50 találat a(z) IFRS cimkére

Ezt kell tudnia a lízingbe vevőnek az új nemzetközi számviteli standardról Cikk

Az IFRS16-tal bekövetkező változás hatással lehet a finanszírozókkal fennálló megállapodásokra, a hitelminősítésre, a tervekre, a visszamérési és motivációs rendszerre stb., ezért az IFRS-felhasználóknak a számviteli teendők mellett sok más téren is feladataik lesznek a bevezetéssel kapcsolatban; a változások hatását érdemes már a tervezés során is figyelembe venni – írja tájékoztatójában a Magyar Lízing- és Finanszírozó Társaságok Szövetsége.

Így kell mérniük a bankoknak a hitelkockázatot Cikk

Új ajánlásokat tett közzé a Magyar Nemzeti Bank a hitelkockázat méréséről, kezeléséről és kontrolljáról szóló (11/2017. MNB-ajánlás), valamint az IFRS 9 értékvesztési előírásainak alkalmazásával összefüggő kérdésekről (12/2017. MNB-ajánlás).

Megjelent az augusztusi VálaszAdó Cikk

A tavaszi adócsomag változásokat hozott a helyi adózásban is, egyebek mellett új fogalmakat vezetett be.

Furcsa és bonyolult új szabályok a helyi adózásban Cikk

Előrehozott adó, határozott időre megállapított adómérték – ilyen új fogalmakat is bevezetett a tavaszi adócsomag a helyi adók rendszerébe. A különös és bonyolult új szabályok mellett akadnak egyszerűsítő és az IFRS-ekhez igazodó előírások, továbbá adóalapot növelők is.

Mérlegképes szakirányok 2 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jól értelmezem az előző kérdésemre "Mérlegképes szakirányok" adott válaszát? Sehol, semmilyen jogszabályban nincs leírva, hogy melyik szakiránnyal milyen terület beszámolóját lehet beadni, csak az IFRS-nél? Konkrétan egy PÉNZINTÉZETI beszámoló (amire vonatkozik a 250/2000-res rendelet, tehát például más a mérleg- és eredménykimutatás felépítése), NEM IFRS esetén sima VÁLLALKOZÁSI szakirányos regisztrációval beadható? Nem szükséges a pénzintézeti szakirányú regisztráció?

IFRS alkalmazás kötelező 2018-tól vagy sem? Kérdés

Egy pénzügyi vállalkozás gépjármű kézizálog fedezete mellett ad hitelt (kölcsönt). Semmilyen más tevékenysége nincs. Négy fő dolgozik a cégnél, éves bevétele (kezelési díj, kamat stb.) kb. 60 millió forint. Eddig azt hittük, hogy a vállalkozásnak 2018-tól kötelező lesz az IFRS szerint vezetni a könyveit, beszámolóját az IFRS szerint kell összeállítani. A vonatkozó törvényi hivatkozást viszont most nem találjuk. Az alábbi törvényeket néztük meg: • 2000. évi C. törvény a számvitelről - a 9/A paragrafus feltételes módot használ • 2013. évi CCXXXVII. törvény a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról • 2001. évi CXX. törvény a tőkepiacról • 250/2000 kormányrendelet a hitelintézetek és a pénzügyi vállalkozások éves beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól (Természetesen a 2018-as időállapotot néztük.) Kérem, segítsenek megtalálni a megfelelő törvényi hivatkozást! (Ha egyáltalán létezik) Köszönöm Kurunczi Imre

Mérlegképes szakirányok Kérdés

Tisztelt Szakértő! A mérlegképes regisztráció szakirányaival kapcsolatos a kérdésem: mennyire számít, hogy valaki melyik területen regisztrált? Például egy vállalkozási szakirányon regisztrált mérlegképes könyvelő könyvelhet-e (és beadhat-e beszámolót) faktor-, vagyonkezelő, befektetési szolgáltató cégeknek, amelyekre vonatkozik a 250/2000 kormányrendelet, így másfajta a mérleg- és eredménykimutatásuk is? Tiltja ezt valami, azaz kötelező-e a pénzintézeti regisztráció (törvényi hivatkozás van-e), vagy csak a cég és a saját felelősség tudatára van bízva, és ha szakmailag képes rá, akkor csinálhatja? És a többi szakirány közti átjárás (például IFRS)? Melyik mire van korlátozva, vagy bármelyik képesítéssel bármilyen beszámoló beadható?

Így változtak a számviteli szabályok a legújabb adócsomagban Cikk

A jelentős összegű hibára, a fejlesztési célra kapott támogatás, illetve a származékos ügyletek elszámolására, a kreditpont-minősítési eljárásra, az IFSR-ek kötelező alkalmazására vonatkozó szabályok változtak egyebek között az Országgyűlés által június 13-án elfogadott adócsomagban módosított számviteli törvényben (Szt.).

IFRS: sokan szeretnék, de vannak hátráltató tényezők Cikk

Miképpen gondolkoznak a társaságok az IFRS-re (Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standard) való áttérésről, és annak időzítéséről? Mely tényezőket tartják a legnagyobb kihívásoknak? Friss felmérésében a Deloitte ezekre a kérdésekre kereste a válaszokat.

Így változnak a társasági adó szabályai, új kedvezmények lesznek Cikk

Alapvetően könnyítésként és adóteher-csökkenésként értékelhetők a legújabb adócsomagban a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény módosításáról szóló javaslatok.

Kötelező és választható IFRS: az MNB vizsgálni fogja az átállást Cikk

A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 2016. január 1-jével hatályba lépett módosításával az Országgyűlés Magyarországon is megteremtette az eddigi magyar (HAS) helyett a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (International Financial Reporting Standards, IFRS-ek) egyedi szintű beszámolókban való alkalmazhatóságát –emlékeztet honlapján a jegybank.

Könyvelők, figyelem: ezek az IFRS átállást érintő legfontosabb változások Cikk

Az őszi adócsomag egyik hangsúlyos eleme az IFRS szerint beszámoló társaságokra vonatkozó adószabályok pontosítása, az esetleges anomáliák és pontatlanságok orvoslása. A Deloitte adószakértője összefoglalja az IFRS átállást érintő leglényegesebb változásokat és az új szabályokat, egyben felhívja a figyelmet, hogy az esetleges adókockázatok elkerülése érdekében fokozottabb figyelemre lesz szükség az adózási-számviteli szakemberek részéről.

Társasági adó: itt vannak a részletek a módosításokról Cikk

Több új kedvezményt vezetne be és korábbiakat tenne sokak számára érvényesíthetővé az Országgyűléshez a múlt héten beterjesztett adócsomag társasági adóról szóló fejezete. Ismertetjük a részleteket.

Könyvelők, figyelem: sürget az idő! Cikk

„Azoknak, akik 2017. január elsejétől szeretnének a hazai számviteli szabályok helyett a Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok, vagyis IFRS szerinti könyvvezetést választani, 2016. október 2-áig kell bejelenteniük áttérési szándékukat az adóhatóságnál és a Központi Statisztikai Hivatalnál, bizonyos esetekben az Magyar Nemzeti Banknál is” – figyelmeztetett Siklós Márta, a LeitnerLeitner vezető tanácsadója.

Új igazgatóval erősít a Deloitte Cikk

Szeptembertől a Deloitte Magyarország irodájához csatlakozott igazgatóként Pankucsi Zoltán, aki az elmúlt három és fél évben a Nemzetgazdasági Minisztérium adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkári pozícióját töltötte be, továbbá tagja volt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal átalakítását előkészítő munkacsoportnak is.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink