyvelői végzettséggel lehet-e bérszámfejtést végezni? 2003. óta vagyok mérlegképes könyvelő (egyébként könyvelő, vállalati tervező és statisztikus a szakközépiskolai végzettségem), és a könyvelés, adó-, és mérlegkészítések mellett a bérszámfejtést is én végzem. Nem tudom, szabályos-e ez, és lehet-e? Előre is köszönöm válaszát. Tisztelettel: Léderer Györgyné
Bérszámfejtés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: 2013.11.19-én leszámolt dolgozóval volt egy olyan megállapodás, hogy amennyiben 1 évig nem dolgozik a cég érdekkörébe eső munkahelyen és munkakörben, akkor őt megilleti 4 havi bruttó bérének megfelelő egyszeri juttatás. A kérdés az, hogy milyen jogcímen kell (lehet) ezt az összeget kifizetni, a járulékait levonni, bevallani, így utólag. Munkaviszonya már nincs, azaz munkabérként hogyan lehet ezt elszámolni? Vagy megbízási díjként...? Mi az ilyen esetben a helyes munkaügyi, illetve bérszámfejtési eljárás? Köszönöm a választ.
1408-as bevallás önellenőrzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállaló nyilatkozata 2014.11.17-én kerül a bérszámfejtésre, miszerint 2014.10.01-től családi adókedvezményt szeretne érvényesíteni, akkor a bérszámfejtést és a 1408-as bevallást kell-e módosítani? Válaszát előre is köszönöm.
Németországban bérszámfejtés Kérdés
Németországban (Münchenben) nyitottunk telephelyet. Már a második könyvelővel dolgozunk. Az első könyvelő a béreket óránként 8 és 9 euróval számolta, a második 13,95 és 11,10 euróval. Nem tudjuk, hogy most mit tegyünk, mert a második variáció lényegesen magasabb eredményeket takar, amit mi már nem tudunk kifizetni.