453 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére
Forgalomnövelésre adott válasz
Kérdés
Tisztelt Sinka Júlia! Kérem válaszának kiegészítését, mert a díjban részesülők nem a kérdező, díjat biztosító társaságnak alkalmazottai, hanem üzleti partnerek. A díjak meghaladják a minimálbér 10 százalékát. Amiért kérdezem, hogy ez a verseny a munkavállalók teljesítményét díjazza, olyan formában, hogy a díjat természetben egy másik társaság biztosítja, ezért ez összevonandó jövedelem, és szocho-, illetve egyéni járulékfizetést von maga után. A kérdésem helyes megoldásában előre is köszönöm a segítségét és válaszát. Üdv: Bácsi Ferencné
Szemészeti vizsgálat és szemüvegkeret-támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vezetősége támogatni szeretné a fizikai dolgozók esetében is a szemészeti vizsgálatot, illetve a szemüvegvásárlást, hasonlóan a képernyő előtti munkavégzést végzőkhöz. Kérdésem hogy milyen lehetőség van rá, és milyen adóvonzata lenne ennek? Az üzemorvossal egyeztetve a 45 év feletti munkavállalók részére biztosítanánk a szemészeti vizsgálatot, illetve 25-30 ezer forintos támogatást a szemüveg vásárlásához. Ez a cégnek is érdeke lenne, mert a dolgozók nagyon apró alkatrészekkel dolgoznak, fontos lenne, hogy jól lássák a termékeket, így minőségi problémákat is megelőzhetnénk ezzel. Válaszukat előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozó – saját BKV-bérlet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó háziorvos kijár a betegekhez, de szemműtéte miatt BKV-bérletet venne. Elszámolhatja-e a bérletet költségként, ha igen, akkor kell-e fizetnie béren kívüli juttatás utáni szja-t és ehót? Válaszát előre is köszönöm!
Átlagkereset
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bíróság átlagkeresetet kér, pontos megfogalmazásban ez áll: összes keresete, járandósága. Mit kell ilyenkor közölni? Például a gépkocsi-költségtérítés, napidíj, vagy béren kívüli juttatás beleszámít-e a kereset, járandóság fogalmába? Köszönettel várom válaszát.
Cafetéria
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy horgászegyesület az elnökét a saját tagjai közül választja, aki a választott tisztséget díjazás nélkül látja el. Adható-e cafetéria keretén belül bármilyen juttatás ilyen esetben, ha emellett 36 órás munkaviszonya is van?
Béren kívüli juttatás megváltása
Kérdés
Tisztelt Cím! Egy iskolaszövetkezet a saját alkalmazottai részére béren kívüli juttatást nyújt. Vannak, akik nem kérnek ebből a juttatásból és pénzbeli megváltást kérnek. Ebben az esetben milyen adó- és járulékteher áll fenn a munkavállaló (főállásban foglalkoztatott) és a munkáltató részéről? A másik kérdésem, hogy ha ilyen megváltást az iskolaszövetkezet munkájában közvetlenül résztvevő, nappali tagozatos aktív hallgató tagja kér, akkor ebben az esetben milyen adó- és járulékterhekkel kell számolni? Válaszukat előre is köszönöm.
Sportutalvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az adómentesen adható sporteseménybérlet munkáltató általi támogatásával kapcsolatosan szeretném kérdezni, hogy a munkáltató ezt csak utalvány formájában adhatja, vagy a cég nevére szóló számla alapján is elszámolhatja? Valamint, ha jól értelmezem az ezzel kapcsolatos írásokat, ezt nem a saját sportolásunkra költhetjük, mint például fitnesz vagy uszodabérlet, hanem sportmeccsekre, eseményekre, rendezvények bérletére: Köszönöm előre is válaszukat!
Béren kívüli juttatás adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság munkavállalóinak cafetériaszabályzata alapján biztosít béren kívüli juttatásokat (SZÉP-kártya, Erzsébet utalvány, önkéntes kölcsönös pénztári befizetés stb.) Néhány dolgozónál ezek a juttatások 2015 novemberében meghaladták a törvény által biztosított éves keretösszeget. A többletjuttatások utáni közterhet, az eho 27 és 14 százalék közötti különbözetét mely hónap kötelezettségeként kell bevallani, és megfizetni?
Erzsébet-utalvány eltérő mértékben?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás Erzsébet-utalványt szeretne adni, de munkakörönként/beosztásonként eltérő mértékben. Van-e adózási vagy munkajogi szabályozás arra, hogy „csoportonként” differenciálva kapják a dolgozók az utalványt? És van olyan dolgozó(k), aki semmiféle béren kívüli juttatást nem kap(nak). Továbbá szabályosan járunk-e el, ha olyan dolgozó, aki 4 órában van foglalkoztatva, ugyanabban a munkakörben, a 8 óráshoz viszonyítva csupán a fele utalványt kapja? Válaszát előre is köszönöm.
Nyelvi képzés, béren kívüli juttatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kizárólag szakfordítással és tolmácsolással foglalkozó cégem a dolgozók nyelvi továbbképzését házon belül kívánja megoldani. Német, angol nyelvtanárokkal köt szerződést a nyelvi órák megtartására, akik ezt leszámlázzák. Kérdésem: felmerül-e a béren kívüli juttatás valamennyi dolgozó kötelező továbbképzése tekintetében, kell-e adózni a felmerült költség után? Mindez a színvonalasabb és hatékonyabb munkavégzést biztosítja. Köszönettel: Oláhné
Betegségmegelőzésre védőital
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Óvodában a dolgozóknak betegségmegelőzés céljából szárított gyümölcsporból készült védőitalt adnának. A számla megnevezése: gyümölcsporok. Kérdésem, hogy ez adómentesen adható, vagy utána szja-, ehofizetési kötelezettség van? Válaszát előre is köszönöm!
Munkáltatói lakáscélú támogatás lakáshitel-törlesztéshez
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áttanulmányoztam a vonatkozó szakirodalmat, de nem világos előttem, hogy a munkáltatónak milyen közterhet kell fizetnie az ilyen jellegű juttatás után? (A dolgozónál adómentes.) Továbbá kérdésem még, hogy az 5 millió forintos keretösszegen belül (illetve a lakás értékének a 30 százalékáig) van-e előírás, hogy évente, havonta stb. mennyi támogatást adhat a munkáltató?
Béren kívüli juttatások eltérő mértékben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk ügyvezetője úgy döntött, hogy dolgozói részére eltérő mértékű étkezési utalványt biztosít. Belső szabályzattal nem rendelkezik a cég. Kérdéseim ezzel kapcsolatban az alábbiak: 1. Kivitelezhető-e, hogy az ügyvezető nem kap semmilyen béren felüli juttatást (alkalmazotti státusz, nem tulajdonos)? 2. Az ügyvezetőn kívüli dolgozók az szja-törvény 71. § bb) szerinti 8 000 forint/fő/hó juttatásban részesülnek, illetve eltérő mértékben kapnak ezen felül étkezési utalványt. Miután nincs belső szabályzat, elszámolható-e az szja-törvény 70. §-a szerinti egyes meghatározott juttatásnak, vagy ebben az esetben a magánszemély egyéb jövedelmének minősülne? Várom szives válaszukat.
Ezt is tudnia kell, ha éves bérletet ad dolgozójának
Cikk
Kombinált helyi bérletet is lehet kedvezményesen adni a dolgozóknak, s mi a teendő, ha év közben kilép a munkavállaló? kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Lakástakarék-pénztár életpálya-levonás
Kérdés
Egy kft. Fundamenta pénzügyi kiegészítő szolgáltatást végez. Minden hónapban a kapott jutalékból 50 ezer forint életpálya-levonás történik, amit a cég alkalmazottja 5 év után megkap. Kérdésem: a cégnek kell-e bármilyen adót ezután levonnia? Béren kívüli juttatásnak minősül-e?