144 találat a(z) bérszámfejtés cimkére

Túlóra és műszakpótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jól gondolom-e, hogy ha az elrendelt túlóra 18 óra és hajnali 6 óra közé esik, a műszakpótlékot is számfejteni kell? Dolgozó 3 műszakban szokott egyébként dolgozni, így rendszeresen számfejtjük a műszakpótlékot. Köszönettel: Halász Gizella

Közös foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Cím! Öt munkavállalót kettő cég közösen foglalkoztat (több munkáltatós foglalkoztatás). A két cég megállapodott, hogy az egyik cég vállalja a bejelentést, illetve a bérszámfejtést. A két cég 50-50 százalékban osztja meg a költségeket. Milyen módon kell elszámolni egymással a két cégnek? Illetve hogyan történik az elszámolás könyvelése az egyik és a másik cégben? Úgy tudom, hogy számlát nem kell kiállítani, csak elszámolás alapján rendezi a két cég egymással a követeléstartozást. A foglalkoztató cégnél a bér- és járulékköltségeket csökkentem az elszámolás alapján ,a másik cégben pedig a bér- és járulékköltségekkel szemben számolom el az átadott pénzeszközt? Válaszukat előre is köszönöm.

Bérszámfejtés végzése Kérdés

Tisztelt Ügyintéző! Elvégeztem a pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyamot, s szeretném a saját vállalkozásom munkavállalóinak a bérszámfejtését elkészíteni. A kérdésem az lenne, hogy én elvégezhetem-e, vagy csak mérlegképes könyvelő készítheti el ezt a tevékenységet? Köszönöm. Tisztelettel.

Osztalék-kifizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja napi 6 órás, havidíjas munkaviszonyban dolgozik a kft.-ben, a kft. tevékenységében más módon nem vesz részt. Ebben a hónapban a kft. osztalékot fizet. A kifizetésre kerülő osztalék, az abból történő szja- és eho levonása feltüntethető-e a munkaviszonyos jövedelem számfejtéséről készülő bérlapon?

Egyéni vállalkozó, egyéni cég Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egyéni céget alapított (jogudód). Az egyéni cég bejegyzésének dátuma 2014. 12. 02. A 1041-es nyomtatványon megjelöltük, hogy jogudód, és minden alkalmazottat bejelentettünk. A NAV felvilágosítása szerint az egyéni cégbe kell a teljes 12. havi bért számfejteni és a 08-as bevallást beadni is csak az egyéni cégbe kell. Első kérdésem az, hogy ez tényleg így van? A további kérdések: az utolsó negyedév 65-ös áfabevallását meg kell bontani, vagy lehet azt is az egyéni cég alatt beadni 10. 01-12. 31-ig. Az árbevétele áthúzódik az egyéni cég időszakára, így az egyéni cégbe könyveljük le, mivel úgyis jogutód? A gyakorlatban hogyan oldjuk meg, hogy szabályos legyen? Segítségüket előre is köszönöm.

Bérszámfejtés mérlegképes könyvelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bizonytalanságom nem tudom, indokolt-e, de a napokban merült fel ez a kérdés. Mérlegképes könyvelői végzettséggel lehet-e bérszámfejtést végezni? 2003. óta vagyok mérlegképes könyvelő (egyébként könyvelő, vállalati tervező és statisztikus a szakközépiskolai végzettségem), és a könyvelés, adó-, és mérlegkészítések mellett a bérszámfejtést is én végzem. Nem tudom, szabályos-e ez, és lehet-e? Előre is köszönöm válaszát. Tisztelettel: Léderer Györgyné

Bérszámfejtés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: 2013.11.19-én leszámolt dolgozóval volt egy olyan megállapodás, hogy amennyiben 1 évig nem dolgozik a cég érdekkörébe eső munkahelyen és munkakörben, akkor őt megilleti 4 havi bruttó bérének megfelelő egyszeri juttatás. A kérdés az, hogy milyen jogcímen kell (lehet) ezt az összeget kifizetni, a járulékait levonni, bevallani, így utólag. Munkaviszonya már nincs, azaz munkabérként hogyan lehet ezt elszámolni? Vagy megbízási díjként...? Mi az ilyen esetben a helyes munkaügyi, illetve bérszámfejtési eljárás? Köszönöm a választ.

1408-as bevallás önellenőrzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállaló nyilatkozata 2014.11.17-én kerül a bérszámfejtésre, miszerint 2014.10.01-től családi adókedvezményt szeretne érvényesíteni, akkor a bérszámfejtést és a 1408-as bevallást kell-e módosítani? Válaszát előre is köszönöm.

