207 találat a(z) apport cimkére

Apport Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. törzstőkeként tárgyi eszközt vitt be. Az eszköz egy része nullára íródott, vagy a gép javíthatatlanná vált. Mi a teendő? A törzstőke ezzel csökkent? A gép helyett újat szerzett be a cég, hogyan kell elszámolni? Válaszát köszönöm.

Magánszemély által nyújtott apport Kérdés

Kétszemélyes kft. esetén az egyik cég a törzstőkerészét apportban (készletet ad át) teljesíti. Erre a egyéni vállalkozásából áfás számlát akar kiállítani és azt szeretné, hogy helyezzem levonásba az áfát. Szerintem az apportot magánszemélyként adja és így áfalevonásra nincs lehetőség. Jól gondolom? Előre is köszönöm a válaszát

Apport áfája ingatlan esetében Kérdés

Van "A" és "B" cég. Mindkettő ingatlanértékesítéssel foglalkozik. "A" cég az általános szabályok szerint, "B" cég az általános szabályoktól eltérően adókötelessé tételt választott. "B" cég ingatlanokat vásárolt, továbbértékesítési céllal. Sajnos a felújításra nincs fedezete, így "A" cég szeretné ezt elvégezni. Felmerült az apport lehetősége. Ebben az esetben ki fizeti az áfát? Hisz az apportot kapó az általános szabályok szerint az adómentességet választotta az ingatlanok esetében. Előre is köszönöm.

Saját előállítású szellemi termék apportálása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy "A" Kft., amely 3 magánszemély tulajdonosból áll. A tulajdonosok az "A" Kft. tevékenységében személyesen közreműködnek, de bért nem vesznek fel (más társaságban megfizetik a kötelező járulékokat). Az "A" Kft. magánszemély tagjai létrehoznak egy szellemi terméket (cég logó, design). Bérköltség és más igénybe vett szolgáltatási költség nem merül fel. Ennek az arculati elemnek a piaci értéke 1000 e Ft körül van. Kérdések: - Hogyan kell ezt a terméket az "A" Kft. könyveiben szerepeltetni? T 1 Szellemi termék - K 58 Saját előállítású eszközök aktivált értéke az összeg a piaci érték? - Áfafizetési kötelezettség van? - Bármilyen más adófizetési kötelezettség van? Akár "A" Kft.-nek, akár a magánszemély tulajdonosoknak pl. szja, eho? Az "A" Kft. 49%-os tulajdonos egy másik "B" Kft-ben. Az általuk kifejlesztett szellemi terméket szeretnék apportként bevinni a "B" Kft.be. Kérdések: - "A" Kft-nél hogyan könyveljük ezt az eseményt? T 86 Egyéb ráfordítás - K 1 Szellemi termék (1 M Ft) majd cégbírósági bejegyzéskor T 1 üzletrész - K 96 Egyéb bevétel (1M Ft) Az arculati elemet a "B" Kft. áfa köteles tevékenységhez használja fel. Ilyenkor az ÁFA tv. 17§ (1) bekezdése alapján áfa mentes az apport? Vagy fel kell számítani az áfa-t az 1 M Ft után? Van-e más adófizetési kötelezettség? Kérem, hogy a jogszabályi hivatkozáson túl egyértelmű igen / nem válaszokat is adjanak a kérdésre. Köszönettel:

Apport üzlethelyiség áfája Kérdés

A kft. áfaköteles tevékenységet végez, de szeretné eladni 1999. évben apportként bevitt üzlethelyiségét. Ezt áfamentesen megteheti-e?

Apport illetékmentessége Kérdés

Helyi önkormányzat ingatlant apportál a 100 százalékban a tulajdonában álló kft.-be. A társaságot az ingatlanszerzés után megilleti az illetékmentesség (illetéktörvény 26. § (1) t) pont)?

Apport utáni áfafizetés II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köszönöm a gyors válaszát. A válasz kapcsán még egy kiegészítő információval szeretném a kérdésemet kiegészíteni, hogy az apportot kapó társaság gépjármű-bérbeadással foglalkozik, és az apportként kapott személygépkocsit is bérbe kívánja adni. (Vagyis az áfatörvény 125. § (2) b) pontja szerint az áfa levonható). Ezen információk ismeretében is keletkezik e áfa fizetési kötelezettség. Köszönettel: Judit

Apport utáni áfafizetés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy belföldi székhelyű kft. külföldi tulajdonosa (egy külföldi társaság – AG) apporttal kíván tőkét emelni a kft.-ben. Az apport tárgya egy személygépkocsi lenne, amely jelenleg az apportáló anyavállalat tulajdonában áll. Kérdésem lenne, hogy kell-e az apport tárgya – jelen esetben a személygépkocsi – után importáfát fizetnie a magyarországi apportot kapó kft.-nek, vagy ebben az esetben is az áfatörvény 18. §-át kell alkalmazni? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Judit

Ingatlan apportba adása Kérdés

Egy magánszemély apportba adná azt a tulajdonában lévő üzletet egy kft.-nek, amelyet bérleményként jelenleg is a kft. működtet. Milyen fizetési kötelezettségek keletkeznek apportba adáskor? A magánszemély a kft. többségi tulajdonú tagja. Van-e kapcsolt vállalkozásként bejelentési kötelezettsége ez ügyben a kft.-nek?

