203 találat a(z) Végrehajtás cimkére
Adótartozás elévülése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Párom 2008-ban egyéni vállalkozóként tevékenykedett, még ebben az évben adótartozást halmozott fel.2009-ben megindították ellene a végrehajtást. Egyszer le is inkasszózták a számláját, azóta semmi végrehajtás alá vonható vagyona nincs. Egy hónapja értesítést küldtek a még fennálló tartozásról. Nem kellett volna már elévülnie a tartozásnak? Ha még nem akkor mikor? Hogyan tudnánk ennek utána járni? Ha elévül, akkor kapunk róla értesítést? Válaszát előre is köszönöm.
Cégtartozás kontra végrehajtás magánszemély munkabérére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szakértő véleményét az alábbi esetre vonatkozóan: Egy magánszemély egyszemélyes kft.-t alapít, ő lesz az ügyvezető is. Sajnos nem jön létre az ügylet, amire alapította a céget. Társas vállalkozónak minősül, így – függetlenül attól, hogy nem vett fel jövedelmet –, adó-, és járulékfizetési kötelezettsége keletkezik, amelyet havonta be is vall. Mivel a cégnek nincs bevétele, a tagnak meg pénze, amiből kifizetné az adó- és járuléktartozásokat, a cég adótartozást halmoz fel a NAV-val szemben. A magánszemély végre munkahelyre lel, majd a belépését követő 3. napon a munkáltatója kap a NAV-tól egy munkabér-letiltásról szóló bizonylatot, melyben a kft. fennálló tartozását kívánják így behajtani. Kérdések: 1. Megteheti-e ezt a NAV, vagy sem? 2. Ha igen, akkor milyen eljárási jogi keretek között teheti meg? Például első lépésként felszólítják a magánszemélyt, hogy a kft. tartozását fizesse meg, stb. Ha lehet, akkor kérem, lépésenként írja le ezeket. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Behajtható az adó a megajándékozotton? Így ítélt a Kúria Cikk
Csak lassan csordogált be a végrehajtási eljárással az adóhivatalhoz a pénz, ezért a hatóság úgy döntött, hogy az adós által megajándékozott fiútól szedi be a tartozást. Ő a Kúriáig vitte az ügyet.
Előszeretettel inkasszál a NAV. Ahol már 52-szer jártak a végrehajtók Cikk
Tavaly az adótartozás behajtására 157 835 cég ellen rendelt el végrehajtást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Az összes folyamatban lévő végrehajtási ügyszám így a múlt év végére 361 956-ra emelkedett, azaz 1,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A végrehajtás által érintett adótartozások összege egy év alatt 4,2 százalékkal, 1132,4 milliárd forintra növekedett. A vállalkozásoktól 924,7 milliárd, a magánszemélyektől pedig, 207,7 milliárd forintot igyekszik végrehajtással beszedni az adóhivatal – tájékoztat a feketelista.hu.
Csaknem 700 millió forintos végrehajtást indított a NAV Cikk
Több mint 687 millió forint és járulékai erejéig a magyar adóhatóság - a román adóhatóság megkeresése alapján - végrehajtási eljárást indított az Enefi Energiahatékonysági Nyrt. ellen - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján vasárnap este.
Kft. által nyújtott kölcsön Kérdés
Egy kft. a tagjának 1,5 millió forint kölcsönt nyújtott egy évre. Közben a kft.-nél végrehajtás van a be nem fizetett járulékok miatt. A kölcsönbe vevő nem tudja a lejáratkor visszafizetni a kölcsönt a kft-.nek. Közben ezt a követelést lefoglalták a végrehajtók. Meghosszabbítható-e így a kölcsön még egy évre? A lejárt egy év kamatát most a 2014-es évben kell elszámolni?
Lassú, drága és sikertelen a végrehajtás Cikk
Jogi végzettség nélkül senki ne legyen bírósági végrehajtó. Többek között ezt kívánja elérni a végrehajtási rendszert drasztikusan átszabni tervező Patyi Gergely. Az Igazságügyi Minisztérium államtitkárával készített interjú a legfrissebb HVG-ben olvasható.
Levonás munkabérből Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónkkal kapcsolatosan több letiltás is érkezett végrehajtóktól (nem gyerektartás, hanem egyéb kölcsöntartozásokból eredő tartozás). Úgy tudom, hogy több letiltás esetén a munkabérének az 50 százalékáig is terjedhet a letiltás mértéke. Szíves válaszukat várva, köszönettel: Rémai Mária
Filléres tartozások miatt indított végrehajtást települések ellen a NAV Cikk
Nemcsak magánszemélyek és bajba került vállalkozások szerepelnek az adóhatóság feketelistáján, hanem önkormányzatok is szerte az országból – írja a blikk.hu.
