84 találat a(z) várandós cimkére
Táppénz, csed, gyed: munkaviszonyban lévő kismama hol, mikor, hogyan igényelje az ellátásokat? Cikk
Sok munkáltató kifejezetten támogatóan áll a kismamákhoz, és segíti őket információkkal a várandósság időszakában is, sok munkavállaló viszont elveszik az információk tengerében, és olyan is előfordul, amikor a foglalkoztató is felkészületlen, és emiatt akár késve is érkezik az első ellátás, vagy be sem adja a foglalkoztató az igénylést. Cikkünkben azt nézzük meg, hogy mikor milyen ellátást tud igényelni a munkaviszonyban dolgozó várandós kismama, mi kell hozzá, hol tudja leadni az igényét.
Ellátások szülés után: hogyan lesz meg 365 nap biztosítotti jogviszony, ha nincs állandó munkahely? Cikk
Ha egy várandós kismama egy munkahelyen dolgozik már régóta, és ez a jogviszony fennáll a gyermek születésekor is, akkor nem kérdés, hogy jogosult lesz gyermeknevelési ellátásokra. Ha azonban munkahelyet váltott, és az új hely nem vált be, ha lejárt a határozott idejű szerződése, ha egy ideje nem talál állást, passzív jogon kapta az ellátásait, akkor könnyen előfordulhat, hogy várandósság esetén nem lesz jogosult igénybe venni egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokat. Cikkünkben azt járjuk körbe, milyen lehetőségek lehetnek ilyen helyzetben az érintetteknek, figyelemmel azok esetleges költségoldalára is.
Cégcsoporton belüli váltás várandósság alatt Kérdés
Csed egyéni vállalkozás és munkaviszony esetén Kérdés
Szülés utáni visszatérés, újabb terhesség Kérdés
Családi gazdaság. Kérdés
Egyszemélyes kft. tagja gyesen, újra várandós Kérdés
Hogyan igényelhető már várandósan Babaváró hitel és CSOK Plusz? Cikk
A szigorított, de egyben némileg fel is turbózott babaváró támogatás és a CSOK Plusz hitel célja a gyermekvállalás ösztönzése. De vajon igényelhetők úgy, hogy már úton van a baba, illetve a konstrukciók kedvezményei ebben az esetben is kihasználhatók? Ennek jártak utána a Bankmonitor szakértői.
Változtak a csed-, gyedkérelmek szabályai – illetékesség, ügyintézési határidő, igényérvényesítés Cikk
Sokszor bizonytalanok a várandós kismamák, sőt még a foglalkoztatók is, hogy mikor, ki az illetékes a csed-, gyedkérelem befogadásánál, mennyi időn belül kell továbbítani egy kérelmet, mennyi ideig lehet visszamenőlegesen a kérelmet beadni, ki az illetékes passzív ellátásnál, mi a helyzet, ha már régen nem az adott helyen dolgozik a kismama? Cikkünkben összefoglaljuk az erre vonatkozó tudnivalókat.
Táppénzre küldheti-e a munkáltató a kismamát, ha nem tud részére megfelelő munkakört biztosítani? Cikk
Munkavállalói oldalról érdemes tudni, hogy várandósság alatt nem mindegy, milyen munkakörben dolgozik egy kismama, van-e az egészségét, várandósságát veszélyeztető körülmény a munkavégzés során. Azt is érdemes tudni, kötelezheti-e a munkáltató a munkavállalót táppénzre, mondhatja-e, hogy nem tud munkát adni, így „írassa ki magát.” Nem ritka, mondhatni mindennapos esetek, cikkünkben ezt a témát járjuk körbe.
Átalányadózó várandóssága Kérdés
Csábító lehet a rendkívüli munkavégzés elrendelése, számolni kell a buktatókkal Cikk
A munkaerőhiány okán egyre több vállalkozás kénytelen a rendkívüli munkavégzés eszközéhez folyamodni. Érdemes ezért áttekinteni a buktatókat, mivel a jogszerűtlen munkáltatói lépéseknek következményei lehetnek.
30 év alatti anyák szja-kedvezménye Kérdés
Bolgár állampolgárságú hölgy, Cipruson dolgozott – várandós Kérdés
A NAV-nál szolgálati jogviszonyban álló kismama foglalkoztatásának jogszabályi előírásai Cikk
A szülési, illetve fizetés nélküli szabadságról visszatérők jogai sok esetben eltérőek annak függvényében, melyik törvény alá tartoznak. Mostani cikkünkben a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) szolgálati jogviszonyban álló kismamák jogait fogjuk bemutatni, fókuszálva a várandósság időszakára és a munkába való visszatérésre.