Kivezetett szellemi termék k+f adóalap-kedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy k+f keretében létrehozott szellemi termék esetében a vállalkozás úgy döntött, hogy a közvetlen k+f költségekhez kapcsolódó adóalap-kedvezményt több éven át, a szellemi termék értékcsökkenésének arányában érvényesíti. A szellemi terméket még a teljes leírása előtt apportba adták. Ebben az esetben a kivezetett nettó érték arányában érvényesíthető az adóalap-kedvezmény, vagy az arra eső, még nem érvényesített adóalap-kedvezmény elvész? Ha ez utóbbi történik, akkor a vállalkozás azáltal, hogy hasznosította a k+f során létrehozott szellemi terméket, hátrányba kerül ahhoz képest, mintha a felmerülés évében az összes közvetlen k+f költségre érvényesítette volna az adóalap-kedvezményt. Válaszát előre is köszönöm.

Követelés apportnál jelentkező árfolyamkülönbözetek kezelése Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Egyik ügyfelünk, X Kft., amely forintban vezeti könyveit, 2016 szeptemberében vásárolt egy követelést Y Kft.-vel szemben, amelyet októberben apportált Y Kft.-be tőkeemelés keretében. Így a követelésből tartós részesedés (befektetett eszköz lett). A követelés EUR-ban volt, és az Y Kft. jegyzett tőkéje is EUR-ban van meghatározva, könyveit az Y Kft. EUR-ban vezeti. X Kft.-nél a vásárolt követelés bekerülésének napján érvényes és az apport bejegyzésekor érvényes EUR/HUF árfolyamok különbözetéből adódó árfolyamkülönbözet hogyan számolandó el X Kft. könyveiben? Valóban árfolyamkülönbözetként kell elszámolni a két tétel (a követelés bekerülése és apportja) HUF értéke közötti különbséget az októberi apport bejegyzéskor? Kell-e a továbbiakban év végén (fordulónapon) átértékelni a befektetett eszközt (tartós részesedést) amiatt, hogy EUR-ban van (az Y Kft jegyzett tőkéje EUR) és forintban vezetjük az X Kft. könyveit? Segítségüket előre is köszönjük! Üdvözlettel: Molnár Tibor

Tőkeemelés tagi kölcsönből Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaság tagi kölcsönből szeretne törzstőkét emelni. Eszközök: 34 007 e Ft Források: 34 007 e Ft Saját tőke: 21 700 e Ft Jegyzett tőke:8 000.e Ft Eredménytartalék: 13 229 e Ft Tagi kölcsön: 16 000 e Ft Lehetséges-e a tagi kölcsön teljes összegét apportálni és belőle törzstőkét emelni?

Apport Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság, amely a használt ingatlan értékesítése és bérbeadása vonatkozásában bejelentkezett az általános szabályok alá az általános forgalmi adóban, azaz adókötelessé tette a használt ingatlan értékesítését és bérbeadását is, használt gépjárműtárolóit (jogerős használatbavételi engedély 2 évnél régebbi) apportálni szeretné egy másik gazdasági társaságba. Ez az apport az áfa tekintetében hogyan adózik? Gyors válaszukat előre is köszönöm!

Jegyzett tőke feletti apport kivonási lehetőség Kérdés

Kérdezzük, hogy a végelszámoláson kívül milyen lehetőség van arra, hogy a cégben lévő, jegyzett tőke feletti cégvagyont képező tehermentes ingatlant a tulajdonos kivonja a cégből (szülők által apportált) és annak mi az adó vonzata?

Egyéni cég alakulásának számviteli elszámolása Kérdés

Egyéni vállalkozó egyéni céggé alakul. Létrehozta az egyéni céget, melybe apportként bevitte az egyéni vállalkozás tárgyi eszközeit és árukészletét. Hitelállományát átvállalt kötelezettségként átvette az egyéni cég, és azt időbelileg elhatárolta. Kérdésem a pénzkészlettel, vevő-szállító állománnyal kapcsolatos. Ugyanaz a bankszámlája, melyen folyamatosan bonyolította forgalmát az egyéni cég. A bankszámla nyitóegyenlegét hogyan könyveljem el az egyéni cég nyitómérlegében? A vevőket nem apportáltuk, de az egyéni cég bankszámlájára folyik be a bevétel. December 31-éig befolyt az összes vevőállomány. Kérdésem, hogy ez most az egyéni vállalkozás bevétele, és ott adózza le, vagy már az egyéni cégé? Ha az egyéni cég bevétele, akkor hogyan könyveljük a nyitó egyenleget? A vevőszámlák áfatartalmát az egyéni cég megszűnéskor bevallotta, és megfizette. Szállítói tartozással hasonló a kérdés. Az egyéni vállalkozás által már eladott árukhoz kapcsolódik a szállító állomány. Ezért az egyéni vállalkozó számolja el költségként, vagy az egyéni cég? Ha az egyéni cég, akkor hogyan könyveljük a nyitó egyenleget? A nyitó szállítói tartozásokat is az egyéni cég fizeti ki. A nyitó árukészletet, ha nem viszem be apportként az egyéni cégbe, akkor ha az egyéni cég értékesíti, akkor a nyitó készlet költségként elszámolható-e, vagy az egyéni vállalkozó a megszűnés szabályai szerint leadózza és az egyéni cégnek az értékesítéssel szemben nem lesz költsége a nyitó árukészlet? Siket Mária könyvelő

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink