A nap kérdése: kivaalany decemberben átlépte a bevételi értékhatárt, januárral változott ez a küszöbérték – menjen vagy maradhat kivás?

  • adozona.hu

2025-ben egész évben kivaalany vállalkozás bevétele 2025 decemberében túllépte a 6 milliárd forintot. Maradhat kivalany 2026-ban, hiszen január elsejével változtak az értékhatárok, vagy sem? Az Adózóna oldalán érkezett kérdésre Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.

A kérdés részletesen így hangzik: 2025-ben egész évben kivaalany vállalkozás bevétele 2025 decemberében túl fogja lépni a 6 milliárd forintot, 6,2 milliárd forint lesz. Szabály szerint: a 6 milliárd forintos bevételi értékhatár negyedév első napján történő meghaladása esetén, a túllépést megelőző nappal kell megállapítani, de a negyedév első napján nem haladta meg, majd csak 2026 első negyedéve első napján, de akkor meg más az értékhatár. Így nála megszűnik-e a kivaalanyiság a túllépést megelőző nappal 2025-ben? Viszont 2026-tól más az értékhatár összege. Ennek alapján köteles-e kilépni az átlépést megelőző nappal 2025-re?

Az Adózóna oldalán további „ A nap kérdése” című írásokat itt talál. Olvassa el az Adózóna „Fontosabb adóváltozások 2026-ra”, „Társadalombiztosítási változások 2026-ra” és a „Minimálbér-emelés 2026: így változnak a fizetendő összegek január 1-jétől” című összefoglaló írásait!

SZAKÉRTŐNK VÁLASZA

Ha 2025-ben ezen vállalkozás bevétele egyetlen negyedévi első napon (január 1., április 1., július 1., október 1.) sem haladta meg a 6 milliárd forintot, akkor a kivaalanyiság fennmarad.

A kérdésben szereplő vállalkozásra ez igaz, így marad a kiva hatálya alatt.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külfüldi áfás (EU-s) számla befogadásának szabálya

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Folyamatos teljesítés lift kartbantartása

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Két vevő egy számlán

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 január
H K Sze Cs P Sz V
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink