217 találat a(z) tartozás cimkére

Követelések és kötelezettségek Kérdés

Tisztelt Szakértők! Cégünkben folyamatos egyeztetések folynak mind a szállítói tartozások, mind pedig a vevői kintlevőségek terén. Több könyvelőváltás történt, és most én is szembesültem olyan kintlévőségekkel és szállítói tartozásokkal, amik már több mint 5 évesek és van amelyikről kiderült, hogy már nem is valós nyitott tételek. Kérdésem lenne, hogy ezeket hogyan lehet hivatalosan és törvényesen kivenni a könyvelésből, milyen okiratokkal kell alátámasztani ezeket, van-e elévülési idő? Segítségüket köszönöm!

Tartozás-átvállalás, kötelezettség-elengedés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdés megválaszolásában kérném szíves álláspontját. Egy kereskedelmi kft. átvállalt egy másik (nem kapcsolt vállalkozási viszonyban lévő) kft. tartozását. A tartozást átvállaló kft. elhatárolta az átvett tartozást T 39 (Aktiv i.e) - K 4 Szállitó. A 2014. évben kifizetett összeget lekönyvelte: T 4 Szállító - K Bankszámla, majd ezt az összeget 88 Rendkívüli ráf. és K 39-re is könyvelte. Helyes a könyvelés? A társaságiadó-alapot meg kellett növelni a 88-ra elszámolt összeggel? Egy másik cég (kft.) tartozik egy kft.-nek hosszabb idő óta. Ezt a tartozást (áruszállítás volt az eredeti) a 2015. évben elengedték. Csak az a kérdéses, hogy a tartozó cégnél mi a helyes eljárás. Helyes-e a könyvelés, ha a rendkívüli bevételre könyvelik a szállítóval szemben? Tao-vonzata nincs? Más könyvelési lépés van-e még? Előre is nagyon köszönöm a választ.

Fontos: tízezrek kapnak levelet a NAV-tól Cikk

A korábbi évektől eltérően korábban, már április elején megkapják a vámhatóság által vezetett vám- és adófolyószámlákról készült egyenlegközlőt és a pótlékértesítőt a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) az adózók, mintegy 36 ezer ilyen értesítést küld ki a hatóság.

Kilépő papírok visszatartása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A céghez új alkalmazottat szeretnének felvenni, de az előző munkahelye visszatartja a kilépő papírjait tartozás miatt. A dolgozó felmondott. Jogos-e a visszatartás, illetve milyen megoldás létezik ilyen esetre? Köszönettel: Urbán Ágnes

Tartozásátvállalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég szállítói tartozásait átvállalta egy másik cég, aki ezt ellenérték fejében vállalta át. Akinek a tartozását átvállalják, annak a cégnek a könyvelési tételeivel kapcsolatban vannak kétségeim. A szállítói tartozásokat kivezetném T454 K988, viszont a fizetendő ellenértéket T888 K456 (faktoring tartozások), vagy T454 K456 írom elő? A 456 főkönyvi számot használhatom-e, vagy inkább egyéb más kötelezettségbe tegyem, például 479? Egyáltalán jól gondolom a könyvelést? Segítségét előre is köszönöm!

Nyugdijjárulék-tartozásom utólagos rendezése U-982866 Kérdés

Köszönöm írását – de nemigazán értem – ezek szerint 72 évesen mehetek kedvezményes nyugdijba?(Most 61 éves vagyok.) Az öregségi nyugdijkorhatárhoz még 3 évem van, vagy ez sem biztos? Lehet, nem írtam világosan. 2014 elején kértem szolgálati idő megállapítását, ennek 2 éve, azóta is, és most is dolgozom. Szeretnék pontositani. Idézem "A nők kedvezményes öregségi teljes nyugdijra jogosultsághoz figyelembe vehető idő: 32 év 251 nap, ebből kereső tevékenységben szerzett idő: 29 év 201 nap. Az ellátás összegének megállapításakor figyelembe vehető szolg.idő: 1970.09–2009. 04-ig: 35 év 87 nap (ezt kaptam 2 éve) nem jól tudom, hogy 32 év kell a keresőtevékenyként? 1 gyermeket neveltem az 3 év 1975-től. Azt nem értem, ha 2 éve volt 35 év szolg.időm, akkor miért nem 3 kell a 40-hez? Miért 11 év? Az öregségi nyugdijhoz (1955-ös vagyok, 3 év szükséges), akkor ez a lehetőség a nyugdijba vonulásomhoz, ez a közelibb? Belezavarodtam,bocsánat,segitsen kérem! Mit ajánl, mit tehetnék? Tisztelettel köszönöm közreműködését!

Már filléres tartozásért is kiszerkesztenék az adózókat Romániában Cikk

A román adóhatóság ezentúl nyilvánosságra hozza a magán- és jogi személyek nevét, akik tartoznak az államnak – olvasható abban a határozatban, amely a múlt héten jelent meg a román közlönyben.

Nyugdijjárulék-tartozásom utólagos rendezése Kérdés

61 éves vagyok – a nők kedvezményes (40 éves) nyugdijjogosultságom érdekében szeretnék tájékoztatást kérni. 2 éve kértem adategyeztetést, mely szerint 29 év jogosultsági időm, és közel 36 év szolgálati időm van. A NAV nem igazolt több évet, mert tartozásom van, ebben nyugdijjárulék is kamatokkal, késedelmikkel. Jelenleg is dolgozom, egyéni vállalkozóként(kényszervállalkozóként) fizetési könnyitéssel éltem, és kaptam. Kérdésem a Tisztelt adószakértőhöz az irányú, hogy érhetem el nyugdijbavonulásom mielőbbi időpontját törvényesen, becsülettel. Van-e lehetőség az elmaradt nyugdijjárulékom utólagos rendezésére, hogy biztosítási jogviszonyom keletkezzen, éveim így növekedjenek. A kamatok, késedelmik utólagos elengedése miként lenne lehetséges?Talán igy 2-3 évet tudnék a 40 évhez biztositani, melyet kölcsön segítségével tudnék talán megoldani.Tisztelettel kérem tanácsát kérdésemre.

A többség késve rendezi számláit Cikk

Az úgynevezett Y generáció, azaz a 20-35 év közöttiek 64 százalékával fordult elő az elmúlt egy év alatt, hogy késve rendezte számláit, közülük a gyermekesek 71 százaléka nem mindig tudott időben fizetni – derül ki az Intrum Justitia európai fogyasztói fizetési jelentéséből.

Ingatlanvásárlás tartozásátvállalással Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlant vásárol az alábbi feltételekkel: a vásárolt ingatlanon jelzálogjog van 10 millió forint összegű tartozás miatt, ezt a tartozást az ingatlant megvásárló kft. átvállalja, ezzel van a vételár egy része rendezve. A különbözeti összeg rendezése szintén egy tartozásátvállalás, mindkét összeg magánszemély felé fennálló kötelezettség. Kérdésem a könyvelési tételekre vonatkozik: 1. Hogyan könyvelem az ingatlan kivezetését és a tartozások kivezetését az eladó kft.-nél? 2. Hogyan könyvelem az ingatlant megvásárló kft.-nél az ingatlanvásárlást, hogy a tartozások átvállalása is könyvelve legyen? Köszönettel. Kulcsárné

Megértést kér a NAV – 9 nap szünet Cikk

2016. január 1-től az eddig megszokott adó- és együttes adóigazolások helyett új tartalmú adóigazolásokat állítanak ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ügyfélszolgálatai – tudatja közleményében a NAV.

Tagi befizetésből rendezi a tartozást? Ilyen terhekre számítson Cikk

Milyen adókövetkezményekkel jár, ha a végelszámolás alatt lévő társaság tartozását tagi befizetésből rendezik? Olvasói kérdésre dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó válaszolt.

Óriási a tartozásuk – áfacsökkentésben reménykednek Cikk

Már 45 milliárd forinttal tartoznak a kórházak az orvostechnikai eszközöket beszállító vállalkozásoknak. A cégek az egészségbiztosítási kassza év végi maradványának szétosztásában bíznak.

Ráteheti-e a NAV a kezét a beltag házastársának a bankszámlájára? Cikk

Jelentős summával tartozik a NAV-nak a bt. Inkasszálhatja-e az adóhatóság a beltag házastársának a bankszámláját is? Olvasói kérdésre dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Ők vezetik a NAV szégyenlistáját Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) szeptember végén 3597 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott legalább 180 napja folyamatosan egyenként több mint 10 millió forinttal – derül ki az adóhatóság honlapján közzétett adatokból.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi kedvezmény válás után

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink