433 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére
Albérlettámogatás külföldi munkavállalónak Cikk
Külföldi munkavállalók is kaphatnak mobilitási célú lakhatási támogatást, ha az egyéb feltételek teljesülnek? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné, okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.
Munkaerő-kölcsönzés és díjazás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cég kölcsönad munkavállalót, úgy az egyenlő bánásmód betartása azt jelenti, hogy ugyanannyi bért és béren kívüli juttatást kell, hogy nyújtson, mint amit a kölcsönvevő a saját munkavállalóinak? Az emiatt bekövetkező változást (például minimálbér-emelkedés vagy bérnövekedés a kölcsönvevőnél) a kölcsönzési szerződésben átterhelheti a kölcsönbeadó a kölcsönvevőre? Illetve a rendkívüli munkavégzésből eredő többletköltségeket is? Vagy mindez a felek megegyezésétől függ (tekintettel arra, hogy kölcsönadó és kölcsönvevő között polgári jogi szerződés jön létre)? Köszönettel.
Ruhapénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adóellenőrzésünk révén szeretnék tanácsot kérni: vagyongazdálkodást végző állami tulajdonban lévő kft. 2014-ben béren felüli juttatás keretében ruhapénzt adott. Milyen adók és járulékok terhelték ezt a kifizetett összeget? Válaszát előre is köszönöm!
Munkaerő-kölcsönzés és kollektív szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kollektív szerződés hatálya kiterjed a kölcsönzött munkavállalóra? Az egyenlő bánásmód betartása miatt kérdezem, amelynek úgy tudom, része pl. a béren kívüli juttatás is. Ilyenkor a kölcsönbeadónak, ha jól gondolom, ismernie kell a feltételeket, hogy a javadalmazás is ennek megfelelően alakuljon. Jól gondolom? Segítségét köszönöm.
Béren kívüli juttatás adó- és járulékbevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésként merült fel, hogy a telefon ún. személyes használata (20%) utáni költség esetében mely időszakra kell bevallani az adót, illetve járulékot? A számla teljesítési dátuma, a számla belső teljesítési időszaka vagy a számla kifizetési időszaka határozza meg a bevallási időszakot? Ez a probléma különösen az év végi zárás miatt hangsúlyos. Példaként említjük: a számla belső tartalma alapján 2016. december havi, a számla fizetési határideje és a teljesítés dátuma 2017. február havi. Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Varró Mária
100 ezer Ft béren kívüli juttatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 100 ezer Ft béren kívüli juttatás csak munkavállalónak adható, tagnak nem? Köszönettel.
OKJ-s képzés számlája Kérdés
Jó napot kívánok! Kérdésem a következő lenne: munkavállalónak kifizetett képzés, cég nevére kiállítva a számla béren kívüli juttatásnak minősül? A munkához, amit elnyert a cég, elengedhetetlen volt ennek a képzésnek az elvégeztetése a munkavállalókkal. Köszönettel: Centrovet Bt.
Béren kívüli juttatás több jogviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem egyértelmű számomra, hogy a Széchenyi kártyán kívüli béren kívüli juttatások esetében munkaviszonyonként kell számolni a felső határt vagy munkavállalónként. Ezen belül külön kérdezném, hogy ha munkavállalónk 8 órában dolgozik költségvetési szervnél, ahol kap béren kívüli juttatást 200 000 Ft értékben, ezen belül pénzjuttatást is 100 ezer Ft éves keretösszegben, kaphat-e a nálunk fennálló munkaviszonyában havi 8000 Ft pénzben adott béren kívüli juttatást? Válaszát előre is köszönöm!
Juttatások lakásfelújításra Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm az információkat: http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_16_Juttatasok_lakas_felujitasra_eihaz! Ha a leírtaknak nem felel meg a munkavállaló (méltányolható lakásigény, hitelintézeti finanszírozás stb.), akkor juttathatja-e a munkáltató egyes meghatározott juttatásként a dolgozónak történő utalással a következő módon: a dolgozó leadja a számlát a felújításról, pl. 1 520 700 Ft értékben, mely a munkavállaló nevére szól? Ezután havonta az igénybe vehető cafeteriakeret erejéig készpénzben/munkavállalói folyószámlára utalással megkapja az ellenértékét, míg a számla ki nem egyenlítődik. A példánál maradva: havi a cafeteriakeret bruttó 50 000 Ft, a dolgozó havonta megkap 41 100 Ft-ot 36 hónapon keresztül.
Juttatások választása – csakis adómentes II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Úgy értettem a kérdést, hogy például a vállalkozás 10 000 Ft értékben biztosít havonta béren kívüli juttatást, de abban csakis adómentes elemeket enged választani. Ez szabályszerű-e? Kötelező-e valamit biztosítani ebben a rendszerben, vagy minden adómentes juttatás szabadon választható? Illetve megfordítanám a helyzetet. Ha a munkáltató mobilitási célú lakhatási támogatást szeretne nyújtani, de erre nem jogosult minden munkavállalója, akkor a nem jogosultaknak kötelező-e másik választható elemet felkínálni azonos összegben? Az idő előre haladtával ugye el is térhet ez az összeg, mert két év múlva egy új munkavállaló juttatásának mértéke más lesz, mint azé, aki most elkezdi már kapni.
2016. évi cafeteriaelem kifizetése 2017-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk 2016-ban egészségpénztári hozzájárulást fizetett cafeteriaelemként a munkavállalóinak. A havi hozzájárulást a következő hónapban utalta az egészségpénztárnak. Melyik évi jogszabályok vonatkoznak a 2016.12. havi hozzájárulásra, melyet 2017.01.02-án fizetett ki a munkáltató, mennyi adót kell fizetni utána? Köszönettel: Kiss Mónika
Béren kívüli juttatás 100 ezer forintig Kérdés
Tisztelt Szakértő! Következő kérdésemre kérném szíves válaszát. 2017-től munkavállalóinknak nem utalványt, hanem a 100 ezer forintos készpénzkifizetést adunk, mint béren kívüli juttatást. Kérdésem az lenne, hogy ez az összeg utalható-e a dolgozó bankszámlájára a bérével együtt, vagy mindenképpen készpénzben kell kifizetnünk? Köszönöm szíves válaszát.
Készpénz béren kívüli juttatásként – gyerektartásdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk úgy döntött, hogy 2017. januártól havi 8 ezer forint készpénzt juttat béren kívüli juttatásként. Az a kérdésem a juttatással kapcsolatban, hogy kell-e belőle gyerektartást vonni? Válaszát ezúton is köszönöm!
Egy munkáltatónál heti 40 órás munkaviszony melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét kérem, ma az egyik ügyfelem az alábbi témában kért tájékoztatást tőlem. Van egy dolgozója (heti 40 órás munkaviszonyos, építőipari segédmunkás), aki messziről jár dolgozni. Felajánlaná neki a telephely egyik helyiségét, hogy lakjon ott. Szeretné gondnoknak is alkalmazni a heti 40 órán felül. Kivitelezhető ez, ha igen hogyan? Esetleg megbízással? A kapott lakás jár-e valamilyen adófizetéssel?
Céges parkoló dolgozónak Kérdés
Egy 90 fős társaság új székhelyre költözik, ahol egy mélygarázsban 30 férőhelyes parkolórészt bérelne. A parkolóhelyek napi 12 órás parkolási lehetőséget biztosítanak 7-19 óráig. A fenntartott parkolót igénybe vennék a dolgozók is, akik a saját gépkocsijukkal járnak be dolgozni. Adózás szempontjából van-e jelentősége, hogy a dolgozók esetleg a saját rendszámuk alapján veszik igénybe a mélygarázs parkolóját? A parkoló igénybevétele juttatásnak minősül-e a dolgozó felé? Van-e adó- és járulékvonzata a társaság, illetve a dolgozók esetében? Ha van adóvonzata, milyen megoldás(ok)ra lenne lehetőség, amellyel ez elkerülhető lenne?