hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Meghosszabbodnak a Széchenyi Újraindítási Hitelek

  • MTI

Meghosszabbodnak a hazai vállalkozások újraindítását segítő hiteltermékek a Széchenyi Kártya Programban – tájékoztatta az Invovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményben az MTI-t kedden.

Egy 100 millió forintos, tehát átlagos méretű beruházási hitel esetén a teljes futamidő alatt egy kisvállalkozás 25 millió forintot tud megspórolni a piacon elérhető hitelekhez képest. Ez akár több mint 200 ezer forinttal kisebb havi törlesztőt jelen a Széchenyi Kártya Programnak köszönhetően – írták. 
    
A Széchenyi Kártya Program konstrukciói 2021 nyarán megújultak. Az Újraindítási Hiteleket eddig közel 30 000 vállalkozás igényelte több mint 920 milliárd forint értékben, amelyből 15 ezer hitelügyletet már le is szerződtek a bankok 370 milliárd forint összegben – tudatta György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár a közleményben.
    
A speciálisan a vállalkozások újraindítását segítő Széchenyi Kártya Program konstrukciók iránt rendkívül nagy érdeklődés mutatkozott az elmúlt hónapokban, a vállalkozások további fejlődéséhez szükség van az államilag támogatott hitelekre. Éppen ezért, a vállalkozók visszajelzése alapján az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakmai támogatása mellett a kormány meghosszabbította a program keretében elérhető kedvezményes hitelek igénylési lehetőségét – jelentette be Krisán László, a Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.
    
Az SZKP GO! hitelei célzott módon biztosítják a vállalati működés fenntartásához, fejlődéséhez szükséges forrásokat, lehetővé teszik a vállalkozások beruházási elképzeléseinek megvalósítását, segítik a cégek likviditási forrásokhoz jutását, továbbá segítenek a normál üzletmenet visszaállításában, a működés újraindításában, és a jövőbeli növekedés feltételeinek biztosításában – írták.
    
Az SZKP GO! kedvezményes, a futamidő végéig fix kamatozású hitelei 1 milliótól akár 1 milliárd forint hitelösszegig igényelhetőek a magyar kis- és középvállalkozások megerősítése érdekében – áll a közleményben.
    
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO! szabad felhasználású 2 éves futamidejű folyószámlahitel, 1 millió forinttól akár 100 millió forint összegben vehető igénybe, évi 2,5 százalék fix nettó kamattal. A Széchenyi Likviditási Hitel GO! maximum 3 éves futamidejű, szabad felhasználású forgóeszközhitel. Egymillió forinttól akár 250 millió forint összegben vehető igénybe, évi 2,5 százalék fix nettó kamat mellett. A Széchenyi Beruházási Hitel GO! maximum 10 éves futamidejű beruházási hitel 1 millió forinttól akár 1 milliárd forintig terjedő összegben, évi fix nettó 1 százalék kamattal – írták.
    
A Széchenyi Turisztika Kártya GO! szabad felhasználású, akár 3 éves futamidejű, kifejezetten a turisztikai szektorban működő vállalkozások részére kialakított folyószámlahitel, 1 millió forinttól akár 250 millió forint összegben. Az évi fix nettó kamat 0,5 százalék. A Széchenyi Lízing GO! lízing konstrukció, amely felhasználható agrár és nem agár célú eszközbeszerzések, így például új vagy használt haszongépjármű, gép, berendezés, immateriális javak és ingatlan finanszírozására, 1 millió forinttól akár 1 milliárd forintig terjedő összegben, évi fix nettó 2,5 százalék kamat mellett – közölték.
    
A Széchenyi Mikrohitel GO! beruházási hitel, amely felhasználható agrár és nem agár beruházási célok finanszírozására. Kezdő vállalkozások is igényelhetik, 1 millió forinttól 50 millió forint összegben, évi fix nettó 0,5 kamat mellett. Az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel GO! maximum 10 éves futamidejű, meghatározott agrár hitelcélok finanszírozására felhasználható beruházási hitel, 1 milliótól 1 milliárd forintig terjedő összegben. Éves fix nettó kamata 1 százalék. A Széchenyi Kártya GO! hitelkonstrukciói országszerte a Széchenyi Kártya Program eddigi hiteleihez hasonlóan a területi kereskedelmi és iparkamarák, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban igényelhetőek.

További információk a megújult vállalkozói információs portálon (www.vali.hu), míg a részletes igénybevételi feltételek a www.kavosz.hu oldalon érhetők el.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink