453 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére
Munkahelyi étkeztetés
Kérdés
Ügyfelem szállodát üzemeltet. Az szja-törvény 71. § 1. bekezdés b), ba) szerint nyújt üzemi étkezést munkavállalói számára béren kívüli juttatásként a ledolgozott napokra. Kell-e áfát fizetnie az ingyenesen nyújtott étkezés ezen formája után? Köszönöm: CSK
Baleseti táppénz melletti juttatás
Kérdés
Üzemi baleset esetén kell-e a munkáltatónak (kifizetőhely) az egyéb, béren kívüli juttatásokat is biztosítani a munkavállaló részére? Jelenleg az önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás összegét folyamatosan fizetjük, viszont a munkahelyi étkeztetésre biztosított összeget és az Erzsébet-utalványt a 30 napot meghaladó távollét esetén már nem adjuk a dolgozó részére. A juttatásokat nem cafetéria rendszerben, ha egységes mértékben, minden munkavállaló részére biztosítjuk, a vonatkozó belső szabályozást a vállalati munkaügyi szabályzatban fektetjük le.
Posztgraduális képzés adózása
Kérdés
Egy kft. személyesen közreműködő tulajdonosa részt vesz egy posztgraduális képzésen, ami 1 éves és szakmérnöki diplomát ad (a cég tevékenységéhez szükséges). Elszámolható-e ennek költsége a cégben, és van-e bármilyen adóvonzata? (Cafetériának minősül?)
Menedzserszűrés adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk felső vezetői részére menedzserszűrést biztosít. Ennek adózási módjáról érdeklődnék. Minek minősül ez az szja-törvény szerint? Melyik paragrafusban találom? Előre is köszönöm válaszát!
Kávéautomata bérleti díja
Kérdés
Tisztelt Szakértők! A következő kérdésben kérném szíves segítségüket! Egy társaság a székhelyén kávéautomatát állított föl, amelyből a dolgozók szabadon, ingyenesen fogyaszthatnak kávét és teát. Az automatába beszerzett árut egyes juttatásként számoljuk el, és 16% szja-val, valamint 27% ehóval adóztatjuk. A gép működtetése kapcsán felmerülő további költségek okoznak gondot: például az automata bérleti díja vagy a gép karbantartási díja is része az egyes juttatásnak és adóalapot képez? Nem világos ugyanis, hogy az Szja tv. csak a közvetlen, a dolgozók által ténylegesen elfogyasztható árukra, igénybe vehető szolgáltatásokra írja elő az adókötelezettséget, vagy a közvetetten igénybe vett szolgáltatásokra is, mint például az említett gépbérleti díjra, vagy karbantartási költségre? Továbbá még arra is szíveskedjenek kitérni, hogy az említett szolgáltatások előzetes áfatartalma Önök szerint levonható-e? Segítségüket előre is köszönöm! Tisztelettel: KSI
Munkába járás, bérlet térítése
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben kérjük szíves állásfoglalásukat: budapesti székhelyű cég milyen feltételekkel adhat adómentesen BKV-bérletet a munkavállalónak, aki szintén budapesti lakos, egy távolabbi kerületben lakik? A Budapesten kívül élőknek kötelező a városhatárig bérletet biztosítani, de adható-e nekik is adómentesen a budapesti bérlet? Az a zavaró számunkra, hogy a cafetéria-rendszerben is felsorolják a helyi bérletet, mint adható, de adófizetésre kötelezett elemet. Üdvözlettel: Fix Kft.
Erzsébet-utalvány tört hónapra, előre
Cikk
Juttatható-e tört hónapra vagy akár az egész évre előre Erzsébet-utalvány? Az utóbbi esetben mi a teendő, ha a munkaviszony az év során megszűnik? A NAV tájékoztatót adott ki, miként kell értelmezni a személyi jövedelemadóról szóló törvény erről szóló passzusait.
Egészségmegőrzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvezetőnk az irodai alkalmazottak egészségmegőrzése érdekében felkért egy gyógymasszőrt, hogy hetente egy alkalommal a cég székhelyén masszírozza meg a dolgozókat. A masszőr a cég nevére állítaná ki a számlát. Legyen szíves, írja meg, hogy ezt a szolgáltatást elszámolhatja-e a vállalkozás költségnek, ha igen, milyen adóvonzata van? Köszönöm segítségét!
Önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulástól megfosztott munkavállaló
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél fény derült arra, hogy az egyik munkavállalót jogosultsága ellenére a cégvezető megfosztotta az önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulástól. A cég hajlandó visszamenőleg rendezni ezt, kérdés, hogy megteheti-e? Érvényesíthető-e a béren kívüli juttatás adózása ebben az esetben (egyösszegű elutalása visszamenőleg az elmaradt hozzájárulásoknak, 08-as bevallások önellenőrzése)? Köszönettel.
Kombinált bérlet
Kérdés
Ha egy dolgozónk például Biatorbágyról jár be dolgozni Budapestre, és kombinált bérletet vesz (amit használhat Budapesten a tömegközlekedési járműveken is) megtérítheti-e a munkáltató a bérlet árát teljes egészében adómentesen?
Cafetéria - mint a munkavállaló ösztönzése
Kérdés
Cégünk Erzsébet-utalványokkal szeretné ösztönözni munkavállalóit. Minden dolgozónak havi 5 000 forintot szeretnénk adni nettóban, de feltételekhez kötve. Például akkor kapnának, ha nem voltak táppénzen, vagy időben érkeztek és távoztak, nem csináltak minőségi problémát. Az érdekelne hogy ilyen esetben hogyan lehet ezt megoldani? Cafetéria-szabályzatban ki lehet erre térni? Milyen más megoldás létezhet, ha Erzsébet-utalványnál ezt nem lehet megoldani? Köszönöm.
Sportutalvány
Kérdés
Kifizető/munkáltató "sportutalványt" ad a dolgozóinak. Az utalványok kibocsátója állítja, hogy ez az utalvány szja- és járulékmentes úgy a munkaadónál, mint a munkavállalónál, értékhatártól függetlenül. Nem sportrendezvényre szóló bérlet, vagy belépő, hanem, mint írtam, sportutalvány. Mi a szakértő véleménye? Ezek az utalványok ráadásul az úgynevezett " utalvány-börzén" bármire becserélhetők (más utalványra, lehet még talán készpénzre is).
Szja, cafetéria
Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Három éve nyugdíjba vonult munkavállalónkkal tervezünk megbízási szerződést kötni (több hónapra szóló, rendszeres megbízás lenne). Kérdésünk, adható-e részére – ha igen, milyen feltételekkel – Erzsébet-utalvány béren kívüli juttatásként? Jelenlegi cafetéria-rendszerünkben a munkavállalók két jogosultsági csoportját különböztetjük meg (vezetők és beosztottak), a munkaidő hosszától függően különböző keretösszegű juttatáscsomagra való jogosultsággal. A munkavállalók fenti csoportjain felül a tagi jogviszonyosok képeznek külön csoportot. Elképzelésünk szerint a megbízási jogviszonyban foglalkoztatott, volt ( jelenleg nyugdíjas) munkavállalók csoportja képezne újabb jogosultsági csoportot, csak Erzsébet-utalványra való jogosultsággal (jelenleg 1 fő tartozna e csoportba). Előre is köszönöm válaszukat!
Devizahitel törlesztése cafetériából
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A tévében lehetett hallani, hogy a devizahitel-törlesztést lehet cafetéria-elemként alkalmazni. Hol találok én ezzel kapcsolatos jogszabályt?
Kockázati biztosítás
Kérdés
Tisztelt Cím! Ha egy társaság 35 dolgozójából 5 fő részére köt kizárólag kockázati biztosítást, amelynek havi összege 5000 Ft / fő / hó, akkor az adómentes? Ekkor nem kell figyelni a "mindenkinek azonos feltételekkel" elvet ? Köszönettel.