Németországban bérszámfejtés Kérdés

Németországban (Münchenben) nyitottunk telephelyet. Már a második könyvelővel dolgozunk. Az első könyvelő a béreket óránként 8 és 9 euróval számolta, a második 13,95 és 11,10 euróval. Nem tudjuk, hogy most mit tegyünk, mert a második variáció lényegesen magasabb eredményeket takar, amit mi már nem tudunk kifizetni.

Költségvetési kapcsolatok Kérdés

Tisztelt Adózóna! Számvitel szempontjából az alábbi kérdésünk lenne: helyes-e, ha az összes adónemet, amely a bérrel kapcsolatos, egy fökönyvi számon összevontan a 463. számlán (nincs alábontva) tartjuk nyilván, a NAV az adóellenőrzéskor kifogásolhatja-e? Válaszukat előre is köszönöm.

Ellenőrzés során lejár a munkaidő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünk fuvarozó és a kérdésünk a következő lenne: mi a teendő abban az esetben, ha a tehergépkocsi menet közben ellenőrzést kap, ami 1,5 órán át tartott, és a dolgozónak időközben lejárt a munkaideje? Hogyan járjunk el a dolgozóval szemben helyesen számfejtésileg?

Bérszámfejtés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Munkajogi kérdésben kérnénk a segítségüket. Kétműszakos munkarendben dolgozó munkavállaló esetében a szabadságra és betegszabadságra jutó jövedelmet részletesen hogyan kell kiszámolni? Kell-e bérpótlékot elszámolni ezen időszakokra? Tisztelettel: Csont István

Nyugdíj Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kérdésem lenne kettő ügyféllel kapcsolatban. Egyiküknek 7,2 százalékkal csökkentett öregségi nyugdíjat állapított meg a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság. A tényleges öregségi nyugdíjkort 2015. 03. 14-én fogja elérni. Kérdésem az lenne , hogy a bérszámfejtésben őt öregségi nyugdíjasként kell-e bérszámfejteni és a 6810 forintot megfizettetni,vagy rendesen a garantált bérminimum figyelembe vételével. A másik ügyfél a nők kedvezményes teljes öregségi nyugdíjára jogosult. Vele kapcsolatban is az lenne a kérdésem, hogy a bérszámfejtésben nyugdíjasként kell kezelni, vagy társas vállakozóként a garantált bérminimummal. Válaszukat előre is köszönöm.

Bérszámfejtés órabéres dolgozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alábbi bérszámfejtésben szeretném segítségét kérni: fogászati tevékenységet végző cégben 1 fő asszisztenst alkalmaznak órabérben, heti 6 órában, változó munkanapokon. Napi munkaidő meghatározásánál jó-e úgy, hogy a heti 6 órát osztjuk 5 munkanappal, ez napi 1,2 óra lesz, az felszorozva a havi munkanapok+fizetett ünnepek számával és az órabérrel, és ez lesz az összes munkaidő? Ha túllépte a havi munkaidejét, pótlék? Nagyon köszönöm!

Egyszemélyes kft. – kölcsön ügyvezetőtől és megbízási díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget kérnék az alábbiakban. 1) Egy egyszemélyes kft.-ben a feleség a tulajdonos, a férj az ügyvezető, akinek máshol van heti 40 órás munkaviszonya, a kft.-ben megbízási díjjal látja el az ügyvezetést, havi 15 ezer forintért. Helyesen jártunk el, ha így bérszámfejtettünk? Kérem a konkrét példán keresztül a segítő válaszukat. Tíz százalékos költséghányadról nyilatkozott az ügyvezető. Mint ügyvezető nem is nyilatkozhatott volna, függetlenül attól, hogy megbízási szerződésről van szó? Számfejtése így történt: megbízási díj 15 ezer Ft/hó, levont szja 2160 Ft; a kft. 3645 Ft szochót, és 203 forint szakképzési hozzájárulást fizet, és vall be havonta. Kifizetve havi nettó 12 840 Ft. 2) Az ügyvezető utal a kft. számlájára kölcsönt. Ez "tagi kölcsönnek" minősül? Az ügyvezető nem tag a kft.-ben, de családtag. Ez hogyan alakul a társasági adó bevallásban? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

HIPA alapja átalányadózó egyéni vállalkozónál

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Teszt kérdés

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Elszámolható a nyugta?

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink