1060 találat a(z) bérbeadás cimkére
Magánszemély lakásbérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély lakást ad bérbe, teljes évben. 50 százalékban tulajdonosa a lakásnak. Az értékcsökkenést az ingatlan bekerüléskori értéke alapján állapítja meg 2 százalékban. Kérdésem az lenne, hogy a teljes lakás értékét figyelembe veheti, vagy csak az 50 százalékát az értékcsökkenés meghatározásánál? Ha több lakást ad bérbe, akkor összevontan kezelheti-e a bevételeket és a költségeket a jövedelem meghatározásakor vagy ingatlanonként kell a jövedelmét megállapítani, ahol maximum a bevétel összegéig számolhat el költséget? Azaz az egyik ingatlan veszteségét szembeállíthatja-e a többi ingatlan nyereségével? Köszönettel
Személygépkocsi-értékesítés – áfa felszámítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk magánszemélytől vásárolt személygépkocsit (áfás) bérbeadással történő hasznosításra. A személygépkocsit értékesítjük. Áfa felszámítása nélkül számlázhatjuk?
Ingatlan bérbeadása nők 40 nyugdíj mellett Kérdés
A "nők 40" nyugdíj mellett lehet-e ingatlant bérbe adni, ha az több mint a megengedett összeghatár?
Nyugdíjas adószámos magánszemély2 Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária! Köszönöm szépen válaszát, de szeretném kérdésemet (ahogy javasolta is) konkrétabban feltenni. Ügyfelem nyugdíjas, adószámos magánszemély, őstermelő. 2016-ban a következő bevételei voltak az általa termesztett szőlő eladásából: nettó 5 679 000 forint, valamint a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztériumtól 9 325 864 forint vissza nem térítendő támogatást kapott fagykárra, illetve mezőgazdasági fejlesztésre. Ezen kívül mint magánszemély a tulajdonában álló ingatlant bérbe adta egy kft.-nek bruttó 990 000 forintért. A tételes költségelszámolást választja, évközbeni költségei fedezik a szőlő eladásból származó bevételét. Kérdésem az lenne, hogy a 2016-os bevételei után mikor és milyen mértékű adó- és járulékfizetési kötelezettsége keletkezik? Mivel a bevétele meghaladja az Ön által említett 4 000 000 forintot, így e felett a nettó bevételét jövedelemnek kell tekinteni a költségek levonása nélkül és mindent (nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, szociális hozzájárulási adó, szja) meg kell fizetnie utána és bevallania az év végi adóbevallásában? Köszönöm előre is a segítségét!!!
Bérbeadás mellett fizető-vendéglátás Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy magánszemély házastársával közösen bérbead egy vidéki ingatlant, mivel ketten a tulajdonosai. Bérbeadásnál a tételes költség-elszámolás szabályait alkalmazzák. A saját tulajdonú budapesti ingatlanját fizető-vendéglátással szeretné hasznosítani, költségátalány megfizetését követően. Ez lehetséges, hiszen mindkettő önálló tevékenység bevétele? Köszönettel!
Épületberuházás saját üzemeltetés céljából Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy újonnan alapított zrt. főtevékenysége 6820'08 saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése (egyéb tevékenységi kör egyenlőre nincs). Ebbe a szakágazatba tartozik az épületberuházás saját üzemeltetés céljából. A vállalkozás egy panziót tervez építeni, melyhez magánszemélytől telket vásárolt, a tervezési munkák folyamatban vannak. A panziót a tervek szerint a vállalkozás fogja idegen kivitelezővel felépíttetni, majd üzemeltetni. A cégbírósági bejelentkezéskor áfára vonatkozóan csak az általános szabályok szerinti adózást jelölték meg. Kérdésem az lenne, hogy szükséges-e a bérbeadásra külön áfakötelessé-tételt választani ahhoz, hogy a tervezés, építkezés során felmerülő áfát teljeskörűen vissza tudják igényelni? Amennyiben később úgy döntenek, hogy a panziót néhány év múlva esetleg egy másik vállalkozásnak bérbe adják, véleményem szerint probléma lehet abból, hogy akkor már nem lesz mód az adókötelessé-tételt választani, mert a vállalkozásnak már kezdetek óta ez a főtevékenysége (bár nem a bérbeadás, hanem az üzemeltetés), a bérbeadás pedig a fő szabály szerint mentes (kivéve a kereskedelmi szálláshely nyújtására szolgáló bérbeadás). Óvatosságból célszerű lenne az adómentesség helyett adókötelessé-tételt választani a lakóingatlannak nem minősülő bérbeadásra? Válaszát előre is köszönöm!