Üzletrész öröklése Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Két magánszemély („X” és „Y,” testvérek) 50-50 százalékos tulajdonosok két vállalkozásban (”A” és „B”) A cégek jegyzett tökéje 3-3 millió forint. „A” cég hitelfelvételéhez a tulajdonosok és a „B” cég készfizető kezességet vállaltak. „A” cég felszámolás alá került. „X” személy a közelmúltban elhunyt, a cégekben csak „Y” személy maradt tulajdonosként. „B” cég ellen a készfizető kezesség beváltása érdekében a pénzintézet felszámolást kezdeményezett, mely „X” személy halála után vált jogerőssé. „X” személynek egy nagykorú gyermeke van, édesanyja él. Mindketten lemondanak az örökségről, „Y” személy a következő örökös. Kérdések: 1. amennyiben „Y” személy elfogadja az üzletrészt, milyen kötelezettségek terhelik, illetve milyen következményekkel kell számolnia? 2. Mi az örökösödési illeték alapja és mértéke, különös tekintettel a következőkre: − „A” cég „X” személy halála időpontjában már felszámolás alatt volt, saját tőkéje negatív. − „B” cég ebben az időpontban még nem volt felszámolás alatt, mindkét cég rendelkezik ingatlannal és ingósággal egyaránt, melyek jelzáloggal teheltek..”B” cégben az ingatlan a korábbi években átértékelésre került és a hitel miatt szintén jelzáloggal terhelt. − „X” ellen még csak 5 millió forint erejéig indult végrehajtás. − „A” és „B” cégek eszközeinek és ingatlanainak könyv szerinti és becsült összértéke is nagyobb, mint a jegyzett tőke, de lényegesen kevesebb, mint a hitel. − Az örökség elfogadása esetén a készfizető kezesség is továbbszáll?
Tartozik a vevője? Ez az ára, hogy a NAV beszámítsa fizetendő adójába Cikk
Gyakori, hogy az adózó azért nem tud eleget tenni adókötelezettségének, mert vevői nem egyenlítették ki a számlát. Rendezhető-e a NAV-val szembeni tartozás ilyen követelés beszámításával? Olvasónk kérdéseire dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Vevői tartozás beszámítása NAV-tartozásba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-nek az egyik legnagyobb vevője rendszeresen jelentős késedelemmel utal. Emiatt folyószámlahitelt vett fel a társaság, viszont már ez sem elég. Tartozás keletkezett a NAV felé, az inkasszót nyújtott be. Jelen pillanatban a bizonyos vevő lejárt tartozása nagyságrendileg megegyezik a folyószámlahitel + a NAV inkasszó összegével. Van-e mód arra, hogy a kft. felajánlja a NAV számára a vevői tartozást oly formában, hogy az adótartozást a vevői tartozása összegéig a vevő bankszámlájáról hajtsa be? Ha igen, milyen feltételekkel? Ha nem, akkor van-e más megoldás a vevői tartozás beszámításával történő NAV tartozás rendezésére? Válaszukat előre is köszönöm: Boskóné
Elévülés Kérdés
2008. évre a NAV 2010-ben jogerősen adóhiányt állapított meg áfa adónemben. Az adótartozás a mai napig nem került megfizetésre, végrehajtási eljárás alá nem vonta be a hivatal. Kérdésem: milyen elévülési szabályok vonatkoznak az adótartozásra, ha az adóellenőrzés 2010-ben volt, de az adóhiány 2008. évi (2. és 3. negyedévi)? Köszönettel: NL
Adótartozás elévülése Kérdés
2008-as adótartozás végrehajtás alá került, ami a mai napig nem került behajtásra, a kötelezettnek nincs végrehajtható vagyona és jövedelme. Alapesetben az elévülési idő 2013.12.31. volt, ami a végrehajtás miatt 6 hónappal hosszabbodott, így 2014.06.30-ára változott. 1:) Ebben az esetben végrehajtás alatt is elévül az adótartozás? 2.) Ha igen, az adótartozást a NAV törli-e hivatalból, és arról küld-e értesítést a végrehajtónak, vagy az adós kezdeményezze a törlést?
Cégeljáráshoz igazolás Kérdés
Tisztelt dr. Verbai Tamás! Tisztelettel köszönöm válaszát, mely számomra is a leírtak szerint logikus és végrehajtható. (Ismét felteszem a kérdést, mert korábbi csatolt kérdésemre nem válaszolt! Cégünk pedig itt áll elindíthatatlan végelszámolásra várakozva és a hatóságok pedig mossák kezüket, hogy nekik igazuk van.) A kérdésem lényege azonban nem ez volt! A lényege az volt, hogy a hivatkozott jogszabályi paragrafus miatt a cégbíró elutasította a végelszámolás elindításának bejegyzését (vagyis NINCS MÉG VÉGELSZÁMOLÓ), a NAV pedig elutasította a hivatkozott igazolás kiadását, illetve majd az Ön válasza szerint a végelszámolás végén kiadja. De így nem lesz végelszámolás vége, mert eleje sincs! Kinek van igaza? Mi a gyakorlat, hiszen a jogszabály több éve él, és több tízezer ilyen esetnek kellett már lennie. Nem az a fő kérdés számomra, hogy mi lenne logikus, hanem az, hogy mi van leírva a jogszabályban. Oda pedig a cégbíró hivatkozása alapján az van írva, hogy MINDEN változás-bejegyzési kérelemnél, ami a végelszámolásra vonatkozik (gondolom, így az indításra is), a hivatkozott igazolásokat be kell szerezni, mert pótlási kérelem nélkül elutasítja ezek hiányában a bejegyzést. A NAV pedig ilyen igazolást nem ad ki! Nekem itt patthelyzet van (CSAK MIKOR LESZ EBBŐL VÉGELSZÁMOLÁSI FOLYAMAT? MIÉRT NEM A TULAJDONOSOKTÓL FÜGG A VÉGELSZÁMOLÁS KEZDETE, HANEM A HATÓSÁGOK JOGSZABÁLY-ÉRTELMEZÉSI JÁTÉKAITÓL?) Tisztelettel: Szalay Gábor