222 találat a(z) tartozás cimkére
Kompenzálás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik üzleti partnerünk saját elhatározásból vezeti össze a vevő-szállító számlákat, kompenzálás helyett. Erről nem értesít bennünket. Ez folyószámla egyeztetéskor derült ki, mikor hosszú időn keresztül nem utalták a tartozásukat. Kértem kompenzáló levelet, de eddig még nem kaptam, a tartozásuk rendezéséről azóta sem nyilatkoztak. Mi a kompenzálás lehetőségének törvényes módja? Szeretnék törvényi hivatkozást küldeni az üzleti partnerünknek ezzel kapcsolatosan. Köszönöm válaszát!
Elévülés Kérdés
Ismét az adótartozás elévülésről kérdezem: mint a választ megkapva, milyen visszaigazolást kapunk a NAV-tól, hogy elévülés miatt törölte a tartozást? Csak a folyószámla-kivonaton láttuk, az elegendő igazolás? És akkor azt bevételként kell figyelembe venni és adózni utána? Újabb tartozást felhalmozni?
Itt van a legalább 100 millió forinttal tartozó adózók listája! Cikk
A NAV közzétette az állami adóhatóságnál nyilvántartott, 180 napon keresztül, folyamatosan fennálló 100 millió forintot meghaladó adótartozással rendelkező – nem magánszemély – adózók legfrissebb listáját.
Adószámfelfüggesztés miatti áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. adószámát 2017.03.27-étől felfüggesztették, NAV tartozás miatt. Ettől az időpontól az előzetes áfát nem vallottam. A tartozását nem rendezte, de 2018. 01.01-jétől törvény szerint visszaállították az adószámát. Felszámolási eljárás nincs ellene. Kérdésem, hogy a 2017.12.31-éig követelésként kezelt előzetes áfát 2018-ban visszaigényelhetem akár március hónapban? Előre is köszönöm a válaszát: Pánti Etelka
Felszámolás alatt álló cég felé tartozás rendezése Kérdés
Tartozom egy felszámolás alatt álló cégnek. A cég felszámolási eljárása kb. fél éve kezdődött. A felszámolótól semmilyen értesítést nem kaptam, hogy tartozom. Kivezethetem-e a szállítói követelését a könyvelésemből (az összeg 100 000 Ft körüli)? (Mindkét fél kft.) Vitatott követelésről van szó!
Kata választása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Választhat-e kata adózási formát az a – 2018.01.01-től főállású – egyéni vállalkozó, akinek BKK-tartozás miatt jelenleg – még mint munkaviszonyban álló – munkabérből való letiltása van, és ez a végrehajtás 2018.01.01 után is fenn fog állni? Válaszukat köszönöm. Tisztelettel: Váradiné P. Judit
Kata-tartozás Kérdés
A törvény szerint azok, akiknek december 31-én 100 ezer forintot meghaladó adótartozásuk van, azt kizárják a katából. Kérdésem, hogy azok az egyéni vállalkozók, akik decembertől szünetelnek, s 100 ezer forintnál nagyobb adótartozással rendelkeznek, amikor tavasszal "újraélednek", akkor maradhatnak-e katások?
Szellemi tulajdon hasznosítása (kérdés pontosítása) Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2017.11.27-én megválaszolt kérdéssel kapcsolatban az első kérdésemre nem kaptam választ. A cég elszámolhatja a költségei között a díjakat úgy, hogy évek múltán kerül kifizetésre, tehát nem az adóévet követően közvetlenül mint a bérjellegű kifizetéseket? Ha jól tudom, a bérjellegű kifizetéseknél van az a szabály, hogy amennyiben X időpontig nincs kifizetve a bér, akkor nem lehet a költségek között szerepeltetni? A társaság a hosszú lejárati kötelezettségek között mutatja ki ezt a tartozást? Ha nincs kifizetés akkor mikorra, melyik időszakban kell bevallani és az adókat megfizetni? Amikor az elszámolás megtörténik? Ehhez kapcsolódóan a járulékokat a bevallás szerinti időben kell megállapítani?
Újabb mentőöv a legatyásodott devizahiteleseknek? Cikk
A következő fél év alkalmat teremthet az úgynevezett elsétálási jog magyarországi bevezetésére – mondta a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke, Schadl György a Magyar Időknek, amely úgy tudja, az elsétálási jog bevezetése már felmerült kormányzati berkekben is.
