Támogatási program kkv-k ösztönzésére

  • MTI

Szakmai fejlesztésre, újításra, a gazdasági kapcsolatok és a kutatási területek bővítésére ösztönzi a mikro-, kis- és közepes vállalkozásokat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) új projektje – közölte a hivatal.

A tájékoztatás szerint a "KFI ökoszisztéma építése célzott kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltatások nyújtásával és a vállalkozói tényfeltárási folyamat működtetésével" elnevezésű GINOP PLUSZ projekt a Széchenyi Terv Plusz programban valósul meg ötmilliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással, és a magyar állam társfinanszírozásával.

A projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és a Nemzeti Innovációs Ügynökség konzorciuma valósítja meg, befejezésének tervezett időpontja 2029. június 30.

Ismertették, hogy a projekt célja a teljesítmény és versenyképesség erősítése, valamint a gazdasági partnerszervezetek tudásmegosztásának támogatása, hozzáférhető tudásbázis létrehozása hazai és nemzetközi környezetben is. Mindezek jegyében olyan innovációs szolgáltatások és intézkedések kialakítása és bevezetése a cél, amelyek következtében egyre több magyar vállalkozás kapcsolódik be a kutatási, fejlesztési folyamatokba, újítja meg üzleti gyakorlatát, bővíti belföldi vagy nemzetközi kapcsolati hálóját, tudásbázisát.

A kiemelt projekt közvetlen célcsoportjai a már innovatív módon működő vállalkozások, a projekt megvalósításának köszönhetően innovatívvá váló vállalkozások, és az induló-, vagy korai fázisú mikro-, kis- és közepes vállalkozások – írják a közleményben.

Hozzátették, a projekt mindehhez egyebek között projektfejlesztési és információs szolgáltatásokkal, szakmai támogatással, a kutatásra alkalmas szervezetek, intézmények felmérésével járul hozzá. Emellett országszerte innovációs roadshow-kra és szakmai fórumokra is hívják a gazdasági és kutatási szféra szereplőit.

A projekt támogatja az innovatív vállalkozások nemzetközi piacra lépését, a nemzetközi kutatásfejlesztési együttműködések előkészítését, ezek eredményének hasznosítását. Ennek következtében a mikro-, kis- és közepes vállalkozások várhatóan több kutatási és fejlesztési projektet indíthatnak el, és valósíthatnak meg, erősödik a cégek és a kutatói szféra közötti kapcsolat, újabb hazai és nemzetközi szintű együttműködések, partnerkapcsolatok alakulnak ki - sorolták.

A kiemelt projekt stratégiai szinten kapcsolódik a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiához és a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Stratégiához.

A projektről bővebb információ a www.nkfih.gov.hu és a www.niu.huoldalon érhető el.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kényszertörlés

dr. Udvari Jesszika

MBA, ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Őcsg-tag

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 január
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink