433 találat a(z) béren kívüli juttatás cimkére
Csapatépítésről szóló számla Kérdés
Kedves Szakértő! Csapatépítésről szóló számla áfája visszaigényelhető-e? S nem kell-e utána természetbeni juttatás miatti járulékot fizetni esetleg (szabadidő egyfajta eltöltéséről van szó)? Étkezést nem tartalmaz a számla. Köszönöm.
Tanfolyam költsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Anyagkönyvelő kollégánk részére angol nyelvtanfolyamot térít cégünk. Import számláink között nagyon sok angol nyelvű található. Ön szerint az előbbiek alapján mondhatjuk-e, hogy a képzés a munkavállaló munkaköréhez, munkájához kapcsolódik? Amennyiben nem, milyen adóvonzatai vannak a megtérített tanfolyamnak? Köszönöm válaszát!
Védőszemüveg Kérdés
Monitor előtti munkavégzéshez használt szemüveget hogyan kell számvitelileg elszámolni, kell-e adózni utána?
Hallókészülék dolgozónk részére Kérdés
Cégünknek van-e lehetősége saját dolgozó részére hallókészülék megvásárlására vagy annak kifizetésére, mivel halláskárosodása műtéttel nem javítható? Hallásromlása 2-3 éve jelentkezett, azóta folyamatosan romlik. A hallókészülék a napi munkájához (titkárnő) szükséges lenne. Milyen adót, illetve járulékot kell fizetnünk utána? Cégünknél jelenleg cafetéria nincs. Válaszukat köszönjük: Kisné Balla Erzsébet
"Lefogyasztható" jegy Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szolgáltatásunkról jegyet állítunk ki ügyfeleinknek 3 ezer forint értékben. Új konstrukción törjük a fejünket. Szeretnénk olyan jegyet is értékesíteni, amely az általunk üzemeltetett büfében a jegy értékéig – melyet 5 500 forintért árusítanánk – "lefogyasztható" lenne. A kérdésem az lenne, hogy ez így – vagy bármely része – egyes meghatározott juttatásnak minősül-e, jár-e bármilyen járulékfizetési kötelezettséggel? Ha beváltják a büfében, kell-e regisztrálni valahogy, hogy mennyi értékben fogyasztottak? Ebben az esetben blokkot, nyugtát, számlát már nem kell kiadni, annak a jegy bevételezésével eleget tettünk? Válaszukat előre is köszönöm.
MÁV Start bónusz kártya adózása Kérdés
Adóköteles béren kívüli juttatásnak minősül-e a MÁV Start bónusz kártya 86 százalékos juttatása a munkáltató részéről? Milyen adóterhek terhelik a munkáltatót és a munkavállalót a juttatás után?
Melegétkeztetés dolgozóknak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem véleményüket. Cafetériaszabályzat alapján béren kívüli juttatásként (egyéb személyi jellegű juttatások között könyveljük, és analitikusan nyilvántartjuk) helyben meleg étkezést biztosítunk a dolgozóknak a személyi jövedelemadóról szóló törvényben meghatározott béren kívüli juttatás engedélyezett, 12 500 forint/hó/fő értékhatárig. A havonta elfogyasztott ebédek értékét felszorozzuk 1,19-szeres értékre, mely után a 15 százalék személyi jövedelemadót, valamint 14 százalék egészségügyi hozzájárulást megfizetjük. Könyvvizsgálónk véleménye szerint helytelenül járunk el, mivel a dolgozók felé az étkezést általános forgalmi adóval növelten ki kellene számláznunk, az áfát be kellene vallani, és befizetni. Ezt követően a nettó érték 1,19-szerese után kellene a 15 százalék személyi jövedelemadót és a 14 százalék egészségügyi hozzájárulást megfizetni. Kérdésünk az lenne, hogy a cafetériaszabályzatban rögzített, helyben biztosított, a törvényi értékhatárnak megfelelő meleg étkeztetést valóban kellene-e általános forgalmi adóval növelten számlázni, az áfát bevallani, és megfizetni? Köszönettel: Szabó Anita
Foci Európa Bajnokság belépő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2016-os foci eb magyar vonatkozású meccseire szóló belépőjegy cég által történő vásárlása adó- és járulékmentes-e?
Cég által bérelt lakás adó-/közterhei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cég által bérelt lakás esetén, amit a cégvezető és tulajdonos használ, amikor a cégnél tartózkodik, 1. az áfa levonható-e, 2. a cégnek keletkezik-e a bérlet után szja- és ehokötelezettsége? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel, Fehér Mária
Tanfolyam költsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónkat tehergépkocsi-vezető munkakörben foglalkoztatjuk. A hatályos jogszabályok alapján, hogy tovább vezethesse a cég tehergépkocsiját, a „Gépjárművezetői képesítési igazolvány”, a GKI-vizsga megszerzése szükséges. Amennyiben cégünk kifizeti a tanfolyam díját (tanulmányi szerződést nem kívánunk kötni, nem iskolarendszerű a képzés), származik-e a magánszemélynek adóköteles bevétele ebből, illetve terheli-e a munkáltatót valamilyen adófizetési kötelezettség? Köszönöm válaszát!
Forgalomnövelésre adott válasz Kérdés
Tisztelt Sinka Júlia! Kérem válaszának kiegészítését, mert a díjban részesülők nem a kérdező, díjat biztosító társaságnak alkalmazottai, hanem üzleti partnerek. A díjak meghaladják a minimálbér 10 százalékát. Amiért kérdezem, hogy ez a verseny a munkavállalók teljesítményét díjazza, olyan formában, hogy a díjat természetben egy másik társaság biztosítja, ezért ez összevonandó jövedelem, és szocho-, illetve egyéni járulékfizetést von maga után. A kérdésem helyes megoldásában előre is köszönöm a segítségét és válaszát. Üdv: Bácsi Ferencné
Szemészeti vizsgálat és szemüvegkeret-támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vezetősége támogatni szeretné a fizikai dolgozók esetében is a szemészeti vizsgálatot, illetve a szemüvegvásárlást, hasonlóan a képernyő előtti munkavégzést végzőkhöz. Kérdésem hogy milyen lehetőség van rá, és milyen adóvonzata lenne ennek? Az üzemorvossal egyeztetve a 45 év feletti munkavállalók részére biztosítanánk a szemészeti vizsgálatot, illetve 25-30 ezer forintos támogatást a szemüveg vásárlásához. Ez a cégnek is érdeke lenne, mert a dolgozók nagyon apró alkatrészekkel dolgoznak, fontos lenne, hogy jól lássák a termékeket, így minőségi problémákat is megelőzhetnénk ezzel. Válaszukat előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozó – saját BKV-bérlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó háziorvos kijár a betegekhez, de szemműtéte miatt BKV-bérletet venne. Elszámolhatja-e a bérletet költségként, ha igen, akkor kell-e fizetnie béren kívüli juttatás utáni szja-t és ehót? Válaszát előre is köszönöm!
Átlagkereset Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bíróság átlagkeresetet kér, pontos megfogalmazásban ez áll: összes keresete, járandósága. Mit kell ilyenkor közölni? Például a gépkocsi-költségtérítés, napidíj, vagy béren kívüli juttatás beleszámít-e a kereset, járandóság fogalmába? Köszönettel várom válaszát.
Cafetéria Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy horgászegyesület az elnökét a saját tagjai közül választja, aki a választott tisztséget díjazás nélkül látja el. Adható-e cafetéria keretén belül bármilyen juttatás ilyen esetben, ha emellett 36 órás munkaviszonya is van?