Örökrész ajándékozása tartozás fejében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy kell-e ajándékozási illetéket fizetni az alábbi esetben: Örökös lemond az örökségéről és testvérének ajándékozza az édesapjuktól örökölt ingatlanrész felét. Az erről készült jegyzőkönyv szerint az ajándékozás azért történik, mert a megajándékozott gondozta (és a továbbiakban is gondozza a túlélő szülőt). (A jegyzőkönyvben még az is szerepel, hogy azért ajándékozza az ingatlanrészt,mert a szülők pénzben segítettek hiteltörlesztéssel, de szerintem ez nem releváns, logikusnak sem mondanám, hogy ezért kapja a testvér). A közjegyző szerint nem kell ajándékozási illetéket fizetni, de mivel oldalágról és nem egyeneságról van szó, így nem tudom mi miatt ne kellene fizetni (azért mert gondozás fejében kapja)? Köszönöm.
Elszámolás a kilépő taggal Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Kétszemélyes kft.-ből az egyik tag kilépne. A cég saját tőkéje 70 millió forint, 50-50 százalékosak a tulajdonrészek, a jegyzett tőke 3 millió forint. Az üzletrész értéke a saját tőke/jegyzett tőke arányában határozható meg. De jelentős szállítói tartozása, banki hitele van a cégnek. Ennek arányos részét le lehet vonni az üzletrész értékéből? Ugyanis nincs a kft.-nek annyi pénze, hogy 30 millió forintot kifizessen. Nem tudom, mi a teendő? Mit javasoljak, mint könyvelő? Válaszukat köszönöm.
Kölcsön beszámítása osztalékba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja a kft-nek tartozik 9 700 000 forinttal. A kft.-ből a tagot megilleti 9 100 000 forint osztalék. Be lehet-e tudni az osztalék összegét, mint a kölcsön törlesztőrészletét? Így nem vesz fel osztalékot, és a tartozása már csak 600 000 forint a cég felé. Ilyen esetben az osztalékot szja és eho szempontból hogyan kell kezelni? Válaszát köszönöm
Tartozásátvállalás Kérdés
Betéti társaság beltagja házi orvosi praxist vásárol, de nincs annyi pénze, hogy kifizesse a teljes összeget. A bt. átvállalhatja-e a fizetési kötelezettséget? Hogyan kell ezt lekönyvelni, és milyen kötelezettsége lesz a bt.-nek, illetve a beltag orvosnak, aki végzi majd a tevékenységet az átvállalt összeg miatt. Az OEP a bt. részére utalja a támogatást, amelyből a beltag kifizeti az alkalmazott, az orvos bérét, valamint a felmerülő egyéb költségeket. Ügyvéd által kell-e ellenjegyeztetni a tartozásátvállalási szerződést? Köszönöm Tóthné
Szja-fizetési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdés: Egyik jelenlegi ügyfelünk korábbi cégét (kft.) felszámolták. A cég a felszámolást megelőző évben vállalkozási hitelt vett fel, amelyet nem tudott visszafizetni. A kezes a kft. ügyvezetője volt. A hiteleket folyósító bank a követelést eladta egy követelésbehajtó cégnek. E cég a követelés egy részét elengedte egy meghatározott összeg, időben történő befizetése esetén, amely összeget a felszámolt cég ügyvezetője, mint magánszemély fizet be. Kérdésünk az, hogy a magánszemélynek van-e szja-fizetési kötelezettsége az elengedett összeg vonatkozásában? Köszönettel: Dr. Kovács Károlyné
Követelés elengedése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság végelszámolásra készül. Szállítói tartozások között szerepel a tulajdonosoknak ki nem fizetett, de kiszámlázott bérleti díj a vállalkozás telephelye után. A jelenlegi pénzügyi helyzet nem teszi lehetővé ennek a tartozás kifizetését, ezért a tulajdonosok nem tartanak igényt az összegre, hogy a végelszámolás megtörténjen. Milyen kötelezettséggel, adó-, illetékfizetéssel járna az "elengedés" a magánszemély, illetve a társaság szemszögéből? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Kovács Eszter