NAV: az e-pénztárgépek vizuális- és hangjelzésállományainak közzététele a forgalmazóknak

  • adozona.hu

Az e-pénztárgépek kötelező funkciójáról tájékoztat honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Az e-pénztárgépek kötelező funkciója [az e-pénztárgépek forgalmazásáról, üzemeltetéséről, valamint az e-pénztárgépek és az e-nyugta kiállításának követelményeiről szóló 8/2025. (III. 31.) NGM rendelet 2. melléklet A) rész 12. pont]:

  • visszajelzést adni a vevőnek, ha a jogszabályban meghatározott bizonylatokat sikeresen átadta a nyugtatárnak,
  • tájékoztatni a vevőt a visszajelzésről a Fejlesztői Dokumentációban foglalt vizuális és hangjelzéssel,
  • a jelzések cseréje a Fejlesztői Dokumentáció szerint.

Az e-pénztárgép Fejlesztői Dokumentáció szerint (5.2.1 és 5.3.1 fejezet) a bizonylat sikeres beküldéséről az e-pénztárgépnek vizuális és hangjelzést kell adnia, ha a szolgáltatáshívásra a NAV-I sikeres választ küldött. A vizuálisan megjelenítendő adat .gif-formátumú állomány, amely animált is lehet. A hangjelzéshez használandó állomány .wav-formátumú.

A Fejlesztői Dokumentációban hivatkozott .gif-, illetve .wav-állomány, amit minden e-pénztárgépnek használnia kell, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal GitHub-oldaláról tölthető le: eRECEIPT/resource at master · nav-gov-hu/eRECEIPT · GitHub – olvasható a nav.gov.hu-n.

A közzétett állományok nem módosíthatók, változatlanul kell implementálni őket – hívja fel a figyelmet honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Előlegszámla és végszámla is nullás – helyes-e?

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Fizetővendéglátó tevékenység

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 november
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Együttműködő partnereink