434 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére
Olcsóbb lesz a cafetéria! Itt vannak a legújabb tervezett szja-változások Cikk
A személyi jövedelemadózást érintő javaslatok is szerepelnek a nemrégiben a parlament elé terjesztett adótörvény-módosítási csomagban. A javaslatok egy része a nyáron már kihirdetett, részint csak jövőre hatályba lépő rendelkezéseket érinti. Cikkünk ezek közül hívja fel a figyelmet a legfontosabbakra.
Kiállításon formaruha Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kereskedő cég részt veszt egy kiállításon, ahol előírja a dolgozóknak a formaruha viselését a cipőtől kezdve a nyakláncig, az egységes megjelenés miatt. A kérdésem az lenne, hogy ha a formaruhát megveszi a cég a dolgozóknak, akkor azt le kell-e adózni, mint természetbeni juttatást? Vagy lehet-e olyan ügyvezetői utasítást adni, ami előírja a cégérdekű használatot, és ez esetben mentesül a cég ezen tételek adózása alól? Köszönöm, Jancsó Katalin
Ha ezt nem tudja, eleshet az adókedvezménytől Cikk
A munkáltatói juttatások adózását érintő 2017. évi változások legfontosabb eleme, hogy évi 100 ezer forintot meg nem haladó pénzösszeg béren kívüli juttatásnak minősül majd. De vajon milyen formában kapott cafeteria után jár a kedvezmény és milyenben nem? Olvasónk kérdésére Surányi Imréné okleveles közgazda válaszol.
Taxiszolgáltatás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője a munkájával összefüggésben taxiszolgáltatást vesz igénybe, amiről számlát kér a kft. nevére. Milyen adó-, illetve köztehervonzata van az ilyen költség elszámolásának? Válaszát köszönöm.
Munkaruha-juttatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkaruha-juttatást nyújt minden alkalmazottjának, évente 25 ezer forint értékben. A cég saját logóval ellátott termékei közül lehet választani, melyeket külső cégtől rendelnek meg Ezek utcai ruházatként is hordható termékek, tehát egyéb, nem rendszeres juttatásként adózunk utána. Kérdésünk, hogy ha a munkavállaló a megengedett értéket meghaladóan rendel, akkor elfogadható megoldás, hogy a béréből vonjuk le a különbözetet (és egyéb bevételként rögzítjük)? A dolgozó aláírja a munkaruha-szabályzatot és a rendelőlapot is, tehát ezáltal tudomásul veszi, hogy a keretet meghaladó összeg az ő költsége lesz. Vagy minden esetben ki kell számlázni a korlát feletti összeget? Válaszukat előre is köszönöm!
Dolgozó szállásköltsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésre szeretnék választ kapni. Egyik dolgozónk panzióban lakik, a szállását fizetjük, de nincs benne a munkaszerződésében, a számlát egy hónapra meg is kaptuk, a cég nevére szól a számla. A kérdés az lenne, hogy ki adózzon, a dolgozónál kell bérként kezelnünk, vagy egyéb meghatározott juttatásként adózzunk utána? Köszönöm!
Temetési költség átvállalás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves az alábbi ügyben állásfoglalást adni: Egy évek óta működő cég egyik tagja 2016. 04. 18-án kilépett a cégből, mert egyéni vállalkozásba kezdett. Ezek után munkaviszonyban sem állt a cégben. 2016. 09. 19-én elhalálozott, és a cég átvállalja a teljes temetési költséget. Milyen adóvonzata van ennek a személyi jövedelemadóban és a társasági adóban? Van-e egy összeghatár? Tisztelettel: Tóth Mária
Munkavállaló saját fogyasztásának levonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk költségcsökkentés miatt a munkavállalók kávéfogyasztásának arányában levonná a kávé összegét a munkabérből. Amennyiben nyilatkoztatjuk a munkavállalót a levonásról, számlát is kell neki kiállítani? Köszönettel!
Betegség, nyugdíjaskor: mi lesz így az öngondoskodással? Cikk
A nyugdíj- és egészségpénztárakkal szerződéses kapcsolatban álló foglalkoztatók akár 23 százaléka megszüntetheti az öngondoskodásra szánt béren kívüli juttatásokat a 2017-ben emelkedő közterhek miatt – derül ki az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (ÖPOSZ) felméréséből.
100 ezer forint keretösszegig adott pénzjuttatás 2017. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Eérdeklődnék, hogy a 2017. 01. 01-től a 100 ezer forint keretösszegig adott pénzjuttatást egységesen minden dolgozónak lehet adni, vagy meglehet különböztetni a munkavállalókat például teljesítmény, munkakör alapján? Egy összegben vagy havi rendszerességgel fizethető? Utalással is lehet fizetni? Válaszát előre is köszönöm.
Béren kívüli juttatás, helyi utazási bérlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nappali tagozatos, felsőoktatási intézménybe járó magánszemély munkaviszonyt létesít. A hallgatói jogviszonyára tekintettel a helyi utazási bérletet kedvezményesen vásárolja meg (diákbérlet). A munkáltató részéről a kedvezményes bérlet adható-e béren kívüli juttatásként? Válaszát köszönöm.
Védőital juttatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Irodában a cég hideg-melegvizes ballonos ásványvizet tart, melyből az irodai dolgozók szabadon fogyaszthatnak. Télen-nyáron adó- és járulékmentesen juttatható-e ez a dolgozóknak, vagy mennyi adót kell utána fizetni? Kérem, ne írják le a védőital-juttatás feltételeit (24 °C hőmérséklet stb.), mivel ezt már többször is olvastuk, hanem egyértelmű választ kérnénk, hogy egy irodában télen-nyáron adható-e adómentesen ballonos ásványvíz a dolgozók részére? Az irodai hőmérsékletet már utólag senki sem tudja megmondani...
Rehabilitációs ellátás melletti foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló jövedelmének számításánál figyelembe kell-e venni a cafetériaszabályzat alapján adható adóköteles vagy adómentes juttatásokat?
Munkáltatói lakásvásárlási támogatás buktatói Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen módon támogathatja a munkáltató munkavállalója lakásvásárlását, ha azt minden munkavállalóra vonatkozóan nem tudja, vagy nem akarja kiterjeszteni? Mivel a munkáltatói "lakáskölcsön" folyósítása nem kötelezettség a munkáltató számára, meghatározhat olyan feltételeket, keretösszeget stb, amely alapján csak egy vagy maximum néhány munkavállalót támogat?
Munkáltatói egészségprogram adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Állásfoglalást szeretnék kérni az alábbi üggyel kapcsolatban. Egy ügyfelünk szeretne a munkavállalójának béren kívüli juttatásként munkáltatói egészségprogram-szolgáltatást rendelni egy biztosítónál. A biztosító üzletkötői, ügyintézői szerint ez egy adó- és járulékmentes szolgáltatás munkavállalói és munkáltatói részről egyaránt. Törvényileg kérek szépen egy megerősítést, mert sajnos ezt sehol sem találtam. Előre is köszönöm.