Lakásbérbeadás adózása ha a bérbeadó lakcíme megegyezik a bérlemény címével Kérdés
Állásfoglalást illetve tanácsadást szeretnék kérni, ingatlan bérbeadás adózás ügyében. Kétszintes családi házunk (férjemmel 50- 50%-ban tulajdonosok) alsó lakrészét szeretnénk hosszútávon bérbe adni. A közüzemi főórák mérik a teljes ingatlan fogyasztását. A bérlők havi rezsiköltsége havi házi elszámolásban történhet csak. A felső szinthez tartozó altmérők fogyasztását levonjuk a főmérők által mutatott fogyasztásból és az eredmény lesz a lakrészhez tartozó ténylegesen fogyasztás elszámolás alapja. Ebben az esetben hogyan lehet a tételes elszámolással adózni? Elég, ha vezetem a házi elszámolást ahhoz hogy a bevételből le tudjam vonni a rezsiköltséget? Mivel fölöslegesnek tartjuk hogy mindketten adózzunk a bevétel után így úgy döntöttünk hogy férjem lemond a bérbeadás jogáról és az ebből származó jövedelemről is. Amortizációs költségre vonatkozóan van-e korlátozás abban a tekintetben ha a bérbeadó állandó lakcíme azonos a bérlemény címével (két külön lakrész, nem társasház hanem családi ház)? Segítségüket előre megköszönve várom mielőbbi visszajelzésüket, Tisztelettel, Bátai Mária
Ausztriai ingatlan bérbeadása Kérdés
Magyar kft. Ausztriában vásárolt ingatlant, amit bérbeadás útján hasznosít. A bérbeadás miatt osztrák adószámot kért és kinti könyvelő könyveli a gazdasági eseményeket és rendezi az adókötelezettségeket. Kérdésünk, hogy a bérbeadással kapcsolatosan milyen számviteli és adózási kötelezettségeink vannak?
Ingatlanberuházás kedvezménye Kérdés
Üdvözlöm! A társasági adóról szóló törvény 7. § zs) pont szerinti beruházási kedvezményt melyik időpontban lehet érvényesíteni? Csak az aktiválás évében, amikor a 161-re kerül? Továbbá felújítás esetén használt ingatlanon végzett felújítás értéke is elszámolható? Végül: aki bérbeadást is végez (de nem feltétlenül ez a főtevékenysége), annál bérbeadás céljára vett ingatlannál érvényesíthető a kedvezmény? Köszönettel:
Ingatlan bérbeadása Kérdés
Ingatlan bérbeadása és áfa Tisztelt szakértő! Áfakörbe tartozó őstermelő a tulajdonában levő ingatlanban orvosi rendelőt bérbe ad. Az orvosi rendelőt adó alól mentesen szeretne bérbe adni. Van-e erre lehetősége? A számlázás hogyan történhet? Várom válaszát. Saját kérdés
Hajó áfalevonás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Levonható-e a társaságunk által vásárolt hajó áfája, amennyiben egészben vagy túlnyomó részben bérbeadással hasznosítjuk? Mivel tudja igazolni a használati célt? A hajónapló igazolásként szolgáló dokumentumnak számít?
Kata és bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy adószámos magánszemély bérel egy üzlethelyiséget, amelyet katás egyéni vállalkozóként körömépítési tevékenységre használ. Az üzlethelyiségben lévő másik asztalt adószámos magánszemélyként bérbe adja szintén körömépítési tevékenységre. A kérdésem, hogy ez így rendben van-e, nem okoz-e gondot a katás jogviszonyában? Ha nem, akkor mi a teendő? Azonnal lépjen ki a katából? Köszönöm a választ!
Szálláshely-szolgáltatás Kérdés
Kedves Veronika! Az alábbi kérdésemhez kapcsolódó válaszra szeretnék reagálni: http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_16_Kft_tulajdonaban_levo_ingatlan_be_mnk Biztos, hogy alapesetben mentes az áfa alól a szálláshely-szolgáltatás is? Az áfatörvény 86. § (2) pontja ezt írja: Az (1) bekezdés l) pontja nem alkalmazható: a) az olyan bérbeadásra, amely tartalma alapján kereskedelmi szálláshely-szolgáltatás nyújtásának minősül; Köszönettel!
Ingatlan-bérbeadás elszámolható költségei II. Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária szakértő! Kérem a hivatkozásokat megadni, mely alapján ingatlan-bérbeadás esetén alkalmazható az Ön által vázolt amortizáció elszámolási lehetősége, amit szerintem csak az egyéni vállalkozók és mezőgazdasági őstermelők részére engedélyez az szja törvény. Én csak a magánszemély bérbeadására a 3. számú melléklet III.pontja szerinti átalány amortizációt találtam, ami nagyon szűk keretet ad a költségelszámolásra és csak a tárgyévre engedi elszámolni. Remélem nincs igazam.
Katás egyéni vállalkozó magánszemélyként ingatlant adna bérbe Kérdés
Katás egyéni vállalkozó tevékenységi körében nincs benne a 68.20 Ingatlan bérbeadási tevékenység, ez a vállalkozó 68.20 ingatlan bérbeadást magánszemély tulajdonában lévő ingatlanra magánszemélyként adná bérbe, végezhető-e így a bérbeadás, és így az szja szabályai szerint adózhat-e ingatlan bérbeadásra? Másként kérdezve, katás személy adhat-e ingatlant bérletbe anélkül, hogy megszűnne a kata lehetősége?